[2021-12-15]. Gruodžio pradžioje buvo blogo gimtadienis, o šventes juk reikia švęsti, ar ne? Tad šį trečiadienį skiriu tokios progos paminėjimui. Vienuolika metų veikiantis blogas nėra kažkokia retenybė, bet entuziazmo užtenka ne visiems. Beje, knygų blogas „Šiukšlynėlis“ neseniai atšventė tryliktą gimtadienį. Taigi, truputį ironiška retrospektyva, arba trys tinklaraščio etapai, kuriuos išgyvenau.

I etapas. Susikursiu blogą, rašysiu įdomiai, daug uždirbsiu iš Google reklamos

Aš jau turėjau asmeninį tinklaraštį, todėl naujo man prireikė tikrai su idėja užsidirbti. Iš pradžių maniau, kad tai bus tarsi įdomus portalas, kuriame gvildensiu visokias temas, čia užsuks daug skaitytojų, o reklamos baneriukai kraus kapitalą.

Aha aha, visų pirma įdomiai rašyti reikia ir laiko, ir noro, ir idėjų. Laiko ir noro gal man ir netrūko, bet idėjos greitai baigėsi. Parašiau kaip mylisi ežiukai, paliečiau mėgstamiausią postcrossingo temą, beje, tas įrašas tebėra ir nuo jo skaičiuoju gimtadienius. Savaitė dvi trys ir temos išsisėmė. Aišku, finansinės sėkmės irgi nebuvo. Ar apskirtai iš blogo įmanoma uždirbti aš rašiau čia.

Taigi, tinklaraštis merdėjo, parašydavau vieną kitą tekstuką, o po to užsakabinau už grožio blogo idėjos, nes mėgau pirkti kosmetiką, mėgau rašyti, kodėl gi visko neapjungus? Tuo labiau, kad medžiagos niekada nepritrūks. Tokio tipo tinklaraščiai ėmė populiarėti ir po poros metų nuo Venividi.lt įkūrimo šokau į šią bangą.

II etapas. Grožio blogerė apsikrovusi PR produktais

Pradėjusi rašyti kiekvieną dieną, žinoma, sulaukiau ir šiokio tokio „gal sutiktumėte išbandyti mūsų produktą“ dėmesio. Ir tai aišku, kad sutikčiau, nes aš gi ne androidas, įdomu, malonu, faina, noriu.

Kosmetika pradėjo plaukti. Tiesa, niekada neatkreipiau didelių kompanijų dėmesio (išskyrus „L’oreal“). Dažnai jausdavausi ir kaip pelenė po baliaus, nes nesu akla, soc. tinkluose matydavau, kad „kolegės“ gauna produktų gražiuose įpakavimuose ir t.t., o pas mane atkliauja sumesti į burbulinį voką. Arba vyksta PR kompanijos vakarėlis, į kurį nepakviečia, o po jo pasiūlo produktų, tarp kurių nebūna pačių geriausių vakarėlio prekinių ženklų. Tuo metu buvo šiokių tokių nuoskaudų, o dabar tik Chik Lit žanro knygą būtų galima parašyti.

Taigi, kosmetika plaukė. O aš bandžiau ir rašiau, bandžiau ir rašiau. Kadangi esu sąžiningas žmogus, tai nuoširdžiai stengiausi naudoti ir sunaudoti, tai ką gaunu, kol galiausiai pasijutau kažkokiame labirinte. Dar vienas raudonas lūpdažis, kai prieš mėnesį gavau tris kitus? Po velnių, dar nesunaudojau, kitus mamai atidaviau, o jis gi toks pats raudonas, tik pakuotė nauja. Stebėdama blogo statistiką ėmiau suvokti, kad aš naudos atnešu, bet pati gaunu trečią raudoną lūpdažį, kai net nelabai dažausi, oh well, reikėjo kažką daryti ir taip šokam į trečią etapą. P.S. net ir po laiko, prabėgus porai metų, vis dar galiu pasidžiaugti, kad niekada nesusidūriau su kompanijomis, kurios reikalauja tik gerų atsiliepimų ar nurodo, ką rašyti. Tai visada sakiau, ką galvoju, bet, ai, gal todėl viskas ir baigėsi? 😀

III etapas. Mažiau, asmeniškiau, įvairiau. Dingo PR produktai, atsirado įdomūs pasiūlymai

Trečias etapas prasidėjo nuo to, kad iš blogo pavadinimo išmečiau žodį „grožio“. Tada nustojau rašyti kiekvieną dieną ir apsiribojau vienu įrašu per savaitę.

Kartą per mėnesį rašau savo labai svarbaus gyvenimėlio apžvalgą, tad kitoms temoms lieka nedaug vietos ir tie, kas nori per mano tekstus parodyti savo produktus, turi pasistengti, kad gautų tą trečiadienį. Dabar jau sudominti mane raudonu lūpdažiu iš „Drogo“ sunkiau. Galiu jį parodyti instagrame, bet tinklaraštyje, žinote, vieta ribota, tad reikia daugiau argumentų.

Skamba įžūliai? Gali būti, bet kiekvienam iš mūsų reikia šiek tiek to įžūlumo einant derėtis dėl darbo, siekiant savo tikslų ir t.t. Tiesa, Lietuvoje itin aukštinamas kuklumas, laikomas dorybe. Bet daugeliui vis dar atrodo, kad ir moters vieta prie puodų, tad leiskite nesutikti. Ir dėl moters vietos, ir dėl kuklumo.

Kas bus toliau?

Venividi.lt išliks vieta, kur kiekviename įraše, nesvarbu, apie ką jis, ar reklama ar mėnesio siuvestinė, rasite dalelę manęs. Vieta, kur kviesiu pasiginčyti, papletkinti, atrasti kartu su manimi. Jei kurį trečiadienį dingsiu, žinokite, kad tiesiog pavargau, miegu, ilsiuosi ir tuoj tuoj grįšiu. Ateitis parodys, bet šiandien neplanuoju numarinti tinklaraščio. Tad susitinkam kitą trečiadienį. Beje, vėl pasakosiu apie kaukes.


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#REKLAMA