[2022 07 22] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Isabell Alende „Violeta“*

Patiko man „Violeta“. Ne personažė, bet pati knyga. Istorijos Violeta nugyveno šimtą metų, o patys žinot, Isabell Allende nepaleis skaitytojo taip ir nesužinojusio, kuo tas šimtmetis buvo įdomus. Taigi, keliamės į Lotynų Ameriką ir neriam į diktatūrų įsigalėjimą, persekiojimus, bėglius, skaitom apie smurtą šeimoje, narkotikus, homoseksualumą, verslą. Sutikit, į šimtą metų telpa daug. Į šimtą Allende metų telpa dar daugiau.

Knygos veikėja manęs per daug nežavėjo. Atrodo autorė paprastai kuria stiprias moteris, kurių lengvai nepalauši. Tačiau šį kartą net nebuvo, ką labai ir laužti. Taip, Violeta patyrė smurto, bet atrodo, kad nusipurtė, gūžtelėjo pečiais ir gyveno toliau. Ir taip visą laiką, tarsi jos nepaliestų negandos, diktatoriaus valymai ir kitos negerovės. Tik vos vos, tik tiek, kiek dar per daug gyvenimo nepakeičia. Atrodo, kad Violeta visai ir nebuvo pagrindinis personažas, tik stovėjo šalia, kol jos aplinka kovojo dėl moterų teisių, dukrą ėdė priklausomybės, o sūnų politika. Na, kažkas istoriją papasakoti turi.

Visgi rašytoja žodį valdo lengvai ir knygą norėjosi praryti vienu ypu. Niekada per daug nesidomėjau Lotynų Amerikos istorija, tačiau skaitydama Allende knygas gavau nemažai žinių, kurios leidžia pagauti istorinį kontekstą ir kitų autorių kūriniuose.

Isabell Alende yra parašiusi kelias knygas, kurios manęs nesužavėjo, bet daugiau tokių, dėl kurių aš kiekvieną naują romaną imu su dideliu lūkesčiu.

Mano įvertinimas: 4,5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4,05

Knygos žanras: romanas
(Mano subjektyvia nuomone) panašios knygos: 

Isabel Allende “Klajonių metai”,
Juliet Grames „Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“,
Shin Kyung-sook “Ri Džinė”,
Catherine Banner “Namas nakties pakraštyje”,
Marija Duenas “Laiko gijos”.

Leidykla: Alma Littera
Vertė: Valdas V. Petrauskas
Puslapių skaičius: 352

*Leidyklos dovana


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.