Kiekvieną mėnesį “Veni Vidi” bloge aš skiriu įrašą knygoms. Jos yra svarbi mano gyvenimo dalis, o ir šiaip smagu paįvairinti turinį, ar ne?

Birželį perskaičiau daug – 15 knygų. Bet tai tikrai nėra mano rekordas. Tikrai nežinau senesnės nei 11 metų statistikos, bet per būtent šį laiką (11 metų), buvo mėnesis, kuomet perskaičiau 22 knygas. Bet tuo metu buvau bedarbė ir užsiregistravusi į biblioteką tame pačiame name, kuriame gyvenau :). 

Taigi, birželio knygos tokios:

  • 6 trileriai ir detektyvai. 
  • 2 knygos apie rasinę diskriminaciją, skaudžią juodaodžių istoriją. 
  • 3 fantastikos kūriniai: du fantazy scenarijai ir mokslinės fantastikos trilogijos pirma dalis.
  • 4 knygos tiesiog apie gyvenimą, santykius, šeimas. 
  • 6 knygos padovanotos leidyklų.
  • 6 perskaičiau elektronines “Milžine”.
  • 1 iš bibliotekos.
  • 2 pirkau, vieną iš antrų rankų. 

Skaitymo išlaidos – 12,70 Eur.

Pasižiūrėjusi į koliažą matau, kad kaip niekada daug knygų pasižymėjo gražiais viršeliais. Man labiausiai patinka “Pelėda medžioja naktį”. 

Taip pat “Sunaikinimas”:

Ir “Lapių slėnis”:

Labai nelimpa tokie viršeliai, kaip “Kitais metais Havanoje” ar “Aš, Džeinė”. 

Kadangi knygų daug, tai nenorėdama kartotis, kuk visos apžvalgos jau yra knygų bloge “Šiukšlynėlis”, aš čia nekelsiu atsiliepimų. Užsukit į nuorodą ir perskaitykit apie kiekvieną sudominusią knygą, paskutinę aptarsiu artimiausiomis dienomis. 

Tačiau noriu šiaip pakalbėti, nes kaip visada, sekant daug bendraminčių IG man kilo minčių. Aš tikiuosi, kad nepagailėsite komentaro. Paprastai, kai kažko paklausiu, retai sulaukiu atsakymo, nes, gal ne visi turi ką pasakyti, bet šiuo atveju, manau, jei skaitėt bent vieną knygą, tikrai galit išreikšti nuomonę. 

Tad kas man rūpi? Visų pirma ar jūs skurpulingai saugote popierines knygas? Valot pirštų antspaudus, jokiais būdais negalite padėti ant žemės? Ištinka liūdesio priepuolis jei užlinksta kamputis? Perkate odinius aplankalus? O gal atvirkščiai – pasidarote kavos staliuką?

Aš pati saugau tik skolintas knygas, ar tas, kurios iš bibliotekos. Na, nes ne mano. Bet šiaip žiūriu į jas, kaip į daiktą, o daiktas turi tarnauti man, ne aš jam. Tad jei reiks, panaudosiu vietoje štatyvo, pasidėsiu kavą, paremsiu langą ir nors nepagarbaus elgesio nemėgstu (kartą gavau atgal paskolintą knygą, kurios visi kampai buvo sulankstyti, o skaitytojas sakė, kad ji nieko verta, tai negaila taip suniokot), bet tikrai nesaugau. Man net mieliau, kai yra skaitymo ir apskritai gyvenimo žymės. 

Kitas klausimas toks: ar sudarinėjate sąrašus, ką privalote/norite/turite perskaityti artimiausią mėnesį/metus/savaitę?

Pradėjusi sekti bukstagramerius, aš niekaip nesuprasdavau, kas tas #tbr, pasirodo tai yra to be read ir žmonės rimtai planuoja savo skaitinius. 

Aš pati tik stengiuosi įtraukti bibliotekos knygas, kad spėčiau iki termino. Bet jei nesinori, tai taip ir nešu atgal. O šiaip, visiškai neplanuoju. Nuo tada kai baigiau mokyklą ir nebėra privalomų skaitinių, aš tik pabaigusi vieną knygą, pažiūriu į savo nuotaiką ir pasirenku, ką toliau skaityti. Nuotaikos faktorius iš viso labai svarbus, nes netinkamu laiku pradėjus kūrinį, galima nesunkiai prisišaukti neskaitadienius. 

Na ir dar! Kaip manote, kas nulemia knygos populiarumą tarp skaitytojų? 

Aš kalbu ne apie literatūrines premijas, bet grynai apie populiarumą tarp skaitytojų. Pvz., “Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau” yra geriausias 2017 “Goodreads” romanas. “Goodreads”, kaip žinia, yra savotiškas socialinis tinklas, kuriame žmonės žymi kokias knygas perskaitė ir kaip jas vertina, rašo komentarus ir apžvalgas. Taigi, aš perskaičiau knygą, man ji tikrai patiko, bet vistiek sunku suprasti, kodėl ji, o ne kažkokia kita tais metais buvo geriausiai vertinama? Paprasta, miela “Nusivylusias namų šeimininkes” primenanti aplinka. Keleto paauglių problemos ir išgyvenimai (regis tokie pat, kaip visada), vienas kitas įdomesnis personažas. Nieko labai dramatiško, sukrečiančio, taip pat šiurpaus, paslaptingo, tiesiog lengva, miela  ir sklandžiai ant hamako suskaitoma knyga. Ar to pakanka?

 

Na tai viskas, nebekankinu klausimais. Toks va knygų mėnuo, susitikime komentaruose!


Dėmesio: kosmetikos, knygų ir kitų aprašomų produktų aš nepardavinėju, neužsakinėju ir netarpininkauju. 

Jūsų aktyvumas motyvuoja. 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisininių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.