Viskas apie Iherb.com: siuntimo kainos, kaip neužkliūti muitinei, ką pirkti, nuolaidos kodas MEJ139

Estimated read time 9 min read

Kas atėjo tik dėl nuolaidos kodo, tai jis yra MEJ139.  Iherb.com yra pats pirmasis mano pirkimo internetu krikštas. Lyg tol, jei gerai atsimenu, aš net lietuviškose parduotuvėse dar nebuvau pirkusi. Na, o jei atmintis paveda ir buvau kokį kartą kitą, tai iš užsienietiškų tikrai dar ne. Jokių “Ebay”, jokių “Aliexpress”. Pirmasis mano užsakymas darytas 2011 metų pradžioje ir aš puikiai prisimenu kas tai buvo nors tos sąskaitos jau nebeturiu – chna mišinys plaukų dažymui. Na ir visus tuos metus aš reguliariai apsiperku. Keičiasi taisyklės, siuntimo politika, nuolaidų sistema, o aš vis perku. Ir vis sulaukiu klausimų kiek kainuoja, ką pirkti, ar verta. Todėl nusprendžiau šiandien skirti kiek daugiau laiko ir pasidalinti visa man žinoma informacija apie tai, kaip yra šiandien. Nes ryt gal ir vėl pakeis politiką, ką aš žinau :).

Pradėkime nuo visus labiausiai bauginančios dalies – muitinės.

Iherb yra amerikietiška parduotuvė, todėl joje pirkti priemones reikia atidžiai. Viršijus 22 EUR sumą gali tekti susimokėti muito PVM. Tai galioja perkant iš bet kokios parduotuvės ne Europos Sąjungoje. Papildymas: nuo 2021 07 01 dienos muito PVM bus taikomas nuo 0.1 ct, bet net ir tuo atveju daug prekių siųstis bus pigiau.

Visgi Iherb.com yra toks painus reikalas. Muitinei svarbu ne kiek jūs iš tiesų mokėjote, o kas parašyta ant dėžutės priklijuotoje deklaracijoje. Iš tiesų jūs galite sumokėti ir mažiau, nes turėsite visokių nuolaidos kodų, lojalumo taškų ir pan., bet jei ant dėžės jie parašys 22.01 EUR – muitinė jūsų neklausys. Kadaise moterys dar bandė rašyti raštus, įrodinėti kad “rewards” (lojalumo taškai sukaupiami, kai kiti perka su jūsų nuolaidos kodu) dėka nemokėjo tiek kiek parduotuvė deklaruoja, bet muitinė tesakydavo, kad “rewards” yra virtuali valiuta, o ne nuolaida. Žodžiu daug ramiau ir paprasčiau su jais nesusidurti. O neužkliūsite tuo atveju jei eilutė, kurią paveikslėlyje pažymėjau raudonai, neviršys 22 EUR.

Tai yra ta suma, kurią nepaisant to, kiek jūs sumokėjote iš tiesų, Iherb rašo ant dėžutės. Visgi jei muitinė sustabdys siuntą profilaktiškai, tai nusiųskite jiems užsakymo ekranvaizdžius, parduotuvės užsakymo laiškus ir pateikite kuo daugiau informacijos.

Jei sumą viršijote, teks susimokėti muito PVM, kuris yra 21%. Tiesa, ne tik nuo prekių vertės, bet ir nuo siuntimo kainos, bei išmuitinimo paslaugų kainos. Formulė atrodo taip: 21% nuo (prekių vertė+siuntimo kaina+muitinės deklaranto paslaugos, apie 9 EUR). Susimokėsite pašte atsiimdami siuntą (žinoma, jei siunčiatės paštu, o ne per kurjerius, kur išmuitinimo sumos visai kitos, bet sistema ir formulė ta pati).

Siuntimo kaina

Kiek kainuoja siuntimas niekas tiksliai jums nepasakys. Skamba gal ir juokingai, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus. “Iherb” šiuo metu siūlo 3 siuntimo būdus (atnaujinta: būdų būna daugiau ir jie dažnai kintantys), pasirinkimą rasite krepšelio apačioje.

Aš visada renkuosi paštą. Tiesa, siuntos neregistruotos, bet man dar niekada niekas nedingo. Šis būdas yra pigiausias. Siuntiniai atkeliauja per 2 savaites, jei tik ne švenčių metas ar vienetiniai pastrigimai.

Dabar apie kainas. Kaip jau sakiau, kiekvieno krepšelio siuntimo kaina skaičiuojama individualiai, priklausomai nuo svorio, įdėtų produktų. Visai neseniai parduotuvė įvedė “Shipping saver” kategoriją.

Bet kokios prekių grupės lango kairėje rasite tą “Shipping Saver”. Tai reiškia, kad toje kategorijoje esantys produktai sumažina siuntimo kainą. Kartais apsimoka pirkti tai ko nereikia. Kaip čia taip?

Įsivaizduokite, kad į krepšelį įsidėjote šampūną už 15 eurų, o sistema paskaičiavo, kad siuntimas kainuos 8 Eur. Iš viso – 23 EUR. Tačiau jūs galite nueiti į “Shipping Saver” kategoriją ir paeksperimentuoti. Pvz., tikėtina, kad 4 EUR kainuojantis muilas jums sumažins siuntimo kainą iki 0 EUR. To rezultatas – 15+4=19. Taip sutaupote 4 EUR ir dar gaunate nereikalingą muilą. Juokinga, bet ne kartą teko parsisiųsti visokių niekučių tik todėl, kad juos perkant siuntimas gerokai atpinga. Kartais iki nulio, kartais tenka sumokėti 80ct ar porą eurų. Šis triukas labai vargina, nes reikia įdėti, išimti, matuotis tuos produktus, nagrinėti kaip čia geriau ir pigiau gaunasi. Būna, kad va siuntimas lyg ir apsinulina, bet mano pradžioje minėta saugi muitinei suma padidėja keliais centais, tada vėl eini ieškoti kažkokio daikto, kuris pigesnis.

Papildymas: šiuo metu prekių, mažinančių siuntimą nebėra, bet atsirado naujas siuntimo būdas per DPD, į kurį įtraukti muitai ir mokesčiai. Teoriškai, jų mokėti nebereikės, kad ir už kokią sumą pirktumėt.

Nuolaidos

Nuolaidų sistema “Iherb” yra ne mažiau paini nei siuntimo kaina ir keičiasi taip pat greitai. Šiuo metu nuolaidos gali būti net kelių tipų.

Lojalumo nuolaida (Loyalty Credit): šią nuolaidą gausite visiškai automatiškai. Kiekvieną kartą, kai jūsų užsakymas išsiunčiamas, jums grįžta 5% jo vertės. Nuolaida automatiškai pritaikoma kito apsipirkimo metu. Jos atsisakyti, kaupti, skaidyti negalima. Jei per mėnesį neapsiperkate – anuliuojasi. Gudru 🙂

Bonusų nuolaida (Rewards Credit): Ši nuolaida kaupiasi kai dalijatės savo nuolaidos kodu. Beje, maniškis yra MEJ139. Šį kodą reikia įvesti po krepšeliu, į nuolaidų langelį. Iš karto gausite 5% nuolaidą, o aš taip pat gausiu 5% bonusus nuo jūsų užsakymo. Iš karto jais pasinaudoti negalima, visi bonusai aktyvuojami praėjus mėnesiui nuo jų gavimo. Jie taip pat automatiškai nuskaičiuojami darant užsakymą. Kaupti, atidėti kitam užsakymui, skaidyti į dalis negalima.

Kito žmogaus kodo panaudojimas: Kaip jau minėjau, po krepšeliu įvedę kito žmogaus nuolaidų kodą, pvz., MEJ139 iš karto gausite 5% nuolaidą.

Na, aš džiaugsiuosi jei jūs naudosite mano nuorodą, pati stengiuosi pasirinkti lietuvaičių kodus kai perku.

Savaitės ir dienos akcijos: Kiekvieną dieną parduotuvėje skelbiama akcija kokiam nors vienam produktui, na, o trečiadieniais, vakare Lietuvos laiku, rasite savaitės nuolaidas. Visą savaitę galima įsigyti tam tikrų prekinių ženklų produktų pigiau.

Atrodo papasakojau visas detales, jei tik kur nors suvėliau neaiškiai, tai klauskite ir pabandysiu dar detaliau!

Ką pirkti?

Iherb.com savotiškai iš pirmo žvilgsnio panaši į vaistinę. O šiaip čia dominuoja maisto papildai. Ir jų rasite kokių tik norite. Multivitaminų, sporto papildų, svorio metimui ir kt. Labai dažnai tie papildai yra ir pigesni, nei tie, kurie parduodami Lietuvoje, ir geresnės sudėties.

Parduotuvė taip pat turi nemažą maisto skyrelį.  Saldainiai, šokoladai, proteino batonėliai, granolos, riešutai, traškučiai, riešutų sviestai, kokosų aliejai, prieskoniai, arbatos – skanaus benaršant! Jei neribotų krepšelio ta priešmuitinė suma, tai oi kiek jau būčiau visko išragavusi! Beje, neseniai Živilė iš “Kosmetikos Užrašų” dalinosi būtent skaniais maisto pirkiniais.

Šiek tiek prekių yra ir gyvūnams. Taip pat namų ruošai.

O aš pati kartais perku papildus pagal poreikį, bet dažniausiai neriu į grožio skyrelį. Visada, visada yra ką pirkti :). Na ir pamėginsiu su jumis pasidalinti ką esu pirkusi, kas patiko.

Paskutiniame mano užsakyme buvo net du “Palmer’s” produktai.

Vieną jų jau spėjau aprašyti.

“Palmer’s” produktų yra pirkti ir mūsų “Eurokos”, bet “Iherb” kainos geresnės, pasirinkimas didesnis. Aš pati norų sąraše turiu pudingą garbanoms, keletą purškiklių.

Nors kartais atrodo keistoka tokius dalykus siųstis iš JAV, bet parduotuvėje yra šioks toks korėjietiškos kosmetikos kampelis.

Gana nemažai priemonių patenka ir į “Shipping saver” kategoriją.

Būtent čia aš pirkau garsiąją putojančią “Elizavecca” kaukę.

Taip pat galiu rekomenduoti “Holika Holika” BB kremą, “Cosrx” BHA skystį, “Missha BB” kremą, “Cosrx” drėkinančią naktinę kaukę, “Benton” BHA toniką, “Tony Moly” bananinį rankų kremą“Holika Holika” begrūdį pylingą. Didžiosios daugumos šių priemonių apžvalgos yra mano bloge.

Norų sąraše turiu “Petitfee” paakių kaukes, “Innisfree” vulkaninę kaukę“The Face shop” valomąjį aliejų, na ir daugumą kitų įdomybių.

Vienas iš natūralesnės kosmetikos ženklų, kuris mane vis vilioja vilioja, bet nesuvilioja yra “Pacifica”.

Esu bandžiusi tik veido kaukę, tačiau ateityje ketinu susipažinti ir su dekoratyvine kosmetika.

Dar vienas gana neblogai žinomas pigesnės kosmetikos ženklas, kurio neturime Lietuvoje yra E.L.F.

Čia kaip ir su “Essence” ar “Catrice” – asortimentas platus. Vieni produktai yra visiškas š…, kiti pranoksta ir profesionalią kosmetiką. Savo draugystės su “Iherb” pradžioje aš buvau prisisiuntus daugybę dalykų, kurių seniai nebėra prekyboje. Žinau, kad nesužavėjo šešėliai. Tačiau lūpų dažai, mineralinės pudros, šepetėliai, visai patiko.

Tęsiant dekoratyvinės kosmetikos temą, tai dar viena dėmesio verta kompanija yra “Physician’s Formula”.

Esu bandžiusi vieną kitą produktą, o dar daugiau noriu pamėginti. Atsiliepimų internete gausu! Pvz., labai giriamas tas bronzeris, kurį matote paveikslėlyje.

Negaliu nepaminėti ir visiems gerai žinomų “Real Techniques”.

Ko gero, neskaitant oficialios gamintojų svetainės, “Iherb” yra geriausia vieta pirkti RT. Pigiausia, o dauguma produktų patenka į “Shipping saver” kategoriją. Aš galvoju, kad man jau gal metas tą deimantą įsigyti.

Dar keletas gamintojų į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

“Earth Science” – esu rašiusi apie puikų veido serumą. Taip pat giriami ir kiti jų produktai.

“Acure Organics” – esu sunaudojusi tikrai ne vieną plaukų priežiūros priemonę, rasite ir apžvalgų mano bloge. Produktai puikūs!

“Mad Hippie” – populiarus gamintojas, vos tik akcija, visi graibsto. Esu naudojusi serumą ir kremą, apžvalgas rasite. Tikrai rekomenduoju.

“Desert Essence” – dar vienas mano labai mėgstamas plaukų priežiūros gamintojas.

“Aubrey Organics” – turbūt pažįstat jau ir iš lietuviškų eko parduotuvių pasiūlos, bet JAV dažniausiai pigiau.

“Rainbow Research” – norinčioms dažyti plaukus su chna ir ieškančioms natūralių mišinių.

Čia galima vardinti ir vardinti, bet gal tiesiog užsukite ir patys pasižvalgykite? Aš surašiau tik tai, ką pati labiausiai mėgstu, perku bei naudoju. Nepaisant sunkumų susikomplektuojant krepšelį, “Iherb” asortimentas pastoviai nukonkuruoja europietiškas parduotuves. Nes pas juos pigiau, gausu natūralesnės sudėties prekių, pastoviai būna nuolaidų. Jau daug metų tai yra viena mėgiamiausių mano parduotuvių.

O jūs ar perkate “Iherb”? Pasidalinkit mėgiamiausiai pirkiniais!


Buvo įdomu? Netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Buvo neįdomu? Irgi netylėkite ir padėkite tobulėti !

Draugaukime Facebooke, bei Instagrame. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

16Comments

Add yours
 1. 1
  NerGyvenimo

  Acure man, deja, visiškai netiko ir nepatiko, bet iškeliavo anytai, kuri džiaugsmingai sunaudojo.
  Mano atradimai iš iherb:
  Viskas, ką gamina RevivaLabs: https://ie.iherb.com/c/reviva-labs
  Per vartojimu metus oda labai ženkliai pasitaisė, o paakių kremas iš vis yra geriausias, kurį kada nors bandžiau: https://ie.iherb.com/pr/Reviva-Labs-Eye-Complex-Firming-Creme-1-0-fl-oz-29-5-ml/5044
  Iš Pacifica pirkau kietus kvepalus, labai miela ir kompaktiška pakuotė, gerai basilaikantis kvapas. Ir dabar laukiu Palmers Pudingo :>

 2. 2
  Salomėja

  O kas iš Acure nepatiko? Ten gi daug visko.
  O apie pudingą labai norėčiau daugiau išgirsti kai išmėginsi!

 3. 4
  Salomėja

  Gal ir tiesa, kad ne tau 🙂 Aš dviejų rūšių serijas plaukams bandžiau, tai abi patiko, ypač oranžinė. Tą kartojau ne kartą.

 4. 5
  Naujoke

  Nelabai suprantu. Nuolaidos kodas galioja tik uzsisakant daugiau nei uz 40 pinigu? Tuomet neverta jo naudoti, nes PVM teks sumoketi daugiau. Ir nerandu ar pas juos yra kazkokia siuntos kainos skaiciuokle pagal svori, atstuma ir panasiai.

 5. 6
  Salomėja

  Šiuo metu nuolaidos kodas galioja visada. Kas liečia pvm, tai kartais net su juo apsimoka pirkti tam tikrus produktus.
  Skaičiuoklės pagal svorį nėra, bet aš tą ir miniu apžvalgoje. Kiek kainuos siuntimas sužinosite savo krepšelyje.

 6. 7
  Jurginija

  Naudingi patarimai, kaip tik susidomėjau iherb. Bet ta visko įvairovė tai vargina, sunku išsirinkti 😀

 7. 9
  apmuitintas siuntimas

  Su tais muitais, tai tikrai bėdos, bet šitam puslapy visiškai atsiperka 🙂

 8. 10
  valerija

  Korejieciu kosmetika yra lb koncentruota ir tikrai lb verta demesio, BET ji lb daznai padirbinejama, ir reikia apskritai suprasti kas yra gera ju kosmetika ,o kas mass media, ir eksportui daromi “perliukai” kuriu jokia korejiete niekada sau nenadodos cia kaip pvz CP-1 , Elizavecca ir pan, ten nerasite, nebent turistams skirtuose miesteliose ir kaip musu “Martina” tipo parduotuvese .
  rekomenduočiau pabandyt kažka is “priemium” klases, tikrai pajausit skirtuma, odai pvz BOH, AHC, klavuu, nacific, J”s derma, ma:nyo, drG, Biplain, neogen, 9 wishes, 1025, SHREK kaukes kosmosas, I’m From, dr jard ir t.t
  plaukams , pvz RYO ( šampunai esensijos galvos odai) moringa ( ypač šveitiklis) GRAZYSKIN ( alaus kauke) kaukes avokamo+ nerealios, mellow touch, daleaf, amos .
  o tai ka pas mus bando prastumpti kaip nr1 Korejoje, patikekit ten ant žemiausios lentynos sunkiai kur rasi 🙂
  o i tema , tai bandžiau siandien uzsisakyt is iherb, siuntima pasiule uz 65 eur, eina velniop..apseisiu , pigiau is Korejos tiesiogiai atsiusti, arba palaukti kol brolis ten vel vazuos, atvez zensenio, kolageno kuris tikrai ten NR1, ir jie juo lb diziojasi 🙂

 9. 11
  Salomėja

  valerija, o kas yra tikros korėjietės, kuri neteptų mass produktų atitikmuo Lietuvoje? Ta, kuri perka tik pas kosmetologus ar blogiausiu atveju Kristianoje?

 10. 12
  Valerija

  Tikrai ne.. tos isvardintos priemones nera lb brangios bet tikrai vertos demesio. O ka siulo mums tai nera ta “tikra” korijetiška kosmetika

 11. 13
  Salomėja

  Valerija, man gal užkliuvo pasakymas, kad korėjietė nesiteptų. Tai galvoju, ko lietuvė nesiteptų. Nes pvz., man priimtiniau Martinos asortimentas, nei Kristianos su luxury priemonėmis, kuriose vien alkoholis.
  Mano bėda gal labiau ta, kad aš vertinu patį produktą, patiko ar ne. Pvz., Elizavecca kaukė patiko, kažkoks serumas – ne. O ar ten jau ji „tikra“ korėjietiška ar popsas skirtas vakarams, tai kaip ir nesudaro esmės, nes ta „tikra“ vistiek nelabai prieinama, dėl sudėtingumo įsigyti (vos ne vienintelis kelias – ebay, bet ten sunku kažkuo pasitikėti). Beje, dalis išvardintų ženklų yra ir Iherb, tik aišku, nedidelis pasirinkimas.

 12. 14
  Laima

  Sveiki, Ačiū už išsamia info.Pirkau dažnai maisto papildus iki tu nesąmonių su apmokestinamu PVM.Bandysiu vėl.

 13. 15
  Anonymous

  Merginos, gal kuri žinot- perkant iherb, jie teigia kad siunčiantis per dpd ir venipak visi mokesčiai jau suskaičiuoti ir įskaityti. Tai tiesa? Jokių ten muitų, pvm ir pan. jau nebereikia mokėti?

 14. 16
  Salomėja

  Anonime, įskaičiuoti mokesčiai reiškia įskaičiuotus mokesčius, mokėti daugiau nereiks.

+ Leave a Comment