[2022 03 30] Praeitą trečiadienį nepaskelbiau jokio įrašo. Tiesą sakant, save šiek tiek dėl to graužiau. Bet turėjau daug darbo, paskutiniai tekstai jums nebuvo įdomus, tai leidau sau nepersistengti. Vasario suvestinė irgi buvo emocinga ir tik apie karą, tad šį kartą bandysiu trumpai pasipasakoti apie įvairesnes gyvenimo sritis.

Pradėkim nuo darbų.

Atvirukų ir lipdukų naujienos bei kiti reikalai

Vos prasidėjo karas – pirkimai parduotuvėje visiškai sustojo. Ir kiek girdėjau ne tik maniškėje. Nieko keisto. Visi buvome prikaustyti prie naujienų srauto, o kiekvieną laisvą centą vis dar siunčiame paramos fondams. Na bent jau tikiuosi. O ir dirbti tikrai nesinorėjo. Kažkaip atrodė nemoralu skelbti pirkti skatinančius pranešimus ir t.t. Žmonės namų neteko, šeimų, vaikų, o tu čia su savo atvirukais… Kiti su savo kremukais…

Tačiau šiek tiek susiimti padeda Lietuvos kariuomenės įrašai Feisbuke, kur jie teigia: darykit savo darbą ir darykit kuo geriau. Laidotis visada spėsim, visuomenė turi funcionuoti, mokesčiai turi būti mokami ir t.t.. O norėdama turėti iš ko remti ukrainiečius, aš turiu uždirbti. Bepigu visiems tiems, kurie, pvz., galėjo sau leisti darbe sekti karo naujienas, bet mėnesio gale jiems alga vistiek įkrito.

Dar įkvėpė iš Ukrainos gautas postcrossingo atvirukas. Siuntėjas dalinai saugus, nes yra šalies vakaruose. Tačiau, jei jau mes priblokšti, šokiruoti ir nieko nenorim, tai įsivaizduokite, kokie yra jie. Bet žmonės net ir karo aplinkybėmis kabinasi į hobius. Štai šiandien (šeštadienį) viename iš rytinių miestų, kuriuos nuolat bombarduoja, metro vyksta muzikos festivalis. Dar gi girdėjau, atvažiavusios ukrainietės savanorių paklausė ar negalima gauti grožinės literatūros, nes knygos liko kažkur ten, o skaityti norisi. Taigi, nesilaidojam, dirbam, kas ką galim.

Na, ir nepaisant to, kad pirkimai buvo visai sustoję (dabar šiek tiek atsigavo) aš išleidau atvirukų naujienų, bei keletą lipdukų.

Nieko išskirtinai geltonai mėlyno. Nors buvo, kas prašė palaikomosios atributikos. Tačiau pardavinėti man širdis neleidžia, net jei pelną ir aukočiau. Vis tiek tai savotiška reklama per karą, maždaug ateikit, nusipirkit, o gal šalia ir dar kažką įsigysite. O gaminti ir dalinti dovanai aš neturiu resursų. Tad kiekvienas perkantis dabar tyliai ramiai dovanų gauna lipdukų su UE vėliavos spalvos širdelėmis. Mane apskirtai šiek tiek stebina žmonių noras už paramą kažką gauti. Pvz., parduotuvė pažada, kad visas savaitgalio pajamas paskirs paramai. Ir liaudis, užuot aukoję tiesiogiai, perka pas tą kažką nepagalvodami, kad tas pardavėjas ar kūrėjas, norėdamas paskatinti paaukoti bent už merčendaisą, pats dirbs už dyką. Tiesa, kartais, kai neturim lėšų, galime įdarbinti savo darbą. Aš irgi dariau atvirlaiškių aukcioną, bet noriu priminti, kad aukoti verta net ir negaunant už tai kažko atgal.

Kita tema susijusi su darbu. Jau praeitą mėnesį norėjau Jūsų paklausti, ką manot apie tokį reikalą (paspaudus paveikslėlis pasididina):

Ar čia galima įžvelgti kažkokio panašumo, kuris pasireiškia tiek parduotuvės spalvomis (turiu omenyje tą rožinę) ir net tokiomis pačiomis klaidomis aprašymuose, ar man čia vaidenasi? Anos parduotuvės savininkas pagal autorių vardus ieško ne tik panašių paveikslėlių, kokie yra mano parduotuvėje, bet ir sekioja kitus pardavėjus. Tačiau gal aš čia išsigalvoju, ir paveikslėliuose nieko panašaus?

Beje, jau ir anksčiau ta parduotuvė buvo nusipirkusi identišką dizainą ir tą kartą jis tikrai nebuvo pirmas po ranka pasitaikęs, reikėjo dar rasti, kur pirkti ir ką :). O dabar štai atsišviežino rožine spalva. Tačiau aš vis dar nesu tikra, ar čia nėra atsitiktinumas? Juk paprastai žmonės ieško, kuo išsiskirti, o ne kuo supanašėti, ar ne? Tos pačios idėjos gi gali sukristi į skirtingas galvas tuo pačiu metu? Parašykit komentaruose, ką manot 🙂

Neseniai pasauli išvydo dar viena atvirukų prekyvietė dirbanti FB ir IG. Kai peržiūrėjau storius su aprašymais apie siuntimą ir taisykles, neišlaikiau nepakomentavusi, kad jausmas, lyg pati būčiau rašiusi. Tai gavau atsakymą „ups, atrodo pasinaudojau jūsų tekstais“. 😀 Bliamba, galvoju, aš irgi paieškau kitų tekstų, nes niekada nesijaučiu tvirtai rašydama angliškai, bet valandų valandas (dėl to paties netvirtumo) bandau juos perrašyti, kad nebūtų copy paste. O kitiems visiškai vienodai, kam čia to darbo įdėti, jei galima greitai apsisukti :D.

Kas liečia kitus darbinius reikalus, tai žinot, kad draugauju su viena kosmetikos kompanija ir vis pareklamuoju IG. Tai labai džiaugiuosi, kad prasidėjus karui manęs iš karto paklausė, koks požiūris į reklamų darymą ir be jokių abejonių sutarėm, kad stabdau viską iki kol pati norėsiu kažką paskelbti.

Priklausomybės

Visai neseniai džiaugiausi, kad „Garmin“ laikrodis įkvėpė vartoti mažiau cukraus. Deja, priklausomybių atsisakyti labai sunku ir man pavyko tik vieną kartą, kai visam laikui mečiau alkoholį. Nors jau praėjo 8 metai, kai negeriu nė trupučio, bet žinokit, kartais vis dar sapnuoju, kaip nulaižau vyno lašą nuo butelio kaklelio. Kartais vis dar pagalvoju, kad vienas alaus gi būtų nieko tokio. Tačiau laiko mane sprendimas, valia ir tai, kad alkoholio alternatyvų gausu ir nėra to tokio praradimo, kaip atsisakius cukraus. O va su šia priklausomybe slystu ir paslystu.

Sakiau vartosiu mažiau pridėtinio cukraus, o ypač tiesiogiai saldumynų. Vartojau mažiau. Bet vieną kartą suvalgai desertuką, nes pasimatymą nori ištęsti ir mėgautis iki smulkmenų. Kitą kartą svečiuose neatsisakai pyrago. Ir pasileidžia griūtis nuo klano. Vien nustojusi valgyti saldumynus aš numečiau 3kg. Vėl juos valgydama visus priaugau atgal gal per mėnesį. Vėl noriu mesti ir vėl esu tikra, kad greičiausiai nepavyks. Nes visos alternatyvos arba neskanios, arba tiesiog neprieinamos taip lengvai, kaip tarkime nealkoholinis alus, kurio būna kiekvienoje kavinėje. Taigi, susiimu, save įtikinu, kad dėl savęs, dėl savo sveikatos, bet galiausiai šią kovą pralaimiu.

Karas

Šia tema sunku kažką ir pasakyti. Kraupu, baisu, liūdna, kad esame tokie bejėgiai. Tačiau šiuo metu šalia pergyvenimo dėl Ukrainos kyla ir kraupus pyktis ant rusų. Taip taip, rusų, ne putino. Pastaruoju metu labai dažnai girdisi „o prie ko čia paprasti žmonės, daugelis jų prieš karą“. Deja, tiesa ne tokia. Nėra daugelis prieš karą. Ir net jei apklausos, kuriose teigiama, kad Putiną šiame kare palaiko 70% rusų yra suklastotos, jų pasisakymai tai patvirtina.

Norvegijos rusai varo kalbas, kad nekiškit mums Vakarų vertybių, putinas yra dievas ir svetimų vaikų negaila. Lietuvoje gyvenantys rusų rusai verkia, kad jie dabar nekaip atrodo pasaulio akyse, bet nesivienija, kad viską sustabdytų. Rusijos rusai varo naratyvą, kad tuoj ir branduolines bombas ant mūsų užmes ir mes čia nepašokinėsim. Ir žinoma whataboutizmas. O ko jūs tylėjot kai karas buvo ten šen ir anen. Aha, šiandien mačiau diagramą, kad Sirijoje buvo numestos 100 bombų per 5 metus, tuo tarpu Ukrainoje 1100 per 22 dienas. Nežinau ar tiesa,. Be to, kad ir kur amerikiečiai kariavo, kažkodėl niekas nekalba apie tai, kad jie ciniškai ir įžūliai apšaudydavo humanitarinius koridorius, autobusus su moterimis ar tyčia mėtydavo bombas būtent ant mokyklų ir gimdyklų. Žinoma, kad visuose karuose yra aukų, bombos ne visada krenta tiksliai, žmonės netenka namų ir artimųjų. Tačiau karas ir genocidas nėra tas pats. Be to, net ir karas turi tam tikras taisykles ir daug dalykų, kuriuos krečia rusai, yra karo nusikaltimai.

Karo pradžioje aš dar šiek tiek tikėjau, kad yra tų paprastų rusų, kurie prieš karą. Bet ne, nėra. Jie yra prieš sankcijas ir pasekmes. Mūsų vietiniai rusai, čia gyvenantys visą gyvenimą, tik sustiprino naratyvą, kad čia viskas jų, kad mes turime būti dėkingi už išvadavimą, kalbėti su jais rusiškai ir dar piktinasi, kad nebegali rusiškos tv žiūrėt ir turi Vakarų propaganda maitintis. Mūsiškiai. Laukiantys, kol ir mus nušluos nuo žemės ir negalvojantys, kad kai šluoja, tai neatsirinkinėja.

Karas parodė, kas yra kas. Deja. Beje, vyras man pasakojo skaitęs, berods, Kanados tyrimą, kad tie, kas turi tris covid skiepus beveik visi palaiko Ukrainą. Tie, kas skiepo neturi – dažniausiai Rusiją. Kiek tiesos ir kiek platus tyrimas nežinau. Nors įrodymų, kad durniai yra durniai turbūt ir nereikia.

Pirkiniai

Pastaruoju metu tikrai neperku labai daug. Dažnai apgalvoju, ko reikia, su kuo tinka, ar nešiosiu. Kadangi vis dar ieškojau ilgesnio modelio odinės striukės, tai surizikavau įsigyti šią:

Pirkau Aboutyou, XXL dydį. Šiaip visai tinka, labai gražiai atrodo atsegta, o kai noriu užsisegti, tai vos vos ankštoka. Bet negrąžinsiu, nes vos vos iš tiesų yra vos vos. Beje, manau, kad modelis mažintas ir tai labiau XL į mažesnę pusę :).

Dar Mago Outlet įsigyjau tokius džinsus:

Žinoma, ant dvigubai platesnio modelio atrodo kiek kitaip :). Kadangi aš dažniausiai dėviu prigludusius, tai šie labai keisti. Man patinka, vyrui nelabai 😀 Be to, tikrai ne prie visko tinka. Viršutinė dalis aptempta – ok, bet va kai reikia pritaikyt striukę ar paltą, jau sunkiau. Tačiau neįprasta ir patogu, nujaučiu, kad mėgsiu aš juos 😀 Gražiai prie kerzų atrodo.

Kas čia dar? Atrodo, kad be karo aktualijų daugiau nieko ir nevyko. Dirbau, skaičiau naujienas ir taip pralėkė mėnuo nė nenuveikus kažko įsimintinesnio. Bet ateina pavasaris, bus šilčiau, šviesiau ir, tikiuosi, geriau 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.