Metu svorį su Kilo.lt. Pirmos savaitės įspūdžiai

Estimated read time 10 min read

Jūs jau puikiai žinote, kad šio blogo autorė yra plius size moterų atstovė :). Nei man labai gėda, nei labai baisu pasakyti, kad esu stora, nes šis žodis tėra būdvardis apibūdinantis apimtis. Storas pieštukas, plonas pieštukas, stora medžiaga, plona medžiaga, stora moteris, plona moteris. Nei tai nusako smegenų vingių kiekį, nei humoro jausmą, nei kitus svarbius dalykus.

Tačiau aš noriu tapti lengvesne. Dėl sveikatos ir dėl lengvesnio gyvenimo. Paprasčiau rasti drabužių, lengviau galiniam motociklo amortizatoriui :). Dabar užėjusi į Humaną turiu eiti į XXL dydžio kampą, kuriame atsisijoja dar didesnių moterų drabužiai. O norėčiau rinktis iš viso parduotuvės asortimento. Norėčiau, kad užsukusi į Zarą ar HM turėčiau šansą įlįsti į didžiausią jų drabužį.

Visgi motyvacijos man trūksta. Randu ką apsirengti ir taip. Turiu draugų, žmonėms patinka mano savybės, o vyras labiau džiaugiasi kai “pasirašau” spontaniškiems naktipiečiams, o ne kai numetu kilogramą :). Ir tos motyvacijos ieškau visur. Rašydama kasmėnesinius “Veni Vidi” įrašus, aš įtraukiau paragrafą apie svorio metimą, tik nelabai kuo pasigirti galėjau. Minėjau, kad sutiksiu su įvairiais pasiūlymais, kurie padės man atrasti tos motyvacijos, todėl kai atskriejo Kilo.lt atstovų pasiūlymas išbandyti sistemą, aš neturėjau priežasčių nesutikti. Gale parašysiu nuolaidos kodą, jei kartais jums šis dalykas pasirodytų patrauklus.

Tik iš pradžių išsigandau. Jau iš seniau žinojau, kas yra tas Kilo.lt ir nujaučiau, kur lendu. Valgyti pagal grafiką, valgyti tiksliai, atsisakyti visų skaniukų… Ar galėsiu? Juk niekas manęs nepalaikys! Nors vyras iš pradžių veržėsi valgyti kartu, bet jis keliasi naktį ir eina šlamšti sausų pusryčių :). Visgi pareiškiau, kad bandysiu tą mėnesį vykdyti nurodymus, o mėnesis pralekia kaip žaibas, ir užsiregistravau. Ir jau viena savaitė praėjo.

Kainos yra tokios: mėnuo – 40 EUR, 3 mėnesiai – 50 EUR, 6 mėn – 70 EUR. Į šią kainą įeina valgiaraščio sudarymas, fizinio aktyvumo sudarymas ir visos papildomos motyvuojančios smulkmenos.

Registruodamiesi šiek tiek užtruksite, nes reiks pildyti lenteles. Pirmiausiai nusistatote tikslą.

Mano tikslas yra sumažinti svorį. Man net nelabai rūpi mano matmenys, tiesiog nenoriu nešioti tų kilogramų ant savęs.

Po to nusistatote plano intensyvumą:

Aš pasirinkau vidutinius, nes manau pradžiai pats tas. Nemėgstu savęs labai spausti, bet nenoriu ir atsipalaiduoti. O žodis “čempionas” labai jau baugina.

Po to pažymite, koks jūsų aktyvumas, koks fizinis pasirengimas, pasirenkate laisvadienį ir nurodote kiek laiko norėsite skirti maisto gaminimui.

Aš pasirinkau, kad negaminsiu, arba iki 15 minučių. Kaip jau žinote, gaminti aš nemėgstu. Viskas, kas yra daugiau nei užpilti košę karštu vandeniu ar ant duonos uždėti sūrio, man yra virš mano galimybių ribos. Geriau jau eičiau padangų keisti. Paprastai pas mus gamina vyras, bet dabar jis ilgai dirba, neturi tam nuotaikos, tai valgydavom visai chaotiškai. Savotiškai net įdomu, ką pasiūlys negaminančiam žmogui? Graužti obuolį?

Taigi, užsiregistravau. Mitybos plano sulaukiau per kokią valandą, sporto – per dieną.

Tiesa, neparašiau esminio dalyko! Mano ūgis yra 172cm, o pradinis svoris – 88kg. Mano ilgalaikis tikslas yra 70kg. Yra ką paveikti, ar ne?

Pradėkime nuo mitybos.

Man sudarytą mitybos planą kas dieną sudaro 1500kcal.

Išgerti reikia vos ne 3 litrus vandens. Šita dalis man yra kosmosas. Man atrodo, kad dabar mano visas gyvenimas vyksta galvojant ar ten, kur keliausiu, bus tulikas. Nes nes nes kažkaip atrodo, kad turi gerti gerti ir gerti. Neišgeriu tiek, bet stengiuosi bent 2 litrus pasiekti. Esu vandens maukimo skeptikė, bet jei jau pasiryžau – geriu. Ir kaip jau minėjau, dėlioju savo galvoje maršrutus taip, kad pasitaikytų koks viešas tualetas 🙂

Kas liečia maistą, tai kiekvienai dienai būdinga taisyklė yra tokia:

pusryčiai – apie 400kcal, per 30min nuo atsikėlimo;

priešpiečiai – apie 200kcal, po 3h nuo pusryčių;

pietūs – apie 400kcal, 2h po priešpiečių;

pavakariai – apie 100kcal, 3-4h po pietų;

vakarienė – apie 400kcal, 2-3h iki miego.

Pusryčių pavyzdžiai:

Jogurtas su kviečių sėlenomis (Kviečių sėlenos – 2 valg. šaukštai, Jogurtas, 2,4% rieb. – 350 g).

Avižų košė su riešutų sviestu ir bananu (Avižinės kruopos – 60 g, Riešutų sviestas – 20 g, Bananai – 50 g).

Avižos su cinamonu ir lazdyno riešutais (Avižinės kruopos – 60 g, Cinamonas – 5 g, Riešutai lazdyno – 20 g).

Priešpiečių pavyzdžiai:

Obuolys.

Džiovintos spanguolės (60 g).

Du bananai.

Pietų pavyzdžiai:

Kiaušinienė su pomidorais (Pomidorai – 2 vnt., Viso grūdo ruginė duona – 40 g, Kiaušiniai (dideli) – 3 vnt.).

Avokadas su trapučiais (Ryžių trapučiai – 2 vnt., Avokadas be kauliuko (pusė) – 2 vnt.).

Grikių košė su avokadu (Grikių kruopos – 60 g, Avokadas be kauliuko (pusė) – 1 vnt.).

Pavakarių pavyzdžiai:

Agurkai – 5 vnt.

Crispy carrot morkytės (2 indeliai (po 150 g) morkyčių).

Kviečių trapučiai (Kviečių trapučiai su sezamu ir joduota druska “Ustukių malūnas” – 30 g).

Vakarienių pavyzdžiai:

Lašiša su smidrais (Juodieji pipirai – 1 žiūpsnelis, Žalieji smidrai – 150 g, Citrina – 20 ml, Lašiša – 180 g, Druska – 1 žiūpsnelis).

Cezario salotos IKI su juoda duona (Duona, juoda – 80 g, Cezario salotos “IKI” – 200 g (be padažo).

Kepta vištienos krūtinėlė (Maxima) (Vištienos filė – 300 g, Pomidoras (vidutinis) – 2 vnt., Agurkai – 2 vnt.).

Keisti vieną patiekalą į kitą, galite visada. Receptų – marios!

Teko pradėti maistą sverti. Itin sunku laikytis grafiko. Pusryčiai per pusę valandos nuo atsikėlimo? Uf. Bet įveikiu šį iššūkį. Priešpiečių vos sulaukiu, jaučiuosi alkana. Su pavakariais labai sunku, nes kartais tokiu metu einu į Pilates. Tai nei prieš tai, ne po to valgyk… Labai sunku, kai valgymas išpuola viešoje vietoje. Pvz., penktadienį taip nutiko parodoje, tai spūdinau į restoraną salotų valgyti. Bėda ta, kad labai sunku tada pamatuoti kalorijas.

Mitybos plano daugiau mažiau sąžiningai laikiausi visą savaitę. Tik pirmą dieną vakarienė buvo nuodėminga, nes turėjome svečių. Jei valgydavau kavinėje, tai rinkdavausi kažką artimiausio, tačiau sistemoje jau žymėdavau, kad valgiau mažiau tinkamą maistą. Sunku ten pasvert ir išmatuoti. Tai pat turiu nuodėmę, geriu kavą su plaktu pienu. Todėl stengiausi tolygiai pasimažinti patiekalų kalorijas, kad kompensuočiau tuos 3-4 puodelius kavos. Pieną renkuosi neriebų, pilu labai nedaug.

Šitos dietos laikytis sunku. Atrodo, kad negyveni, o tik seki seki seki, kada ką valgyti. Negali karštą dieną pasimėgauti ledais… Tačiau man patiko, kad tikrai yra pasirinkimų tinginiams, kaip antai IKI salotos, ar Maximoje kepta krūtinėlė. Man šitas vienas mėgstamiausių, nes tos krūtinėlės galima suvalgyti kalną. Apskritai pradedi kitaip žiūrėti į maisto energetinę vertę. Pvz., pietūs iš 150g brokolių ir 3 kiaušinių atrodo visai kitaip nei pietūs iš 2 trapučių ir vieno avokado. Energetinė vertė ta pati, bet antruoju atveju aš nesijaučiu valgiusi :).

Per čyt day prisikirtau ledų ir kinų maisto :). Dabar neįsivaizduoju, kaip per Velykas reikės visiems pasakyti, kad ačiū, bet man valgyt nepriklauso :).

Kas liečia sportą, tai treneris sudarė pratimų sistemą.

Sportuoti reikia pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. Visi pratimai aprašyti, jei reikia, yra ir video. Aš pažymėjau, kad mano fizinis pasirengimas prastas ir tai tiesa, nes šie pratimai man nėra lengvi. Yra tokių, kur paminėta, kad jei per lengva, tai užsidėkite svorį. Prunkštelėjau. Per lengva, sakot, aš tokios amplitudės, kaip treneris net pusės neišlaužiu :).

Patys pratimai nėra labai sudėtingi. Kadangi du kartus per savaitę lankau pilates, tai daugelis jų priminė tai ką darome ten. Tik pakartojimų skaičius ir amplitudės kitos. Pilatese mes nedarom serijų. 8 atsilenkimai, kitas pratimas. Čia gi atsilenkimai truputį sudėtingesni ir jų daugiau. Tačiau pilates dėka, aš bent žinau, kad mano pradinės pozos yra daugiau mažiau teisingos ir esu išmokusi kvėpuoti pratimo metu 😀

Kol kas visus kartus dariau sąžiningai, tiesa, ne viską įveikiu, todėl keliais vienetais pamažinu seriją, taip pat padarau kelis pratimus iš Pilateso. Beje, į Pilates einu antradieniais ir ketvirtadieniais, tai gaunasi, kad kiekvieną dieną pasimankštinu. Beje, praeitą savaitę sekėsi ir šiaip judėti, žingsniamatis rodo didesnį nei 8k savaitinių žingsnių vidurkį.

Kas liečia pačią sistemą, tai kiek mačiau joje yra taškų sistema. Sužymėjus, kaip sekėsi praeitą dieną, galima gauti balų, kuriuos, kaip suprantu, galima iškeisti į narystės pratęsimą. Jei gerai seksis 🙂

Savaitės mitybos istorija
Savaitės mitybos istorija

Kadangi aš sąžiningai rytais viską užpildau, tai jokių priminimų negaunu.

Mane žmonės gąsdino, kad gausiu labai daug spamo su pasiūlymais pirkti Kilo.lt produktus, kad tik juos nuolatos kiša. Nežinau, nė vienoje mano mitybos dienoje nėra įtraukto jokio spec. produkto. Sporto skilties viršuje yra baneriukas reklamuojantis L-karnitiną, bet tai ne koks popup langas, į akis nelenda. Gal čia aktualu jei pasirenki čempiono planą?

Kas man iš tiesų labai nepatinka, tai kad sistema neįsimena prisijungimo. Kaip mane nervina kas kartą suvedinėt tą slaptažodį. Nu kam! Noru greit pasitikrinti kiek pomidoro man reikia pietums – prisijunk! Noriu parduotuvėje prisiminti kas numatyta vakarienei – prisijunk! Užknisa. Beje, integruota “Barbora”, tad galite savo valgiaraštį iš karto susikraut į krepšiuką (aktualu tik Vilniaus gyventojams), bet aš kažkaip mėgstu tokius dalykus daryti savarankiškai.

Tai vat, kol kas tokie įspūdžiai.

Ai, tiesa. Visi gi laukia rezultatų. Numečiau 1 kilogramą!!! Taip, turint tiek viršsvorio tai yra nedaug. Bet tai yra pirmas kartas per n metų, kai svarstyklės rodo mažiau, o ne tiek pat, ar daugiau.

Tęsiu toliau. Antros savaitės įspūdžiai jau kitą antradienį. Jei susidomėjote, tai su kodu  VENIVIDIKILOLT gausite 10% nuolaidą tiek narystei, tiek Kilo.lt prekėms. 

Ar šią sistemą rekomenduoju? Tik jei jums trūksta motyvacijos, reikia aiškaus plano, gal net palaikymo už rankos. Tikiu, kad tokių žmonių yra tiek pat daug, kiek ir tų, kurie savarankiškai valingi. Visai smagu, kad receptai jau apskaičiuoti ir nereikia sukt galvos, tik pasisverti viską. Ir na… MĖ+PU (mažiau ėsk + pakelt užpakalį) negali neveikti, tokiai dietai sistemos nereikia, bet padeda savikontrolei.


Ačiū, kad skaitote! Jei buvo įdomu, tai netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Draugaukime Facebooke, kur daugiau bendraujame, ir Instagrame, ten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

PR paslauga (daugiau apie mano PR politiką čia).

Pirma foto yra Designed by Freepik

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours