[2022 01 12] Jau esu minėjusi, kad labai mėgstu tokius šiek tiek vintažinius įrašus „kas mano rankinėje/kosmetinėje/telefone“ ir t.t. Mielai skaitau, kartais žiūriu, o ir pačiai patinka pasirodyti. Kažkada seniai aš rašiau, kokios programėlės įdiegtos mano telefone. Prabėgo šiek tiek laiko, pasikeitė patys išmanieji aparatai ir mano poreikiai, tad pačiai smalsu pasidarė, ką gi vis dar turiu, o kas naujo. Daug programėlių persikelia keičiant telefoną, kartu su visu Google profiliu, tačiau įsidiegiau ir naujų. Man taip pat būtų įdomu, jei jūs pasidalintumėte, ką naudojate. Gal ir man kažko reikia? Akivaizdu, kad neturiu nieko laiko planavimui ar sportiniams iššūkiams 🙂

Na, o čia mano sąrašiukas abėcėlės tvarka.

CC Express – buvusi Adobe Spark. Programa skirta visokiems maketams kurti. Nors nenaudoju žymiosios Canva, manau CC Express yra jos alternatyva. Ji mokama, jei norite vien šio app’so, bet įeina į „Photoshop“ prenumeratos planą. Vakar pasinaudojusi šablonu padariau reklaminį baneriuką ir nereikėjo per daug sukti galvos, kaip čia gražiai sudėlioti. Daug idėjų, daug šablonų, daug galimybių juos keisti pagal save.

Chat – buvęs Google Hangouts. Kažkaip nors visi persikėlė į kitas programėles, mes su vyru čiatinam senoviškai – per google produktus. O jų daug pasikėtė. Buvo Google Talks, paskui Hangouts, dabar gi – tiesiog Chat.

Connect – prieš kurį laiką rašiau apie savo naują išmanų laikrodį. Taigi, Connect yra Garmin’o programėlė, kurioje kaupiama visa įdomioji informacija apie aktyvumą, energiją, ciklą ir t.t.

Discord – pusės Lietuvos guilty pleasure yra pletkų serveris. Pusė iš tos pusės niekada neprisipažintų. Tačiau Discord būna skirtas ir šiaip įvairioms uždaroms grupėms, jei ką 😀

Dropbox – čia komentarų turbūt nereikia. Programa, į kurią siunčiamos telefono nuotraukos ir po to jas patogu pasiekti tiek iš kompiuterio, tiek iš visur kitur. Naudoju ir šiaip įvairiems failams sinchronizuoti. Lygiagrečiai veikia ir tą patį daranti OneDrive

Facebook – kažin ar šioje pasaulio dalyje yra išmanus telefonas be feisbuko ir instagramo.

Facetune – labai labai seniai nusipirkta nuotraukų redagavimo programėlė, kurios beveik ir nebeatsidarau. O jau kai naudoju tai dažniausiai tam, kad save pafotošopinčiau, suprantat gi 🙂

Goodreads – vienintelis dalykas, kurį darau su šia programa – įsivedu perskaitytą knygą, kad po to nepamirščiau, ką kokia tvarka turiu bloge aprašyti. Dar GR naudoju, kai reikia pasitikrinti serijinių knygų eilės tvarką.

Lightroom – ko gero pati populiariausia nuotraukų redagavimo programa. O kadangi reikia tai spalvas tvarkyti, tai pašviesinti, tai paryškinti – ir viena reikalingiausių.

Maxima – nesu didelė prekybcentrių programėlių gerbėja. Tačiau nuo tada, kai norėdami apsipirkti nebeturime tampytis piniginės ir užtenka vien telefono, visos tos nuolaidų kortelės lieka namie. Tad įsidiegiau tik dėl „Ačiū“, nes abydna, kai 40% tavo perkamam produktui, o tu neturi kortelės 😀

Paypal – tam, kad iš karto gaučiau pranešimą apie atkeliavusi atvirukų užsakymą.

Paysera – tam pačiam kaip ir Paypal, o tuo pačiu labai patogu mokėti verslo reikaliukus. Mokant per įmonės banko sąskaitą – dideli komisiniai, o su Paysera tik nuskenuoju QR kodą ir jau apmokėta. Dažniausiai naudoju pašto savitarnoje.

Polarr – programa, kurią naudojau iki Lightroom ir dar kartais įsijungiu. Ji skirta nuotraukų redagavimui, nėra kažkuo pranašesnė, kodėl neištrinu – nežinau.

Spotify – komentarų nereikia, kažin ar kas nors šiais laikais muzikos klausosi per kažką kitą.

Swedbank – kaip ir viskas aišku.

TikTok – nors tiktokų nežiūriu, nes nepagaunu jų esmės, esu įkėlusi kelis filmukus apie atvirukus 😀

Vimage – dar vienas apps’as nuotraukų redagavimui. Iš esmės jis skirtas ant nuotraukų dėti judančius objektus, pvz, garus virš puodelio, besisukančią kavą puodelyje, plazdančią žvakės liepsnelę. Pavyzdį galite pamatyti mano šioje insta nuotraukoje. Programėlė kainuoja berods apie 3 EUR/mėn. Dar nenusprendžiau ar tikrai man jos reikia.

Vinted – pardavimo platforma, bet aš šią programėlę turiu tik tam, kad forumus paskaitinėčiau.

Wolt – kaip gi be volto. Mūsų šeimoje, tai viena dažniausiai naudojamų programėlių.

Zedge – programėlė, skirta keisti ekrano paveikslėlius ir melodijas. Pažiūri reklamą ir galima parsisiųsti turinį. Esu ten sukėlusi savo nuotraukų, tad kartkartėmis ir paveiksliuką pakeičiu ir vieną kitą centą uždirbu :D.

Taip pat telefone, žinoma, yra Gmail, Chrome, Youtube, Drive ir iš esmės visos kitos Google programos, taip pat Netflix (buvo su telefonu ir negalima pašalinti, bet niekada nesu naudojusi), m.Parking ir m.Ticket, kurių retai prireikia, Messenger (o kaip kitaip?), visokios Samsung programos, Aliexpress, Adobe Reader ir lyg ir viskas.

Kol kas vienintelė mokamos programėlės yra Vimage ir Facetune. Pirmoji – prenumerata, už antrąją mokėjau tik kartą. Lightroom ir CC Express atkeliauja kartu su Photoshop prenumerata, pastarojo mobilią versiją taip pat galima įsidiegti telefone, bet aš naudoju tik kompiuteryje.

Tokios paslaptys mano mobilkėje, o kas pas jus? Kas kartojasi, o ko aš neturiu?


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#REKLAMA