Reklamose ir knygynų vitrinose karaliauja naujos knygos, tačiau vis daugiau skaitytojų žvalgosi pirkinių skaitytų knygų portaluose. Taip galima ne tik sutaupyti, bet ir atrasti retų, senų leidimų ar naujų knygų, kurių tiražas knygynuose jau senokai išparduotas. Vienas tokių portalų, suvedantis skaitytojus norinčius atlaisvinti knygų lentynas bei skaitytojus ieškančius kuo jas papildyti – NaudotosKnygos.lt. Kiekvienas skaitytojas turi savo skonį, tačiau yra tam tikri kūriniai, kurie vis  pasirodo portalo virtualiose lentynose ir kaip mat patraukę dėmesį keliauja į naujo skaitytojo namus. Tad šiandien pabandysime atsakyti į klausimą, kokios knygos yra populiarios ir dažniausiai keliauja iš rankų į rankas.

Knygos savęs pažinimui ir emociniam augimui

Savęs pažinimas ir emocinis augimas yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Šiuolaikinėje visuomenėje vis labiau kylantys iššūkiai ir gyvenimo tempas dažnai verčia mus sustoti ir pagalvoti apie save bei savo emocijas. Tai, kas praeityje buvo laikoma tabu ar net nereikšminga, šiandien tampa svarbia tema, kurią siekiama tyrinėti ir suprasti. Skaitytojai aktyviai ieško šios temos knygų. Jos ne tik padeda suprasti save gilesniu lygiu, bet ir suteikia įrankių spręsti kasdieninius iššūkius ir siekti asmeninio tobulėjimo.

Populiarios knygos šia tema:

 • Daniel Goleman  „Emocinis intelektas“
 • Adele Faber, Elaine Mazlish „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad jie kalbėtų“
 • Eckhart Tolle „Šios akimirkos jėga“
 • Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“

Pasaulį pakeitusių žmonių (auto)biografijos

Biografijos bei autobiografijos yra tarsi langai į žymios asmenybės gyvenimą ir mintis. Skaitydami biografijas galime lengviau įvertinti įspūdingus pasiekimus, išbandymus ir iššūkius, su kuriais susidūrė įvairaus laikmečio herojai. O jei savo gyvenimo paslaptis pasakoja pačios įžymybės – istorija tampa dar įdomesne. Tikrų žmonių istorijos knygose tampa istorijos pamokų kambariu, kuriame atsiskleidžia įvairių asmenybių gyvenimo paslaptys. Nuo Gandhi iki Steve’o Jobs’o, biografijos mums suteikia įžvalgų, įkvėpimo ir pamokų, kurios praturtina mūsų pažinimą ir padeda formuoti asmeninę gyvenimo viziją.

Populiarios knygos šioje kategorijoje:

 • Walter Isaacson „Steve Jobs biografija“
 • Barack Obama „Pažadėtoji žemė“
 • Daiva Ulbinaitė „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“
 • Matthew Perry „Draugai, meilė ir tas didelis baisus dalykas“

Detektyvai ir kriminalinės istorijos

Paslaptingi nusikaltimai, intriguojantys siužetai ir genialūs detektyvai – tai tik kelios priežastys, kodėl detektyvai ir kriminalinės istorijos yra vienos ieškomiausių knygų  NaudotosKnygos.lt portale. Paslaptingame detektyviniame pasaulyje skaitytojai įsitraukia į intrigą, sprendžia užkoduotas mįsles ir bando išspręsti nusikaltimus, kartu su savo paslaptis turinčiais detektyvais. Nuo Agathos Christie iki Jo Nesbø, kiekviena knyga šioje kategorijoje garantuoja įtemptas nuotykių ir paslapčių kupinas keliones.

Populiarios detektyvų serijos:

 • Jo Nesbø knygų serija su detektyvu Hariu Hūle
 • Tess Gerritsen knygų serija su Ricoli ir Ailz
 • Chris Carter knygų serija su detektyvu Robertu Hanteriu
 • Angela Marsons knygų serija su detektyve Kima Stoun

Išleisti mažiau – perskaityti daugiau

Tai tik kelios kategorijos ir kelios knygos, kurias galima pristatyti kaip populiarias taip vadinamoje antrinėje knygų rinkoje. Susidomėjimą viena ar kita knyga lemia įvairūs veiksniai – influencerio rekomendacija, knygos įtraukimas į rekomenduojamos literatūros sąrašus, autoriaus sėkmė konkursuose ar apdovanojimuose ir k.t.

Populiarių knygų knygynuose nelieka gan greitai ir, pvz., praėjus metams ir sulaukus rekomendacijos, dažnai jau neberasi knygos knygyne, o bibliotekose populiarios knygos turi ilgus laukiančiųjų sąrašus. Tad laimei, dabar populiarėja minimalistinė, zero waste, daiktų dalinimosi gyvenimo filosofija. Knygos – puikus to pavyzdys.

Žmonės nebelinkę kaupti knygų ir leisti joms dulkėti lentynose. Apart profesinės literatūros, kurios karts nuo karto gali prireikti, daugelis knygų yra skaitoma po kartą. Kai perskaito visa šeima ir keli draugai, knyga nelieka dulkėti, o yra parduodama NaudotosKnygos.lt portale. Taip knyga pasiekia daugiau skaitytojų, o žmogus pardavęs knygą gauna pinigų, kuriuos gali išleisti kitoms knygoms ar kitiems jam svarbiems dalykams (nors ir desertui). Tad užduotis perskaityti kuo daugiau knygų šiais laikais tikrai nedrasko piniginės!


Straipsnis remiamas.