[2022 11 11] Veni Vidi knygos atsiliepimas: John Irving „Sidro namų taisyklės“

Leidykla „Alma Littera“ perleido šią knygą, o aš nusprendžiau perskaityti tą, kurią turiu savo bibliotekoje. Antrą kartą, nes nusprendžiau kartkartėmis paskaityti tuos kūrinius, kuriuos kažkada pasilikau su mintimi, kad būtinai kartosiu.

„Sidro namų taisyklės“ man yra simbolinė knyga. Nuo jos aš pradėjau savo asmeninę biblioteką. Pamenu buvau jau baigusi universitetą, uždirbau pirmą algą ir įsigijau šią storulę. Tada visur tampiausi ir niekaip negalėjau pradėti. Gaila buvo. Va suskaitysiu ir nebeturėsiu. Galiausiai ėmiausi, o tada mane ištiko irvingomanija. Nors autorius, atrodė, vis perrašinėja savo knygas, wiki net yra lentelė, kurioje sužymėti motyvai, besikartojantys romanuose, buvau pakerėta.

Ir štai, prabėgus tikrai daugiau nei dešimčiai metų aš sidro namus atsiverčiau vėl. Ir skaičiau bene dvi savaites. Gal todėl, kad antrą kartą nebėra, kur skubėti? Intrigos nelikę, bet užtat galima dėmesį kreipti į detales, kurios per tiek laiko išblėso. Buvau sužavėta anksčiau, maksimalų įvertinimą skyriau ir dabar. Iš esmės romane gvildenama reikalingumo tema. O kadangi rašoma apie našlaičių namus, tai tas reikalingumas dar labiau išreikštas, juk tie vaikai nuo pat pirmos savo ląstelės yra pažymėti nereikalingo etikete. Dar ši knyga yra apie pasirinkimus ir tai, kad kartais mes tik įsivaizduojame galintys rinktis.

Autorius rašo taip, kad tie puslapiai neprailgsta, net jei dalykai nuolatos kartojami. Kažkokio žavesio tas kartojimas turi. Dauguma romanų turi tą gilesnę žinutę, ir paprastesnę istoriją, per kurią ji perduodama. „Sidro namų taisyklės“ yra puiki visuma. Knygą galima skaityti kaip įdomiai papasakotą santykių ir gyvenimo dramą, o galima ir stabtelėti kas antrą sakinį ir išsakytas idėjas lyginti su savo vertybėmis, požiūriu bei mintimis.

Dedu atgal į lentyną. Po dešimties metų vėl skaitysiu.

Mano įvertinimas: 5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.15

Knygos žanras: romanas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 760
Vertėjas: Daiva Daugirdienė

*Knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram