Štai mes jau ir pervertėme kalendorių ir pradedame 2016-tus metus. Ir pirmas metų įrašas šiame bloge bus Ingos atsiliepimas apie “Purederm” kojų kaukę. Visai neseniai tokią padovanojau Facebook konkurse ir dabar įdomu ar daug praradau, kad pati neišbandžiau. Skaitom!

Internetas lūžta nuo atsiliepimų apie vaisių rūgštimis prisodrintas pėdų kaukes, priverčiančias padus „išsinerti iš senos odos“ – negyvų ląstelių sluoksnis, esą, nusilupa, o pėdos tampa švelnios it kūdikėlio. Tokių vaizdelių kaip čia, čia ir čia – pilni tinklaraščiai bei tokiomis kaukėmis prekiaujančios el. parduotuvės.

Patarimų taip pat gausu. Kol oda lupasi ir krenta gabalais, rekomenduojama dėvėti kojines (kad susirūpinęs sutuoktinis ar mama  greitosios neiškviestų), nedėvėti atvirų basučių (parduotuvėse žvilgsniais nužudys) ir neiti į giminės susitikimus (apkaltins įvairiomis ligomis) ar svečius (kam malonu jūsų DNR rankioti nuo kilimo). Siūloma naudoti šviesią patalynę (ant tamsių užvalkalų odos atplaišos labai matosi). Arba kaupti atplaišas ir, gražiai jas supakavus, išsiųsti mylimiems žmonėms su prierašu „Dalelė manęs“ (jaunimo pokštai, ha…).

Neabejotinas lyderis tarp tokių kaukių – japonų „Baby Foot“, kainuojantis ~25 dol. ir būtinas namų SPA produktas. Panašių, bet pigesnių tokių produktų – dešimtys. Vienas tokių pigesnių analogų – korėjiečių „Purederm“ kaukė „Exfoliating Foot Mask“, kurį galima rasti ir Lietuvos parduotuvių lentynose.

Apie „Purederm“ pėdų kaukę „Exfoliating Foot Mask“

Tai vienkartinė kojinaičių tipo pėdų kaukė, skirta pašalinti sustorėjusį odos sluoksnį bei atgaivinti pėdas. Gamintojas žada, kad papajos, citrinos, obuolių ir kiti natūralūs augaliniai ekstraktai puikiai pašalins nuospaudas, suragėjusią odą, negyvas ląsteles, o ramunėlių ekstraktai nuramins nušveistą odą. Teigiama, kad pėdos tampa lygios, švelnios ir glotnios per 2 savaites nuo kaukės užsidėjimo.
Pakuotėje (regular dydžio) rasite porą kojinaičių, tinkančių pėdai iki 27cm. (mano manymu, 40 dydis niekaip netilptų).

Sudėtis: Alcohol, Water (Aqua), Propylene Glycol, Lactic Acid, Isopropyl Alcohol, Urea, Glycolic Acid, Betaine, Anthemis Nobilis Flower Extract, Citrus Medica Limonum (Limon) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Pyrus Malus (Orange) Fruit Extract, Triclosan, Salicylic Acid, Menthol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum).

Savaime suprantama, tokio tipo produktai nėra pagaminti iš dobiliukų ir fėjų dulkių. Rūgštiniai ingredientai nerekomenduojami pažeistai odai, gali ją erzinti. Gražiai skamba odą kondicionuojantys augalų ekstraktai bei šlapalas. Negražiai – triklozanas.

Naudojimo instrukcija:

  1. Žirklėmis atkirpkite pakelį pagal pažymėtą liniją.
  2. Nuplaukite pėdas, nusausinkite ir užsimaukite kojinaites. Internete kaukę bandžiusieji dalijasi patarimu gerai išmirkyti kojas prieš kaukės naudojimą.
  3. Palaikykite 60-90 minučių. Nuplaukite kaukės likučius

Tuomet reikia apsišarvuoti kantrybe ir laukti. Lietuviškoje instrukcijoje žadama, kad negyva ir sustorėjusi oda pradės luptis po 3-5 dienų. Instrukcijoje anglų kalba (kurią radau nukrapščiusi lipduką) teigiama, kad oda pradeda luptis po 6-7 dienų; dar po 3-5 dienų nusilupa visi sustorėjimai ir nuospaudos.

Nenaudokite odos sustorėjimams šalinti skirtų produktų, norėdami nušveisti odą. Dar vienas nurodymas instrukcijoje anglų kalba – nekrapštyti, nelupinėti atšokusios odos (leiskite nusisluoksniavusiai odai pačiai nukristi).

Įspėjimas: Vengti naudoti esant egzemai, odos pažeidimams ir saulės nudegimams. Įspėjimai instrukcijoje anglų kalba: (1) Nenaudoti esant egzemai, jei oda pažeista, sudirgusi ar saulėje nudegusi. (2) Nustoti naudoti ir kreiptis į gydytoją, jei naudojant oda parausta, ištinsta ar ima niežtėti, ir šie simptomai išlieka po naudojimo. (3) Prieš naudojant, kaukę išbandyti ant nedidelio ploto odos – pasitikrinsite dėl alerginės reakcijos. (4) Šis produktas skirtas tik pėdoms. (5) Produkto sudėtyje yra propilenglikolio. Nenaudoti, jei šiai medžiagai esate jautri ar alergiška. (6) Saugokitės, kad nepatektų į akis. Patekus į akis, nuplaukite vandeniu. (7) Nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, aukštoje ar žemoje temperatūroje. Saugoti vaikams nepasiekiamose vietose.

Papildomi pastebėjimai. Internete randamuose dermatologų komentaruose teigiama, kad tokių kaukių reikėtų vengti nėštumo, žindymo ir menstruacijų metu, kuomet oda ženkliai jautresnė dėl hormonų disbalanso. Žindančioms ir besilaukiančioms moterims nerekomenduojama  tokių produktų dėl sudėtyje esančios salicilo rūgšties. Dar viena dažna pastaba, išsakoma tokio tipo produktams – nenurodyta sudėtyje esančios glikolio rūgšties koncentracija.

Įspūdžiai. Pakuotėje esančios kojinaitės dvisluoksnės: išorinis sluoksnis iš celofano, vidinis – iš gausiai veikliosiomis medžiagomis prisodrintos medžiagos. Prakerpu tuos maišiukus-kojinaites ir apsiaunu. Viduje – šlapia, jaučiasi balutės tarp pirštų. Kvapas – stiprus, primenantis alkoholį. Truputį šaldo, bet odos nedirgina.

Gaila, kad maišiukai-kojinaitės neturi lipdukų (mačiau analogiškuose produktuose). Didoki, kad nelabai laikosi ant kojų. Bandai eiti – šlepsi ir krenta nuo kojų. Bandai gultis – skysčiai iš kaukės teka blauzdomis. Galiausiai ant viršaus užsimaunu vilnones kojines, kurios truputį prilaiko tuos maišiukus. Ir laukiu 90 min.

Pirmieji įspūdžiai po panaudojimo – pėdos padrėkintos, bet nėra išmirkusios iki susiraukšlėjimo. Belieka vėl laukti – šįkart dviejų savaičių, per kurias turi nusinerti senoji oda.

Antra diena – pėdos švelnios, oda nesineria. Trečia diena – nieko naujo. Ketvirta ir penkta dienos – nieko. Šešta diena – nusilupo monetos dydžio odos gabalėlis nuo pėdos vidurio. Septinta diena – šiek tiek lupasi pėdų kraštai. Aštunta diena ir devinta diena – lupasi pėdų vidurinė dalis ir kraštai, t. y. tos vietos, kuriose paprastai nėra sustorėjusios odos. Lupimasis švelnus – toks būna saulėje nudegus nugarą. Devinta diena – šiek tiek pasišiaušia kulnai. Dešimta diena – laukiame. Vienuolikta diena – vis dar laukiame, kol pradės luptis kulnų oda. Dvylikta diena – laukiame. Trylikta diena – gal mano pėdos nenormalios? Keturiolikta diena – gal mano odos apykaita (hehe) lėta?.. O gal jos nebuvo pakankamai „apaugusios“ ir nebuvo, kam nusilupti?… Penkiolikta, šešiolikta, septyniolikta – nieko. Po trijų savaičių – atsibodo laukti.

Mano įvertinimas. Pakartosiu tą patį, ką sakiau apie šio gamintojo rankų kaukę – idėja gera, išpildymas nelabai vykęs. Pėdos švelnios, bet storesnis odos sluoksnis (ant kulnų, pėdų pagalvėlių) nenusisluoksniavo. Dėl tokio rezultato neverta gaišti dvi savaites. Norite greito rezultato – geriau normalų pedikiūrą pasidaryti. Norite žaisti namų SPA – verta pagalvoti apie rimtesnį produktą.

Ar pakartotinai pirksiu? Ne, nes nesulaukiau norimo rezultato. Bet parūpo išbandyti panašius produktus :).

Naudinga: Kaina –~3.99 Eur. Pirkau “Maximoje”.

P. S. Kodėl platintojai užklijuoja gamintojų informaciją anglų kalba, nors patys nenori/negali jos visos/tinkamai/tiksliai išversti?

Aš dėkoju Ingai už atsiliepimą. Matau, kad nieko nepraradau neišbandžiusi šios kaukės, jei kas mėginot, tai būtinai pasidalinkit įspūdžiais! Laukiam jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :). Taip pat rašykite jei užsimanysite papulti į svečio rubriką.