[2021 12 08] Turiu iš karto įspėti, kad šis tekstas nebus laikrodžio apžvalga, nors, jei norėsite, komentaruose drąsiai visko klauskite, ir ką žinosiu, tą atsakysiu. Tačiau blogo įraše aš papasakosiu, ką mano gyvenime pakeitė naujas daikčiukas, o konkrečiai – aikrodis „Garmin vívomove® Style“. Ir ne, jis neišmokė manęs vairuoti, neplauna indų ir net nešoka. Viskas kur kas buitiškiau.

Jau daugiau nei penkmetį aš dėvėjau „Fossil Q“ hibridinį laikrodį ir keisti jo negalvojau. Tačiau Gedas nusipirko „Garmin“ (ne tokį, kaip mano, daug prašmatnesnį savo galimybėmis, bet mažiau stilingą). Na ir mane įkvėpė viena kita funkcija. Todėl aš nusprendžiau atsinaujinti ir gimtadienio proga pasidovanoti „Garmin“. Iš pradžių išsirinkau „Garmin vívomove® Style“ ir iškeliavau pirkti į Topo centrą. Tačiau čia paaiškėjo, kad skirtingai nei internete, jie neturi pilko, o vien tik auksinės spalvos, štai tokį. Aukso spalvos dalykai, kai tai nėra auksas, tikrai ne man. Tad teko apsisukt ir važiuot į dedikuotą „Garmin“ parduotuvę, kur tiesiog vitrinoje pamačiau tą, kuris man tikrai gražus!

Jis parduodamas su labai miela silikonine apyranke. Tačiau po poros savaičių negalėjau susitvarkyti su šutimo bėda ir Amazon nusipirkau odinę (tiesiog išsirinkusi pagal plotį). Šio laikrodžio apyrankės keičiamos greitai ir paprastai.

Nuo mano senuko, kuris įvairius pranešimus rodydavo mojuodamas rodyklėmis, pvz., kai abi rodo į 6, reiškia, kad atėjo laiškas, šis gi turi ekranus, kurie gali rodyti įvairią informaciją, o ir laiškų ar kitų pranešimų fragmentus.

Laikrodis, žinoma, susietas su programėle, kurioje ir slypi visa esmė, statistikos ir kita informacija. Štai mano savaitės suvestinė.

Nelabai aktyviai judėjau, matosi iš karto.

Taigi…

Du dalykai, kuriuos mano gyvenime pakeitė naujas laikrodis

Daugiau miego. Kadangi šis laikrodis rodo streso lygį bei bendrą kūno energiją (beveik kaip telefone, galima stebėti, kaip senka), tai privertė labiau susirūpinti savimi. Matosi net iš savaitės vidurkio, kad pirmasis pokytis – daugiau miego! Dabar į lovą einu 21 valandą. Kartais ir anksčiau. Valandą ar pusantros skaitau knygą, bet telefonas padėtas nepasiekiamoje vietoje, tad nestimuliuoju smegenų. Labai pradėjau vertinti poilsį, dar ir kokybišką. Gana tikslus miego fazių fiksavimas priverčia prisiminti vėdinimą, miego zonos užtamsinimą ir kitus svarbius veiksnius.

Mažiau cukraus. Atrodytų, kuo čia dėtas laikrodis? Tačiau nuolat matydama žemą energijos lygį, jausdama jos stygių ėmiau stebėti ir sieti tam tikrus dalykus. Šokoladukas ir saldainukas prie kavos? Atrodo užsibūstini, o tada energija senka žaibiškai. Taigi, nefanatiškai, bet kartu su Gedu nustojom vartot saldumynus. Suvalgom kartais, bet iš esmės tai nebėra kasdienybė. Tas man davė apie -1kg per porą mėnesių, akivaizdžiai lengvesnį pms ir tikrai ne taip šokinėjantį energijos lygį. Laikrodis čia padarė įtaką, juk padeda stebėti savo jausmus ir būsenas, nes kai tu skaičiais matai, o ne tik jauti, kad nepailsi – bėda.

Taip pat visų rodiklių stebėjimas kelia tikslą – išmokti kvėpuoti ir mažiau stresuoti.

Ar pokyčiai ilgalaikiai? Nežinau. Tačiau kol kas tikslas ryte atsikelti su 100% energijos lygiu, o vidutinį streso lygį išlaikyti mėlynoje, o ne oranžinėje zonoje motyvuoja.

Žinoma, norėtųsi ir žingsnių normą pasiekti, ir savaitės aktyvumo normą (skaičiuojama minutėmis, rekomenduoja 150 per savaitę ir tikrai ne už kiekvieną pajudėjimą jų duoda). Patiktų širdies ritmą ramybės būsenoje sumažinti ir t.t, tačiau kol kas aš savęs nespaudžiu ir pagrindinis tikslas, kad ir ką beveikčiau, vėliau kokybiškai pasiilsėti. Kol kas dar ne visada pavyksta, bet tie minėti du pokyčiai labai prisideda.

Tiek šį kartą, ar jūs turit panašių žaislų?


Naudinga: tokį laikrodį kaip mano apžiūrėti bei su jo funkcijomis, kurių yra įvairių, kad ir NFC mokėjimas, galite čia, lietuviškai čia. O parduoda juos „Garmin“ parduotuvė „Nordika“ prekybos centre ir įvairūs kiti internetiniai pardavėjai.

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.