Ką gi. Atėjo metas tipiniam įrašui, kurio metu pasakoju visokius asmeninius dalykus. Jums patinka, man patinka, tai ko čia maivytis, taip? Tiesa, mačiau sako, kad visi labai pradėjo atvirauti internete. Sako, kad išsitaškome per daug. Bet, o kas man? Jie yra jie, tiek kažkas iš interneto, o aš esu aš – ta Salomėja iš savo interneto.

Įprasta dabar skųstis šiais metais. Nes jie kitokie, jie buvo bauginantys, daug nežinios, bet ar viskas blogai? Ar tikrai kitaip = blogai? Turbūt visiems skirtingai, bet aš neturiu kuo skųstis. Pasidairykim, po įvairias gyvenimo kategorijas. 

Tinklaraščiai

Gruodį venividi.lt atšventė dešimtą gimtadienį. Apie tai rašiau čia. Tame tekste išdėsčiau visus lūkesčius, nusivylimus, mintis. Daug nesikartosiu, tik metų apžvalgoje noriu konstatuoti akivaizdų faktą, kad blogas 2020-tais buvo kitoks. Pradėjau rašyti mažiau. Priežastys jau apkalbėtos. Tačiau rezultatai man labai patinka. Jokio zyzimo galvoje, jokio spaudimo, jokio įsipareigojimo, rašau apie ką noriu, kaip noriu, o skaitot ar neskaitot, jau jūsų reikalas 🙂

Priminsiu, kad turiu dar ir knygų blogą. O jis kartu su Šiukšlynėlio instagram užima didesnę mano skiriamo dėmesio dalį nei venividi.lt. Juk apie knygas bendraut įdomiau nei apie šampūnus, ar ne? Bent jau sekėjai kažkaip noriau tą širdelė paspaudžia ar į klausimą atsako. Galiu pasidžiaugti, kad 2020-tieji metai šiam tinklaraščiui tikrai sėkmingi. Atsirado daug gerų pažįstamų-bendraminčių-draugų. Bičiuliavausi su puikiomis leidyklomis, o viskas išsiplėtė į tai, kad mano tekstus galite skaityti ir Patogupirkti.lt bloge. Vieni jų mano sugalvoti, kiti – užduotis, bet visada smagus iššūkis. 

Taigi, galiu sakyti, kad bloginimui šie metai buvo puikūs! Kartais pagalvoju, kad gal dar kokio reikėtų? Gal su kompiuterinio raštingumo patarimais? Pavyzdžiui, prieš kelias dienas mačiau savo amžiaus moterį, kuri atstovėjo gana nesaugią pašto eilę, kad paklaustų, kiek kainuos siunta į Rusiją. Suprantu, kad pašto puslapis ne pats patogiausias, bet per tą laiką, kurį sugaišti laukdamas, juk net ir adatą šieno kupetoje rastum. O žmonės užplūdę Akropolius prieš uždarymą irgi, ko gero, negirdėję apie el. prekybą. Taip taip, tomis dienomis internetu pirkti buvo vėlu, bet čia gal padėtų tekstukas „kada iš kur ir ką pirkti, kad prekės atkeliautų dar iki švenčių“. Žodž!

Kosmetika

Tradiciškai lyg ir norėtųsi parašyti apie metų geriausius. Šampūnus, nuo kurių plaukai žvilgėjo. Kaukes, kurių dėka jie buvo minkštučiai. Kremukus, kurie jaunino. Pudrytes, kurios užmaskavo spuogus, paslėpė raudonį ir išlygino odą. Tiesa ta, kad karantino metu tapau gerokai abejingesnė grožio produktams. Laukinuke netapau, tačiau vartojamų priemonių skaičius gerokai sumažėjo. Dekoratyvinė kosmetika dulka. Ir ką žinau. Nei ta oda atrodo kažkokia dėmėta, nei plaukai erzina nevaldomumu. Aš niekada nemėgau gausiai dažytis. Dažniausiai pudra+tušas+šešėliai. Bet pudros namie nereikia, o šešėliams ir tušui, atrodo, pasidariau per tingi. Dėl savęs, sakote? Kad nematau aš gi savęs, o kai baksteliu pirštu į padažytą akį, tai net pirštu sau pagrūmoju, kad prisidariau vargo. Na, o apie kitus dalykus papasakoju trečiadieniniuose atsiliepimuose. 

Rečiau rašau, tai ir visokių kompanijų dovanėlių negaunu, bet sandėliuke dar tiek produktų, kad užteks ilgam. (ir dar sugebu prisipirkti) Tiesa, pradėjau vertinti tai, ką išbandžiau, tad nebevengiu pirkti priemonių antrą kartą, juk nebeveja mintis, kad nebus, ką bloge pasakoti 🙂

Santykiai

Baigę šiuos metus su vyru galėsime paminėti dvyliktas sukaktuves. Maždaug tiek laiko ir gyvename kartu :). Aną dieną manęs klausė, kaip sekasi kartu dirbti iš namų. Hm. Gerai. Kažkaip man asmeniškai keisčiau, kai dirbam atskirai.

Per visą tą laiką aš beveik visada dirbau iš namų, o jis turbūt 50/50. Ir ką žinau, visada buvo gerai. Dabar gal ypač keista, nes vyro darbas labai intensyvus, jis beveik visą laiką pokalbyje, tai aš net nelabai turiu kada įsiterpti, jei noriu ką pasakyt. Tad ne, trinties dėl to nėra.

Ir šiaip man šis karantinas toks net truputį mielas. Aš apie visokias problemėles rašiau aptardama vasarį, nuorodos nededu, kam reiks, tas susiras :). Sakyčiau karantinas dalį problemų savaime išsprendė, nes virusas priverčia apriboti kontaktus, daugiau laiko leisti kartu ir viskas tik į gerą. Vieni žmonės išsiskiria, kiti suartėja. Man vyras dar nenusibodo.

Darbas

Na, šia sritimi tikrai negaliu skųstis. 2020-ti metai man buvo puikūs, nes atradau mėgiamą darbą. Tiksliau klientus, kurie man suteikė progą dirbti tai, kas patinka, o taip pat nuolat pametėja iššūkių. O patinka man rašyti. Todėl tikiuosi kitais metais šis bendradarbiavimas tęsis. Gal šalia atsiras kitų, tačiau suvokus, ką noriu daryti ir kas sekasi, jau apskritai gyventi tampa lengviau. Aišku, kuria kryptimi galima tobulėti, aišku, kokį planą B ar C susidaryti. 

Niekur nedingo ir atvirukai bei timpos. Kas liečia atvirukus, tai metai buvo nei geri, nei blogi. Su jais kaip visada. Kiekvieną mėnesį reikia ištempti iki kito. Ištempi? Sėkmė! Nors kartais apima baimė, kai užplūsta neigiamų užsakymų banga (čia tokie nedidukai, kokiems didžiosios parduotuvės įsiveda administravimo mokestį, kad bent truputį išlaidas padengtų, matėt manau), bet galiausiai viskas išsisprendžia. Visgi, gali būti, kad kitais metais pasaulį išvys dar viena atvirlaiškių parduotuvė. Truputį kitokia. Bet sekite naujienas ir JEI taip nutiks, tikrai sužinosite vieni pirmųjų.

Na, o timpos šiuo metu neturi galimybių vystytis. Karantinas gi :). Beje, įdomu, kad valdžia skirstydama, kurie mažieji verslininkai nukentėjo nuo karantino, o kurie ne, nusprendė, kad „užsakomoji prekyba paštu ir internetu“ nenukentėjo. Nes, na tikrai, juk pardavimai internetu, regis, klesti. Bet, o kaip individualūs atvejai? Dėl savęs nesiskundžiu, man čia daugiau žaidimas. Čia labiau bendrai samprotauju. Daug girdėjau apie gamybos, medžiagų tiekimo trikdžius ir dėl logistikos ir dėl pradinių gamintojų darbuotojų izoliacijos, pvz., kas pardavinėja siuvinėtus rūbus susidūrė su tuo, kad siuvinėjantys partneriai karantinavosi ir viskas sustojo. Mano pačios atveju nėra galimybių rasti prekių. Kažką galėčiau sumedžioti internetu, bet laikausi to požiūrio, kad jei SH timpos JAU yra parduodamos internete, tai manęs čia nebereikia :). 

Taigi, 2020 metus darbinėje srityje aš laikau labai sėkmingais. Ko gero pačiais geriausiais per pastarąjį dešimtmetį. Labai norėčiau sėkmės ir įdirbio neišbarstyti. Darbuosiuosi ties tuo.

Mokslai

Šiais metais pagaliau pasiryžau truputį pasitobulinti. Man, tokiai introvertei, labai baisu pradėti gyvus kursus, juk kinkos dreba, žodžio neištariu, bet susikaupiau ir žiemą užsirašiau mokytis anglų kalbos AMES mokykloje. Baigiau keturių mėnesių kursą. Jei ne karantinas, tai manau gal būčiau tęsusi, patiko. Bet gyvai labiau, nei per nuotolį (pradėjom klasėje, baigėme namuose). Gal dėl to, kad gyvai ne tiek daug dėmesio, cha! 

Na, o kai Užimtumo tarnyba pradėjo dalinti nemokamus prisijungimus prie Courseros, tai baigiau SEO pagrindų kursus. Labai pravartus reikalas tiems, kurie turi blogus, rašo tekstus, administruoja ir apskritai „kažką veikia internete“. Mąstau, kad reikės pratęsti.

Kelionės

Manau šiais metais visi turi ne kokių santykių su kelionėmis. Mes per mindauginęs išlėkėm iki Estijos. 4 dienos ant motociklo – vėjas vėlė plaukus, dulkės leido pasijusti lyg siaubo filme, teko traukti lietaus kostiumus bei mėgautis vienatve kempinguose. Apie kelionę pasakojau čia.

Na, o vasaros gale vyras keitė darbą ir likom be atostogų. Nedaug krypčių buvo belikę, bet galėjome dar šauti į Suomiją. Išnaudojom kelias dienas ir nuvažiavom iki Rygos. Aukšti namai, akmenuotos gatvės, skanus maistas – gerai ten. Visgi, 2020-tais metais mes neturėjom normalių, bent dviejų savaičių atostogų ir, tiesą sakant, labai jaučiasi. Atrodo, na kas čia tėra, bet į metų galą susikaupia toks nuovargis, motyvacijos dirbti trūksta, energijos trūksta, gyvenimo džiaugsmo trūksta. Supranti tada, kad visą laiką varei varei varei, o nuolatinis korona stresas irgi nepadeda. 

Maži dalykai

Galiausiai peržvelgusi metus matau, kad jie atėmė laisvumą ir suteikė baimės bei nerimo. Kiekviena kartą išeidama iš namų, o einu, kad ir į paštą, jaudinuosi.

Bet šie pokyčiai vertė džiaugtis mažais dalykais. Neišvažiavom į užsienį, bet aplankėm Ignaliną, Marijampolę, Alytų, gimtadienį šventėm Klaipėdoje. Matėm jūrą. Skaniai valgėm, nes Woltas juk veža beveik, ką nori. Daug skaičiau. 

Išsirinkom bent santykinai adekvatesnę vadžią. 

Per Kalėdas sėdėjom namie, bet buvo proga panerti į fantastines knygas, kuo blogiau nei balškymasis? 

Kalėdų proga vienas kitam padovanojome droną, kuris priverčia išeiti į lauką ir ieškoti įdomių vietų savo miesto ribose (nes judėjimas ribojamas), o tai puiki proga pažinti apylinkes. 

Laukiam skiepų, gyvenam, džiaugiamės naujais iššūkiais ir atsivėrusiomis galimybėmis.

O kaip jūs? Ką gero atnešė šie metai? Ir šiaip būtų smagi bent kažkokia reakcija, parodanti, kad buvot, skaitėt, nes kitą kartą į vidurį teksto „lorem ipsum“ galiu įdėti 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).