[2022 01 12] Jau esu minėjusi, kad labai mėgstu tokius šiek tiek vintažinius įrašus „kas mano rankinėje/kosmetinėje/telefone“ ir t.t. Mielai skaitau, kartais žiūriu, o ir pačiai patinka pasirodyti. Kažkada seniai aš rašiau, kokios programėlės įdiegtos mano telefone. Prabėgo šiek tiek laiko, pasikeitė patys išmanieji aparatai ir mano poreikiai, tad pačiai smalsu pasidarė, ką gi vis dar turiu, o kas naujo. Daug programėlių persikelia keičiant telefoną, kartu su visu Google profiliu, tačiau įsidiegiau ir naujų. Man taip pat būtų įdomu, jei jūs pasidalintumėte, ką naudojate. Gal ir man kažko reikia? Akivaizdu, kad neturiu nieko laiko planavimui ar sportiniams iššūkiams 🙂
Na, o čia mano sąrašiukas abėcėlės tvarka.
CC Express – buvusi Adobe Spark. Programa skirta visokiems maketams kurti. Nors nenaudoju žymiosios Canva, manau CC Express yra jos alternatyva. Ji mokama, jei norite vien šio app’so, bet įeina į „Photoshop“ prenumeratos planą. Vakar pasinaudojusi šablonu padariau reklaminį baneriuką ir nereikėjo per daug sukti galvos, kaip čia gražiai sudėlioti. Daug idėjų, daug šablonų, daug galimybių juos keisti pagal save.
Chat – buvęs Google Hangouts. Kažkaip nors visi persikėlė į kitas programėles, mes su vyru čiatinam senoviškai – per google produktus. O jų daug pasikėtė. Buvo Google Talks, paskui Hangouts, dabar gi – tiesiog Chat.
Connect – prieš kurį laiką rašiau apie savo naują išmanų laikrodį. Taigi, Connect yra Garmin’o programėlė, kurioje kaupiama visa įdomioji informacija apie aktyvumą, energiją, ciklą ir t.t.
Discord – pusės Lietuvos guilty pleasure yra pletkų serveris. Pusė iš tos pusės niekada neprisipažintų. Tačiau Discord būna skirtas ir šiaip įvairioms uždaroms grupėms, jei ką 😀
Dropbox – čia komentarų turbūt nereikia. Programa, į kurią siunčiamos telefono nuotraukos ir po to jas patogu pasiekti tiek iš kompiuterio, tiek iš visur kitur. Naudoju ir šiaip įvairiems failams sinchronizuoti. Lygiagrečiai veikia ir tą patį daranti OneDrive
Facebook – kažin ar šioje pasaulio dalyje yra išmanus telefonas be feisbuko ir instagramo.
Facetune – labai labai seniai nusipirkta nuotraukų redagavimo programėlė, kurios beveik ir nebeatsidarau. O jau kai naudoju tai dažniausiai tam, kad save pafotošopinčiau, suprantat gi 🙂
Goodreads – vienintelis dalykas, kurį darau su šia programa – įsivedu perskaitytą knygą, kad po to nepamirščiau, ką kokia tvarka turiu bloge aprašyti. Dar GR naudoju, kai reikia pasitikrinti serijinių knygų eilės tvarką.
Lightroom – ko gero pati populiariausia nuotraukų redagavimo programa. O kadangi reikia tai spalvas tvarkyti, tai pašviesinti, tai paryškinti – ir viena reikalingiausių.
Maxima – nesu didelė prekybcentrių programėlių gerbėja. Tačiau nuo tada, kai norėdami apsipirkti nebeturime tampytis piniginės ir užtenka vien telefono, visos tos nuolaidų kortelės lieka namie. Tad įsidiegiau tik dėl „Ačiū“, nes abydna, kai 40% tavo perkamam produktui, o tu neturi kortelės 😀
Paypal – tam, kad iš karto gaučiau pranešimą apie atkeliavusi atvirukų užsakymą.
Paysera – tam pačiam kaip ir Paypal, o tuo pačiu labai patogu mokėti verslo reikaliukus. Mokant per įmonės banko sąskaitą – dideli komisiniai, o su Paysera tik nuskenuoju QR kodą ir jau apmokėta. Dažniausiai naudoju pašto savitarnoje.
Polarr – programa, kurią naudojau iki Lightroom ir dar kartais įsijungiu. Ji skirta nuotraukų redagavimui, nėra kažkuo pranašesnė, kodėl neištrinu – nežinau.
Spotify – komentarų nereikia, kažin ar kas nors šiais laikais muzikos klausosi per kažką kitą.
Swedbank – kaip ir viskas aišku.
TikTok – nors tiktokų nežiūriu, nes nepagaunu jų esmės, esu įkėlusi kelis filmukus apie atvirukus 😀
Vimage – dar vienas apps’as nuotraukų redagavimui. Iš esmės jis skirtas ant nuotraukų dėti judančius objektus, pvz, garus virš puodelio, besisukančią kavą puodelyje, plazdančią žvakės liepsnelę. Pavyzdį galite pamatyti mano šioje insta nuotraukoje. Programėlė kainuoja berods apie 3 EUR/mėn. Dar nenusprendžiau ar tikrai man jos reikia.
Vinted – pardavimo platforma, bet aš šią programėlę turiu tik tam, kad forumus paskaitinėčiau.
Wolt – kaip gi be volto. Mūsų šeimoje, tai viena dažniausiai naudojamų programėlių.
Zedge – programėlė, skirta keisti ekrano paveikslėlius ir melodijas. Pažiūri reklamą ir galima parsisiųsti turinį. Esu ten sukėlusi savo nuotraukų, tad kartkartėmis ir paveiksliuką pakeičiu ir vieną kitą centą uždirbu :D.
Taip pat telefone, žinoma, yra Gmail, Chrome, Youtube, Drive ir iš esmės visos kitos Google programos, taip pat Netflix (buvo su telefonu ir negalima pašalinti, bet niekada nesu naudojusi), m.Parking ir m.Ticket, kurių retai prireikia, Messenger (o kaip kitaip?), visokios Samsung programos, Aliexpress, Adobe Reader ir lyg ir viskas.
Kol kas vienintelė mokamos programėlės yra Vimage ir Facetune. Pirmoji – prenumerata, už antrąją mokėjau tik kartą. Lightroom ir CC Express atkeliauja kartu su Photoshop prenumerata, pastarojo mobilią versiją taip pat galima įsidiegti telefone, bet aš naudoju tik kompiuteryje.
Tokios paslaptys mano mobilkėje, o kas pas jus? Kas kartojasi, o ko aš neturiu?
Apie visus įrašus iš karto sužinosite Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.
Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.
#REKLAMA
DaliaM
Labai patinka man tokie postai 😀 Nes labai įdomu kaip kiti žmonės gyvena, ką naudoja, gal ką naujo įdomaus atrasiu 🙂
Pas mane appsų tik padaugėjo (dar neperėjau prie naujo telefono). Pavardinsiu tik įdomesnius ką atradau per praeitus metus:
-AllTrails – maršrutai sportui. Aš labai intensyviai naudojau hikinimui Danijoje, bet žiūriu ir Lietuvoje ji labai populiari! Reiks kokį hike’ą ir čia nueiti 😀
-LeafSnap – pažaidžiu kartais, nes iš nuotraukos išmeta koks tai augalas 😀
-MyCalendar – dienoms sekti 😀 Gal yra ir fainesnių išmanesnių appsų, įdomu ką kitos naudoja? 🙂
-YR – norvegiška orų prognozė, ne vienas hikintojas buvo rekomendavęs, tai dabar checkinu orus ir čia 🙂
-Zalando – šiaip užtektų ir website’o, bet telefone pamatau notification kada prekė atsiranda 😀 Šiaip online’u mano pagrindinė parduotuvė Zalando 🙂
Salomėja
DaliaM, aš dienoms sekti dabar naudoju Garmino appsą, o iki tol – nieko 🙂 Popieriuką :D. Orų programėlę Windy Gedas perka, tai aš pasinaudoju proga jo paklaust, koks oras bus 😀
Ilona
Labai daug appsų! Man tiek daug nereikia . Telefone turiu PlantNet (augalų atpažinimui), FastVPN (kad į visas norimas pardes įeit būtų galima), Mi Fit (Mi apyrankė ir svarstyklės), Prototo, Waze, Viber, Messenger, Youtube ir viskas. Kol kas
Dovilė
daug kas kartojasi, aš dar turiu viešojo transporto programėles – trafi ir mticket, dar turiu adidas running – seka kiek nubėgi ir parodo trajektoriją žemėlapyje – viena patogesnių, be kitų nereikalingų dalykų ir šiaip, stilinga – reiktų tik dažniau bėgioti 😀 dar turiu pildyk appsą – greitam sąsk. pildymui ir planų tvarkymui. iš foto redagavimo programų turiu snapseed – praverčia, kai reikia kažką iš foto fono ištirnt, kuomet jau viską redaguoju telefonu) dar feed preview – insta feedo planuotė, dar nekėlus posto galima pažiūrėt kaip atrodys feed’e bendram) turiu visokių shop programėlių – vinted, zalando, asos, about you. parsisiunčiau ir audiotekos appsą – planuoju pirkt audio knygų. dar turiu treatwell – į kirpyklą, manikiūrą ir kt. procedūras užsirašyti labai lengva. bolt taxi programėlę taip pat dar. ai ir visai naujausia shoplook prgoramėlė drabaužių derinukams kurti – vietoje žaidimų .
Salomėja
Ilona, man tai neatrodo daug. O pašto, banko nenaudojat? Apie FastVPN, Prototo, Waze nesu girdėjus, reikės pagūglinti, ką daro.
Dovile, visai daug! Aš vis galvoju apie „feed preview“ ar kokią alternatyvą, bet vis dar priešinuosi, nes pati IG visada žiūriu tik sieną, į profilius retai užeinu, o jei užeinu, tai suderinti labai atstumia, tad spręsdama pagal save – nesiryžtu, nors turbūt reikia daryt, kas patinka kitiems 🙂
A.
neturiu nė vienos foto redagavimo programėlės, susirūpinau, kad gal reikia 😀
dažnai naudojama mapsme (kelionėse turbūt pagrindinis apsas), xe (valiutoms patogu skaičiuot), toshl finance (veduosi išlaidas), toggl track (skaičiuot darbo laikui), pfei ir buttocks workout (čia kai įkvėpimas namų mankštai ištinka), duolingo, boltai woltai, spotify, candy crush, ir visos bankinės / soc tinklų
Eglė
Brave naršyklė – nemeta reklamų ir šiaip neleidžia sekti, ką veiki internete.
Aldiko skaityklė knygoms.
Orus seku per Meteo programėlę, kol kas neapgavo 😀
Pinterest programėlė tikras liūnas 😀
Salomėja
Egle, mano požiūris į reklamas teigiamas, tad net nežinojau, kad yra specialų naršyklių. 😀
Eglė
Man reklamos irgi nėra tragedija, bet va kad paskui ištisai visur nemestų kiekvienos ieškotos smulkmenos adds’ų, tokia naršyklė labai geras dalykas 😀
Kad galėčiau žiūrėti youtube be reklamų (ten va tai tragedija su jom), turiu Youtube Vanced programėlę 😀
Eglė
O visai smagu svetimas ir savas spintas apsižiūrėt. 🙂 Be visų neištrinamų, kurių daugumos nenaudoju, žinoma, pilna bankinių, soc. tinklų, maisto, transporto, parduotuvių ir kt. programėlių. Iš mažiau minėtų turiu WomanLog, Splitwise, Strava, booking, Polarsteps, Teams, Zoom, Vinted, Keliauk saugiai, Visit a city, paspirtuko appsai (visus šituos gan aktyviai naudoju). O neturiu jokių žaidimų ir foto redagavimo appsų.
DaliaM
Waze – labai populiari, daug kas naudoja iš draugų/pažįstamų. Kalba žmonės, kad ji pranašesnė nei Google Maps nes mato ant kiek greit juda kamštis 🙂 Kol kas dar neįtikėjau agitacija, tai pati likau ištikima Google Maps (naudoju kone kasdien) :)))
O įdomu man irgi kad foto editinimui nieko papildomai neturiu, asmeniniams poreikiams (minimaliam paeditinimui) užtenka kas yra. Maxima appsas man irgi gresia :)))
Satelitas
Tikrai sakyčiau daug appsu, nemanau kad reikia tiek daug jų. Taip Swedbank, paypal, Facebook yra tokios labiau reikalingesnės appsai. Nors niekada jų nebūna per daug :D. Labai populiari programėlė yra Redit- daug grupių, kur gali pasikalbėti visokiomis temomis :).