[2023 01 04] Skaitymo statistika! Kol dar nebuvau sujungusi Šiukšlynėlio su Veni Vidi, statistiką rašydavau per blogo gimtadienį – lapkričio pradžioje. Tačiau nors tada apžvaga nepaskęsdavo tarp kitų, bet buvo tikrai nepatogu. Taigi, baigėsi metai ir žiūrim ką suskaičiau.
Iš viso perskačiau 97 knygas ir savo Good Reads išsikelto tikslo nepasiekiau. Gana įdomu, kad vidutinis knygos puslapių skaičius buvo 407. Didesnis nei tais metais, kai viršydavau šimtuką. Tad tikrai pasitaikė storiulių. Prisipažinsiu, kad vengiu knygų, kurios turi mažiau nei 300 puslapių. Turiu tokių ir pirkusi pati, ir gavusi dovanų, bet tos plonosios ilgam užsistovi lentynoje, net jei labai giriamos ar traukia temomis.
Per mėnesius skaitiniai išsidėstė taip:
Sausis: 13
Vasaris: 8
Kovas: 7
Balandis: 7
Gegužė: 4
Birželis: 8
Liepa: 9
Rugpjūtis: 14
Rugsėjis: 8
Spalis: 5
Lapkritis: 8
Gruodis: 6
Čia išsiskiria gegužė, per kurią daugiau nei porą savaičių praleidau Ispanijoje ir beveik neskaičiau ir spalis, kuomet dvi savaites praleidau su Irvingo knyga, kurią vienintelę iš 97 skaičiau antrą kartą. Lėtai lėtai. Gruodis irgi šiek tiek mažiau skaitingas, nes paprastai aš šiam skaitau prieš miegą. Tačiau atsiradus šuniukui, tomis dienomis, kada budžiu naktį ir vedu jį į lauką, miegoti einu dar prieš 22 ir paskaitau tik kokias 5-10 minučių.
Geriausios metų knygos
5 žvaigždutėmis įvertinau ne tiek jau daug knygų. O metų geriausią išrinkti lengva.
Ja tampa Jo Nesbø „Karalystė“*. Aš šališka autoriaus atžvilgiu, tad buvau nusiteikusi, kad tikrai patiks, tačiau nesitikėjau, kad taip sužavės. Kokia atmosfera, kokia nuotaika, kokie veikėjai, koks pasakojimo būdas!
Antrą vietą užima V.E. Schwab „Nematomas Adės Laru gyvenimas“*. Man net sunku atsakyti, kuo knyga sužavėjo. Tikrai ne fantastiniu motyvu. Gal tiesiog labai pamilau pagrindinę veikėją?
Trečią vietą gauna Walter Tevis „Valdovės gambitas“*. Šiam romanui negaila trečios vietos. Nieko neišmanau apie šachmatus, bet skaičiau susidomėjusi lyg geriausią detektyvą. Kėliau daug klausimu, ir gerąja ir blogąja prasme stebėjausi laikmečiu.
Šias knygas esu aptarusi, tad nebesiplėsiu. Kaip matote, jos yra labai skirtingų žanrų ir temų. Įdomus faktas, kad visas išleido ta pati leidykla.
Dar keli penketukininkai, kurie lygiaverčiai dalinasi ketvirtą vietą: Narine Abgaryan „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“*, John Irving „Sidro namų taisyklės“, Kim Liggett „Skaistybės metai“, Ariel Lawhon „Kodinis vardas – Helena“*, M.W. Craven „Marionetės“*.
Obuoliai patiko visiems. Gurmaniškas skaitinys. Sidro namai gi klasika ir pirmoji mano bibliotekos knyga. Skaistybės metai – žavi Young Adult distopinė istorija, Helena – kiečiausia moteriškė, kuri tikrai egzistavo. Kartais į karo istorijas galima pažvelgti ir per „kietų“ personažų akis, ne tik skausmingas detales. Na, o „Marionetės“ buvo vienas geriausių detektyvų skaitytų 2022-ais. Nieko įmantraus, bet užveda, laukiu kitų dalių.
Iki 5 žvaigždžių neištempė, bet tikrai labai patiko Robert Galbraith detektyvai (esu perskaičiusi jau tris iš serijos). Taip pat kažką tokio turi Donato Carrisi su visa savo blogio serija. Soc erdvėje visiškai neįvertintas pasirodė Camilla Grebe detektyvas „Meilužis ir drugys“ – tikrai vertas dėmesio.
Fantastikos poreikį patenkino Andy Weir „Projektas „Sveika, Marija“ ir Blake Crouch „Laiko kilpos“.
Potraukį keistuoliams personažams išpildė Sally Hepworth „Geroji sesuo“*.
Kadangi paminėjau jau daugiau nei 10% skaitinių ir tuoj čia pradėsiu vardinti visas knygas, nes jei perskaičiau, tai kažkuo gi ir patiko, – laikas sustoti. Metų geriausia išrinkta! Ačiū visoms leidykloms, kurios draugavo, ačiū visoms, kurios leido geras knygas! Nepykit, jei jūsiškės šį kartą nepateko tarp geriausių, juk laimėtojų pakyla tokia mažytė, o gerų skaitinių tiek daug!
Tikrai apsidžiaugiu jei pasidalinsite ir savo geriausiais skaitiniais!
*žvaigždutėmis pažymėtas knygas padovanojo leidyklos.
Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram
Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.
Eglė
O koks tikslas buvo, 100? Aš perskaičiau triskart mažiau, tikslo neturėjau, ir džiaugiuosi, kad turėjau laiko pasimėgauti gerais skaitiniais. Net nežinau, kuriai knygai skirčiau metų top, bet labai patiko ramus Roy Jacobsen stilius knygose Neregimieji ir Balta jūra. Taip pat tikrai įtraukė Jo Nesbø Troškulys ir Samuel Bjørk Aš keliauju viena. Dabar, kadangi sirguliuoju, skaitau daugiau, ne tik vakarais.
Tai linkiu dar daugiau gerų knygų šiais metais! 🙂
Olivija
Nežinau, gal kažkur jau minėjai ir būsiu praleidus, bet įdomu, kodėl sujungei šiukšlynėlį su venividi ir nebeatskirai yra?:)
Salomėja
Egle, tikslas buvo 102. Bet aš kažkaip užsimetu tokį, koks yra mano natūralus skaitymo greitis, tai va panašiai ir gaunasi 😉 Sveik!
Olivija, šiek tiek rašiau čia: https://www.venividi.lt/straipsniai/veni-vidi-uzdominavo-knygos-kas-dabar-bus/
Iš esmės tai seniai norėjau keist pavadinimą, o ir nėra prasmės vest dviejų blogų 😉
Ieva
Laukiau šito posto! Mano tikslas perskaityti tiek knygų per metus, kiek man metų 🙂 Viršijau keliomis knygomis. Bet vis susimąstau, kad skaitymas man yra legalus pasiteisinimas atidėlioti darbus – ai nu tingiu, einu paskaitysiu…. Todėl riboju skaitymą. Bet labai daug atradau šiemet puikių, įkvepiančių, terapinių knygų…
Gaivile
O geras Ieva. Bus 100 metu ir 100 perskaitytu knygu! To ir linkiu visoms ateinantiems metams!