Aleksandra Marinina “Gyvenimas po gyvenimo”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Visose Marininos knygose apie Anastasiją man labiausiai rūpi jos (Nastios) buitis, minčių eiga ir santykis su aplinka. Ši knyga nebuvo išimtis, o skyrėsi nuo kitų tuo, kad Nastiai jau virš 50 metų ir ji nebedirba policijoje. O ką veikia? Lipa sienomis, kol nepradeda dirbti kaip privati seklė. Nelabai savo noru, bet vis šioks toks darbas. Tada susitinka su įdomiais žmonėmis, kurie pažeria paprastų gyvenimo tiesų: negali gyventi vien darbu, nes jo netekus…; negali neturėti su darbu nesusijusių pomėgių ir t.t
Detektyvinė istorija tokia pati kaip ir kitose Marininos knygose: daug intrigų, meilužių, korupcijos, psichų. Nieko labai naujo, bet nieko ir nuobodaus. Kaip visada tai ir nesikartosiu.
OficialiaiSudaužytas veidrodėlis ant krūtinės, išplėštas iš ausies auskarėlis – savotiška žudiko vizitinė kortelė. Kas nužudė dvi garbaus amžiaus moteris – kamuojamas niūrių Viazemskių giminės legendų maniakas ar rafinuotas jo imitatorius? Visos versijos galiausiai baigiasi aklagatviu. Verslininkas, kurio planams tie nusikaltimai kelia grėsmę, nutarė kreiptis pagalbos į privatų detektyvą. Taip Anastasija Kamenskaja atsidūrė provincijos mieste Tomiline. Taip taip, milicijos atsargos pulkininkė Kamenskaja dabar darbuojasi privačioje seklių agentūroje, ir pastarasis tyrimas – jos debiutas šiuose baruose. Dabar už jos nugaros nestovi galinga ir įtakinga žinyba, ir tai kažkaip neįprasta. Bet kaip ir anksčiau reikalingas Nastios mokėjimas šnekėtis ir klausytis, sisteminti faktus ir intuityviai (o tai ir yra jos, kaip seklės, talento viršūnė) pasirinkti tinkamą tyrimo kryptį. Žodžiu, atidaryti visas kelyje pasitaikiusias duris. Vienoje už jų slepiasi tiesa. O juk ji jokioms permainoms nepavaldi.
Puslapių skaičius: 352
Knyga pasiskolinta.
Perskaityta 2012 09 02