[2022 09 14] Rašydama mėnesinius atsiliepimus aš užsiminiau, kad vasaros pradžioje pradėjome vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Kodėl, kaip sekasi, ar toliau vaikščiosiu? Apie tai ir papasakosiu.

Kodėl? Todėl, kad tai didelių įgūdžių ir investicijų nereikalaujantis sportas/aktyvi veikla, kuria užsiimti gali bet kokio fizinio pasirengimo žmonės. Atsiradęs Suomijoje dar praeito amžiaus viduryje šis užsiėmimas greitai išpopuliarėjo, nes buvo pastebėta neabejotina jo nauda.

Teigiama, kad šiaurietiškas ėjimas įdarbina daugybę mūsų raumenų, žinoma, kaip ir visos aktyvios veiklos, degina riebalus, priverčia pabūti lauke, sako, kad atpalaiduoja pečių raumenis, lavina rankų raumenis, mažina apkrovą sąnariams (man kaip storulei tai svarbu) ir t.t. Mano tikslas buvo paprastas – stiprinti širdį. Numesti svorio būtų neblogas šalutinis poveikis, bet aš moku tik priaugti, nesvarbu ar imuosi kažkokios aktyvios veiklos, ar ne. Reikėtų laikytis dietos MĖ.

Žiūrėdama aš į savo Garmin laikrodžio statistiką tikrai buvau sunerimusi dėl širdies ritmo, kuris ramybės būsenoje vidutiniškai siekė apie 70 dūžių, o labai dažnai laikrodis rėkdavo, kad ramybės būsenoje ir 100 viršiju. O čia padės tik kardio. Tačiau bėgti aš nenoriu, o su savo svoriu turbūt ir negaliu. Treniruoklio nėra kur statyti. Dviratį tingėčiau tampyti laiptais. Taigi, lazdos ir greitasis ėjimas pasirodė patraukli alternatyva, o dar Gedas pasisiūlė palaikyti man kompaniją ir du kartus per savaitę, rytais prieš darbą žygiuojam iki Vingio parko ir atgal, aktyvus ėjimas trunka apie valandą.

Inventorius. Nieko labai įmantraus nereikia, iš esmės, tai tik lazdų. Maniškės yra iš Decathlon. Kaip ir vaikščiojimo kedai. Jei turit kokius nors, tai specialių nereikia, aš neturėjau jokių, tai pirkau iš Dechathlon vaikščiojimo skyriaus pigius ir paprastus, medžiaginius, kai atšals dėvėsiu savo pernai pirktus Ecco batus.

Kai buvo karščiai tai rengdavausi My Protein timpas-šortus ir seną Utenos Trikotažo tamprią suknelę. Dabar gi maunuosi ilgas timpas, tą pačią suknelę ir sportinę striukytę. Tiek to inventoriaus.

Tai kaip gi sekas? Prisipažinsiu, būna rytų kai nusimuliuojame. Tiesa, bendrai paėmus per 2,5 mėnesius jų nebuvo tiek ir daug. 1 iš 4 per atostogas Saremoj, dar keli kažkada per stiprų lietų, tačiau, kad du kartus iš eilės neišeitume regis nepasitaikė.

Prisiversti sunkoka. Ypač todėl, kad esu pelėda, o ne vyturys, tad burbu, kai dėl kažkokio vaikščiojimo reikia keltis. Valandą lovoje pagulėti gi būtų galima! Tačiau kiekvieną kartą įveikusi treniruotę labai džiaugiuosi.

Svorio, žinoma, nenumečiau nė kiek, per šiuos 2,5 mėn turiu pliuso. Tačiau įvyko du pokyčiai. Pirmasis, tai ženkliai sumažėjęs širdies ritmas. Ramybės būsenoje, čia skaičiuojamas ir miegas, nuo 68-72 krito per 10 punktų. Laikrodis žinoma nerodo tiksliai, bet santykinis pokytis vis tiek yra akivaizdus.

Dar vienas rezultatas, kurį man vis primena Gedas, eiti tapo lengviau. Pirmais kartais aš ten pūkščiau kaip meškiukas, prie šviesoforo norėdavau ant šono virst, paskutinę atkarpą vos pavilkdavau kojas. Dabar gi nesakau, kad lengva, bet jau ir žodį pasakyt galiu žygiuodama ir nereikia lekuot stulpą apsivijus. Žinoma, norisi dar padidinti tempą, bet kad ir kaip greitai dėlioju kojas per šį laiką savo atstumą nueiname tik 5-8 minutėmis greičiau (pirmi kartai truko apie valandą, dabar gi 52-54 minutes).

Ar vaikščiosiu toliau? Nenoriu prisižadėti, bet jei neįveiks rudeninė tamsa, šaltis, lietūs ir nenuotaika, tai tikrai taip. Aš neprisiverčiu kitu būdu sportuoti, o tų kelių valandų per savaitę tikrai reikia.

Kodėl pasakoju apie šį, regis nereikšmingą dalyką? Pamanykit tik, vaikšto su lazdom. Pilnas miestas sportuojančių gi ir ką? Tačiau pilnas miestas ir tokių kaip aš, kurie nedrįsta, kurie galvoja, kad sportas turi būti tik kažkas labai sunkaus, pvz., bėgimas, kad reikia prašmatnaus inventoriaus, kad žmonės gatvėj juoksis storulį pamatę ir t.t. Tai va tuos aš noriu padrąsinti. Pradėkim nuo įveikiamų iššūkių, o tada pažiūrėsim.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.