Net nebesuskaičiuoju ar čia 14-ta ar 15-ta statistika bus, tačiau metas pažiūrėti kiek ir ko skaičiau bei išrinkti geriausias metų knygas.

Kiekvienais metais turiu tą patį iššūkį – 100 knygų per metus. Jei statistinė knyga turi 300 psl., tai per dieną perskaityti tereikia vos virš 80. Atrodo nesunkiai įveikiama visiems, kurie nori ir mėgsta skaityti. Bet pati šiais metais iššūkio neįvykdžiau nes sausį ir vasarį beveik neskaičiau dėl visokių asmeninių priežasčių.

Taigi, 2023-iais metais perskaičiau 90 knygų.

Iš viso – 33 531 puslapius. Ploniausia knyga “Maresi. Raudonojo vienuolyno kronikos” (176 psl), storiausia – “Sidabro liepsnų dvaras” (784 psl). Beje, abi skaičiau elektronines.

Skaičiau tik grožinę literatūrą ir įvairius žanrus: detektyvus, trilerius, meilės romanus, rimtus romanus, fantastiką (mokslinę ir maginę), knygas jaunimui, klasika tapusius kūrinius.

Daugiausiai perskaičiau Baltų lankų ir Alma littera leidyklų knygų. 32 knygos iš 90 buvo padovanotos leidyklų, o iš tų 32 dar kelias esu pati nusipirkusi audio formatu arba skaičiau Antanuko prenumeratose.

Metų atradimas – audio knygos. Nuo spalio vidurio iš viso perklausiau 13 kūrinių. Klausau tik garsiai, darbo metu.

Labai daug knygų įvertinau 4/5. Penketukų ne tiek daug ir pasitaikė, todėl geriausias knygas išrinkti sunkoka. Tačiau pasiginčijusi su savimi pirmą vietą skiriu dvejoms knygoms, nes jos tiesiog labai skirtingo žanro, bet labai geros.

Frances Hardinge “Gegutės daina” aprašyta čia.
Jane Harper “Paklydėlis” aptartas čia.

Ypatingi atradimai:

Antrą kartą perskaitytas (perklausytas) Ievos Simonaitytės romanas “Aukštujų Šimonių likimas”. Tiesiog tai yra knyga, kurią turėtų atrasti visi, kurie ignoravo mokykloje, bet žavisi Steinbeku ir panašiais autoriais.

Nustebino ir Bernardo Gailiaus “Kraujo kvapas”. Nesitikėjau, kad taip susidomėjusi klausysiu apie partizanų nuotykius.

Jei jau apie lietuviškas knygas, tai malonų įspūdį paliko ir Ginos Viliūnės “Budelio mokinio” serija. Kokybiška pramoga.

Skaitau daug detektyvų, tad paminėsiu geresnius: Sofie Sarenbrant “Atpirkimo ožys”, M.W. Craven serija apie Vašingtoną Po, Dainos Kleponės “Kritusių mazgas”.

Iš dėmesio vertesnių romanų galiu išskirti “Paklausyk, kaip tave myliu” bei “Chemijos pamokos”. Jei ieškote smagių meilės romanų, tai šiemet tokių skaičiau visai nemažai ir man patiko Tessa Bailey “Netikėta vasara”, Emily Henry “Vasaros romanas” ir visų išgirtos “Lemtingos Kalėdos”.

Daug buvo gerų knygų, bet jei visas vardinčiau, tai įrašas netektų prasmės. Visos paminėtos knygos yra aptartos bloge, tad tereikia pavadinimą įvesti į paiešką.

Beje, šiais metais turiu ir knygą įvertintą viena žvaigždute. Retai taip pasitaiko, nes nepatikusių knygų neskaitau, o jei jau įveikiu, tai bent dviejų nepagailiu 😀

O ką jūs gero šiemet perskaitėt? Kuri ta pačiausia?


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram