Taip pat, kito savo blogo raktinių žodžių statistikoje dažnai aptinku susidomėjimą, kaip paruošti chna. Todėl nusprendžiau suplakti tekstuką ir papasakoti, kaip naudotis chna žole ir nudažyti plaukus ryža ir ne tik spalvomis.
Kas yra chna?
Chna (angl. henna) – Lawsonia inermis – nedidukas medelis, kurio džiovinti lapai ir yra dažomoji medžiaga. Rytų šalyse jais dažo ne tik plaukus bet ir piešia laikinas tatuiruotes. Kūnai dabinami prieš dideles šventes, pvz., vestuves.
Chna medelio giminaitis yra Indigo, arba kitaip Basma, kuris naudojamas kartu su Chna leidžia išgauti daugiau įvairesnių spalvų: nuo juodos iki ryžos. Blondine su chna netapsite.
Kur gauti paruoštos chna?
Plaukų dažymui tinkamos chna galima nusipirkti daugelyje parduotuvių prekiaujančių kosmetika: Droge, Eurokos, Maxima. Dažniausiai tai tokios pakuotės:
Čia pat būna ir Basmos. Šie dažai visiškai tinka plaukų dažymui, tačiau nepasakyčiau, kad stulbina savo kokybe. Kartais kyla toks įtarimas, kad chna sumaišyta su pjuvenomis. 🙂
Jei svarbios yra mano rekomendacijos, siūlau pasižvalgyti amerikietiškoje internetinėje parduotuvėje Iherb.com.
Čia yra net du kokybiškų skirtingų spalvų mišinių, tai yra jau užmaišytos chna su basma, pardavėjai:
“Rainbow Research” ir “Light Mountain” . Esu išbandžiusi abiejų kompanijų gaminius tik su pirmąja nepataikiau spalvos :).
Skaičiau, kad merginos perka ir “Khadi” dažus. Tačiau nesu bandžiusi nei jų, nei šios parduotuvės.
Kaip paruošti chna dažymui
Nesvarbu, kur ir kokią chna pirkote, paruošimo būdas bus tas pats. Pilate miltukus į nemetalinį dubenį. Kiek? Priklauso nuo plaukų storio. Kiekybiškai mišinio reiks daugiau nei paprastų cheminių dažų, tad žiūrėkite vizualiai.
Miltukus užplikykite virintu vandeniu. Košelė turi tapti grietinės konsistencijos. Viskas! Galima tepti ant galvos ir laukti rezultato. Jei jūsų plaukai nėra labai tamsūs – greičiausiai tapsite ruda su akivaizdžiai matomu ryžu atspalviu. Tačiau dar verta nepatingėti ir pritaikyti keletą magiškų triukų:
1 Užplikytą chna verta bent 4 valandas palaikyti prieš tepant ant galvos. Taip sutrumpinsite dažymo laiką bei gausite geresnį rezultatą.
2 Chna sausina plaukus. Todėl į mišinį verta įpilti aliejaus, natūralaus jogurto, plikyti pienu ar įmušti kiaušinį. Šie ingridientai taip pat palengvina tepimą.
3 Žolių nuovirai padeda tobulinti spalvą: ąžuolo žievė tamsins, raudona arbata raudonins, ramunėlės šviesins, kava ir juoda arbata tamsins.
4 Siekiantys raudonesnio-ryžesnio atspalvio gali pridėti saldžios paprikos miltelių (aš juos verdu su plikymui skirtu vandeniu), įpilti raudono vyno, acto ar citrinos sulčių.
5 Geltonesnei spalvai pasitarnaus ciberžolė.
6 Iš pradžių nutepus chna, o po to basma, galima išgauti net juodą spalvą.
7 Norinčios tamsesnių plaukų į mišinius su basma įberkite šiek tiek druskos.
Taigi kiekviena turi atrasti mėgstamiausią mišinį. Jį plaikome kelias valandas ir tepame ant išplautų, drėgnų plaukų (kondicionieriaus nenaudoti). Apsirišame galvą ir gyvename toliau. Aš tą reikalą ant galvos laikau per naktį. Miegoti nepatogu, užtatai spalva gaunasi užtikrinta. Jei miegoti su tepiniu nenorite, susitvarkykite dieną taip, kad bent 3-4 valandas “panešiotumėte” dažus.
Plaunu be šampūno. Taip rekomenduojama. Apskritai, instrukcijos sako, kad būtų gerai 24 valandas nenaudoti šampūno. Taip ir darau. Kad būtų lengviau iškrapštyti žoles iš plaukų skalaudama tepu labai daug balzamo.
Ar chna nudažo žilus plaukus?
Ir taip ir ne. Dažo. Bet spalva gerokai skiriasi nuo kitų plaukų. Pagrindinė gudrybė yra dvižingsnis dažymas: pirma viską padarome su Chna, o po to su Basma. “Light Mountain” turi spec. liniją žiliems plaukams “Color the Gray”. Pakuotėje yra žolių maišeliai skirti abiems žingsniams.
Ką dar reikėtų žinoti?
Nebandykite chna jei neseniai dažėte plaukus cheminėmis priemonėmis, taip pat jei jie buvo chemiškai garbanoti/tiesinti. Po chna taip pat reikia plaukti bent kelias savaites prieš imantis cheminių dažų.