Nors prakaituoti yra natūralu, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje šis procesas yra kirvis. Niekas nenori ateiti į susitikimą šlapiomis pažastimis, niekas nenori troleibuse ar kino salėje uosti kaimyno prakaito, ar – dar blogiau – užuosti savo paties nemalonų aromatą. Todėl dezodorantų ir antipersperantų lentynos tikrai plačios, o pasiūla gausi. Pradėkime nuo esminio klausimo.

Dezodorantas ir antiperspirantas – kuo jie skiriasi?

Prakaitas kvapo neturi. O tą, mums gerai pažįstamą nemalonų aromatą įgauna tik, kai jame padirbėja mikroorganizmai gyvenantys ant odos. Taip visai tiesmukai kalbant, tai kvapas yra bakterijų tuštinimosi rezultatas :D, o š juk nekvepia. Su šiomis bakterijomis kovoja dezodorantai taip užkirsdami kelią blogam kvapui. Antiperspirantai, paprastai turintys aliuminio arba cinko druskų, sutraukia prakaito liaukas, taip mažindami prakaitavimą.

Taigi, dezodorantai naikina bakterijas, antiperspirantai stabdo prakaitavimą. Tačiau, kadangi žmogus prakaituoti privalo, tai antiperspirantais piktnaudžiauti nereikėtų. Aš pati nesiskundžiu prakaito gausa, todėl nenoriu užkirsti jam kelio, tačiau smirdėti irgi nepageidaučiau, todėl jau kurį laiką ieškau gero dezodoranto. Gana ilgai man patiko natūralus “EO Lab” produktas. Sunaudojau gal 4 buteliukus. Tačiau dabar man jis nebeveikia. Gal bakterijos prisitaikė. Gal mano hormonai pakito kartu su visais mikroorganizmais bei kūno PH. Priežasčių gali būti daug, todėl visada prisiminkite, kad kitų žmonių patirtimi neverta remtis. Dezodorantas gali turėti 1001 puikų atsiliepimą, bet jums vistiek ims ir netiks. 

Šiandien aš papasakosi apie 6 pastarąjį pusmetį išmėgintus dezodorantus. Buvau aš prisižaidusi. Atsiuntė man “Garnier” ir “Dove” savo antiperspirantų. Kuomet baigėsi turimi, galvoju pamėginsiu. “Garnier” buvo kreminio pavidalo, jį tepiau vieną dieną. “Dove” rutulinį – kitą dieną. Ir nuo kažkurio iš jų pažastyje atsirado guziukas. Neskamba smagiai, ane? Aš jau gūglinau visus vėžius ir dalinau turtą. Ir tuo pačiu nusprendžiau su antiperspirantais nežaisti, žinau vieną patikima ir to gana, o va deziko dar reikia pasiieškoti. 

Ir vat paieškų herojai:

“Perspi-Guard Perspi-Rock” kristalas,
“Crystal Body Deodorant Chamomile & Green Tea” rutulinis dezodorantas, 
“CL MED” rutulinis dezodorantas – balzamas,
“Dr.Organic” dezodorantas su kanapių aliejumi,
“Sanex Dermo” bekvapis dezodorantas,
“Coslys” dezodorantas su migdolais.

“Coslys” dezodorantas su migdolais*

Kur pirkti: Bioteka.lt

Kaina: 12.30 EUR už 50ml.

Sudėtis

sudėčių nuotraukos pasididina ant jų paspaudus.

Daili pakuotė ir malonus, ne per daug stiprus kvapas. Daug vilčių dėjau į šį produktą, tačiau… man visiškai netiko. Taip visiškai pjaunasi su kūno bakterijomis, kad aš jau po 5 minučių pradedu jausti nemalonų kvapą. Ta prasme, ryte nusiprausiu, pasitepu dezodorantu, sėdu prie kompo, kur tikrai nepasakyčiau, kad iš karto muša prakaitas. Ir, kaip sakiau, po kelių minučių pajuntu nemalonų kvapą. Tad priemonės net vertinti negaliu, nes ji paprasčiausiai netiko. Mačiau asortimente yra “Coslys” dezodorantų su akmenėliu, gal jie geriau pasiteisintų. 

“Crystal Body Deodorant Chamomile & Green Tea” rutulinis dezodorantas

Kur pirkti: Iherb.com

Kaina: 4.47 EUR už 66ml.

Sudėtis:

Dabar Iherb parduodama jau atnaujinta pakuotė ir truputį skiriasi sudėtis. “Crystal” dezodorantai labai populiarūs ir gerai vertinami. Šio kvapas lengvas, gaivus, malonus. Nepatyriau tokio fiasko, kaip su “Coslys”, bet irgi nieko labai gero. Man jis žudo bakterijas tik kokias 2-3 valandas, o tada jau ta pati bėda. Nemalonus kvapas. Tad dažniausiai naudoju tik namuose.

“Dr.Organic” dezodorantas su kanapių aliejumi

Kur pirkti: “Drogas”

Kaina: apie 6 EUR už 50ml. 

Sudėtis:

O mane tai suviliojo pačiulio aliejus :). Aš gi jį labai mėgstu. Ir tikrai labai maniškai kvepia šis dezodorantas. Iš aptartos trijulės jis yra veiksmingiausias. Tikrai ne toks patikimas, kad laikytų iki vakaro, bet 6-7 valandos užtikrintos be nemalonaus kvapo. Palyginus, kad kai kurių negaliu naudoti iš viso, tai visai neblogas variantas. 

“Sanex Dermo” bekvapis dezodorantas

Kur pirkti: “Maxima”, “Iki”, “Drogas” ir kt. 

Kaina: apie 3 EUR už 50ml.

Sudėtis:

Toks paprastas prekybcentrinis variantas, apie kurį girdėjau daug gerų atsiliepimų. Ir man jis visai neblogas. Kokias 7-8 valandas galima išgyventi. Tad, kai reikia kažką greitai prigriebti parduotuvėje, man atrodo visai vertas dėmesio, tarp krūvos antiperspirantų. 

“Perspi-Guard Perspi-Rock” kristalas

Kur pirkti: Klipshop.lt, “Drogas”, vaistinėse. 

Kaina: apie 7.50 EUR už 60g.

Sudėtis:

Tai tiesiog kristalas. Ir aš su juo turiu love-hate santykius. Dažniausiai veikia ir veikia ilgai, ta prasme visą parą. Bet kartais ima ir nebepasiteisina. Ir nuo ko tai priklauso aš nežinau, tad niekada negaliu žinoti ar galiu pasitikėti juo šiandien. Taip pat nepatogus naudojimas. Ir kol naujas, tai dar viskas ok, bet sunaudojus kokį trečdalį man kaip taisyklė (ne pirmas kristalas) atsiklijuoja nuo pagrindo, aptrupa, apsidruskuoja pakuotė. Tas šiek tiek erzina, nors šiaip kristalas vienas tų produktų, kuriais galima pasiekti neblogą rezultatą kovoje su bakterijomis. 

“CL MED” rutulinis dezodorantas – balzamas

Kur pirkti: Eurokos.lt

Kaina: apie 5.8 EUR už 50ml. 

Sudėtis:

Dar vienas tų, kurie man visai visai neveikia. Net nesuprantu, kaip gali būti, kad be dezodoranto geriau nei su juo :).

Jei kyla klausimas, ką darau su netikusiomis priemonėmis, tai tepu kojas. Ten jokių keistų reakcijų nesulaukiu. Ir šiaip pėdų kvapu nesiskundžiu ir tik šiaip stengiuosi sunaudoti priemones. Lyg kokia suvalkietė. 

Dar noriu paminėti, kad visi produktai mano odos neerzino, po depiliacijos negraužė ir neatrodė lipnūs. 

 

Na, o kai jau einu sportuoti, į pasimatymą ar šiaip reikia tikrai gerai, tikrai patikimai, tai visada renkuosi vyrišką rutulinį “Nivea” antiperspirantą. Rūšis nesvarbi. Visi man veikia patikimai. 

Tokios va nevisai sėkmingos mano paieškos. Jei turite rekomendacijų, nors kaip suprantate, jomis remtis nereiktų, vistiek laukiu!


Jūsų aktyvumas motyvuoja. 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisininių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

*PR produktas (daugiau apie mano PR politiką čia).