1353(25) Kim Liggett „Skaistybės metai“

Estimated read time 2 min read

Kim Liggett „Skaistybės metai“

Mano komentarai: Knyga, kuri turi viską: įdomų pasaulį, vertas diskusijos temas, neerzinančius personažus, intrigos, meilės, nuotykių. Tikrai negaila aukščiausio įvertinimo. Tiesa, kadangi pagrindinė veikėja yra šešiolikmetė, tai knyga skirta labiau jaunimui, tačiau tokios paprastai itin įtraukia.

Tiek anotacijoje, tiek kitų skaitytojų apžvalgose šmėžuoja knygų „Tarnaitės pasakojimas“ ir „Bado žaidynės“ bei „Musių valdovas“ pavadinimai. Panašumų tikrai yra. Su tarnaite čia drąsiai galima lyginti vyrų patogumui sugalvotą aplinką, kurioje jie beteisės moters gali nusikratyti vos spragtelėję pirštais. Į žaidynes ar muses panašu tuo, kad būrelis jaunų merginų atsiduria uždaroje erdvėje ir čia turi išgyventi. Po metų, dažniausiai, tokios merginos grįžta palaužtos ir susitaikiusios su vyrų primestu gyvenimo būdu. Tad, kas gi ten nutinka? Kodėl grįžta ne visos? Lai lieka intriga.

Knygos veikėjoms tenka matuotis itin nepatogias situacijas. Kaip ir klasikiniame „Musių valdove“ čia vaizduojama, kas nutinka, kai kažkur paminamas žmogiškumas. Kodėl taip nutinka? Ar po visų baisių savo veiksmų dar įmanoma jį atrasti? Ar iš viso įmanoma pakeisti nusistovėjusi ir daliai žmonių itin patogų režimą?

Iš šios knygos aš gavau gerokai daugiau nei tikėjausi ir ji tikrai keliais laipteliais aukščiau už visokias žaidynes.

Puslapių skaičius: 384
Knygos kilmė: išsimainiau
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Knygos žanras:  Young adult romanas.

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours