Metų geriausi! Plaukų priežiūros priemonės

Estimated read time 6 min read

Žinote, buvau parašiusi gana ilgą įžangą, po to nusprendžiau įrašą baigti vėliau, uždariau langą, o auto save’as pakiaulino. Liko tik pavadinimas. Tai dabar galvoju, kad gal ir gerai. Buvau ten prirašiusi visokių asmeniškumų, už kuriuos vėl gaučiau pylos, kad pikta :). O susirinkome čia pakalbėti apie plaukų priežiūrą.

Aš noriu priminti vieną dalyką, kurį visi pamiršta – plaukai yra negyvi. Tai ne veido oda, kurios ląstelės atsinaujina kas trys savaitės. Tai tiesiog negyvas odos darinys. Jį galima puoselėti, bet neįmanoma pagydyti. Kaip pavyzdį siūlau pagalvoti apie džinsą. Įmanoma audinį labai ilgai išlaikyti kaip naują. Geri skalbikliai, minkštikliai padės išlaikyti spalvą, formą, būklę. Patartina rečiau plauti, mažiau trinti, saugoti nuo saulės ar kitų kenksmingų aplinkybių. Tačiau jei medžiagą pažeisime, tai kelio atgal nebus. Galima specialiomis priemonėmis pagyvinti spalvą, dar kažką padaryti, bet 100% neatstatysime. Taip pat džinsui visai tas pats, ar jūs kiekvieną kartą naudojate tą patį skalbiklį, ar vis keičiate labai panašiu, tik pvz., kito kvapo. Jei labai išsipurvinsite, tai plausite stipresniu valikliu. Jei reikia tik panaikinti lauko kvapus – užteks vos praskalauti natūraliomis priemonėmis. Taip pat ir su plaukais.

Aš neturiu labai pastovios rutinos, nes realiai, tai tiems plaukams, kaip ir džinsui, visiškai tas pats. Jie padėkos man, jei rinksiuosi natūralesnes, mažiau žalingas priemones, bet iš esmės, jokio skirtumo ar visą savaitę plausiu tuo pačiu ekologišku šampūnu, ar kiekvieną dieną vis kitu, jei tik tas bus jiems švelnus. Tačiau, ne, nėra taip, kad aš naudoju 15 šampūnų. Dažniausiai poros-trejeto mėnesių laikotarpyje, mano plaukų plovimo ritualuose pasirodo 3-4 šampūnai. Vienas ar du iš jų būna su SLS ir naudoju kas kokį ketvirtą plovimą, tam, kad išsivalyčiau nuo silikonų ir formavimo priemonių. Vienas iš jų – plaunantis kondicionierius ar panaši alternatyva. Visi tie 3-4 buteliukai baigiasi ne vienu metu, todėl kažkas naujo stoja į pabaigto vietą, nors kitus ir toliau tebenaudoju. Balzamą dažniausiai įsikandu kokį vieną, o štai kaukių irgi turiu atidarytų 2-3. Nes jos nevienodo intensyvumo, taip pat laikas, kurį reikia išlaikyti vis kitoks, tad pasirenku pagal poreikį, arba tai, kiek skubu. Na, o kremų bei aliejukų turiu daug. Naudoju pagal nuotaiką, jų efektą, kombinuoju po kelis. 

Kas liečia mano plaukų būklę, tai sakyčiau ji visai gera. Garbanų neauginu ir neketinu to daryti, kerpu kas porą mėnesių trumpai. Dažau, tad nuolat pažeidžiu tuos plaukus vis labiau ir nematau prasmės apsimesti natūraliste, tad tuos pažeidimus maskuoju dekoratyvinėmis priemonėmis. Plaukai blizga, dažniausiai yra švelnūs ir jei tik nesipučia, būnu patenkinta. Priminsiu dar, kad esu garbanota. Tad mano favoritai yra tikrai neuniversalūs ir atitinkantys subjektyvius poreikius. 

Pradėkime nuo priemonės galvai plauti ir ilgokai svarsčiusi aš geriausiu metų šampūnu renku “Madara Grow”. 

Tai švelnesnės, natūralesnės sudėties priemonė, bet išplauna plaukus labai gerai. Jų per daug neišdžiovina, suteikia net blizgėjimo. Tiesa, nors kitos merginos teigia priešingai, man jis mažai putoja ir viskas. Didelės mano meilės nusipelnė ir kvapas, kuris primena mišką. 

Geriausia kauke renku “l’Elboristica Linseed Oil & Shea Butter”.

Kaip jau sakiau gerų kaukių įraše, ji prilygsta gerokai brangesnėms. Labai tiršta, labai sunki, labai sausiems plaukams. Bet pamaitina juos ilgam, tad dažniau nei kartą per dvi savaites net nenaudoju. 

Tačiau kartais pasidarydavau aliejines kaukes nakčiai. Visko buvo. Ir grynų aliejų, ir mišinių, bet labiausiai įstrigo MANO” drėkinanti kaukė-serumas plaukams

Savotiškas vaistinis kvapas ne visiems patinka, bet man nekliudė. Ką jau ten, esu turėjusi aliejų mišinį, kuris priminė katino myžalus, tai čia tik gėlytės. Priemonę tepdavau ant lengvai sudrėkintų plaukų (padeda purkštukas) ir tikrai galai ryte atrodydavo ne tokie šiurkštūs. Plaukai gerai sugerdavo šituos aliejus. 

Plaukų galams aš naudoju įvairius aliejukus. Turiu ne tris ir ne penkis. Tačiau galvodama apie tą, kuris buvo geriausias, aš vis prisimindavau “Green Feel’s”.

Nukonkuravo jis man brangesnius. Ko trūksta, tai tik malonaus kvapo. O tekstūra ir poveikis tikrai tenkina. Tirštas, mažai reikia, akimirksniu sušvelnina ir suteikia spindesio. Žinoma, tai yra dekoratyvinės paskirties priemonė. Kaip blakstienas dažomės ne dėl sveikumo, taip ir silikoninius aliejukus ne dėl jo tepame. 

Po plovimo man visada norisi nenuplaunamo kondicionieriaus, arba kremo garbanoms, na ar panašios alternatyvos. Ir vienas mano best of best yra “L’Oreal Paris” maitinamasis plaukų kremas “Argan & Safflower Nourishing Potion” iš “Botanicals” serijos.

Ir kvepia nerealiai. Ir nesunkus. Plaukai sušvelninti, suglotninti, nepraranda garbanotumo. Rašau ir noriu vėl nusipirkti. Tikrai labai gera priemonė. 

O dar vienas favoritas tarp nenuplaunamų priemonių yra “Garnier” plaukų kremas “Goodbye Damage 10 in 1”.

Jei atvirai, tai iš jo nesitikėjau nieko. Bet davė daug. Plaukai išdžiūva dailiai pasisukę, nesusivėlę, minkšti. Man tai jau nemažas pasiekimas. Tik va kvapo nemėgstu. Tačiau ir šiaip “Garnier” produktai mane vis nustebina gerąja prasme. Kažkas ten pas juos pasikeitė. Net vakar nesusilaikiusi įsigijau naują priemonę “Hair milk mask”, kurios ir sudėtis nebloga, ir aprašymas intriguoja, ir kaina juokinga. Tikiu, gal ateityje kompanija atsiųs, bet nenoriu laukti, labai smalsu. Nors dar neturėjau progos pamėginti. 

Taigi štai tiek tų metų favoritų išrinkau. Kaip matote, nieko labai prabangaus. Tačiau metai bėga, pradedu suprasti, kad ne kainoje esmė, o jausme, kurį tau sukelia pačiupinėti plaukai. 

Kas jums patiko šiemet?


5Comments

Add yours
 1. 1
  Beata

  Su tais kaciu myzalais tai kaskart juokiuosi:D as siemet atradau Kitoko aliejuka, maciau kazkada ir tu ji bandei. Tai man jis omg kaip patinka, turbut labiausiai nuo velimosi padeda is visu bandytu priemoniu.

 2. 3
  Alma

  Kitoko mano norų sąraše 🙂 Dėl plaukų aš visuomet irgi akcentuoju, kad nereikia tikėtis iš natūralių priemonių stebuklo, nes nuo tam tikro ilgio būtinas tas dekoratyvinis efektas. Su savo plaukų tipu (ilgi, ploni, natūraliai šviesūs, šaknys riebaluojasi kosminiu greičiu) atradau, kad su aliejinėm kaukėm tik daugiau žalos nei naudos, ir nebenaudoju jokių nenuplaunamų priemonių, tik silikoninis aliejus galams po plovimo ant drėgnų plaukų. Žiemai stengiuosi švelnesnį šampūną ir stipresnę kaukę, šiuo metu Moroccan Gold Series sausiems ir pažeistiems plaukams.

 3. 5
  Eglė

  Mano plaukai irgi 1A tipo, ilgi, bet bandau žaist su aliejų terapija, vyras pakraupęs nuo mano priemonių kiekio vonios spintelėje 😀
  Po pirmo bandymo labai patiko “Mano” aliejus galiukams. “Green Feel’s” plaukų aliejaus su kanapių aliejumi konsistencija superinė, plaukai nors pirštais grėbliuok atsisėdus, bet man tai buvo vienos dienos efektas, o su “Mano” plaukai ir antrą dieną visai kitaip krenta, atrodo sunkesni ir išlaiko formą. Ačiū Salomėjai už rekomendacijas!

+ Leave a Comment