Rytą pradedu kitaip. Vyro nėra, tai nėra ir kas atneša kavos į lovą. Kol pasidariau pati – sušalau kojas ir nusprendžiau į patalus atsinešti ne tik kavą, bet ir kompiuterį. Čia taip didingai pakeičiau darbo aplinką :).

Mano vyras žadėjo parašyti įrašą apie savo skutimosi patirtį. Jis, kaip ir aš, metė visus džiletus ir kitokius keičiamus plastikinius triašmenius peiliukus bei pradėjo naudoti metalinį su britvutėmis. Taip pat išbandė labai daug visokių skutimosi kremų, sviestų, želių, dar daugiau nei aš plaukų šampūnų, ir sukaupė nemenkai patirties. Tikiuosi vieną dieną prisiruoš ir jūs galėsite perskaityti svečio įrašą. Gal įkalbėsiu iki Kalėdų, būtų naudinga visiems, kas ketina dovanoti kažką iš tos srities. Tuo tarpu aš pati pakalbėsiu tik apie savo potyrius naudojantis dviašmeniu skustuvu. Toks vonioje stovi jau daugiau nei metai.

Pradėsiu nuo to, kad mano pasirinkimas neturi nieko bendro su Zero Waste, Low Waste, ar no plastic judėjimais. Pasirinkimai padaryti negalvojant apie Žemę, o dėl gryno asmeninio patogumo. Tačiau priemonė priskiriama prie tvaresnio gyvenimo būdo pagalbininkų, todėl jei jums aktualu, tai žinoma, patirtis gali praversti. 

Viskas prasidėjo nuo to, kad aš išnaudodavau labai daug plastikinių keičiamų “Gillette” ar kitų firmų galvučių. Pirkdavau kotelius ir “Lidle”, nes maniau bus pigiau. Nesiskundžiau pačiu skutimo procesu, tikrai tie 2-3-4-ašmeniai peiliukai patogūs. Visgi, mano plaukuotumas didelis, ne tik ant galvos plaukai stori ir labai tankūs, tokie patys ir visose kitose kūno vietose. Iš esmės, skutimas man yra vienintelis prilipęs depiliacijos būdas. Nuo elektrinio epiliatoriaus ar vaško plaukai įauga ir labai baisiai. Esu išmėginusi įvairiausias prevencines priemones. Taip pat jie atauga jau kitą dieną, tad net neverta skausmo. Depiliaciniai kremai neįkanda plaukų. Rimtai. Kiek ilgai belaikyčiau, tik susigarbanoja ir viskas. Fotoepiliatorius veiksmingas, bet ne visose kūno zonose. Taigi, skustuvas man yra išeitis. Ir jį naudoju visoms toms pačioms zonoms kur naudoja vyrai + kojos, rankos, bikini ir t.t. Vieną džiletinę galvutę sunaudodavau per porą savaičių kasdieninio naudojimo. O kaina jų kiek kosminė. Jau ir taip pirkdavau vyriškus, nes pigiau, bet verkė piniginė, nedžiugino ir tai, kad tokie peiliukai kemšasi, o kai jau pradeda atšipti, labai nemaloniai pešioja. 

Tuo metu mano vyras buvo įsigijęs savo skustuvą ir girdėdamas skundus vis rekomenduodavo pamėginti. Žinot, before it was cool, tokius naudoti ir moterims, nes dabar įvairios žemės tausotojų praduotuvėlės savo asortimente tikrai turi metalinių skustukų. 

Ir ką gi. Pamėginau, likau gyva ir įsigijau savo. Mano skustukas yra iš “Eurokos”, bet savo kaina prilygsta hipsteriškose parduotuvėse parduodamiems. Kodėl toks? Nes ėjom pro šalį, užsukom ir nusipirkom. Tik todėl. 

Ir nelabai man jis patinka, visus tuos metus erzina tai, kad galvutė atsisukinėja. Foto matote, kokie būna peiliukų keitimo mechanizmai: juodas toks, kuomet galvutė atsisuka visa, o metalinis – kuomet pasukus kotelį išsiskleidžia viršus. 

Taigi, tas metalinis tuo ir erzina, kad skutantis šiek tiek atsisukinėja. Ir pavojinga, ir nepatogu. Tad pastarosiomis dienomis išsitraukiau juodą plastikinį, kurį patį pirmą kadaise buvo nusipirkęs vyras. Ir svajoju apie naują metalinuką. Pvz., Mühle.

Daug kur jų yra pirkti, ir žinot, mano gimtadienis po poros savaičių 🙂 🙂

Gerai, tad štai įvardinau mano skustuko trūkumą, bet dar nepapasakojau, kaip gi man sekasi iš esmės gyventi su tokia priemone. Ir žinokit super!

Iš pradžių buvo baisoka. Atrodo, kad peiliukas neapsaugotas krūva plastiko, visokiomis drėkinančiomis, slydimą pagerinančiomis juostelėmis, tai kaip čia bus? O gi taip pat. Ištepat kūną savo mėgiama priemone, kurią naudojate skutimui, imat peiliuką, švelniai braukiat ir tadam! Svarbu nespausti, 

Tiesa, pirmą kartą įsipjoviau apgamą, tai buvo baimės. Bet tada kažkaip išmokau pamokas ir įgudau tiek skusti, tiek apeiti pavojingas zonas. Naudojuosi taip pat kaip senaisiais skustuvais. Tik privalumas tas, kad geros britvutės taip greitai neatšimpa ir ištempiu beveik mėnesį. Taip pat jų kaina gaunasi gerokai draugiškesnė už visas kitas minėtas. 

Mes naudojame “Feather” peiliukus. 

Vyras skaitė, kad jie vieni geresnių ir parsiuntė dėžutę iš Japonijos. Pirko ebay. Kainos varijuoja, bet 50-100 peiliukų kainuoja apie 20 EUR (priklauso kur pirksit, kaip sakiau – amazon, ebay, yra ir LT). Na, suprantat, kai “Gillette” už tiek išeina tik dėžutė su trimis vienetais…

Kas čia dar? Kaip jau sakiau, mano vyras skutimuisi naudoja visą arsenalą įvairiausių priemonių. O aš? Aš tai savo stichijoje – dušo žele, šampūnas, kūno kondicionierius, dušo aliejus ir t.t. Kažkaip nejaučiu poreikio specialiems produktams, kuo puikiausiai išsiverčiu ir su alternatyvomis. 

Skaičiau diskusijas, kad nemažai moterų norėtų pradėti naudoti tokius peiliukus, bet nedrįsta, tad jei kyla klausimų, mielai dalinuosi patirtimi. Rašykit. Iš tiesų, tai visai nebaisu! Tik pigiau, o man dar ir patogiau. O savo įrašu tiesiog tikiuosi padrąsinti abejojančius. 


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.