[2021-12-29] Su praėjusiomis ir su ateinančiais! Ar sudarinėjate metų planus, keliate tikslus? Ar pilni pilvai mišrainių? Ką gi, liko vos kelios mėnesio dienos ir aš ketinu pakalbėti apie įvairius dalykus. Koks buvo gruodis, kokie buvo metai, ką naujo atradau ir kur link einu. Jei visi tokie asmeniškumai įdomūs – pasilikit!

Gruodis

Sutikit, mėnuo visada keistas ir gausus streso. Kažkas kažką vėluoja, kažkas jau švenčia, kažkas dovanų neturi, kažkas pykstasi, pas kieno tėvus per šventes važiuos. Mano vyras porą savaičių atostogavo, tad padarė keletą diy dovanų, taip nuimdamas visą tą naštą. Viena jų:

Tai afrikietiško juodmedžio pakabukas su etno raštais. Vienetinis gaminys. Na, o lapkritį prašiusi patarimų, ką dovanoti vyrams (ne savo, nes saviškį aš per gerai pažįstu), galiausiai apstojau ties „Rituals“ kosmetika, knygomis ir „Kavos draugo“ čekiu.

Pati gavau smagių dovanų. Viena jų – super kokybės giljotina. Su ja galima galvas kapoti, bet šiaip skirta popieriui. Labai norėjau, gailėjau pinigų, nes solidūs daiktai solidžiai ir kainuoja, o dabar galiu patogiai pjaustyti. Dar vienas džiaugsmas – dovanų kortelė apsipirkti Raštinėje. Šią parduotuvę galiu rekomenduoti, kaip vieną savo metų atradimų. Kokybiškas, apgalvotas asortimentas. Viskas, ką turiu, o turiu užrašinę, porą tušinukų, žirkles, pieštuką – suteikia džiaugsmą. Tad sausio viduryje lėksiu šopintis. Norėčiau jau dabar, bet ai, tegul aprimsta šventinis šurmulys. Dar buvau apdovanota knygomis ir įvairiomis mielomis smulkmenomis.

Kas liečia darbus, tai gruodis buvo sunkus. Atvirukų pardavimai krito daugiau nei per pusę, jei mėnesio pradžioje dar buvo judėjimo, tai nuo vidurio – beveik atostogos. Žinojau, nes taip būna kiekvienais metais. Vieni verslai būtent per šventes suaktyvėja, o kiti eina poilsiauti. Tą laiką išnaudojau naujų produktų kūrybai.

vienas mano mėgstamiausių atvirukų, kurie pasirodys sausio 5 d.

Beje, su popieriaus trūkumu, kurį minėjau lapkričio apžvalgoje, viskas išėjo į gerą. Atvirukai ant perdirbto popieriaus dar gražesni, morališkai turi pliusų, popierius tvirtas, sunkus (aišku, siunčiant man tai pliusu nebus :D). Tik tiek, kad gerokai brangesnis, kas reiškia, kad ir aš turiu šiek tiek kelti kainą.

Šventes praleidome su šeima. Viskas tradiciškai – silkė, mišrainė, antis 😀

Tiek to gruodžio. Aišku, aš labai daug rašau apie darbą. Gal įdomiau būtų apie jausmus ir t.t. Bet čia stabdau save. Žinau, skaito vyras, net pats pirmas, tai negaliu pradėti pasakotis, kaip kartais bijau jam atrodyti neįdomi, nes nesu senior programuotoja, o tik rankdarbiukų knibinėtoja ar pan. Skaito giminaičiai, tai kai kurių nutikimų irgi negaliu rašyti, tad daug kas lieka man, kad ir kaip atvirai čia viskas atrodytų.

Apie 2021-uosius

default

Atrodo gyvename gyvename, o metus galima sutraukti vos į kelias pastraipas.

Sausį vis dar sėdėjom karantine, kuomet negalėjome net į gamtą išlėkti. Nuotaika buvo bloga, oi bloga. Tačiau labai intensyviai dirbau rašydama tekstus. Tad ėjo ir praėjo be jokių įsimintinų įvykių. Ai dar sausį intensyviai kūriau naują el. parduotuvę.

Reikšmingiausias vasario įvykis buvo rokenrolas voverėms. Sniego pusnys, šaltis ir muzika! Atsiminsiu dar ilgai!

Kovą pamažu pradėjau daugiau dėmesio skirti atvirukams. Nors apie juos nuolat kalbu, bet iš tiesų kalbėti ir daryti nėra tas pats. Taip pat šį mėnesį startavo Nebulamakers.lt. Parduotuvė gana pasyvi, nėra ten daug naujienų, nėra daug ir pardavimų, nėra daug ir mano darbo, išskyrus tą, kurį padariau ją kurdama. Dėl laiko stokos, net soc. tinklų nepapildau. Tačiau tai greitai pasikeis.

Balandį su palapine keliavome aplink Lietuvą, o visuose kempinguose šiurpo: taigi šalta! Na joa, buvo šalta, tačiau ar tai tikrai didelė problema? Taip pat buvome sudaužę droną. Tai čia toks reikšmingesnis įvykis.

Gegužę laukė šventė – gavome pirmą skiepą. Po visų karantinų, uždarytų miestų ir t.t. tai buvo nuoširdaus džiaugsmo akimirka. Teko pakentėti porą dienų, bet verta. Eurovizijos dėka atradau Maneskin, kaip ir visi, ar ne? Galiausiai jie tapo klausomiausia metų grupe. Nuostabu, kad pagaliau tą kičo konkursą laimėjo visapusiškai stipri grupė, kurios įmanoma klausyti ir nekantru sužinoti, kokie bus kiti kūriniai.

Birželį turėjome savaitės darbostogas, kuomet dirbome Šventosios kempinge. Patirtis patiko. Kelias dienas dirbome Labanoro miškuose. Keliavom po Lietuvą ir smagiai leidome laiką. Akivaizdu, kad man labai patinka vasara, nes iš karto atrodo, kad visko daug vyksta ir smagu, ir spalvinga!

Liepą gavom dar vieną skiepo dozę, o tai suteikė ne tik džiaugsmo, o ir galimybę pakeliauti, tad kelias dienas praleidom Estijos saloje, kurią mėgstame aplankyti bent kartą metuose. Sarema – vieta, kuri suteikia ramybės ir kur gali ramiai pailsėti.

Rugpjūtį keliavome į pasaulio kraštą. Primenu kelionės reportažą. Buvo labai šalta, buvo labai šlapia, buvo labai labai brangių nuotykių, kai nuleista padanga kainavo 1k EUR. Tačiau atsiminimai tik geriausi ir ta kelionė šiek tiek pakeitė požiūrį į blogą orą. Nes dabar dažnai tik gūžteliu pečiais – kaip Nord Kepe vasarą, sakau.

Rugsėjis – naujas darbų sezonas. Vėl grįžtame prie favoritepostcard.com, kurį aš miniu ir miniu, nes tai didelė mano gyvenimo dalis apjungianti ir darbą, ir gyvenimo būdą, ir pomėgius. Vasarą priėmusi sprendimą viską keisti iš esmės ir auginti parduotuvę, aš ėmiausi asortimento formavimo. Smagu siūlyti lietuvių autorių fotografuotas žibutes ir alyvų šakeles, bet su jomis nepakonkuruosi su pasauliu. Todėl teko permąstyti grafinių darbų šaltinius ir siūlyti kažką ne blogiau nei turi geros užsienio parduotuvės. Tad rugsėjį parduotuvė sulaukė pirmos dozės naujųjų atvirukų. Kol kas kritinės masės pakeisti senuosius dar nėra, nes asortimente noriu turėti bent 300 atvirukų, tad mano „klasikos“ iš senų laikų dar galima įsigyti, bet pamažu naujinuosi.

Pradėjau kurti lipdukus, ką norėjau padaryti daugybę metų, bet nedrįsau iš nemokėjimo elgtis su grafiniais failais. Bet juk viskas įveikiama, jei nori, ar ne?

Spalis – mano gimtadienio mėnuo. Šią progą atšventėme Klaipėdoje. Geriausia dovana man tapo ta išsvajotoji el. parduotuvės migracija į kitą sistemą.

Lapkritį labai labai daug dirbau, net pradėjau jausti stiprų nuovargio sindromą, o Gedas nuolat barėsi, kad aš vis prie kompiuterio. Tiesiog norėjau sau įrodyti, kad įmanoma pasiekti tam tikrą apyvartą (jei būčiau neįrodžius, gal metų planai dabar būtų kitokie), o šalia juk ir rašyti tekstus dar reikėjo.

Metų atradimai

Čia nuguls trumpi paminėjimo verti daiktai, verslai ir kiti dalykai.

Taigi, apie metų knygas parašysiu Šiukšlynėlyje, bet išskirti galiu „Kopą“ ir „Žmogus mokėjęs gyvačių kalbą“.

Metų muzika: Måneskin, Mick Flannery.

Metų kosmetika: „Skinlovers“ veido priežiūros sistema.

Metų maži verslai, kuriais žaviuosi ir noriu paminėti: Raštinė, No Harsh, Sinenomine.

Metų pirkinys: Samsung S21 Ultra.

Metų kelionė: ta pati į Šiaurę.

Metų žmogus: mano vyras 😀

Metų skonis: beigeliai.

2022-ųjų planai

Net baisu kalbėti. Kas bus, oi kas bus! Pradėkim nuo to, kad aš ketinu atsisakyti reguliaraus rašymo darbo. Priminsiu, kad esu freelancer’ė, kuri jau du metus kiekvieną dieną rašo tekstus klientui. Aš suskaičiavau, kad esu parašiusi beveik 2000 prekių/kategorijų aprašymų, kelias dešimtis įvairaus pobūdžio straipsnių nuo trumpų tekstukų įvairiems regioniniams portaliukams, iki 2000 žodžių tekstų užsakovo ir išoriniams blogams, kuomet reikėjo prisitaikyti prie stiliaus.

Toks darbas man patinka. Aš jaučiu, kad rašymas yra viena iš sričių, kuriose jaučiuosi gerai. Tačiau yra trys dalykai. Iš dalies tapau konvejeriu. Mano klientai dirba su vienos srities produktais. Tad tie maždaug 2000 tekstų, kuriuose turi dominuoti tie patys raktiniai žodžiai tampa monotonija. Reikia pavyzdžio? Na įsivaizduokite, kad jei rašyčiau apie techniką. Vieną dieną kurti tekstą apie ausines, kitą apie telefonus, o trečią apie išorines baterijas būtų įdomu. Tačiau jei tektų rašyti tik apie ausines, net jei jos skiriasi, nes vienos su laidu, kitos bevielės, vienos turi triukšmo izoliaciją, kitos tik gražios, tai po poros metų tos ausinės jau įsiėstų, ar ne? Nebetobulėju. Pradedu jausti, kad net regresuoju, nes visą kūrybiškumą jau išnaudojau šimtais variantų. Tai čia buvo pirma.

Antra, tekstai, kuriuos rašau, įvertinti gana nebrangiai. Turėjau mažai patirties, tad tas man tiko, pati sutikau. Bet rinkos kainos kitos. Todėl aš labai labai daug dirbu tam, kad surinkčiau padoresnę sumą ir tiesiog nebepatempiu. Perdegiau.

Visų trečia, o ir svarbiausia, aš noriu skirti dėmesio atvirukų parduotuvei/parduotuvėms. Normalaus dėmesio, o ne vogto. Ir tai finansiškai man labai neapsimokės, nes iš rašymo aš galiu išgyventi, iš atvirukų – dar ne. Tačiau jei nepastatysiu savęs į kampą, tai niekada ir nepasieksiu tikslo, ar ne? Tad čia bus tas banalusis išsispyrimas iš komforto zonos.

Tačiau aš neatmetu galimybės freelancer’inti nereguliariai. Tad jei epizodiniams projektams reikia copywriter’io, rašančio lietuvių kalba – kreipkitės. Apie kriptovaliutas rašyti nenorėčiau, bet įvairios kitos temos man nebaisios. Užsibukmarkinkit, nes neaišku, kada reikės tokios info :). Žinoma, šis blogas irgi atviras įvairiems pasiūlymams, su vienu net žengiu į sausį.

Dar vienas pokytis, kuriam kaupiuosiu – verslo formos reorganizacija. Šiuo metu aš freelancin’u su IV, o atvirukai – įmonės, kurios direktorė esu, nuosavybė. Galvoju likviduoti įmonę ir dirbti vien su individualia veikla. Žinoma, mane baugina biurokratiniai reikalai, taip pat visas veiklos, atsargų ir kitų dalykų perėmimas. Bet ir tai išsprendžiama darymo būdu, ar ne?

Baugina ir ne tokios tvirtos soc. garantijos. Su darbo sutartimi aš moku „sodros grindis“ taip užsidirbdama mėnesį stažo. Su IV pajamomis tai užsitikrinti sunkiau. Tačiau privalumas, kad mažiau streso dėl to, kad kiek uždirbi, tiek ir mokesčių moki, o ne moki, net jei neuždirbi. Jul pagal darbo sutartį algos negali nemokėti, jei neturi pinigų. Su tuo stažu man apskritai keblu, nes aš daug metų iššvaisčiau dirbdama nepilnu etatu (jaunystė durnystė), tad mano pensijos klausimas kabo ant plauko, nes vargu ar spėsiu sukaupti pilną stažą :). Pasvarstau apie savanorišką trečios pakopos pensijos kaupimą. Ar kas nors tą daro? Nesigailit?

Ta proga, kad vardinu visas baimes, tai bijau ir susimauti finansų apskaitoje. Juk dabar tam samdau buhalterį, o su IV reiks pačiai visada žinoti, kur ką kaip galiu įtraukti į atskaitymus, o ko ne. Šiandien man buvo naujiena, kad ilgalaikį turtą, pvz., telefoną, prieš pradedant naudoti individualioje veikloje, reikia kažkokia forma kažkur deklaruoti. O juk mažiems verslams viskas turėtų būti supaprastinta, daugelis mūsų yra pardavėjai, rašytojai, kirpėjai, o ne buhalteriai.

Aną dieną bandžiau išsiaiškinti ar galima fotošopo prenumeratą įtraukti į sąnaudas. Tai skaičiau skaičiau paaiškinimą apie programinę įrangą, Gedą pasikviečiau, abu skaitėme, klausimas liko atviras :). Taip pas mus viskas ir veikia.

Taigi, reziumuojant, planuoju stabdyti vieną iš veiklų ir reorganizuoti kitą darbą ir jį vystyti dar aktyviau. Ačiū, kad išklausėte baimes.

Iš asmeninio tobulėjimo tikslų yra tik vienas – dirbti su saviverte. O iš to jau seks visi kiti. Kaip tą padaryti? Plano dar nesusidėliojau. Tačiau neseniai per smegenis kirto suvokimas, kad aš nesu mazgotė. Yra žmonių, kurie kartais pamiršta, kad nesu stacionarus kupstas prie kompiuterio ir negaliu nei dirbti, nei gyventi, nei draugauti su idiotiškai besielgiančiais žmonėmis. Tad po truputį savo vertę reikia užauginti.

Tikiuosi keliausime, pramogausime, mylėsime, skanausime.

O šiaip tikiu, kad metai bus puikūs ir įdomus. Jau nekantrauju!

Ačiū, kad skaitot! Linkėjimai!


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#REKLAMA