„Antanuko“ knygų prenumerata el. skaityklėje? Su „BOYUE Likebook P6“ tai įmanoma. Apžvalga

Estimated read time 10 min read

[2022 11 16] Ar žinote, kas tas „Antanukas“? Tai knygų prenumeratos paslauga. Sumokate apie 5 EUR per mėnesį ir galite skaityti visą siūlomą asortimentą. Nors jis nėra itin platus (apie 1000 knygų), tačiau tikrai galima rasti įvairių įdomių skaitinių.

Tačiau apie „Antanuką“ dar pakalbėsime. Kodėl man reikia skaitymui skirto įrenginio? Kaip žinia, el. skaityklėje skaityti dažnai yra tiesiog fiziškai patogiau. Štai pvz., aš turiu popierinį maginės fantastikos romaną „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“. Jo apimtis – 912 puslapių. Tad labai ilgai atidėliojau skaitymą. Ne dėl to, kad ilgai truks, o dėl to, kad fiziškai sunku tokią knygą nulaikyti. Kadangi jau turėjau popierinę, nekilo ranka pirkti dar ir elektroninės, kuri kainuoja 19.49 EUR. Įsigijusi „Antanuko“ prenumeratą aš būtent nuo šios knygos ir pradėjau.

Anksčiau analogišką knygų prenumeratos paslaugą siūlė „Milžinas“. Tačiau jis sunyko ir užsidarė. Tikėkimės, kad „Antanukas“ to nepadarys, nors jei nekreips dėmesio į vartotojų pastabas apie programėlę, tai tuoj nebeturės, kas tas pastabas sako.

Tiek seniau, kai skaičiau „Milžiną“, tiek atsiradus „Antanukui“, mane varė iš proto mintis, kad skaityti reikia telefone (planšetėje). Kūrėjai pagamino programėles skirtas iOS ir Android operacinėms sistemoms. Populiariausios el. skaityklės šių operacinių sistemų neturi, todėl „Antanuko“ įsirašyti negalima. Štai pvz., tokie gigantai kaip Amazon, sukūrė savo skaityklę Kindle, kurioje galima skaityti visokias Kindle prenumeratas. Tuo tarpu lietuviams kurti dedikuotą įrenginį būtų per prašmatnu, tad lieka tik telefonai.

Šiaip nieko blogo skaityti ir telefone, nes jis visada rankose, bet žmonės mėgsta popierių. Ir aš mėgstu popierių. O net elektroninis popierius yra popierius. Skaityklių ekranai veikia visai kitu principu nei telefonų ir akis vargina tiek pat, kiek tikras popierius. O kur dar privalumai, pvz, galimybė įsijungti apšvietimą?

Dar „Milžino“ laikais aš ieškojau skaityklės su Android. Tuo kart visos rastos buvo arba labai brangios, arba, pvz, „Xiaomi MI reader“, taip ir nepritaikytos Europai. Tada prenumeratos platforma mirė, nebebuvo aktualu, nes kuo puikiausiai viską, ką nusiperku galiu skaityti su savo „PocketBook“. Tačiau „Antanukas“ vėl iškėlė problemą, vėl atsidariau Google, vėl naršiau bei ieškojau ir taip mano rankose atsidūrė „BOYUE Likebook P6“.

Kodėl pasirinkau būtent el. skaityklę „BOYUE Likebook P6“?

Tikrai, kodėl kažkokia egzotinė, kiniška skaityklė? Visų pirma todėl, kad ji turi Android 8 operacinę sistemą, todėl į ją galima įrašyti programėles. Juk toks ir tikslas.

Antra, androidinių skaityklių yra ir daugiau, bet daugelis jų neturi iš karto įdiegtos Google Play parduotuvės. Todėl programėles reikia įsirašyti patiems, kas gal ne visada taip jau paprasta. Visgi įmanoma. Jei turite skaitykę su Android, bet be Google Play, tai Antanuko APK failą rasite čia.

Trečia, man buvo priimtina kaina, nes kiti patrauklūs variantai kainavo 100-200 brangiau.

Kiek kainuoja ir kur pirkti?

Pati skaityklė nėra itin brangi ir kainuoja apie 150 USD. Kadangi aš pirkau Amazon. com, tai prisidėjo siuntimas ir muitai ir aš sumokėjau 214.19 EUR. Nuoroda į Amazon.com. Tiesa, šiuo metu produkto pirkti nebėra. Iš tiesų, atsiliepimas gal net nebeaktualus, nes kiek suprantu Likebook P6 keičia naujas modelis kitu pavadinimu. Tačiau bent jau žinosite, ko tikėtis, nes iš užsienietiškų review panašu, kad skirtumai nėra esminiai.

Kitas variantas – Aliexpress.com. Čia skaityklę pardavinėja pats gamintojas (jei teisinai supratau). Kaina yra apie 170 EUR su nemokamu siuntimu, importo muitai jau įskaičiuoti. Taigi 45 EUR pigiau nei iš Amazon. Bet čia jau pasitikėjimo klausimas. Ar tikrai gausite, ką perkate? Pvz., Aliexpress dabar prekės aprašyme rašo, kad vietoje Likebook, gausite Meebook, kas yra mano minėta naujesnė versija. Gal net ir patrauklesnė, nes turi šiltos spalvos apšvietimą. Tuo metu, kai pirkau saviškę, apie Meebook dar nežinojau, tad pakeitimai aprašyme atsirado visai neseniai, o tai, kad jame minimas visai kitas įrenginys nei pavadinime ir nuotraukose, nelabai įkvepia. Ką gausi? Senesnį, ar naujesnį daiktą? 🙂

Apie pačią skaityklę ir pirmi įspūdžiai

Kaip jau minėjau „BOYUE Likebook P6“ turi Android 8.1, 6 colių ekraną, 16 GB vidinės atminties, kurią galima išplėsti micro SD kortele. Atvyko gražioje dėžutėje, pridėtas buvo tik USB C laidas.

Vos tik išpakavau skaityklę padariau du dalykus: 1. įsidiegiau „Antanuką“, „Kindle“ ir „Google Books“ programėles, bei 2. įsirašiau vieną knygą, kurią turėjau nusipirkusi. (Fun fact – nors skaityklė nespalvota, bet dariau skrynšotus ir persikėlus juos į kompiuterį matau keletą spalvų, pvz, spalvota programėlės ikona):

Toks vaizdas pasitinka įjungus skaitykę. Tiesa, tinklelį galima keisti.

Dėl programėlių įrašymo nekilo jokių problemų. Visos veikia, žinoma ne taip sparčiai kaip telefone, o šiuolaikinė animacija ir kiti efektai tikrai nėra draugiški elektroniniam popieriui. Tačiau skaityklėje galima įsijungti specialų režimą A2, kuris paspartina veikimą, bet tada ekrane matosi daugiau „vaiduoklių“ iš ankstesnių kadrų.

„Kindle“ paskaičiau tik demo knygą, nes neturiu jokios prenumeratos. „Google Book“ paskaitinėjau kažkada telefone pradėtą detektyvą. Veikia be priekaištų. Dabar skaitau „Antanuką“, apie jo trūkumus parašysiu žemiau.

Kiekvienoje skaitymo programėlėje yra savi nustatymai, tad nėra ką daug pasakoti, galite patys pasitikrinti telefone. Daugiausia galimybių, žinoma, turi skaitymas ne per trečiųjų šalių apsus, o atsidarius knygą (tam ją reikia nusipirkti ir įsikelti) tiesiogiai skaityklėje. Pavyzdžiui tampa įmanoma keisti kontrastą:

Kadangi įrenginys neturi mygtukų, o žmonių įpročiai skiriasi, tai suteikiama galimybė ir pasirinkti, kaip bus perverčiami puslapiai ar atidaromas skaitymo nustatymų meniu.

Knygas persikelti į skaityklę galima keliais būdais. Vienas – per usb C laidą. Kitas labai patogus – per WiFi. Tereikia, kad tiek kompiuteris, tiek skaityklė būtų prisijungę prie to paties tinklo. Tada pagrindiniame skaityklės lange spaudžiate „WiFi book transfer“. Atidaromas langas su adresu, kurį reikia suvesti kompiuterio naršyklės lange, o ten pasirodo aplinka, kurioje vieno mygtuko paspaudimu įsikelsite savo knygas. Nerekomenduoju naudoti viešo interneto zonoje.

„BOYUE Likebook P6“ pagrindiniai pliusai ir minusai

Prie pliusų turiu paminėti dar ir skaityklės išvaizdą. Ji lengvutė, neturi jokių logotipų priekinėje pusėje, matinė. Minusas – pirštų anspaudų neišvengsite.

Pliusas – apšvietimas, kurio intensyvumą galima reguliuoti, nuo vos vos šviečiančio iki plieskiančio. Minusas – apšvietimas tik šaltos spalvos.

Pliusas – laisvė skaityti bet kokioje platformoje. Esat prisirišęs prie Kindle knygų? OK. Kadaise prisipirkote per Google Books? Irgi OK. O gal skaitote Scribd platformoje? Jokių problemų. Antanukas, o gal koks nors rusiškas, lenkiškas ar ispaniškas apsas? Jei tik jis yra Android programėlių parduotuvėje – pirmyn.

Minusas – skaitydami trečiųjų šalių programėlėse esate apriboti jų vidinių nustatymų, tokių, kiek galima keisti šriftą ir pan.

Pliusas, kad skaityklė palaiko gana daug formatų (PDF, MOBI, EPUB ir t.t.), tad galite savo nupirktas knygas tiesiog įsirašyti ir tikrai, kiek bandžiau, labai patogiai skaityti. Beje, PDF’ams galima įsidiegti patį poną Adobe Acrobat.

Minusas, kad skaityklė egzotinė, todėl jai sunku rasti dėkliukų. Mažai atsiliepimų, tai pat, panašu, kad išleidus naujesnį modelį, senesnis tiesiog dingsta.

Dar vienas minusas – baterijos laikymas. Aš kadaise buvau pripratus, kad skaityklę reikia krauti kartą per metus. Tiesa, ji neturėjo nei interneto, nei apšvietimo. „BOYUE Likebook P6“ su įjungtu WiFi bei apšvietimu aš bateriją iškroviau per pusdienį. Be apšvietimo ir su WiFi skaitydama tik vakarais kol kas dar turiu 70% (po to pirmo krovimo). Be interneto ir šviesos džiaugtis galėsite tikrai ilgai, deja, Antanukui WiFi reikalingas.

Bendros išvados: kol kas skaitykle labai džiaugiuosi. Visiškai tenkina mano poreikius. Svarbu neužkelti lūkesčių ir prisiminti, kad tai ne naujausias mobilus telefonas. Ji veikia lėčiau, tad „pasikurti“ knygą šiek tiek užtrunka.

Prenumeratos „Antanukas“ pliusai ir minusai

Projektas dar gana naujas. Jau kurį laiką gyvuoja naršyklinis „Antanukas“, o neseniai jie paleido ir app’są, kuris gi ir suviliojo mane pasiieškoti galimybės siūlomas knygas skaityti el. popieriuje, o ne mobilkėje.

Na ir pasileidę programėlę jie užpirko reklamėlės. Visi tik siūlo, pasakoja, o kad šleiva kreiva viskas, tai nutyli. Pradėkime nuo galimybės skaityti be interneto. Reklama tą žada, o programa tęsi. Tik bėda ta, kad tai nelabai įmanoma. Jei visi „Antanuko“ kūrėjai perskaitytų šia programa bent vieną knygą, esu tikra, kad klaidos ir nelogiškumai greitai būtų pataisyti. Bet štai bėda ta, kad ko gero, daro tie, kas iš tiesų nenaudoja, truputį patestuoja, funkcijos veikia, o kaip veikia, jau nesvarbu.

Detaliai. Jei turite prenumeratą, tai atsivertę knygos aprašymą galite kūrinį išsisaugoti. Išsisaugoti, reiškia ne parsisiųsti į kažkokį aplanką, bet kažkur programėlės viduje, tam, kad galėtumėte skaityti be interneto.

Taigi, skaitote sau knygą X, telefone įjungtas mobilus internetas arba wifi. Dėl kokių nors priežasčių jį išjungiate, pvz., gal esate lėktuve. Programėlė praneša, kad nėra ryšio ir klausia ar norite skaityti be interneto. Jūs, žinoma, spaudžiate, kad norite. Ką daro „Antanukas“? Bent jau aš tikiuosi, kad tęsia mano skaitytą knygą, tik tiek, kad galimai skaitoma vieta nesusinchronizuos su kitais įrenginiais, kol tas internetas neatsiras.

Na, bet Antanas nedaro taip, kaip tikėčiausi. Jis išeina iš jūsų skaitomos knygos ir atidaro sąrašą, kuriame yra parsisiųsti leidiniai, tame tarpe ir X, kurį skaitėte. Atidarote vėl tą pačią knygą ir atsiduriate skaitinio pradžioje. Tikiu, kad nusikeikėte, nes ne taip lengva atrasti vietą, kur prieš tai baigėte. Bet ok, susirandate, skaitote toliau. Skrydis ilgas, nusprendžiate pasnausti, programėlę išjungiat. Po miegelio sugalvojate tęsti skaitymą, vis dar be interneto. Ir, laba diena, vėl jums atvers knygą nuo pradžių, o ne toje vietoje, kur baigėte.

Taigi, man funkcija „skaityti be interneto“ atrodo bevertė. Būtent todėl naudodama „Antanuką“ neišjungiu WiFi ir kankinu skaityklės bateriją. Tikiuosi kažkada bus pataisyta.

Antras minusas – knygų pasirinkimas. Kol kas jis atrodo gausus. Tačiau jau iš „Milžino“ patirties žinau, kad ateina toks laikas, kai nėra ką skaityti. 1000+ knygų skamba įspūdingai, bet visi skaitome skirtingus kūrinius ir tarkime manęs nedomina tie maži „Svajonių knygų“ romaniukai, negrožinė literatūra, įvairūs apsakymai. Tad pasirikimas siaurėja. Kiek pastebėjau, „Antanukas“ tikrai naujienomis pasipildo ne per dažniausiai. Tikiuosi ir tai keisis.

Dar pabambėsiu dėl to, kad neatsimena skaitymo nustatymų. Kiekvieną kartą iš naujo įjungusi programą, turiu vėl pasididinti šriftą, tiek kiek man patogu. Galėtų bent skaitomai knygai įsiminti.

Pagrindinis pliusas yra tai, kad jie egzistuoja. Man prenumeratos idėja labai priimtina. Juk seniai visi nebepirataujame muzikos, nes yra Spotify. Tas pats ir su knygomis. Mėnesio kaina tokia nedidelė, kad gaunasi pigiau nei išsimainyti knygą „Bookswap“. Ką jau kalbėti apie tai, kad galimybė skaityti Alma Littera leidinius tampa prieinama visiems.

Taigi, ir „Likebook“ ir „Antanukas“ turi savų pliusų ir minusų. Visumoje man pliusai nustelbia blogus dalykus, nes svarbiausias yra faktas, kad galiu el. skaityklėje skaityti visas knygas, per visas įmanomas platformas.

Jei pamiršau kažką paminėti, neaiškiai supyniau ar šiaip kils klausimų, tai visada rašykit komentarą, padėsiu, kuo galėsiu.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

6Comments

Add yours
 1. 1
  Vaida

  Ačiū, už išsamią apžvalgą, gavau tikrai daug ir naudingos informacijos. Tikėkimės, kad Antanukas ateityje tobulės.

 2. 2
  Urtė

  Buvo įdomu paskaityti. Manau, gali ir praversti šita informacija ateityje :). Gaila, aišku, kad mes gyvename tokioje nedidelėje šalyje, o norisi skaityti lietuviškai, ir visame pasaulyje populiariausios elektroninės skaityklės mūsų rinkai bent kol kas nėra pilnai pritaikytos.

 3. 3
  Pastebėjimas..

  Pirataujam sėkmingai ir muzika, ir filmus, ir elektronines knygas vis dar☺

 4. 6
  Salomėja

  Kadangi karma yra kalė, vienaip ar kitaip tų sutaupytų pinigų neteksit. Gero vakaro.

+ Leave a Comment