Tinklaraščiai: ką skaitau ir kaip skaitau. Apie prenumeratas, sekimą ir šiaip bloginimą

Estimated read time 9 min read

Tačiau tiek prieš 10 metų, tiek dabar, daugeliui žmonių kyla klausimas, kaip gi susekti visus skaitomus blogus. Jei jų tik 5, tai šaunu, surenki naršyklėje penkis adresus ir patikrini, o ką daryti jei skaitai 20, 50, 100 blogerių? Ir tai nėra kažkokie kosminiai skaičiai, nepamirškite, kad daugelis nerašo kiekvieną dieną. Yra tokių, kurie pingteli tik kartą per mėnesį ar net rečiau. Dalis jų siūlo prenumeruoti naujienlaiškius, bet vėl gi, kaip atrodys jūsų pašto dėžutė, jei prenumeruosite penkiasdešimties ar daugiau žmonių laiškus? Man ranka nukristų nuo vibravimo, nes apyrankė praneša apie kiekvieną naują laišką.

Todėl aš naudoju RSS skaityklę, kurioje prenumeruoju mėgiamus blogus. Kas tas RSS, klausia žmonės ir išsigandę neaiškių sąvokų (oi ne ne, technologijose aš esu lameris) pabėga.

Teorija skamba taip:

RSS (angl. „Really Simple Syndication“) – technologija, skirta iš įvairių interneto informacijos šaltinių surinkti ir susisteminti naujausius duomenis. Ši technologija ypatinga tuo, jog aktualiausią informaciją galite gauti net neapsilankydami svetainėje. Taigi, tereikia specialios programos, ir gausite aktualiausią informaciją kai tik ši pasirodys.

O daugiau galite paskaityti mano straipsnyje “Kas yra RSS ir kaip juo naudotis?”.

Tačiau visiškai visiškai viską supaprastinant, tai tiesiog visai nebūtina suprasti kaip tai veikia, užtenka tik žinoti, kad čia technologija leidžianti į spec programą-svetainę, vizualiai panašią į el. laiškų skaityklę, kad ir “gmail”, gauti mėgiamų blogerių įrašus.

Na, o paprastumą aš įrodysiu pavyzdžiais.

RSS skaityklių yra daug. Kadaise pats populiariausias buvo “Google Reader”, tačiau “Google” uždarė šį projektą ir žmonės išsibarstė kas kur. Aš asmeniškai numigravau į “Feedly”, todėl apie jį ir kalbėsiu. Jūs, žinoma, perpratę esmę, galite pasiieškoti patogesnių alternatyvų.

Kaip pradėti naudotis Feedly.com

Na, tai tiesiog pradėkim. Eikite į feedly.com ir jus pasitiks toks vaizdelis:

Feedly siūlo mokamą ir nemokamą versijas, bet mano poreikius visiškai tenkina paprastesnė, tai prisipažinsiu, kad aš net nesidomėjau ką siūlo “premium”.

Spauskite “get started for free”.

Čia, turbūt, aišku, ką daryti. Aš esu pasirinkusi autentikaciją per google, jei ir jūs taip rinksitės, tai sekančiame žingsnyje reikės įvesti el. pašto adresą, kitame – slapltažodį, patvirtinti ir galiausiai atsivers pradinis, tuštokas (kol kas) svetainės langas.

Rodykle rodau laukelį, nuo kurio pradėsime. Įrašykite tinklaraščio, kurį norite sekti, pavadinimą ir “Feedly” suras rezultatų. Kaip pavyzdį panaudojau savo blogą.

Neišsigąskite, jei paieška išmes keletą rezultatų ir nežinosite ką prenumeruoti. Skirtingose platformose rašomi blogai, skirtingai interpretuojami. Įsitikinsite tiesiog spustelėję rezultatą. Išsiskleis blogo įrašų sąrašas ir matysite ar čia tai, ką norėjot prenumeruoti, ar ne:

Jei norėjote šito – spauskite “Follow”, o išsiskleidusiame meniuke spustelėkite “create a collection”.

Ne visi tinklaraščiai bus vaizduojami vienodai, nes dalis jų visai neturi nuotraukų, aš pati štai matau, kad mano blogas nesiunčia pagrindinės įrašo foto, o sraute matoma tik antroji, teks pasistengti ir ją kuo gražesnę daryti :D. Tačiau viršuje matote ko tikėtis. Spustelėję varnelę prie pavadinimo, galite pasirinkti kaip norėtumėte vaizduoti įrašus (aš visada renkuosi “latest” ir “title only view”).

Tada matau sąrašą. Juodi pavadinimai – neperskaityti įrašai. Jei atsidaryčiau kažkurį – papilkuotų. Visai kaip skaitant laiškus, ar ne? Pavyzdyje matote tik mano tinklaraščio įrašus, tačiau kairiame stulpelyje spustelėję “all” matysite visų prenumeruojamų blogų straipsnius pagal naujumą.

Aš jums parodžiau pačias elementariausias funkcijas, kaip užsiprenumeruoti blogą. Tačiau sveitainėje jūs galite atrasti įvairių funkcijų, tvarkyti kategorijas, pasilikti skaitinius vėlesniam laikui, dalintis, rinktis norimą rodymo būdą.

Dėmesio! Blogeriai jums bus dėkingi, jei eisite tiesiogiai į tinklaraštį, o skaityklę naudosite, tik kaip priemonę sužinoti, kas kur naujo. Mums (blogeriams) rūpi lankomumas, skaitomumas, grįžtamasis ryšys ir komentarai, o tik tiesiogiai apsilankę šitai dovanojate :).

Feedly.com yra patogus įrankis. Visi blogai sekami vienoje svetainėje, taip pat yra ir mobili programėlė. Man ji patogi.


Aš jau esu rašiusi, kokius grožio blogus aš skaitau. Beje, tas įrašas labai populiarus. Šiandien sąrašą šiek tiek atnaujinsiu. Tiesiog, gal kažkas ieško skaitinių, o kažkas skaitytojų, tad kodėl gi nesuvedus? Aš skaitau daug visokių blogų, bet šiame sąraše dominuos grožio (prasiplečiantys į mados ir gyvenimo būdo temas) tinklaraštininkai.

Čia nerasite viso viso sąrašo, nes pvz., Alionos tikrai nereikia pristatinėti. Blogą skaito visi, išskyrus ją pačią, kitaip ištaisytų tas klaidas, kurios nepritinka tinklaraštyje, nuolat akcentuojančiame kokybę. Tačiau skaitome. Skaitau aš, neabejoju, kad ir daugelis jūsų.

Daugelį blogerių būsite girdėję, tikiu, kad skaitote, bet būna gi ir pasimiršta, ypač jei nesinaudojate mano aprašytais sekimo metodais, tad gal priminsiu :). Stengiausi čia surašyti tuos, kurie myli bloginimą ir tai yra maloni veikla, o ne įsipareigojimas bei sekinantis darbas.

Sąrašo tvarka yra atsitiktinė.

www.vinilina.lt – sąlyginai neseniai mano atrastas tinklaraštis. Pati autorė yra labai graži, lyg Snieguolė iš pasakos. Vasarės rašomi tekstai lengvi, nuotraukos itin gražios. Žinoma, aš jaučiu, kad tarp mūsų jau labai didelis amžiaus skirtumas, kartais šypseną kelia prasprūstantis jaunatviškas ketogoriškumas, maksimalizmas, bet kas iš mūsų nebuvo tokie? Labai gražus blogas, užsukite!

besameapzvalgos.blogspot.lt – tai gana naujas tinklaraštis. Šią merginą virtualiai pažįsta daugelis besilankančių vinted.lt forume, kuriame kalbama apie naujausią kosmetiką. Visada padės, patars! Autorė išbandžiusi visą gausybę rečiau bloguose linksmiuojamos, bet pasaulyje populiarios kosmetikos, todėl jos sukauptos žinios tikrai labai naudingos.

www.groziogurmane.lt – Modestos blogą žino kiekvienas natūralios kosmetikos gerbėjas. Ar klystu? Kokybiški tekstai ir puikios nuotraukos, net sintetinius nusidėjelius patraukia pasidomėti natūralesnėmis priemonėmis. Aš su malonumu viską skaitau!

pamaivosuzrasai.lt – šį tinklaraštį skaitau nuo seno. Man tiesiog patinka paprastos ir įdomios kosmetikos priemonių apžvalgos ir pačių produktų pasirinkimas. Nemažai pati visko esu bandžiusi arba ketinu įsigyti, todėl tas blogas yra kažkoks artimas.

www.griskene.com – dar vienas tinklaraštis, kurį reguliariai pradėjau skaityti visai neseniai. Trumpai galiu pasakyti, kad patinka rašymo stilius ir gražios nuotraukos. Visada laukiu naujų įrašų.

mospblog.wordpress.com – tinklaraštį atradau ieškodama su kuo gi čia susimainius kosmetikos dėžutėmis (Swap Box). Nors iš tiesų, dar prieš tai IG paskyra krito į akį. Autorė rašo apie paprastus produktus, pvz., priemones iš “Lidl”. Kadangi aš pati mėgstu atradinėti dalykus “arčiau žemės”, tai pradėjau skaityti blogą ir ką galiu pasakyti – patinka.

baltijosgrozis.lt – dar vienas mielas interneto dienoraštis. Smagu skaitinėti autorės nuotykius (ne visada sėkmingus, deja, vis prisimenu tą nelaimingą plaukų dažymą). Žinoma, man visada rūpi ir produktų apžvalgos.

grozioblogasbeautyblog.blogspot.lt – prisipažinsiu, kad dėl laiko stokos ne kiekvieną Viktorijos tekstą perskaitau, bet tikrai peržiūriu visas nuotraukas. Nors tai nėra mano stilius, bet itin traukia akį, atrodo labai kokybiškai, norisi apžiūrinėti ir dar apžiūrinėti. Kiekvienam aprašomam daiktui prideda +100.

vytine.blogspot.lt – man toks jausmas, kad Vytautę seku nuo neatmenamų laikų. Turbūt tada ji dar pati neįsivaizdavo, kad taps “Panelės” vyr. redaktore ir pasakodavo apie plaukų priežiūrą. O aš gi, kaip plaukų maniakė, baisiausiai mėgau skaityti ar žiūrėti filmukus. Dabar tinklaraštyje jau ne vien tik plaukų temos, o produktai dažniausiai tie patys, kurie urmu keliauja pas daugelį tinklaraštininkių, bet vistiek man labai patinka visi tekstai, kad tik daugiau jų būtų. Vytautės dėka atradau pilates. Cha!

akvedukas.blogspot.lt – jau esu sakiusi, kad Greta yra viena iš vos kelių mėgstamiausių mano tinklaraštininkių. Visada apsidžiaugiu, kai į mano skaityklę įkrenta naujas įrašas, nes jei jis neaktualus, vistiek skaitau :).

geleta-kosmetine.blogspot.lt – galėčiau pakartoti viską, ką rašiau apie “Pamaivos užrašus”. Seniai skaitau, man patinka paprastumas, aprašomi produktai, stilius. Toks paprastas, geras, nesužvaigždėjęs blogas.

luscious-style.com – Darją taip pat skaitau jau senokai. Labai patinka drabužių derinukai ir visada sukelia jausmą, kad irgi norėčiau būt jauna dar tokia. Ir pas šią blogerę labai gražios aprašomų daiktų nuotraukos. Taip pat įkvepia stengtis.

www.dydisnesvarbu.lt – pats geriausias tinklaraštis padedantis ieškoti meilės sau. Veiksmingas.

beautybyzivile.blogspot.lt – jaukus, savas, mielas, paprastas. Man labai patinka Živilės apžvalgos, kartais primena mane pačią. Tik rekomenduočiau pagalvoti apie naują tinklaraščio dizainą (žinau, kad ne man patarimus dalint, nes mano pačios ne kažką, bet aš negaliu pasikeist nepakeisdama visos bloginimo platformos, o blogspote turėtų būti lengviau). Ta siaurutė teksto juostelė per vidurį, labai jau liūdnai atrodo.

z-blogas.blogspot.lt – bebaiginėdama sąrašą imu pritrūkti žodžių :). Ar vėl rašyti, kad jaukus ir artimas? Tiesiog fainas, tik bur bur bur dėl to, kad retokai pildomas :).

kosmetikosuzrasai.com – šis tinklaraštis yra tas kitas iš vos kelių mėgstamiausių. Visada laukiu naujų Živilės ar jos draugo, nes tada garantuota geros nuotaikos dozė, apžvalgų. Ne vieną pirkinį įkvėpė “Kosmetikos Užrašų” tekstai ir visi nenuvylė.


Šiam kartui tiek. Žinau, kad paminėjau ne visus, tad kviečiu pasireklamuoti komentaruose 🙂
Tikiuosi mano įrašas buvo naudingas ar bent jau įdomus. Parašykite man ką, kur ir kaip sekate jūs. Bendraukime!

Draugaukime Facebooke, ten daugiau bendraujame, Instagrame, ten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Pagrindinė foto – Designed by Jcomp – Freepik.com

+ There are no comments

Add yours