Vis dar kyla klausimų kas yra postcrossingas? Siūlau perskaityti šitą straipsnelį. O tada išbandyti patį postcrossing.com. Užsikabinsite, išsiųsite kelis atvirukus. Tada jums tikrai kils klausimas, kur gi jų nusipirkti įvairesnių, gražensnių, daugiau, daugiau, daugiau… :). Paprastame knygyne gausite špygą. Na gerai, ne špygą, o kelis turistinius atvirukus: su Gedimino pilimi, Vilniaus katedra, Kryžių kalnu. Gal rasite Neringos ir Trakų vaizdų. Jei pasiseks. Didesniame knygyne sumedžiosite ir nuostabių leidyklos “Nieko rimto” atvirlaiškių. Ir viskas.

Būtų liūdna, jei nebūtų interneto. Yra linksma, nes internetas yra. O internete gausu internetinių parduotuvių, kurios gelbėja atvirukų mylėtojus. Lietuviškos, rusiškos, ukrainietiškos, suomiškos, vokiškos parduotuvės moja virtualiomis rankutėmis ir kviečia rinktis. Smagiausia yra tai, kad visos šios parduotuvės nėra konkurentės, nes siūlo visiškai skirtingus atvirukus. Tik žinok ko nori ir turėk pinigų. O kad jau apie pinigus… Lietuviškose internetinėse atvirlaiškių parduotuvėse užteks turėti įprastą banko sąskaitą ir naudotis internetinės bankininkystės paslauga. Užsienyje kiek sudėtingiau. Čia jau reikia naudotis “Paypal” paslaugomis, arba turėti internetiniams pirkimams tinkamą kortelę. Dažniausiai tinka kreditinės arba debetinės kortelės, skirtos atsiskaityti internete, pvz., SEB banko VISA Virtuon. Pasiteiraukite savo banke ir jums būtinai patars. O dabar grįžkime prie atvirukų. Ką aš rekomenduoju aplankyti?

Lietuviškos atvirukų parduotuvės internete

Favoritepostcard.com – viena seniausių atvirlaiškių parduotuvė Lietuvoje. Čia didelis atvirukų pasirinkimas skirtingo skonio žmonėms: piešiniai, knygos, pinigai, žemėlapiai, žmonės, traukiniai, dviračiai, gyvūnai. Linksmi, pikti, spalvingi, romantiški ar net keistoki atvirukai visada pradžiugins gavėją.

Lietuviški, originalūs turistiniai atvirukai. Galima rasti tiek populiarių objektų, tiek retesnių vaizdų, taip pat unikalių gamtos peizažų. Parduotuvė įkūrta 2021-ų metų pavasarį, tad asortimentas vis dar auga.

Jau minėjau, kad “Nieko rimto” leidyklos atvirukų galima rasti ir knygynuose ar pašto skyriuose. Tačiau internete pirkti pigiau. Tiesa, reikia mokėti už atsiuntimą. “Nieko rimto” atvirukai yra ne tik originalūs, bet jau garsūs pasaulyje. Ne vienas užsienio postcrosseris savo anketoje išreiškia norą gauti šių grožybių. Tokiais atvirukais prekiauja ir suomiai bei ukrainiečiai. Todėl nesnauskite. Čia jau yra garbės reikalas jų turėti :).

Parduotuvė tikriems gurmanams. Mediniai atvirukai stebina originalumu. Norėdamas įsigyti medinukų pirkėjas turės pakratyti kišenę: toks grožis kainuoja 8 litus, o dar ir pristatymas nepigus. Verta? Pamenu, kaip džiaugiausi gavusi metalinį atviruką. Medinis nudžiugintų lygiai taip pat. Tokie atvirlaiškiai gal ir per daug prabangūs postcrossingui, bet tikrai gali tapti puikia dovana užsienyje gyvenantiems draugams, ar ne?

Užsienio parduotuvės

The Postcard Store gerai žinoma ir jau gana ilgai gyvuojanti parduotuvė, kurioje galima nusipirkti ryškių ir spalvingų atvirukų. Prekiaujama tik rinkiniais. Juos sudaro 50 (10 rūšių po 5 vnt)  arba 100 atvirukų (10 rūšių po 10 vnt). 100 atvirukų rinkinys kainuoja £6.00, o 50 atvirukų – £3.95. Siuntimo kaina Europoje – £5.20. Atvirukų vaizduose dominuoja gyvūnai, gražūs pasaulio vaizdai, gėlės, vaisiai ir skanėstai. Tokie atvirukai labai tinka specialių įgeidžių neturintiems postcrosseriams.

ArtShop – lobių sala Muminukų, Angry Birds, ar Kaj Stenvall gerbėjams. Jūs toks? Nusiteikite, kad po apsirijimo atvirukais piniginė turės laikytis dietos: atvirukai gana brangūs, o pirkti norėsis daug. Nes ką čia su vienu? Galutinė užsakymo suma paaiškės tik pačioje pirkimo pabaigoje – parduotuvė siuntimo mokesčius skaičiuos tik tada, kai pasirinksite šalį. Apsipirkinėsite? Atsiųskite atviruką ir man. Jie visi nuostabūs!

Gausus asortimentas ir nedidelė kaina. Ar dar reikia komentarų? Šioje ukrainiečių parduotuvėje atvirlaiškiai tiesiog akyse grobstomi. Čia buvo, čia jau nebeliko. Todėl nesnauskite!

Rojus. Tiems kas mėgsta avirukus su Pin-up merginomis, smulkiais dalykėliais (žiūrėti paveikslėlį aukščiau), maistu,  juodai baltais paveikslėliais. Kokybiški ir nebrangūs, o svarbiausia, kaip ir minėjau labai jau “einamos” tematikos. Užsukę neaplenkite rinkinių kategorijos. Ypač rekomenduoju Kotovaziją. Na patys pamatysite.

Dar viena rusiška parduotuvė. Vėl gi neblogos kainos ir unikalus asortimentas. Jei sugebėsite išsikepurnėti iš gana nesuprantamo rusiškų parduotuvių apmokėjimo būdų liūno (o tai tikrai įmanoma, žinau ką sakau!), tai turėsite šaunių atvirlaiškių. Mane sužavėjo kategorija art. Tikiuosi kada nors sulaukti čia parduodamo atviruko.

Tęsiame žvalgytuves po rusiškas atvirukų parduotuves. Postcardid.ru šiek tiek brangesni už kitus savo tautiečius. Vaizdeliai įvairūs. Yra ir linksmų piešinių ir laukinių žvėrių fotografijų, taip pat maisto, žymių žmonių, receptų, žemėlapių. Kiekvienam savo. Kartą pirkau šioje parduotuvėje ir priekaištų neturiu. Vienintelis minusas – atvirukai labai ilgai iki manęs keliavo.

Suomiška parduotuvė, kuri nenudžiugins atvirukų gausa. Užsukti ir pasižvalgyti verta. Nors vitrina pustuštė, bet tie keli atvirukai sudomins nespalvotų paveikslėlių ir tradicinių gamtos vaizdų medžiotojus. Minimali užsakymo suma yra 8 Eurai. Atsiuntimas nemokamas.

Vokiečių parduotuvėje Tushita siūlau pasižvalgyti po “Postcard books” kategoriją. 24 atvirukų knygelės kokybiškos. Išbandyta: porą tokių parsivežiau iš Berlyno. Tiesa, tenykščiame knygyne rinkiniai kainavo pigiau. Pavieniai atvirukai brangoki, tačiau žavi savo tematika. Pvz., kur daugiau rasite “Panama labai graži” atvirukų? Mane šiandien nuo išlaidavimo apsaugojo tik tai, kad kažkodėl negalėjau atsiskaityti per “Paypal”. Kitų būdų, pvz., mokėti kortele, nebandžiau. Atsiuntimo kaina yra apie 4 Eurus.

O pas šiuos ukrainiečius mes apsiperkame kai pritrūkstame erotinių, senovinių plakatų, nespalvotų, ar vaizduojančių madą atvirukų. Kaip ir minėjau – parduotuvė yra ukrainietiška, tačiau kažkodėl dvelkia Prancūzija. Žmonės kalba, kad patys atvirukai turi cigarečių kvapą. Nežinia ar jie sandėliuojami rūkomajame, o gal tyčia taip “iškvėpinti” mat kažkaip tinka prie vaizdelių. Parduotuvėje atvirukai taip pat tirpte tirpsta (būdinga Ukrainai?), tad griebkit kol yra.

FairMail siūlo atvirukus, kurie savo spalvingumu verčia atsilošti. Kol žiūri juos visus iš karto. Tačiau įdėmesnis žvilgnis išfiltruoja ir pavienius vaizdelius. Pasirodo čia yra gražių atvirlaiškių. Tik kaina skaudžiai kanda. Už atsiuntimą irgi suplosite beveik 5 eurus. Visgi čia didžiausia mano matyta atvirukų su širdelėmis koncentracija. Prisiminkite prieš Valentino dieną!

Pirmą kartą aplankius ArtUnlimited ištinka lengvesnis, o kartais ir sunkesnis šokas. Kas čia? Parduotuvė, kratinys, šimto metų senumo svetainė? Užrašas viršuje žada naują svetainę ir siūlo naudoti “Interenet explorerį”. Bet čia susirinkome ne kritikuoti, o atvirukų ieškoti. Žmonės, kurie jau išsiaiškino kaip pirkti parduotuvėje sako, kad atvirukai čia nuostabūs, unikalūs, nepakartojami. Ir kiek mačiau, jie tikrai nemeluoja!

Šiandien gavote algą ir pinigai tiesiog plešia kišenę? Tada marš į FunnyCard parduotuvėlę. Čia susirinkę patys garsiausi, geidžiamiausi ir populiariausi vardai postcrossingo pasaulyje. Inge Löök, Kaj Stjenvall, Limoon, Nouvelles Images. Suprantate apie ką aš čia? Tiesa, parduotuvėje atsiskaitymas gana miglotas. Teks rašyti savininkei laiškutį jei norėsite pasinaudoti “Paypal” paslaugomis. Viskas bus paaiškinta laiške, kurį gausite susikrovę ir patvirtinę krepšelį.

www.bookdepository.com ir www.bookdepository.co.uk siūlo beveik tą patį asortimentą. Atkreipkite dėmesį, kad abiejose parduotuvėse prekių kaina skiriasi. Pagrindinis BookDepository minusas yra nepatogi paieška. Atskiros atvirlaiškių kategorijos nėra, todėl teks šaudyti ir į paieškos laukelį rašyti “postcards”, “postcard”, “postal carte” ir pan. O pasiūla? Įvairiausios atvirukų knygelės ir rinkiniai. S. Dalo, F. Kahlo, Mucha darbai, nespalvotos senų filmų aktorių knygelės, fantazy, vampyrų, retro vaizdų rinkiniai. Atsiuntimas nemokamas. Užtrunka nuo savaitės iki mėnesio.

Pabaiga

Kol kas tiek. Rinkitės, pirkite, siųskite.

Žinote dar gerų vietelių, tokių, kurios atvirukus siunčia į Lietuvą? Rašykite komentaruose ir aš papildysiu sąrašą.

Papildymas:

Antra dalis: http://venividi.lt/straipsniai/kur-internete-nusipirkti-atviruku-postcrossingui-antra-dalis/

Trečia dalis: http://venividi.lt/straipsniai/kur-internete-nusipirkti-atviruku-postcrossingui-trecia-dalis/