Šiaurietiškas vaikščiojimas: įspūdžiai po 2,5 mėn.

Estimated read time 4 min read
[2022 09 14] Rašydama mėnesinius atsiliepimus aš užsiminiau, kad vasaros pradžioje pradėjome vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Kodėl, kaip sekasi, ar toliau vaikščiosiu? Apie tai ir papasakosiu.

Kodėl? Todėl, kad tai didelių įgūdžių ir investicijų nereikalaujantis sportas/aktyvi veikla, kuria užsiimti gali bet kokio fizinio pasirengimo žmonės. Atsiradęs Suomijoje dar praeito amžiaus viduryje šis užsiėmimas greitai išpopuliarėjo, nes buvo pastebėta neabejotina jo nauda.

Teigiama, kad šiaurietiškas ėjimas įdarbina daugybę mūsų raumenų, žinoma, kaip ir visos aktyvios veiklos, degina riebalus, priverčia pabūti lauke, sako, kad atpalaiduoja pečių raumenis, lavina rankų raumenis, mažina apkrovą sąnariams (man kaip storulei tai svarbu) ir t.t. Mano tikslas buvo paprastas – stiprinti širdį. Numesti svorio būtų neblogas šalutinis poveikis, bet aš moku tik priaugti, nesvarbu ar imuosi kažkokios aktyvios veiklos, ar ne. Reikėtų laikytis dietos MĖ.

Žiūrėdama aš į savo Garmin laikrodžio statistiką tikrai buvau sunerimusi dėl širdies ritmo, kuris ramybės būsenoje vidutiniškai siekė apie 70 dūžių, o labai dažnai laikrodis rėkdavo, kad ramybės būsenoje ir 100 viršiju. O čia padės tik kardio. Tačiau bėgti aš nenoriu, o su savo svoriu turbūt ir negaliu. Treniruoklio nėra kur statyti. Dviratį tingėčiau tampyti laiptais. Taigi, lazdos ir greitasis ėjimas pasirodė patraukli alternatyva, o dar Gedas pasisiūlė palaikyti man kompaniją ir du kartus per savaitę, rytais prieš darbą žygiuojam iki Vingio parko ir atgal, aktyvus ėjimas trunka apie valandą.

Inventorius. Nieko labai įmantraus nereikia, iš esmės, tai tik lazdų. Maniškės yra iš Decathlon. Kaip ir vaikščiojimo kedai. Jei turit kokius nors, tai specialių nereikia, aš neturėjau jokių, tai pirkau iš Dechathlon vaikščiojimo skyriaus pigius ir paprastus, medžiaginius, kai atšals dėvėsiu savo pernai pirktus Ecco batus.

Kai buvo karščiai tai rengdavausi My Protein timpas-šortus ir seną Utenos Trikotažo tamprią suknelę. Dabar gi maunuosi ilgas timpas, tą pačią suknelę ir sportinę striukytę. Tiek to inventoriaus.

Tai kaip gi sekas? Prisipažinsiu, būna rytų kai nusimuliuojame. Tiesa, bendrai paėmus per 2,5 mėnesius jų nebuvo tiek ir daug. 1 iš 4 per atostogas Saremoj, dar keli kažkada per stiprų lietų, tačiau, kad du kartus iš eilės neišeitume regis nepasitaikė.

Prisiversti sunkoka. Ypač todėl, kad esu pelėda, o ne vyturys, tad burbu, kai dėl kažkokio vaikščiojimo reikia keltis. Valandą lovoje pagulėti gi būtų galima! Tačiau kiekvieną kartą įveikusi treniruotę labai džiaugiuosi.

Svorio, žinoma, nenumečiau nė kiek, per šiuos 2,5 mėn turiu pliuso. Tačiau įvyko du pokyčiai. Pirmasis, tai ženkliai sumažėjęs širdies ritmas. Ramybės būsenoje, čia skaičiuojamas ir miegas, nuo 68-72 krito per 10 punktų. Laikrodis žinoma nerodo tiksliai, bet santykinis pokytis vis tiek yra akivaizdus.

Dar vienas rezultatas, kurį man vis primena Gedas, eiti tapo lengviau. Pirmais kartais aš ten pūkščiau kaip meškiukas, prie šviesoforo norėdavau ant šono virst, paskutinę atkarpą vos pavilkdavau kojas. Dabar gi nesakau, kad lengva, bet jau ir žodį pasakyt galiu žygiuodama ir nereikia lekuot stulpą apsivijus. Žinoma, norisi dar padidinti tempą, bet kad ir kaip greitai dėlioju kojas per šį laiką savo atstumą nueiname tik 5-8 minutėmis greičiau (pirmi kartai truko apie valandą, dabar gi 52-54 minutes).

Ar vaikščiosiu toliau? Nenoriu prisižadėti, bet jei neįveiks rudeninė tamsa, šaltis, lietūs ir nenuotaika, tai tikrai taip. Aš neprisiverčiu kitu būdu sportuoti, o tų kelių valandų per savaitę tikrai reikia.

Kodėl pasakoju apie šį, regis nereikšmingą dalyką? Pamanykit tik, vaikšto su lazdom. Pilnas miestas sportuojančių gi ir ką? Tačiau pilnas miestas ir tokių kaip aš, kurie nedrįsta, kurie galvoja, kad sportas turi būti tik kažkas labai sunkaus, pvz., bėgimas, kad reikia prašmatnaus inventoriaus, kad žmonės gatvėj juoksis storulį pamatę ir t.t. Tai va tuos aš noriu padrąsinti. Pradėkim nuo įveikiamų iššūkių, o tada pažiūrėsim.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

5Comments

Add yours
 1. 1
  DaliaM

  Dar yra šokiai, zumbos visokios – oho kiek ten cardio. Plaukimas – kur irgi atplaukus reik kvapą atgaut Visokie boxai taip pat cardio… Aš dabar nelabai galiu daug vaikščiot dėl pėdų problemos, tai fizioterapeutė man dviračių intervalinę/sprinto treniruotę sporto klube bando įsiūlyt, sako sportuot vis tiek reikia Rekomenduoju pasieškot kokių žygeivių klubų-facebook grupių – užsirašai iš anksto į žygį, tada jau planuoji ir nueini… o užkietėję haikeriai varo vos spėji vytis O dviračio reik kokio lengvesnio, čia Danijoj mes pastoviai aukštyn žemyn nešiojam iš visokių metro/traukinių stočių Nebent labai aukštai gyvenat, tada ne variantas…

 2. 2
  Salomėja

  Dalia, bet tai zumbos, šokiai ir visi išvardinti variantai tik kompeksą drambliams varo 🙂 Kardio gal ir daug, bet tai GRUPINĖS treniruotės, o mane gi seniai skaitai, grupinei treniruotei aš kaupčiausi maždaug dvidešimt metų 🙂 O kaupimosi metu pulsas iš streso nenukristų žemiau 150 :). Dėl dviračio, ką rašiau, tai ne priblema jį nešiotis dėl sunkumo, aš labai tiksliai išsireiškiau: tingėčiau jį tampyti :). Čia visas įrašas apie tai, kad žmogui nekenčiančio sporto ir grupinių dalykų yra labai sunku prisiversti pajudėti ir rasi šimtą tris priežastis, kodėl ne, ir va šitas variantas kol kas visai tiko, na bent 2,5 mėn tiko. Nereikia eit į jokį klubą, nereikia tampyt kokio dviračio, nereikia registruotis į grupes, reikia tik šikną išnešt į lauką 🙂

 3. 3
  Gintare

  Salomėja, reikia tau šuns :)) nori-nenori į lauką ištemptų, rinktumėt sau kilometrus su amsium. Aišku katėms (kaip supratau net ne vieną :)) ramybės jau nebūtų

 4. 4
  Salomėja

  Gintare, labai rimtai galvoju apie tai, gal net taip rimtai, kad kitą rudenį pribręsčiau ;), katės po pirminio šoko turbūt priprastų kaip ir prie kitos katės, gal net patiktų auklėt 😉

 5. 5
  Virgilija

  O aš pradėjau daryti mankštas. Pradžioje draugė pakvietė į lieknėjimo 7 dienų maratoną. Tada dar 5 dienų. Kažkaip ėmė ir patiko. Kita draugė įkalbino Monaco lieknėjimo treniruotes. Na ir užkabino. Ryte 7M Women 8 minučių treniruotė, po darbo Monaco. Viena, su draugėmis pratimus aptariam. Svoris, tiesa, nekrenta. Noriu 1,5 kg iki pilnos laimės numesti. Bet šiaip – man smagu

+ Leave a Comment