Pradėsiu nuo to, kad neseniai Vinted skaičiau temą, kurioje moteris skundžiasi, kad nesulaukia jokio vyrų dėmesio, todėl, kad nemėgsta itin moteriškų drabužių, netraukia jos ir tradiciškai moteriški hobiai. Darbe būna su karine uniforma, laisvalaikiu sportuoja arba žvejoja. Todėl dauguma vyrų į ją žiūri, kaip į draugelį, bet ne kaip į partnerę. Bėda ta, kad ji norėtų antros pusės, nes jei patiktų vienatvė, tokių temų nekurtų. Pasipylė patarimai keisti šukuoseną, aprangą, hobius ir šiaip save transformuoti iš esmės. 

Iš vienos pusės, man atrodo, kad tokia moteris yra svajonė kiekvienam, kuris nori lygiaverčio žmogaus šalia. Gyvenimo draugės ta tikrąją draugės prasme. Iš kitos pusės, kad ir ką jie sakytų, vistiek gi žinau, kad instagrame žvilgsnis stabtelėja ten, kur daugiau matosi krūtinės ar kitų strateginių iškilumų. Uniforma ir žvejyba yra seksi, bet tik tada, kai tai vaidmenų žaidimo drabužėliai :). Hiperbolizuoju. Ironizuoju. Bet rimtai. Ką daryti tai moteriai? Suknelėms net progų nėra. Hobių gi nekeisi tik dėl vyro, būtų per daug desperate, o ir kiek tai laimės teatneštų? 

Makiažas – vienas iš būdų neskausmingai pakeisti įvaizdį

Man atrodo, vienas iš mažiausiai skausmingų būdų yra pamėginti makiažo galią. Ir čia aš kalbu apie sveiką, kasdieninį makiažą, o ne „susitvarkiusios“ moters atributus. Na žinote, dirbtinės blakstutės, veido kontūravimas, lūpų dažai su padidintu lūpų kontūru. Ne ne! 

Visgi, frazė, kad lūpdažis padidina pasitikėjimą turi šiokios tokios tiesos, sutinkat? Akių makiažą tikrai ne kiekviena moka pasidaryti. Aš, pvz., nemoku. Kontūravimai taip pat atrodo juokingai, jei neturi įgūdžių. Blakstienų tušas geras daiktas, bet jei esi nepatyręs, taip pat turi nuolat prižiūrėt ar viskas ten su juo gerai. O štai lūpų dažai yra pats paprasčiausias makiažo sprendimas. Juo labiau, kad pasirinkimas leidžia nuspręsti ar nori no makeup makeup ar šiek tiek fatališkumo. 

Kaip pasirinkti lūpų dažus

Pradėsiu nuo to, kad aš pati labai daug metų nedažiau lūpų. Lengvai galiu pajusti empatiją su ta kariške ir prigalvoti priežasčių, kodėl jų atsisakyti.

Pavyzdžiui, nemalonus jausmas ant lūpų, nes dažai arba sukelia sausumą, arba riebūs, arba limpa, arba tiesiog jaučiasi. Ryškios spalvos gali išsilieti iš lūpų kontūrų arba nudažyti dantis. Valgant dažai netolygiai apsitrina ir nusivalo lūpų viduryje. Tepa puodelius. Pagalvoji ir atrodo, ei, kam tada iš viso jie reikalingi? 

Dėl gyvumo. Minėto pasitikėjimo. Tereikia pasirinkti tinkamai ir daugelis baimių dings. Aš atradau, kad man patinka nude atspalviai, o jie, dažniausiai nusitrina tolygiai ar bent mažiausiai matosi koks nors niekšiškas elgesys. Matiniai skysti dažai nors ir sausina, tačiau ilgai išlieka ir netepa puodelių. Mano favoritai yra „Maybelline Super Stay Matte Ink“. Jie lipnūs, bet nenužudomi. 

“Maybelline” aliejiniai lūpų dažai “Color Sensational Shine Compulsion” smarkiai drėkina ir jausmas ant lūpų tarsi po balzamo. Tokio tipo, nebūtinai šiuos, dažus rekomenduoju pratinimuisi. Nes jie tikrai malonūs, neutralios spalvos tinka kiekvienai progai, tolygiai nusivalgo. 

Visiškiems pradinukams patikti galėtų tintai. Pavyzdžiui, “Benefit” lūpų ir skruostų blizgis “Benetint cheek & lip stain”. Tokios priemonės beveik nematomos, jos suteikia vos vos atspalvio, kuris įsigeria į pačias lūpas. 

Na, o mano visų visų laikų favoritas yra “L’Oreal Paris” matinis lūpų lakas “Rouge Signature”. Šie dažai užsitepa labai plonu sluoksniu, matiniai, ilgai laikosi ir visiškai visiškai nesijaučia. Komforto zona 100%! 

Giminiškas ir šios vasaros naujokas „L’oreal Paris“ blizgantis lūpų lakas „Brilliant Signature“. 

„L’oreal Paris“ blizgantis lūpų lakas „Brilliant Signature“. 

Panašios pakuotės, toks pats šepetėlis. Tik priemonė ne matinė, o blizgi. 

Spalvų paletė:

Na ir štai, kai giriu giriu ir giriu matinius šios serijos dažus, tai nedaug gero pasakyti galiu apie blizgius. Nepamilau aš jų. 

Šviesesnės spalvos gerokai per blankios. Tamsesnės dengiasi gana netolygiai. Užtepus laką jaučiasi lipnumas. Tačiau didelis pliusas – lipnumas dingsta, o blizgumas išlieka

Ir išlieka jis ilgai. Kol nuvalgote. O ir tada spalva lieka įsigėrusi į pačias lūpas, todėl tikrai gražiai atrodo. Pačios savybės nėra blogos. Aš tik nemėgstu blizgėti,  o ir neradau sau tinkamos spalvos. 

Mano mėgstamiausia… Nėra. Tačiau kartais aš pasidarau miksą. Du maži lašai Be Uncompromising į lūpos vidurį ir tada viską paskirstau su Be Independent

Grįžkim prie pradinio klausimo. Tai ką manot, ar lūpų dažai suteikia pasitikėjimo? Aš manau, kad tinkamai parinkta spalva (pvz., ryškiai raudonos lūpos man suveiktų kaip kompleksų bomba, o ne kaip kažkas gero), patinkantis, jau prijaukintas ir patikimas lūpdažio tipas ir įmanoma jaustis žaviau. Ar dažotės? O gal turit kitų triukų, kurie leidžia laviruoti tarp to, koks nori būti ir to, ko iš tavęs tikisi stereotipų saistoma visuomenė?


Naudinga: Blizgaus lūpų lako ieškokite „L’oreal“ stenduose ir el. parduotuvėse, pvz., Drogas.lt. Be nuolaidų dažai kainuoja apie 12.50 EUR. 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).