454(128) Frida A. Sigurdardottir "Ir slenka naktis"

Frida A. Sigurdardottir “Ir slenka naktis”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Ši knyga privertė suglumti. Nugarėlė rašo, kad tai labai garsi ir populiari autorė, o štai kai googlinėjau ir ieškojau viršelio ir oficialios anotacijos šiam įrašui, nelabai ką ir radau. Vos vienas kitas atsiliepimas tinklaraščiuose ir rašyke, jokios istorijos.
Na ką gi. Įtariu nelabai daug žmonių šią knygą ir perskaitė. Ji sunki. Gausybė padrikų minčių, o skaityti reikia labai atidžiai. Nežinau ar man pavykdavo. Skaityti atidžiai. Dažnai pajusdavau pametusi giją. Veikėjų daug. Bent kelios kartos istorijos. Nuoseklumo nėra. Šokčiojama iš dabarties į skirtingo gilumo praeitį. Pats rašymo stilius primena Wassmo Diną.
OficialiaiRomano „Ir slenka naktis“ herojė Nina – rafinuota, savimi pasitikinti šiuolaikinė moteris, reklamos agentūros savininkė. Ji budi prie mirštančios motinos lovos, bando užrašyti giminės istoriją. Nakties tyloje atgyja praeities vaizdiniai, kažkada girdėtų giminės istorijų nuotrupos, pramotės Sunevos mėlyno šalio perdavimas iš kartos į kartą. Naktys prie motinos lovos ir sakmės apie praeitį padeda Ninai suvokti, kad jos individualizmas, bandymas pabėgti nuo giminės saitų, pasinerti į modernų gyvenimą tėra iliuzija. Ninai naujai atsiskleidžia jos egzistencija ir vieta ilgoje giminės moterų likimų grandinėje.
Puslapių skaičius: 191
Knyga iš bibliotekos.
Perskaityta 2012 09 04

+ There are no comments

Add yours