Kas mano telefone? Mėgstamiausios programėlės

Estimated read time 7 min read

Aš esu iš tų žmonių, kurie mėgsta žiūrėti filmukus ar skaityti straipsnius, kuriuose pasakojama, kas slepiasi telefone ar kraustoma rankinė. Tad, galvoju, kodėl gi pačiai neparodžius savo mėgiamiausių programėlių? Šiek tiek jau esu tą dariusi, kai aprašinėjau savo telefoną. Kokia nauda iš tokio teksto? Gal kažkas atras naują aplikaciją, gal kažkas tiesiog patenkins smalsumą ir nustebs, kad kažko nenaudoju, gal kažkas patars gerą programą ar alternatyvą turimai. 

Aptarsiu visas naudojamas programėles pagal abėcėlę, praleisiu tik tas, kuriuos yra, pvz., atėjusios kartu su telefonu, bet aš jų visai nenaudoju. Kad ir “Adobe Acrobat”. Kažkaip buvo įrenginyje, tačiau PDF atsidarau kitais būdais. 

Taigi, kas mano telefone?

Aliexpress – turbūt nereikia nieko aiškinti. Aš, kaip ir dauguma, kartais perku šioje platformoje, tai ir programėlę turiu. Kažkaip telefone ja naudotis paprasčiau nei naršyklėje. Aišku, vis pamirštu susitvarkyti pranešimų nustatymus, tai erzina, kai iškrenta visokie “naujas išpardavimas!” pranešimai. 

AnySoftKeyboard – Huawei telefone nebuvo normalios lietuviškos klaviatūros. Tik tokia, kokia Iphone įrenginiuose (reikia spausti ant a, kad galėtum parašyti ą). Kam tai gali būti patogu? Tad įsidiegiau šią, kuri padaro lietuviškų raidžių eilutę, kaip kompiuteryje. 

Chrome – dar viena programa, apie kurią nereikia aiškinti. Naudoju “Chrome” ir kompiuteryje, tad patogu sinchronizuoti bookmark’us, ir smagus tas funkcionalumas, kai nuorodą iš kompiuterio galiu nusiųsti į telefoną, ar atvirkščiai. 

Discord – šią programą skaitytojai arba labai gerai žinos, arba visiškai nebus girdėję. Originaliai tai žaidėjų pašnekesių priemonė. Bet Lietuvoje – didžiausias pletkų forumas. Pati nesu parašiusi nė vienos žinutės, esu pasyvi skaitytoja, tačiau ir tas jau nusibosta. Daugybė dalykų neaktualūs, o jei užsuku į kokio sekamo žmogaus temą, tai suprantu, kad ten tris mėnesius žmonės kalba tą patį, pvz, vis dar aptarinėja, kad viena pora valgo daug kiaušinių, ar kiti labai daug deginasi. Užeini po mėnesio pertraukos, supranti, kad niekas nepasikeitė. Nors yra ten ir įdomesnių temų, smagiai paskaitau apie Tapiną :).

Drive – “Google” dokumentai. Retai naudojuosi telefone, bet visada gerai turėti pasiekimą.

Dropbox – viena dažniausiai atidaromų programėlių. Nes čia aš laikau visus reikalingus failus, nuotraukas skirtas bloginimui ar tas, kurių greitai reiks darbui. Viskas sinchronizuojama su kompiuteriu. Tad dažnai dirbdama aš kompiuteryje įmenu apdorotą nuotrauką, o telefone atsidarau ir dalinuosi ja instagrame ar pan. Žodžiu, viena reikalingiausių programėlių. 

Facebook – be komentarų 🙂

Facetune – nuotraukų apdorojimo programa. Nėra mano pagrindinė, bet prisireikia. Dažniausiai ja šviesinu foto fonus, ypač baltus, patogi. 

Feedly – RSS skaityklė. Šioje programėlėje yra visi mano prenumeruojami blogai. Atsidarau ir skaitau, ką parašė Aliona, Besame, Gėlėta kosmetinė, Darja. Pink City, Dina ir daugelis kitų. Kaip mažas portalas 🙂

Fossil Smart Watchmano laikrodžio programa, kurioje galima valdyti pranešimų nustatymus ir peržiūrėti statistikas. 

Gmail – turbūt dar viena iš tų pačių svarbiausių. Į “Gmail” man ateina ne tik šiaip asmeniniai laiškai, bet ir blogo, mano parduotuvių ir šiaip visa visa  korespondencija nukreipta čia. Svarbiausia atrašant, nepamirši pasirinkti, iš kurio adreso rašyti :).

Hair Removal Silk’n – fotoepiliatoriaus programa, kurios visiškai nenaudoju 🙂

Hangouts – “Google” pokalbių programėlė. Nuo seno ja, o ne kokiu FB mesendžeriu, bendraujame su vyru. Praktiškai tik su juo ir kai reikia su mano buhalteriu, jis kažkodėl irgi mėgsta šią programą. 

Instagram – irgi komentarų nereikia.

m.Parking – keista programa žmogui, kuris nevairuoja, tačiau būna kartais, išvažiuojam su vyru, o jis pamiršta telefoną pasiimti :).

m.Ticket – man nereikia nuolatinio visuomeninio transporto bilieto, todėl neturiu vilniečio kortelės. Ir nereikia. Nes man patinka ši programa. Pasipildai pakeliui į troleibusą ir patogu, ir nieko papildomai nešiotis :).

Maps – viskas aišku. 

Messenger – FB pokalbių programa, kurios pristatinėti daug nereikia, ar ne?

Milžinas – vienu metu buvo labai dažnai naudojama programa. Skaičiau knygų prenumeratas. Šiuo metu esu atšaukusi, bet neištrinu, nes ateityje tikrai naudosiu.

MoQ – mokėjimų programėlė. Beveik nenaudoju. Bet turiu, jei kartais prireiktų. 

Mouse – žaidimas katėms. Pavojingas telefonui 🙂

Notepad – labai dažnai naudoju. Rašausi greitus užrašus, taip pat turiu susidariusi kelis puslapiukus su tagais, kuriuos kopijuoju po IG įrašais. 

OneDrive – panašu į “Dropbox”, tik “Dropbox” nuolat naudoju kaip darbinę priemonę, kur įkeliu, ištrinu ir pan, o “OneDrive” toks archyvas, kuriame tik saugau viską. Moku už prenumeratą, kad turėčiau kelis terabaitus vietos. 

Paypal – susietas su darbine paskyra, įkrenta pranešimas, kai gaunu užsakymą atvirukų parduotuvėje.

Paysera – taip pat darbui. Tiek gaunu pranešimus, kad atėjo užsakymas, tiek patogu apmokėti už kai kurias paslaugas. Pvz., kai pašto savitarnos sistemoje suformuoju užsakymus, renkuosi mokėjimą per Payserą ir su programėle tik nuskenuoju QR kodą. Greita. 

Play Books – programėlė skaityti iš “Google” parduotuvės pirktoms knygoms.

Polarr – viena dažnausiai naudojamų nuotraukų apdorojimo programų. Turiu tiek telefone, tiek kompiuteryje ir beveik visos mano foto praeina pro ją. 

Revolut – dar viena mokėjimų programa. Kartais naudoju kortelei papildyti ir pan.

Ribbet – irgi nuotraukoms redaguoti. Dažniausiai ja dedu tekstus, pvz., visus tuos komiksinius, kur timpų parduotuvėje. Ir šiaip, kai reikia šį bei tą paredaguoti. Tiesa, telefone mažai naudoju, dažniau kompiuteryje, arba online. 

Sell on Etsy – dar visai šviežia, jokios naudos kol kas nepajutau :).

SmartLite – namuose vieną elektros jungiklį užstatėme komoda, tai tapo sudėtinga įsijungti šviesą svetainėje. Todėl Gedas padarė, kad galėtume įsijungti per wifi, o tam reikalinga ši programa. 

Smart-ID – kai neveikia mobilus parašas, gera alternatyva prisijungti prie bankininkystės :).

Snapseed – irgi nuotraukų redagavimui. Šiaip dažniausiai naudoju uždėti tekstams, kuriuos kartais matote ant pagrindinių blogo nuotraukų (pvz., įrašuose apie knygas ar pabaigtus produktus). Turi jis neblogu redagavimo įrankių, bet aš pamėgusi “Polarr”.

Spotify – nagi ir aš kartais klausau muzikos :).

Swedbank – pagrindinis mano bankas.

Unfold – šia programa galima sukurti gražesnius Instagram storius. Dalis šablonų mokami. Kartais naudoju, kodėl ne?

Vinted – na, čia irgi nėra ką daug rašyti. Parduodu, perku, skaitau forumus.

Wolt – tikrai labai dažnai naudojama maisto pristatymo programėlė. Realiai dažniau woltinam nei gaminam. Beje, jei registruositės pirmą kartą, patikrinkit kodą VENIVIDI, gali būti, kad pirmam užsakymui į namus suteiks 6EUR nuolaidą. Šį kodą kartais įjungia, kartais išjungia, tad sakau dėl visa ko. 

Youtube – naudoju ir tiek.

Yunmai – išmaniųjų svarstyklių programa. Kartais įjungiu pažiūrėti progresą ar regresą :).

Viskas. Praleidau tokius paprastus dalykus, kaip žinučių, kontaktų, kalendoriaus, docs’ų programėlės, kuriuos labai elementarios ir visuose telefonuose yra.

Man pačiai smalsu, ką įdomesnio jūs naudojate. Ar yra kažkokia programa mano sąraše, kurią išgirdot pirmą kartą. Ypač rūpi ar turite įdomių organizacinių, darbui, užrašams, planavimui skirtų įrankių. 


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

8Comments

Add yours
  1. 1
    Laima

    prie visų standartinių bendravimo, socialinių tinklų, bankų ir pan programėlių dar turiu nemažai fizinį aktyvumą track’inančių programėlių (daugiausia visokiems ten nueitų žingsnių skaičiavimams), ne per seniausiai susimečiau protarpinio badavimo trackinimo programėlę (intermittent fasting, badavimas gal skamba baisiai, bet nieko ten lb baisaus, man visai limpa, o su programėle patogiau fiksuoti laiką) 😀 pora skaityklių (Kindle ir Apple Books), pora pavežėjimo servisų appsų (Uber ir Bolt), kokie 4 skirtingi žemėlapių (nes why not) ir 2 parkavimo appsai (nes skirtingose aikštelėse būna skirtingos sistemos), booking.com ir airbnb appsai (keliaujant patogu), Netflixas, maždaug aišku 😀 Barboros el. parduotuvės appsas (kuris daug patogesnis nei browserio versija), komunalinių sąskaitų apmokėjimo appsas (irgi patogumo dėlei). Ir galiausiai, vienas appsas, kuriuo tikrai džiaugiuosi, nes padeda suregistruoti visus smulkius padarytinus dalykėlius ir darbelius ir planelius – To Do appsas. Iš esmės nieko lb gudraus, tiesiog visų tų atliktinų dalykų sąrašas, padarai, pažymi varnele, skimbteli varpelio garsas, širdį užlieja atliktos pareigos jausmas 😀 nes anksčiau tuos visus reikalus fiksuodavau tai notepade, tai popierinėje užrašų knygutėje, ir viskas visada pasimesdavo, susipainiodavo ir pasimiršdavo. Dar ten pat susikėliau porą sąrašų (nes nusibodo kiekvienais metais prieš festivalius ar išvykas ranka rašytis ant popieriuko, ką būtina pasiimti – juk kasmet beveik tas pats). Labai naudinga programėlė, net jei kai kurie darbai joje kabo po mėnesį ar daugiau 😀

  2. 2
    Ingrida

    Nenaudoji goodreads programėlės? Labai patogi. Nors ten esančiais knygų įvertinimais nelabai pasitikiu, dažniau einu į šiukšlynėlį skaityt tavi atsiliepimo:)
    Kelionėms planuoti ryanair, wizzair, booking, airbnb programėles naudoju.
    Dar kartais naudoju shazam, išgirdusį gražią dainą, išsisaugau jos pavadinimą. Nes su pavadinimais man labai sunku, tiek dainų, tiek knygų. Goodreads turi panašią funkciją skirtą knygoms. Galima telefonu nuskanuoti knygos brūkšninį kodą ir įsidėti į norimų perskaityti knygų sąrašą. Anksčiau tikėdavau, kad atsiminsiu viską, nu bet ne:))
    Nors gyvenu miestelyje kuriame nėra nei McDonalds nei Hesburger, bet turiu jų appsus. Na, kad važiuojant į didesnius miestus ir užsukus pavalgyt nereiktų ilgai prie meniu stovėt. Ten taip pat būna įvairių pasiūlymų norint sutaupyti.

  3. 3
    Salomėja

    Nenaudoju goodreads. Man ji reikalinga tik pasižymėt, ką perskaičiau, kad nepamesčiau eiliškumo rašydama į blogą. Ir viskas. Tai dėl tiek, užtenka naršyklės. Įvertinimų, atsiliepimų neskaitau. Na nebent dar pažiūriu kiek serijoje knygų ir kokia tvarka eina.

  4. 4
    Eglė

    Pas mane dar plius Webtoon (kaip Wattpad, bet komiksai), Aldiko programėlė el.knygų skaitymui, Trafi autobusų maršrutų programėlė ir keletas žaidimų vaikui poliklinikoj laiką prastumt 😀

  5. 5

    Kai keliaujam su kompanija naudojam Splitwise. Nereikia sąskaitų dalint, vienas užmoka už kažką, kitas už kitą, kelionės gale susidengiam išlaidas

  6. 6
    Salomėja

    Mhm, žinau tą programėlę, bet man neaktuali, nes nei kolegų turiu, nei su kompanija keliaujam 🙂

  7. 7
    DaliaM

    Airbnb, wizair, ryanair, flixbus, citybee, skyscanner, uber – šitos naudojamos gan retai kai keliauju, tada couchsurfing, tinderis, bumble 😀 linkedin, žodynai. Darbui pora, tada vienas metinis bilietas į parką, prekybcentris (nes būna nuolaidos, čia vietoj kortelių) 😀 whatsapp naudoju, viberį galvoju išsiinstaliuot. Woltą turiu, bet dar niekad neužsakinėjau 😀 Mokėjimų programėlę turiu ir naudoju(vietinę). Skelbimų pora porgramėlių. Ir naudoju gan dažnai TooGoodToGo – Lietuvoje jo nėra, bet daug kur Europoje yra 🙂 Spotify turiu ir nenaudoju, bet užtat kartais panaudoju virtualią pianino klaviatūrą 😀 Maps, beje, naudoju kasdien 🙂 Daugiau visko yra, ir iš arts, ir iš sports, bet praktiškai nenaudoju, reikės prasivalyt kada 🙂 Nežinau ar Weather skaitos integruotas appsas, bet orus žiūriu kasdien 🙂
    Sudomino pakomentuota To-Do, nes aš vis dar su lapeliais gyvenu, kuriuos vis perrašinėju 😀

  8. 8
    Laima

    tai va aš dėl tų nuolat pildomų ir pametamų lapelių neapsikentus ir pasieškojau kažko itin paprasto tam tikslui. Turbūt tiems, kam darbui reikalingos rimtesnės darbų planavimo programėlės, nebūtų ji labai įspūdinga (mano vyras, pvz., pamatęs telefone, globėjiškai šyptelėjo, tipo “welcome, little one”), bet man labai praverčia 🙂

+ Leave a Comment