Apie Azijoje populiarias pėdų kaukes, nusluoksniuojančias negyvų ląstelių sustorėjusį sluoksnį, jau rašiau. Tąkart idėja man patiko, pats produktas ne. Pasiryžau paieškoti ko nors efektyvesnio ir išpildančio pažadus. Tad šįkart – apie korėjiečių kompanijos „Holika Holika“ pėdų kaukę „Baby Silk Feet“.

Gamintojo pažadai

Gamintojas žada stebuklą po septynių dienų (Seven day miracle!). Teigiama, kad, kaukę panaudojus vieną kartą, atsisveikinsite su šiurkščia pėdų oda: 16 augalų ekstraktų ir AHA nusisluoksniuos negyvas ląsteles ir sustorėjimus nuo kulnų ir kitų pėdų vietų.

Sudėtis džiugina gausybe augalinių ekstraktų, pieno rūgštimi, glicerinu, kitais odą kondicionuojančiais ingredientais. O kur augaliniai ekstraktai, ten, deja, ir konservantai (fenoksietanolis).

Naudojimo instrukcija

Nuplauti ir nusausinti pėdas, apsimauti pakuotėje esančias kojines. Į kiekvieną kojinę įpilti po maišelį veikliosios medžiagos. Užrišti kojinių raištelius, kad nekristų nuo kojų, ir laukti 90 minučių. Po to, pėdas nusiplauti vandeniu, nusausinti. Ir kantriai laukti žadėtas septynias dienas.

Papildomi patarimai iš užsienio tinklaraštininkų patirties: 1. Prieš procedūrą pėdas gerai išmirkyti. 2. Kol pėdos nusilupinėja, jų netepti jokiomis maitinančiomis ar drėkinančiomis priemonėmis (apsunkins negyvų ląstelių nusisluoksniavimą). Jei negalite ištverti, patepkite labai nedideliu kremo kiekiu. 3. Jei reikia, procedūrą galima kartoti po 28 dienų.

Įspūdžiai ir potyriai

Kartoninėje pakuotėje, dekoruotoje korėjietiškose pakuotėse dažnais meilybių paveikslėliais,  rasite porą kojinių bei du maišelius veikliosios medžiagos. Kojinės dvisluoksnės – apsauginis plastikas išorėje ir bioceliuliozė viduje. Kojinės su patogiais raišteliais. Veiklioji medžiaga padalinta į du maišelius – kairei ir dešinei pėdai.

Supylus veikliąją medžiagą į kojines – šlapia šlapia, pėdos mirksta baloje. Skystis vėsokas, bet greitai sušyla.  Žaizdelės nedirgina (nors geriau tokių rūgštinių kaukių nenaudoti, jei yra įdrėskimų ar kitokių odos pažeidimų).

Po procedūros, pėdas nuplovus ir nusausinus, oda atrodo šiek tiek pabrinkusi, „banguota“. Tris dienas jokio skirtumo nepastebiu, tik sustorėjusi oda ant kulnų ir pėdos pagalvėlių įgauna kažkokį purvinai gelsvą atspalvį, vietomis ima pleiskanoti.

Penktą dieną pradeda po truputį luptis pėdų vidurys ir kraštai – sluoksniuojasi plonyčiai lopinėliai nuo tų vietų, kur oda ploniausia ir švelniausia. Lengvai nusibraukia nedidelė nuospauda ant mažojo pirštelio.

Šeštą ir septintą dienomis mirkau kojas karštame vandenyje su saujele jūros druskos ir keliais lašais eukalipto eterinio aliejaus (kimba virusai). Panašu, kad toks mirkymas padeda odai nusisluoksniuoti. Vaizdelis ne koks. Drėgną odą patrynus pirštais ar rankšluosčiu, neriasi oda gabalais. Besilupančių pirštų nerodau – vaizdelis tikrai šlykštokas.

Devintą dieną sužinau, kaip tokios besisluoksniuojančios pėdos atrodo po dviejų valandų prastokos kokybės boulingo batų dėvėjimo. Pošimtsgegučių, net mirkymas karštame vandenyje neprivertė tiek odos nusinerti… Atrodo, kad viskas neriasi dar kartą iš naujo…

Mano vertinimas: Dešimtą dieną pėdos nėra švelnios kaip kūdikio (toks efektas žadėtas po septynių dienų). Manau, kad prireiks dar kelių dienų, kol visiškai nusisluoksniuos. O idealiam rezultatui pasiekti dar reikės patepti drėkinančiu ar maitinančiu kremu. Šiaip patiko ir pats poveikis, ir smulkmenos, apie kurias pagalvota – pakuotė, kojinių raišteliai, atskiri veikliosios medžiagos maišeliai.

Įvertinus nedidelį kainų skirtumą tarp šios „Holika Holika“ kaukės ir prieš tai naudotos „Purederm“ kaukės, „Holika Holika“ užsidirba didelį pliusą.

Naudinga: Kaukės kaina – ~5-6 dol. „Holika Holika“ pėdų kaukių „Baby Silky Foot“ galite įsigyti korėjietiškos kosmetikos el. parduotuvėse. Pirkdami įsitikinkite, kad ant pakuotės yra užrašas „peeling“ (panašioje pakuotėje yra ir paprasta maitinanti/drėkinanti kaukė su taukmedžiu ir šlapalu).

Dėkoju Ingai už atsiliepimą ir drąsą bandyti bei papasakoti potyrius! Laukiam jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).