Kiekvieną mėnesį “Veni Vidi” bloge aš skiriu įrašą knygoms. Jos yra svarbi mano gyvenimo dalis, o ir šiaip smagu paįvairinti turinį, ar ne?
Birželį perskaičiau daug – 15 knygų. Bet tai tikrai nėra mano rekordas. Tikrai nežinau senesnės nei 11 metų statistikos, bet per būtent šį laiką (11 metų), buvo mėnesis, kuomet perskaičiau 22 knygas. Bet tuo metu buvau bedarbė ir užsiregistravusi į biblioteką tame pačiame name, kuriame gyvenau :).
Taigi, birželio knygos tokios:
- 6 trileriai ir detektyvai.
- 2 knygos apie rasinę diskriminaciją, skaudžią juodaodžių istoriją.
- 3 fantastikos kūriniai: du fantazy scenarijai ir mokslinės fantastikos trilogijos pirma dalis.
- 4 knygos tiesiog apie gyvenimą, santykius, šeimas.
- 6 knygos padovanotos leidyklų.
- 6 perskaičiau elektronines “Milžine”.
- 1 iš bibliotekos.
- 2 pirkau, vieną iš antrų rankų.
Skaitymo išlaidos – 12,70 Eur.
Pasižiūrėjusi į koliažą matau, kad kaip niekada daug knygų pasižymėjo gražiais viršeliais. Man labiausiai patinka “Pelėda medžioja naktį”.
Taip pat “Sunaikinimas”:
Ir “Lapių slėnis”:
Labai nelimpa tokie viršeliai, kaip “Kitais metais Havanoje” ar “Aš, Džeinė”.
Kadangi knygų daug, tai nenorėdama kartotis, kuk visos apžvalgos jau yra knygų bloge “Šiukšlynėlis”, aš čia nekelsiu atsiliepimų. Užsukit į nuorodą ir perskaitykit apie kiekvieną sudominusią knygą, paskutinę aptarsiu artimiausiomis dienomis.
Tačiau noriu šiaip pakalbėti, nes kaip visada, sekant daug bendraminčių IG man kilo minčių. Aš tikiuosi, kad nepagailėsite komentaro. Paprastai, kai kažko paklausiu, retai sulaukiu atsakymo, nes, gal ne visi turi ką pasakyti, bet šiuo atveju, manau, jei skaitėt bent vieną knygą, tikrai galit išreikšti nuomonę.
Tad kas man rūpi? Visų pirma ar jūs skurpulingai saugote popierines knygas? Valot pirštų antspaudus, jokiais būdais negalite padėti ant žemės? Ištinka liūdesio priepuolis jei užlinksta kamputis? Perkate odinius aplankalus? O gal atvirkščiai – pasidarote kavos staliuką?
Aš pati saugau tik skolintas knygas, ar tas, kurios iš bibliotekos. Na, nes ne mano. Bet šiaip žiūriu į jas, kaip į daiktą, o daiktas turi tarnauti man, ne aš jam. Tad jei reiks, panaudosiu vietoje štatyvo, pasidėsiu kavą, paremsiu langą ir nors nepagarbaus elgesio nemėgstu (kartą gavau atgal paskolintą knygą, kurios visi kampai buvo sulankstyti, o skaitytojas sakė, kad ji nieko verta, tai negaila taip suniokot), bet tikrai nesaugau. Man net mieliau, kai yra skaitymo ir apskritai gyvenimo žymės.
Kitas klausimas toks: ar sudarinėjate sąrašus, ką privalote/norite/turite perskaityti artimiausią mėnesį/metus/savaitę?
Pradėjusi sekti bukstagramerius, aš niekaip nesuprasdavau, kas tas #tbr, pasirodo tai yra to be read ir žmonės rimtai planuoja savo skaitinius.
Aš pati tik stengiuosi įtraukti bibliotekos knygas, kad spėčiau iki termino. Bet jei nesinori, tai taip ir nešu atgal. O šiaip, visiškai neplanuoju. Nuo tada kai baigiau mokyklą ir nebėra privalomų skaitinių, aš tik pabaigusi vieną knygą, pažiūriu į savo nuotaiką ir pasirenku, ką toliau skaityti. Nuotaikos faktorius iš viso labai svarbus, nes netinkamu laiku pradėjus kūrinį, galima nesunkiai prisišaukti neskaitadienius.
Na ir dar! Kaip manote, kas nulemia knygos populiarumą tarp skaitytojų?
Aš kalbu ne apie literatūrines premijas, bet grynai apie populiarumą tarp skaitytojų. Pvz., “Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau” yra geriausias 2017 “Goodreads” romanas. “Goodreads”, kaip žinia, yra savotiškas socialinis tinklas, kuriame žmonės žymi kokias knygas perskaitė ir kaip jas vertina, rašo komentarus ir apžvalgas. Taigi, aš perskaičiau knygą, man ji tikrai patiko, bet vistiek sunku suprasti, kodėl ji, o ne kažkokia kita tais metais buvo geriausiai vertinama? Paprasta, miela “Nusivylusias namų šeimininkes” primenanti aplinka. Keleto paauglių problemos ir išgyvenimai (regis tokie pat, kaip visada), vienas kitas įdomesnis personažas. Nieko labai dramatiško, sukrečiančio, taip pat šiurpaus, paslaptingo, tiesiog lengva, miela ir sklandžiai ant hamako suskaitoma knyga. Ar to pakanka?
Na tai viskas, nebekankinu klausimais. Toks va knygų mėnuo, susitikime komentaruose!
Dėmesio: kosmetikos, knygų ir kitų aprašomų produktų aš nepardavinėju, neužsakinėju ir netarpininkauju.
Jūsų aktyvumas motyvuoja.
Apie visus įrašus iš karto sužinosite Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisininių minčių – Instagram’e.
Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.
Odeta
1. Knygų skrupulingai nesaugau, bet ir neniokoju. Nieks gi neskaito tvarkingai ant stalo pasidėjęs 🙂 lovoj su kava, pliaže, prie ežero, ant sofos su sausainiu/vynu/sultimis ir pan. Čia gi malonumas, tai atitinkamai visko atsitinka.
2. Niekad neplanuoju, nebent ko nors konkrečiai užsimanau ir tuo metu nėra. O filmus, tarp kitko – taip, galima suplanuoti.
3. Galvoju, kad populiarumas priklauso nuo įvairių, nebūtinai objektyvių dalykų: tinkamo atsiradimo konteksto, geros reklaminės kampanijos, žmonėms būdingo bandos jausmo… Aš renkuosi pagal žanrą, autorių, vertėją kartais (nekenčiu prastų vertimų). Ir nedaug vadovaujuosi balsavimais ir rinkimais, kur daug žmonių nusprendžia, kad “gera”. Kažkada iš jaunatviško principo nėjau žiūrėt “Titaniko” 🙂 nes ėjo visi. Tiesą sakant, sau buvau teisi – kai pabandžiau žiūrėt, nebaigiau, nes neužkabino visai. Taip ir su knygom.
Salomėja
Iš tiesų yra ta nuojauta, kad nepatiks populiarus kūrinys. Dabar visi Černobilio maldos labai nori, o man kažkaip atrodo, visai nesiskaitytų.
Paulina
Knygų neniokoju, kampų nelankstau, bet ir ne su baltom pirštinėm vartau 😀 Kadangi skaitau ir valgydama, ir lauke, ir, na, tikrai ne kažkokioj tai sterilioj aplinkoj, tai būna, ir kad nukrenta, ir apsičiupnoja. Man šiek tiek juokinga (nors ir suprantu, kad kitiems to reikia), kai knygos yra aplenkiamos specialiais viršeliais, kad neduokdie neliktų kokio piršto antspaudo… Ir kai IG kartais atsiranda žmonių, katrie verkia, kad nuotraukų negali žiūrėt, nes ant knygos kavos puodelis padėtas, tai oh c’moon 😀
Tiesa, dabar pat biškeli sau ir paprieštarausiu 😀 Kai kurių knygų hardcoveriai būna aplenkti tokiais “antviršeliais”, tai va juos skaitydama nusiimu – ir susigarbanoja kraštai, betampant kuprinėj, ir slydinėja skaitant, nepatogu. Kartais po apačia slypi dar gražesnis, ne paradinis, viršelis! Pvz., Murakami tie magiški viršeliai, arba Aušvico tatuiruotojo juodas juodas su gražiom mėlynom raidėm.
Virgilija
Pagal galimybes stengiuosi saugoti knygas.
Paprastai neplanuoju, bet pradėjus skaityt kokią knygą susidomiu laikmečiu, situacija ar dar kažkuo ir tada ieškau panašių knygų.
O apie populiarumą negalvoju.
Gėlėta kosmetinė
1. Knygas saugau, bet nesu išprotėjusi – kažkokiais aplankalais nelenkiu ir pirštų antspaudų nevalau antibakteriniais skysčiais 😀 Tiesiog, mėgstu tvarką, tad nelankstau kampų, nemėgstu pripaišytos knygos – jei reikia pasižymėti – priklijuoju lipnių lapelių. Skaitydama ir valgau, ir vonioj guliu, ir gamtoj būnu – visko pasitaiko 🙂
2. Anksčiau sudarinėdavau sąrašus ką norėčiau perskaityti. Pastaruosius kelis metus pabaigusi knygą pasižiūriu kokia mano nuotaika, apie ką noriu tuo metu skaityti ir sprendžiu spontaniškai.
3. Labai daug aspektų turintis klausimas: dažniausiai tikriausiai mados reikalas, bandos jausmas, gera reklama, laiku ir vietoje pasirodžiusi knyga, atspindinti tuo metu populiarią temą ir pan. Ir gaila, bet ne visuomet populiariausios knygos iš tiesų būna vertos dėmesio 🙂
Dovilė
Aš taip pat į knygas žiūriu truputį praktiškai, reikia panaudoju ir ne pagal paskirtį. Ups…
Ačiū, kad paaiškinai kas yra #tbr 😀 😀 😀 nes tikrai jau kuris laikas suku galvą. Planuoti planuoju tik tiek, kad mes čia Klaipėdoj turim knygų klubą, tad ten skaitomas knygas pridedu prie tų, kurias renkuosi pagal nuotaiką.
Man viena iš tų knygų, kur niekaip nesupratau ką pasaulis pamatė yra “Moiros ir furijos”. Tad galvoju, gal man pakliuvo, kad kažką panašaus jau buvau skaičiusi kelis kartus? Gal tas populiaras knygas išrenka tie, kurie skaito KAŽKĄ TOKIO pirmą kartą? 😀 jie ten subalsuoja ir panašiai?
Tad man kyla klausimas kaip pasirinkti tas knygas, kuriu “dar neskaitei”? Siužetai, veikėjai, daug kas darosi jau kažkur matyta. O perskaičiau dar tik apie 300 knygų savo gyvenime.
Salomėja
Dovile, na galiu pasayti, kad mano padkaičiavimu yra koks 20 siužetų maximum, o visas įdomumas susideda iš autoriaus gebėjimo palaikyti įtampą, arba gražios kalbos, kitų smulkmenų :). Šiaip autoriai net su tuo pačiu siužetu ieško kažkokio išskirtinumo. Bet yra ir tokių, kurie eina lengvu keliu, pvz Sandra Brown prikepusi gausiai knygų, bet visos visiškai vienodos, skiriasi tik tarkim metų laikas, veiksmo vieta, personažų charakteriai 🙂
Salomėja
Man tie popieriniai viršeliai nesusipratimas, patogu tik tiek, kad skirtuko nereikia.
Beata
As knygu specialiai nesaugau, aplanko nededu, skaitau visur, bet siaip elgiuosi atsargiai, nes nemegstu nuniokotu daiktu. Kas liecia kazkokius planus, tai tokiu nedarau. Tik jei pradedu skaityt serija kazkokia, tai skaitau is eiles kol nepabaigiu visos serijos (nu nebent labai neidomu) ir nepradedu kitu knygu. Ir dar jei kur uzmatau atsiliepima ir atrodo idomi knyga, pasizymiu ja kazkada ateiciai. Del populiarumo tai man atrodo suseda 20 dedziu su 39 knygu ir nubalsuoja is lempos, kuri knyga geresne. Nu cia velniskai subjektyvus dalykas
Salomėja
Kai renkami premijų laimėtojai tai tiesa, bet “goodreads” gibtik soc tinklas, kur skaitytojas padeda žvaigždutę prie knygos, tai kai kurios knygos tiesiog masiškai populiarios be dėdžių pagalbos 🙂
Salomėja
Ką dabar skaitai? 🙂
Virgilija
Pelėda medžioja naktį. Ir “Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau”. Dvi iš karto.
Toma
Aš nuosavas knygas saugau tik nuo kampų užsilankstymo ir pripaišymų. Ne pagal paskirtį panaudoju tada, kai reikia ką nors paspausti 🙂 Kartą sunervino, kai katinas purvinomis letenomis užšoko ant knygos drobiniu viršeliu. Savaime suprantama, kad neišsivalė. Skolintas knygas saugau kiek labiau.
Sąrašų nesudarinėju.
Pritariu, kad populiarumą gan stipriai lemia mada.
Natali
Idomu kurias knygas isigyjot sau?
Natali
Ta prasme pirkot:) Saugau knygas kiek tai imanoma, bet ir man tai daiktas, kuris yra del manes:)ne as del jo:)Skaitau ivairias sudominusias knygas, specialiai saraso nesudarau, vis tiek ko gero tgektu nuo jo nuklysti:)
Salomėja
Natali, o koks skirtumas kurios konkrečiai knygos? O šiaip knygų bloge pas mane dabar jau kiekviename įraše nurodoma knygų kilmė 🙂
Natali
Siaipmalsu kokias megstate turti savo bibliotekoje 🙂
Salomėja
Na, juk ne pirkimas tą atskleidžia. Leidyklų dovanotos (renkuosi gi pati, ką noriu), išmainytos, pirktos atsiduria namuose. Bet nebūtinai po to nenukeliauja į konkursus, sena.lt ar mainus :). Šiuo atveju 6 parodytos knygos yra namuose :). Pirktos yra apie fantastinius gyvūnus, bet todėl, kad pigios, būčiau radusi bibliotekoje, ar “Milžine”, skaityčiau jas 🙂
Hekate
Labas, kadangi šiandien tokia “intesyvi” diena darbe, kad jokio kaifo būti tiesiog kasdiene ofiso žiurkute, tai sėdžiu ir skaitinėju venividi 😀 Ta proga atsakymai į klausimus 😀
1. Ne knygoms netarnauju. Žinoma tas kurios ne mano visada grąžinu tokios pat būklės kaip ir pasiimu. Nuosavas prižiūriu, bet tikrai po kiekvieno prisilietimo nuospaudų nevalau, o jei užsilenkia lapo kampas nenualpstu 🙂
2. Planuojamų perskaityti per mėnesį knygų sąrašų nesudarinėju. Skaitau tas, kurios tuo metu paimtos iš bibliotekos arba tas kurios atitinka tos minutės, kai imu naują knygą į rankas, nuotaiką. Vienintelis sąrašas yra goodreads’e. Bet ten labiau knygos, kurios norėtųsi, kad kažkada būtų perskaitytos.
3. Šiomis dienomis knygos populiarumą manau labiausiai šiuo metu įtakoja bookstagramas, instagramas ir visi kiti fb grupių puslapiai ar klubai. Kaip pateiks ir pristatys knygą įtakingiausi knygų apžvalgininkai taip dauguma jų sekėjų ir nubalsuos. Ne paslaptis aš esu viena iš tų, kuri turi tam tikrus sekamus žmones, kurių nuomone pasitiki ir neretai skaitau būtent jų rekomenduotas knygas (maždaug 50 proc. sudaro )