Metai su metaliniu dviašmeniu skustuvu: ar apsimoka, ar baisu, ar susipjausčiau kojas?

Estimated read time 5 min read

Rytą pradedu kitaip. Vyro nėra, tai nėra ir kas atneša kavos į lovą. Kol pasidariau pati – sušalau kojas ir nusprendžiau į patalus atsinešti ne tik kavą, bet ir kompiuterį. Čia taip didingai pakeičiau darbo aplinką :).

Mano vyras žadėjo parašyti įrašą apie savo skutimosi patirtį. Jis, kaip ir aš, metė visus džiletus ir kitokius keičiamus plastikinius triašmenius peiliukus bei pradėjo naudoti metalinį su britvutėmis. Taip pat išbandė labai daug visokių skutimosi kremų, sviestų, želių, dar daugiau nei aš plaukų šampūnų, ir sukaupė nemenkai patirties. Tikiuosi vieną dieną prisiruoš ir jūs galėsite perskaityti svečio įrašą. Gal įkalbėsiu iki Kalėdų, būtų naudinga visiems, kas ketina dovanoti kažką iš tos srities. Tuo tarpu aš pati pakalbėsiu tik apie savo potyrius naudojantis dviašmeniu skustuvu. Toks vonioje stovi jau daugiau nei metai.

Pradėsiu nuo to, kad mano pasirinkimas neturi nieko bendro su Zero Waste, Low Waste, ar no plastic judėjimais. Pasirinkimai padaryti negalvojant apie Žemę, o dėl gryno asmeninio patogumo. Tačiau priemonė priskiriama prie tvaresnio gyvenimo būdo pagalbininkų, todėl jei jums aktualu, tai žinoma, patirtis gali praversti. 

Viskas prasidėjo nuo to, kad aš išnaudodavau labai daug plastikinių keičiamų “Gillette” ar kitų firmų galvučių. Pirkdavau kotelius ir “Lidle”, nes maniau bus pigiau. Nesiskundžiau pačiu skutimo procesu, tikrai tie 2-3-4-ašmeniai peiliukai patogūs. Visgi, mano plaukuotumas didelis, ne tik ant galvos plaukai stori ir labai tankūs, tokie patys ir visose kitose kūno vietose. Iš esmės, skutimas man yra vienintelis prilipęs depiliacijos būdas. Nuo elektrinio epiliatoriaus ar vaško plaukai įauga ir labai baisiai. Esu išmėginusi įvairiausias prevencines priemones. Taip pat jie atauga jau kitą dieną, tad net neverta skausmo. Depiliaciniai kremai neįkanda plaukų. Rimtai. Kiek ilgai belaikyčiau, tik susigarbanoja ir viskas. Fotoepiliatorius veiksmingas, bet ne visose kūno zonose. Taigi, skustuvas man yra išeitis. Ir jį naudoju visoms toms pačioms zonoms kur naudoja vyrai + kojos, rankos, bikini ir t.t. Vieną džiletinę galvutę sunaudodavau per porą savaičių kasdieninio naudojimo. O kaina jų kiek kosminė. Jau ir taip pirkdavau vyriškus, nes pigiau, bet verkė piniginė, nedžiugino ir tai, kad tokie peiliukai kemšasi, o kai jau pradeda atšipti, labai nemaloniai pešioja. 

Tuo metu mano vyras buvo įsigijęs savo skustuvą ir girdėdamas skundus vis rekomenduodavo pamėginti. Žinot, before it was cool, tokius naudoti ir moterims, nes dabar įvairios žemės tausotojų praduotuvėlės savo asortimente tikrai turi metalinių skustukų. 

Ir ką gi. Pamėginau, likau gyva ir įsigijau savo. Mano skustukas yra iš “Eurokos”, bet savo kaina prilygsta hipsteriškose parduotuvėse parduodamiems. Kodėl toks? Nes ėjom pro šalį, užsukom ir nusipirkom. Tik todėl. 

Ir nelabai man jis patinka, visus tuos metus erzina tai, kad galvutė atsisukinėja. Foto matote, kokie būna peiliukų keitimo mechanizmai: juodas toks, kuomet galvutė atsisuka visa, o metalinis – kuomet pasukus kotelį išsiskleidžia viršus. 

Taigi, tas metalinis tuo ir erzina, kad skutantis šiek tiek atsisukinėja. Ir pavojinga, ir nepatogu. Tad pastarosiomis dienomis išsitraukiau juodą plastikinį, kurį patį pirmą kadaise buvo nusipirkęs vyras. Ir svajoju apie naują metalinuką. Pvz., Mühle.

Daug kur jų yra pirkti, ir žinot, mano gimtadienis po poros savaičių 🙂 🙂

Gerai, tad štai įvardinau mano skustuko trūkumą, bet dar nepapasakojau, kaip gi man sekasi iš esmės gyventi su tokia priemone. Ir žinokit super!

Iš pradžių buvo baisoka. Atrodo, kad peiliukas neapsaugotas krūva plastiko, visokiomis drėkinančiomis, slydimą pagerinančiomis juostelėmis, tai kaip čia bus? O gi taip pat. Ištepat kūną savo mėgiama priemone, kurią naudojate skutimui, imat peiliuką, švelniai braukiat ir tadam! Svarbu nespausti, 

Tiesa, pirmą kartą įsipjoviau apgamą, tai buvo baimės. Bet tada kažkaip išmokau pamokas ir įgudau tiek skusti, tiek apeiti pavojingas zonas. Naudojuosi taip pat kaip senaisiais skustuvais. Tik privalumas tas, kad geros britvutės taip greitai neatšimpa ir ištempiu beveik mėnesį. Taip pat jų kaina gaunasi gerokai draugiškesnė už visas kitas minėtas. 

Mes naudojame “Feather” peiliukus. 

Vyras skaitė, kad jie vieni geresnių ir parsiuntė dėžutę iš Japonijos. Pirko ebay. Kainos varijuoja, bet 50-100 peiliukų kainuoja apie 20 EUR (priklauso kur pirksit, kaip sakiau – amazon, ebay, yra ir LT). Na, suprantat, kai “Gillette” už tiek išeina tik dėžutė su trimis vienetais…

Kas čia dar? Kaip jau sakiau, mano vyras skutimuisi naudoja visą arsenalą įvairiausių priemonių. O aš? Aš tai savo stichijoje – dušo žele, šampūnas, kūno kondicionierius, dušo aliejus ir t.t. Kažkaip nejaučiu poreikio specialiems produktams, kuo puikiausiai išsiverčiu ir su alternatyvomis. 

Skaičiau diskusijas, kad nemažai moterų norėtų pradėti naudoti tokius peiliukus, bet nedrįsta, tad jei kyla klausimų, mielai dalinuosi patirtimi. Rašykit. Iš tiesų, tai visai nebaisu! Tik pigiau, o man dar ir patogiau. O savo įrašu tiesiog tikiuosi padrąsinti abejojančius. 


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

15Comments

Add yours
 1. 1
  Dalia

  Kažkada, kai tik pradėjau iš viso naudoti skutimosi peiliukus, naudojamas buvo būtent metalinis (daugkartiniu dar turbūt galima vandinti ;-)). Bet, jaučiu, dabar jau vėl tektų iš naujo mokytis. Man kaip nuolat skubančiai, lekiančiai ir ne kasdien naudojančiai skustukus, turbūt kol kas patogiau tie vienkartiniai, bet kartais pasvarstau, ar nevertėtų pasikeisti į daugkartinį. Geras padrąsinimas!

 2. 2
  Kristina

  Kaip tik užvakar mūsų namuose apsigyveno Edwin Jagger skustuvas. Pirmiausiai vyras pabandė susitvarkyti barzdą. Pavyko puikiai! Aš sužavėta jo sėkmės pabandžiau vakare nusiskusti pažastis. Vuolia! Nė menkiausio įpjovimo. O tada kitą dieną atėjo kojų eilė ir pyyyyp… Taip įsipjoviau, tiksliau nugrandžiau odos paviršių, kad kraujas ilgai bėgo. Matyt per stipriai paspaudžiau. Bet manęs tai neatbaido. Žiema ilga, išmoksiu aš su juo skustis iki vasaros. 😀 O po pėdkelnėmis ar kelnėmis tų įpjovimų nesimatys. Bet tikiuosi, kad gal daugiau ir nebus.
  Ir ši nesėkmė vis tiek neatbaidė pabandyti susitvarkyti bikini zoną. 😀 Ten tfu tfu tfu viskas puikiai pavyko. Woohoo!
  Žodžiu, vienas geriausių pirkinių pastaruoju metu! Tie visi vienkartiniai iš tiesų be proto brangūs ir dar tarnauja taip trumpai. Jiems mūsų namuose atėjo galas. 😀

 3. 3
  Usagi

  As toki naudoju apie 13 metu. Pradejau del taupymo sumetimu ir patogumo. Jei beskutant uzsikemsa, labai lengva isardyti ir isplauti. O isipjovus esu n-kartu per skubejima ir ziopluma, bet prie kitu peiliuku tikrai negryzciau 😉

 4. 5
  Salomėja

  Nu va kaip smagiai, tokia ir mano patirtis. Kažkiek įsipjauni, bet naudoti vistiek patogu ir faina 🙂

 5. 6
  Salomėja

  Tai įsipjaunu ir aš. Dažniausiai nes patingiu daugiau žele panaudot, skubu ar jau peiliukas beatšimpąs, ar kažkur bėrimas koks. Tačiau aš ir su tais “saugiais” sugebėdavau įsipjauti.

 6. 7
  Rolanda Rimkevičienė

  Oi kokia gera mintis. Kažkaip net nebuvau apie tokį pagalvojus, nes vienkartinius vyriškus naudoju jau seniai, nes kam mokėti brangiau už tai kas moteriškai sušvelninta ir nieko neskuta, jei galima nemokėti. Bet pagrindinė meno problema, kad prilenda plaukelių ten tarp peiliukų, išplauti neina, esu net sėdėjus ir su dantų krapštuku lauk krapščius. Aišku, nieko tas nepadeda, metu lauk nors dar visai būtų naudojami. Dabar norisi išnaudoti metalinį skustuvą 🙂

 7. 9
  Alma

  Labai laukiu vyro įrašo, kažkaip galvoju, kad ir maniškiui būtų visai į temą pereiti prie metalinių, nes plaukuotas kaip reikalas, barzda tanki. Aš pati bijau, vyrui įtaisius gal ir susigalvočiau pabandyti, bet šiaip esu kerėpla, plius trumparegė, o į dušą su akiniais neinu, tai būna ir su visom apsaugom prisibrūžinu iki kraujo 😀 Šiaip pas mane arsenalas toks: epiliatorius blauzdoms, skutimo peiliukai pažastims ir bikini, skautimosi galvutė ant epiliatoriaus visom likusiom vietom (šlaunys, rankos..), irgi nepagailėta man to plaukų kiekio..

 8. 10
  Salomėja

  Prajuokino tie akiniai duše, aš tai labai ten neapžiūėinėju, bet gi sakai, kad naudoji skustuvą, tai čia tas pats. Priprast tiek pat laiko, kiek prie vienkartinių kitos rūšies 🙂

 9. 11
  Asta

  Labai labai įdomus buvo šitas tavo įrašas. Man irgi vienintelė depiliacijos priemonė yra skutimosi peiliukai. Tik aš retai juos keičiu, nes turbūt retai naudoju :). Ir kai išmetinėju plastikinį skustuvą, visada pagalvoju, kaip didinu taršą savo tokiu elgesiu. Taigi reikės pamąstyti apie metalinį.
  Dėl epiliatoriaus tai visiškai pritariu – skausmas, paraudusios kojos, o po kelių dienų – įaugę plaukeliai.

 10. 12
  Gaivile

  As irgi esu naudojusi ta metalini skustuka, kai tu vienkartiniu dar nebuvo. Susipjausciusi koja labai buvau…toje vietoje kazkoks apgamas atsirado. Siek tiek baugoka ju imtis vel.

 11. 13
  Salomėja

  Kaži ar apgamas? Gal tiesiog pigmentinė dėmė? Jos mėgsta atsirasti žaizdelių vietoje, ypač pabuvus saulėje. Aš tai kažkaip įsipjaut nebijau, ta prasme, na įsipjaunu ir tiek žinių 🙂

 12. 14
  Laura

  Aš tai tikrai prie jų negrįšiu 🙂 Paauglystėj tokiu skustis pradėjau, mečiau, kai jau galėjau nusipirkti “vienkartinius” triašmenius. Su šituo bent po kartą įsipjaudavau kokį iškilimą ant odos (naudoju pažastims ir kojoms), tai nematau reikalo erzintis. Tik pas mane matematika gaunasi truputį kitokia. Už 6 vnt pakelį sumoku apie 5 Eur, o jo man užtenka metams su viršum, tai nesijaučiu nusiskriaudus. Ir naudotis nekeičiamais man daug patogiau, kažkaip geriau prisitaiko. O kemšasi tarp peiliukų nebent sausai skutant, tai stengiuosi tą daryti šlapiuoju būdu, ir tiek, tada viskas gerai.

 13. 15
  Salomėja

  Metams šeši peiliukai! Et! Man tiek 1-2 mėnesiams, priklauso nuo kokybės.

+ Leave a Comment