Metu svorį su Kilo.lt. Įspūdžiai ir rezultatai po aštuonių savaičių

Estimated read time 7 min read

Na, ar rūpi dar kam nors, kaip man sekasi mesti svorį su kilo.lt? Jei rūpi, tai tuoj papasakosiu apie dar dvi savaites. Priminsiu visus ankstesnius įrašus:

Projektą pradėjau sverdama 88kg, paskutinį kartą, po šešių savaičių, jums rašiau sverdama 83,6kg. Visos istorijos galėčiau jau nebežymėti PR ženkliuku, nes narystę prasitęsiau pati, bet viskas prasidėjo nuo pasiūlymo, tad lai taip ir lieka.

Taigi, pradėkime nuo to, kad pastarąsias dvi savaites aš vietoje įprastos, sistemos specialistų man seniau paskirtos vakarienės, geriu Kilo.lt kokteilį maišytą su vandeniu. Taip įprastas 1500kcal valgiaraštis nukrenta iki 1100kcal ir tiesą sakant, jau seniau maisto trūko, o tas 400 kalorijų deficitas sukuria jausmą, kad badauju.

Jei kam įdomu kaip gi valgiaraštis atrodo dabar, tai įkeliu vienos dienos pvz.

Bananai – 60 g, Riešutai lazdyno – 20 g, Cinamonas – 1 žiūpsnelis, Avižiniai dribsniai – 50 g

Vištienos filė – 150 g, Avokadas be kauliuko (pusė) – 1 vnt., Salotų Aisberg lapai – 100 g , Garžgarsčiai – 50 g, Pomidoras, raudonas, vyšninis – 100 g

Kreipkit dėmesį į tas kcal, kuruos nurodytos ratuke, nes ten yra tikrosios to recepto.

Na pusryčiai ir pietūs nors ir negausūs (pasisverkit 50g avižinių dribsnių, pamatysit kiek tai yra), bet viskas su jais gerai, pripratau. Tačiau šiaip jaučiuosi truputį badaujanti, o kokia savijauta apima, kai trūksta maisto, tai galite paskaityti pas Diną. Jei atvirai, tai aš dar po kąsnį iš savęs nuvagiu, nes noriu kompensuoti nuodėmes, tai yra kavas.

Pripratau būti alkana ir man sunkiausia yra, kai kiti šalia valgo. Taip pat aš perku vyrui maistą, todėl vaikščiodama pro šaldytuvus ir parduotuvių lentynas jaučiu savotišką mazochizmą. Kaip niekada anksčiau, aš vis dažniau žiūrinėju gražias maisto nuotraukas, kai tuo tarpu seniau buvau abejinga.

Kita vertus, kai vakare vyras orkaitėje kepasi šašlyką, o aš mirštu kaip noriu, bet pasitenkinu tik paragavusi kąsnį (taip, tikrą, nelesioju iš svetimų lėkščių apsimesdama, kad nevalgau, bet tiesiog paragauju be jokios apgaulės, tiek kiek užtenka pajausti skonį), o aš kitą dieną pasisveriu ir pamatau, kad buvo verta nevalgyti, tai džiaugiuosi.

Nors tingėjau žymėtis sistemoje, bet abi savaites valgiau itin sąžiningai, net septintos savaitės “laimingoji diena” praėjo ramiai. Suvalgiau picą, bet mes visą dieną keliavome motociklu, o tai reiškia, kad dirbome fiziškai, kad nė nepasijuto.

Kas kita buvo šis sekmadienis. Aš tiesiog miriau, kaip noriu ledų. Žiauriai miriau. Todėl valgiau tris kartus! Aišku, ledai nebuvo patys kaloringiausi, sorbetas iš Lidl, bet vistiek to užteko, kad svarstyklių rodmuo šautų į viršų. Deja, rezultatu pasigirsiu mažesniu, nei buvau pasiekusi besibaigiant aštuntai darbo savaitei iki čytdėjaus.

Dar vienas niuansas. Kai paprašiau specialistės įtraukti kokteilius į dienos planą, tai paklausiau ar galiu juos pagardinti keliomis šaldytomis braškėmis, nes man labai neskanu. Atsakymas buvo toks:

Braškės nėra tinkamiausias pasirinkimas vakare. Vakare labiau tiktų juodieji serbentai, agrastai. Jei jie be cukraus, galite pasiskaninti kokteilį. 🙂

Na netinkamas tai netinkamas, įdomu kodėl. Galėčiau paklausti, bet būsiu tiesi, aš nesu iš tų žmonių, kurie labai klausinėja tiesiogiai. Man labai retai nutinka taip, kad aš ateinu į kokį forumą ir klausiu, kaip išvalyt dėmę iš kilimo. Aš ieškau tos informacijos kitais būdais. Tai va, nepaklausiau, kuo serbentai geriau už braškes. Vis dar neturiu atsakymo. Jų maistinė vertė:

Braškės turi mažiau kcal ir mažiau angliavandenių.
Serbentai kaloringesni ir angliavandenių daugiau.

Aišku, mūsų kaime serbentų gi nerasi, teko trenktis iki didelės RIMI, tai dabar užgrūsta jais kamera. Tik tiek, kad nekenčiu serbentų :). Kokteilio man jie nepaskanina, tad einu į kompromisą ir per pusę maišau su braškėmis 😀

Kalbant apie pačią Kilo.lt sistemą, tai pasikartosiu, kad ten verkiant reikia mobilios programėlės. Aš norėčiau žymėtis, kiek vandens išgeriu. Aš norėčiau kai kada užsistatyti priminimą, kad jau valgyt reikia. Gal net susieti su kokiu žingsniamačiu. Dabar gi truputį chaotiška viskas. Prisijunginėti reikia kas kartą kai nori įsijungti svetainę. Jau sakiau – užknisa. Priminimai irgi chaotiški. Tai ateina į paštą, tai sms. Prisijungti ragina kas kokias tris dienas. Taip pat gaunu tokias – WTF – žinutes, kurias galima traktuoti tik kaip spamą ir niekaip kitaip:

Vos tik specialistas paklausia kaip sekasi, ši karto iššoka lentelė su klausimu, kaip aš vertinu jo rūpestį. Erzina. O dar telefone tas vaizdui trukdantis amžinas tekstas apie slapukus…

Atrodo viską čia vien neigiamai supyliau? Tiesiog pasakoju kaip yra, bet sistema naudojuosi, galvoju prasitęsti dar, juk iki tikslo dar toli, todėl norisi, kad ji tobulėtų. Receptai man patinka :).

Apie sportą nieko naujo nepasakysiu: vaikštau ir lankau Pilates. Beje, pastarasis tampa malonumu ir jei seniau būčiau tik apsidžiaugus, kad gal vasarą nesusirinks grupė, dabar gi pradedu to bijoti.

Na ir atėjom iki rezultatų. Primenu, kad pradėjau su 88kg, paskutinį kartą rašiau sverdama 83,6kg. Tai yra, per 6 savaites buvau numetusi 4,4kg.

Šiandien sveriu 82.7kg. Tai yra -0,9kg. Iš viso -5,5kg per 8 savaites. Šiaip šis skaičius manęs nedžiugina, nes praeitą penktadienį aš svarstyklėse mačiau 81.8kg. Tačiau esu kalta. Sekmadienį valgiau. Nors ir galima pagal planą kiek nori ir ko nori, bet faktas, kad jei aš valgau (kažkurią dieną žiauriai norėjau vakare valgyti tai vakarienei suvalgiau maisto, o ne kokteilį, bet ne čytinio, o tokio, kuris priklausytų pagal kilo.lt valgiaraštį jei kokteilio negerčiau), tai svoris arba stovi arba kyla ir vienintelė išeitis yra gyventi pusbadžiu. Turbūt visą gyvenimą? 😀

Gera žinia ta, kad pagaliau (remiantis mano “MI FIT” programėle) iš pirmo laipsnio nutukimo išlipau į viršsvorį!

Bandysiu laikytis toliau. Iš 18kg jau numesti 5,5kg. Dar liko 12,5, bet pati sau save palaikydama gi kaip nors, ane?

Ačiū, kad skaitot, ačiū jei palaikot 🙂

Jei susidomėjote, tai su kodu  VENIVIDIKILOLT gausite 10% nuolaidą tiek narystei, tiek Kilo.lt prekėms. 


Jei buvo įdomu, tai netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Draugaukime Facebooke, kur daugiau bendraujame, ir Instagrame, ten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

PR paslauga (daugiau apie mano PR politiką čia).

Pirmas paveikslėlis yra Designed by Freepik

Total
0
Shares

14Comments

Add yours
 1. 2
  Kristina

  Toks klausimas: o tu ketini visą likusį gyvenimą taip maitintis, tokį režimą palaikyti kokį nurodo kilo.lt? 🙂 Mano akimis jis nėra toks kokį būtų galima visą likusį gyvenimą taikyti. Pagrindus suformuoja, bet… Aš manau, kad pokyčiai mityboje bei gyvenime turi būti tokie, kad nekeltų nemalonumų vėliau, kad jie pamažu įsilietų į gyvenimą, ar gyvenimas į juos. 🙂
  Dėl alkio jausmo, akivaizdu, trūksta skaidulų maiste. Jos suteikia sotumo jausmo ilgam ir pilvas negurgia po valandos.

 2. 3
  Salomėja

  Na, režimas (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė, kas tam tikrą laiką) manau yra patartinas visiems žmonėms, visam gyvenimui :). O kas liečia maisto kiekį, tai kol kas labai dar anksti kalbėti apie visą gyvenimą. Mano tikslas (neturėti antsvorio) dar oi kaip toli ir tokiais tempais šiais metais gal net nesišviečia, tad dar anksti galvoti, kas bus jeigu bus :). Na, o kas liečia skaidulas, tai panašu, kad meniu į jas orientuotas (riešutai, avižų dribsniai, obuoliai, bananai, pilno grūdo produktai, visokios daržovės ir t.t. juk dominuoja ir net tame pačiame kokteilyje pabrėžiama, kad yra beveik 4g vienoj porcijoj).

 3. 4
  Kristina

  Dar yra skirtumas kokios avižos. Avižų dribsniai ne taip gerai kaip tiesiog avižos. Ir dar turi įtakos paruošimo būdas. Per naktį brinkintos ir užvirus košei išjungtos geriau, nei kelias minutes tiesiog virti avižų dribsniai. 🙂
  Žodžiu, labai svarbu yra glikeminis produktų indeksas, kuo jis didesnis tuo greičiau alkanesni pasijuntame. Pavyzdžiui sunokusio pilnai banano glikeminis indeksas yra labai aukštas. 🙂

 4. 5
  Salomėja

  Aš tikiu, kad yra skirtumas visame kame. Bet maistui visada buvau abejinga, todėl ir maitinausi visokiomis pieniškomis dešrelėmis. Nes nieko daryt nereikia, užsikiši ir eini savo reikalais :). Tad tikrai prie viso to skaičiavimo kiekvieno gramo, kcal, laiko, kada reikia valgyti, aš nenoriu apsisunkinti virimo minutėmis bei panašiais dalykais :). Matyt, dažnai apie tai pagalvoju, man reikia nustot rašyt, nes nemoku reikšti minčių. Aš kaip ir nebuvau linkusi skųstis, kad jaučiuosi blogai būdama alkana, tik norėjau konstatuoti faktą, kad neprivalgiusi. Dokumentuoti :). Tačiau alkio jausmas man primena, kad šiuo metu plonėju, o sotumo jausmas sukelia kaltę :D. Taip, čia ne tik pas dietologą, čia ir pas psichologą reiktų 😀

 5. 6
  Kristina

  Oi, kaip suprantu dėl to kaltės jausmo! Ir kaip reikia nepamesti galvos lieknėjant?.. Atrodo, kad labai lengva įsivaryti kokią anoreksiją. 🙂
  Šiandien dar išgirdau, kad prie naujų mitybos įpročių žmogus pripranta per maždaug 18 mėnesių. Tad daug dar darbo su savimi ir senais įpročiais liko. 🙂
  Linkiu nepasiduoti ir nepamesti galvos!

 6. 7
  Alma

  Palaikom palaikom! Bet kažkaip optimistiškai nenuteikia, ypač tai, kad kaskart net ir minimaliai pasukčiaudama iš karto priaugi kažkiek. Man čia signalas, kad kažkas netinka, kad organizmas strese, o po to vos perėjus prie normalaus maitinimosi tikėtinas staigus svorio atgavimas.. Braškės netinka, nes jose daugiau cukraus. Šiaip sakyčiau labai jau lakoniškai atsako į klausimus, vengia dalytis konkrečia informacija.

 7. 8
  Salomėja

  Aš kažkaip įtariu, kad čia ir yra daugiau mažiau normalus maitinimasis :). Viskas gi sveika, viskas gi subalansuota, tiek žmogui, kuris dirba sėdimą “kompiuterinį” darbą ir tereikia. O kai tris kartus per dieną užsimanai kalno ledų, tai tenka nusibausti papildomu svoriu :). Šiaip aš nuo tada kai subrendau buvau linkusi į pilnėjimą, tai matyt tokia lemtis, kad nori būt plona, o dar nenori sportuot, laikyk save ant trumpo pavadžio :). Nėra labai sunku, išskyrus socialinius atvejus. Visgi mes žmonės bendruomeniniai padarai ir tai piknikas, tai pasisėdėjimas, tai kelionė… Nesinori būt ta maniake, kuri visur salotos lapą graužia 🙂
  O dėl atsakymų tai yra taip: jei aš klausinėčiau, tai tikiu, viską sužinočiau. Bet aš nesu iš tų žmonių, kurie lenda su klausimais, todėl pasirinkusi vidutinės priežiūros planą iš esmės esu palikta ramybėje, kol man pačiai ko prireiks :). Na, tik kartais parodo dėmesį atsiųsdami durną žinutę 🙂

 8. 9
  Kristina

  Aš tikiuosi, kad 1100 kalorijų būna ne kasdien, nes čia jau žemiau normos apskritai. 🙂 O šiaip paprastai norint palaikyti esamą svorį žmogus turi suvartoti apie 2000 ar šiek tiek virš 2000 kalorijų (taip sako visokios skaičiuoklės).
  Skaičiau, kad norint numesti svorio reikia sumažinti 500 kalorijų (tuos 500 kalorijų galima skelti per pusę dar (250 stygius dėl maisto ir 250 dėl sporto ar judėjimo).

 9. 10
  Salomėja

  Kristina, na, tikiuosi žmonių neklaidinu ir skirtingai nei kai kurie blogeriai/vlogeriai (pvz., Motyvuoti atletai, Inga Žuolytė, Ona būk plona ir kt), aš patarimų nedalinu ir niekur neteigiu kaip reiktų/nereiktų. Tiesiog dalinuosi atsiliepimu, kaip man sekasi naudotis paslauga ir laikytis paslaugos kūrėjų sudaryto plano. Ar jis teisingas? Nebūtinai, kaip ir kremas nebūtinai geras vien todėl, kad jį prof. kosmetologė rekomendavo. Tai, kad mano skaitytojams kyla pagrįstų abejonių yra tik puiku. Reiškiasi tikslas pasiektas, jie ne tik aklai paskaito, bet ir diskutuoja, abejoja, kelia klausimus. Ir nereikia savo kailiu bandyt, nes yra triušis, tai yra aš!
  Kas liečia tą 1100kcal, tai ne, ne kiekvieną dieną, nes sekmadieniais (ar kitą pasirinktą savaitės vieną dieną) galima valgyt kiek nori, ko nori :). Tad tik 6 dienas per savaitę. Bet čia dar nėra riba :). Čia 1100kcal kai kokteilis geriamas tik vakarienei. Yra dar galimybė juo keisti ir pusryčius, tada būtų dar minus keli šimtai kcal., tačiau tai net man jau atrodo over 😀

 10. 11
  ema

  Salomėja, kaip aš tave užjaučiu. Man gyvenime svarbiausia laisvė [kažkur fone užgroja fanfaros], taip pat ir laisvė užsimanius suvalgyti ledų ar kokį čyzkeiką su kava (net jei tai reikš nebūtina kalorijų dovanėlę). Vienintelė man priimtina dieta – intuityvi mityba (nes tikiu, kad gerai įsiklausius į kūną, jis nevers tavęs ištisai maitintis rūkytom dešrom ar tortais – galų gale, laiku nesustojus ims graužti skrandį, pūsti pilvą ar pan.). Užtat kaip mane žavi (ir gąsdina) užsispyrę, valingi žmonės! Pirmyn, Salomėja, iš visos širdies linkiu, kad tau pavyktų – a) pasiekti užsibrėžtą svorį ir b) jį išlaikyti. O vyras nenorėjo solidariai laikytis dietos kartu su tavimi?

 11. 12
  Salomėja

  Na, nesu tikra ar reikia čia užuojautos :). Juk tai tik eksperimentas, kurį galima bet kada nutraukti. Tiesa, aš nemoku klausytis kūno, nes visą gyvenimą valgau tik šlamštmaistį :). Ir taip nemoku, kad net alkoholio teko atsisakyti kartą ir visiems laikams, nes bet kokie bandymai “tik vienas bokalas penktadienį” baigdavosi penkiais kas dieną. O organizmo signalai ir kai kurių organų sutrikusi veikla būdavo nutildoma. Tas pats ir su maistu.
  O dar aš mazochistiškai mėgstu paskaitinėti komentarus portaluose po straipsniais apie apkūnius žmones. 99% jų sako, kad apkūnus žmonės yra apsileidę ir reikia mažiau ėst. Ok, galvoju, kodėl ne, štai aštuonias savaites stengiuosi mažiau ėst, dvi iš jų – ėst iš viso nedaug. Kol kas diržo dar nereikia persisegti į kitą kilputę :), bet bent jau žinau, kad tai nėra taip paprasta, kaip atrodo liekniems žmonėms :).
  O kalbant apie vyrą, tai manau, kad nereikia kitiems žmonėms kišti savo beprotybių. Parašau va jums kaip man sekasi. Kas nori palaiko, kas nenori – susilaiko :).

 12. 13
  Iveta

  Saunuole! Nepasiduok 😉 As bandau sveikai maitintis nu, bet negaliu be saldainiu 😀 Smalize esu….o siaip tai siulyciau ijungti siek tiek sporto 🙂 arba lanka pradek sukt, ziauriai graziai padailina talija! O jei ijunktum didesni sporta, pvz. grupines treniruotes arba begima tai svoris dar greiciau kristu 🙂

 13. 14
  Salomėja

  Iveta, tai čia savaime suprantama taisyklė – mažiau ėst, daugiau judėt. Pirmas dalykas daug lengvesnis. Aš prisiverčiu daugiau vaikščiot ir lankau Pilates du kartus per savaitę, daugiau nepriverčiu savęs.

+ Leave a Comment