[2022 06 20] Veni Vidi Knygos: Matt Haig „Vidurnakčio biblioteka“*

Ši knyga mirgėjo socialiniuose tinkluose. Vienu metu atrodė, kad visi ją skaito, visi žavisi… Aš į traukinį nespėjau, matyt krimtau kažką kitą, tačiau dažnai besirinkdama, kas gi bus kitas mano skaitinys, stabtelėdavau prie „Vidurnakčio bibliotekos“. Labiausiai mane viliojo lengvos fantastikos prieskonis.

Istorija pasakoja apie Norą, kuri nusprendžia atimti sau gyvybę, tačiau užuot „normaliai“ mirusi patenka į keistą vietą – biblioteką, kuri yra kažkur tarp tikrojo pasaulio ir to menamo anapusinio. Čia gi jai atsiveria galimybė išbandyti įvairias hipotetines savo gyvenimo versijas. Kas būtų buvę, jei ji vaikystėje tęstų plaukimo treniruotes? O jei nueitų į tą pasimatymą?

Gyvenimas po gyvenimo ir autorius veda prie gana banalios išvados, kurią jau galite nujausti. Kartais man atrodo, kad ši knyga skaitytojus sužavėjo dėl… bibliotekos. Juk romanai apie knygas, skaitytojus, knygų parduotuves, bibliotekas ir rašytojus yra labiau romantizuojami, jiems stipriau simpatizuojama. Tačiau man istorijoje pritrūko kibirkštėlės. Atrodo plaukė ir praplaukė. Siužetas gana originalus, visi Noros gyvenimai irgi lyg ir įdomūs, bet trūko to cinkelio, kuris verčia laukti vakarinės skaitymo valandos.

Man „Vidurnakčio biblioteka“ priminė „Dievas keliauja incognito“ ir panašias knygas. Nėra blogai, bet jei nepataiko į tą gyvenimo epizodą, kuriame atrasti save labai svarbu, tai nepaliečia. Bičiulis Puikis savo atsiliepime rašė, kad jei nieko knygoje nerasi, reiškia, kad šiame gyvenimo etape reikalai klostosi labai gerai. Gal taip ir yra!

Mano įvertinimas: 3/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4,05

Knygos žanras: romanas, savipagalbos grožinė literatūra?
Panašios knygos: kaip jau minėjau, man primena Laurent Gounelle ir panašias knygas, kuriose veikėjai per keistas patirtis bando atrasti savo gyvenimo kelią.
Kita autoriaus knyga, kurią skaičiau: „Radliai“, beje patikusi kur kas labiau!

Vertėjas: Irena Jomantienė, Milda Dyke
Leidykla: Sofoklis
Puslapių skaičius: 320

*Knyga yra Sofoklis leidyklos dovana.

Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.