Veni Vidi uždominavo knygos? Kas dabar bus?

Estimated read time 4 min read
[2022 06 22] Šio trečiadienio įrašas – trumpas pokyčių pristatymas. Jei kažkas į blogą užsuka reguliariai, tai turėjo pastebėti, kad čia atsirado labai daug atsiliepimų apie knygas. Kaip čia taip nutiko? Pagrindinė žinia tokia:

Knygų blogas Šiukšlynėlis tapo Veni Vidi Knygos!

Aš Šiukšlynėlį rašiau jau 14 metų. Ir turbūt kas porą metų vis paklausdavau skaitytojų, ar nereikėtų man keisti pavadinimo? Vieni sakydavo, kad reikia, nes labai jau nepagarbus tas vardas, kai kalbama apie knygas, o kiti gi manė, kad skamba mielai ir viskas ok. Taip va ir likdavo. Tačiau prieš kelias dienas pagalvojau, kad kam čia iš viso reikia dviejų blogų, tarsi bandau atskirti neatskiriamas savo gyvenimo dalis. Taigi, ilgai nebegalvojau ir pavadinimo klausimas savaime išsisprendė. Šiukšlynėlio nebėra, visi įrašai nugulė čia, į kategoriją „Knygos“. Ar tai reiškia, kad Veni Vidi dabar taps knygų blogu? Atsakymas:

Veni Vidi netaps knygų blogu, bet taip pat bus ir knygų blogas

Kol aš skaitysiu, tol dalinsiuosi atsiliepimais apie knygas. Tačiau tai visiškai nepakeis viso to, prie ko jau jus įpratinau. Kiekvieną trečiadienį, išskyrus įvairių aplinkybių nulemtas išimtis, pasirodys įvairūs tekstai: apie kosmetiką, apie mažo verslo problemas, apie drabužius, apie maistą, apie svorio metimą. Iš tiesų, tai apie viską, kuo aš gyvenu šiandien arba gyvensiu rytoj.

Na, o tuo pačiu noriu įsivesti knygų atsiliepimų discipliną. Pastaraisiais metais buvo taip, kad skaitau skaitau, o rašyti ir pritingiu, tad apžvalgos kaupiasi. Todėl nusprendžiau, kad kol turiu eilę perskaitytų kūrinių, apie juos įrašus publikuosiu pirmadieniais ir penktadieniais, gal kartais ir savaitgaliais, jei susikaups daug, o kai jau eilė sumažės – pirmadieniais arba penktadieniais, priklausomai nuo to, kada perskaičiau. Nes manau, kad neįmanoma, kad per savaitę neperskaitysiu bent vienos knygos.

Kai jau viską išsiaiškinau ir nuraminau tuos, kuriems knygos ir įrašai apie jas visai neįdomūs, kad rasite prie ko esate įpratę, tai dar…

Šiek tiek istorijos

Manęs dažnai klausdavo, o tai iš kur apskritai atsirado tas Šiukšlynėlis. Tad viskas klostėsi dar tais laikais, kai rašiau Niekiviskmėjinėjimus. Norėjau vietos internete, kur galėčiau pasižymėti, ką perskaičiau, nes pastoviai pamiršdavau knygų pavadinimus. Goodreads ar panašių platformų dar nebuvo. Jau buvau sisipažinusi su bloginimo sistemomis ir man patiko funkcionalumas, tačiau neketinau aš ten jokio blogo rašyti. Tiesiog užrašai sau, toks tarsi Šiukšlynėlis, pasiekiamas iš bet kur, jei tik turi internetą. Ir kai reikėjo domeno, tai atsirado toks va kvailokas, laikinas sprendimas.

Bet gi žmonės sako, kad nėra nieko pastoviau už laikinumą. Techniniai užrašai, ką ir kada skaičiau prasiplėtė labai trumpa mano nuomone, po to kiek ilgesnėmis mintimis, tada pradėjo kažkas skaityti, tada ėmiau dar daugiau rašyti ir žiū, nejučia atsirado knygų blogas, kuris dabar, ko gero, vienas seniausių, nors ką tik ir pakeitė pavadinimą.

Vėliau vis bandžiau pritempti Šiukšlynėlio pavadinimą prie temos. Sakydavau, kad rūšiuoju knygas į konteineriukus: neverta skaitymo, gera, labai gera. Tačiau visada supratau, kad esu įklimpusi į baimę kažką pakeisti, kad manęs nebeatpažins, kad nebeišsiskirisiu iš minios.

Tačiau dabar, kai jau 40-tas gimtadienis vos už kelių mėnesių, gal nebėra taip svarbu būti atpažįstamai, išsiskiriančiai kvailais dalykais ir panašiai. Kas skaitė, tas skaitys, kam neįdomu, tas apeis. Tad taip turime rubriką Veni Vidi Knygos, ir tikiuosi užsuksite rekomendacijų ir draugausime. Beje, soc. tinklai lieka išskirti ir žemiau rasite visas nuorodas.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours