Nepirksiu, išmoksiu! Asmeniniai iššūkiai

Estimated read time 2 min read

Nepasakyčiau, kad čia labai svarbus įrašas, o ir apie vieną iššūkį jau kažkada minėjau, bet pasakius viešai visad viskas kitaip.

O mano asmeninis iššūkis toks: kuo ilgiau nepirksiu jokios kosmetikos ir aprangos. Nes juk visko turiu daugiau nei reikia. Pastaruoju metu vis save “lepinau”. Žiūrėk, tai džemperis iš Zalando išparduotuvės, tai apatinių šopo naujienlaiškis įkrenta ir susigundau, tai reikia dešimtos plaukų kaukės, o dar gi nuolaidos kodą paskelbė. O juk kosmetikos priemonių turiu kalną, kuris padidėjo išlupus advento kalendorių.

Ir dar niuansas, kad gruodį pirkau savo brangiausią metų (na neskaitant automobilio įmokos) pirkinį: iPad pro, plius įvairius jo priedus. Taigi, piniginė patuštinta, o šį mėnesį beveik ir neuždirbau, tad reikia pasispausti.

Iššūkį išsikėliau kiek seniau. Ir per visą gruodį pavyko jo laikytis. Vienintelis pirktas dalykas – intymios higienos prausiklis, griežtai pasibaigus senam. Tikslo ketinu laikytis ir vedina noro subaigti viską, ką turiu. Labai noriu pamatyti tuščias lentynas, kur stovėtų tik vienas šampūnas, vienas veido kremas ar vienas prausiklis. Primenu sau, kad pirkiniai neišspręs psichologinių problemų.

Taigi štai. Užfiksuota.

Beje, kalbant apie tobulėjimo iššūkius kitiems metams, tai turiu vieną tokį: atgaivinti piešimo įgūdžius, įvaldyti Procreate programą, atrasti cute piešinukų stilių, sukurti savo atvirukų. Mat man nebepakanka vien finansinių tikslų. Šiemet daug galvojau apie tai, kad kitais metais nebekelsiu iššūkio el.parduotuvėje pasiekti vienokią ar kitokią mėnesio apvyvartą. Aišku, turiu dirbti ir uždirbti, nes reikia gyventi, reikia kaupti pensiją ir mokėti mokesčius. Tačiau noriu daugiau kurti, bet tai reiškia, kad kol žiūrėsiu kažkokį kursą ar piešiu, tol nedarysiu kitokio darbo, nes esu viena. Mintyse jau nešiojuosi World Postcard Day siužetus, tad turiu bent pusmetį realizuoti idėjas.

Taigi, tik tiek. O jūs turit tikslų ateinantiems metams?


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

2Comments

Add yours
 1. 1
  Dovilė

  Šiemet buvau išsikėlusi tikslą nepirkti kosmetikos, nebent yra likęs tik tas produktas, kurį naudoju šiuo metu. Nes irgi įsivažiavusi buvau vienu metu neblogai, kai kam ir galiojimas spėjo pasibaigti… Na tai lygiai kaip ir su maistu, taip ir šitoj srity – kam pirkti, jei po to tenka išmesti. Ir sekėsi tikrai gerai, kol neatėjo BF, o kaip ir būna, vienas pirkinys, kitas, o tada jau ir pasipila siuntos 🙂 aišku ruduo ir šiaip buvo sunkus emociškai, o kad turiu emocinio pirkimo problemą, pati žinau. Tai vėl mėginsiu stabdyti save tiek pirkdama kosmetiką, tiek perkant kitus dalykus, kurių ir taip turiu daug (pvz knygų. Nors iki 0 tikrai neplanuoju kelti tikslų, nes jau žinau, ką tikrai pirksiu, kai pasirodys, bet pamažinti kiekį vis tiek norisi).
  Iš smulkesnių tikslų tai yra ir paradoksalus pirmajam – dažniau naudoti kai kuriuos kosmetikos produktus (veido, plaukų kaukių n turiu, man tikrai jos patinka, bet vis “nėra laiko”). Dar irgi vis dažniau imu galvoti apie naujus (ar senus, bet tobulintinus) įgūdžius, pvz. įvaldyti nėrimą ar kokią nors keramiką pradėti lankyti. Ne tik dėl asmeninio tobulėjimo, bet, kiek esu bandžiusi, tai ir emocinei sveikatai gerinti / galvos pravalymui man tokios veiklos pasirodė tinkamos. Tik tiek, kad pirmasis pusmetis nusimato nelengvas, nes laukia magistro rašymo / studijoms reikalingos praktikos / darbo (visai nesusijusio su studijomis) derinimas, tai pavojus bus visiems tikslams taip ir pasilikti tik “ant popieriaus”.

  O bendrai tai išties vis dažniau bandau sau priminti, kad koncentravimasis į savo įgūdžius, kažko naujo mokymąsi, o ne į pirkimą to, ko jau ir taip pilni namai, yra kur kas naudingesnis, net jei tai ir galiausiai neišeis į jokį materialinį atlygį 🙂

 2. 2
  Salomėja

  Dovile, aš irgi stengiuosi daugiau naudoti! Kartais būna taip pritingiu, tai galvoje kartoju mantrą, kad nagi nagi, prisipirkai, dabar tepk, nes kitaip tikrai nesunaudosi 😉

  Linkiu sunkų pusmetį įveikti kuo lengviau!

+ Leave a Comment