Vos penkios knygos. Kodėl? Nebuvo sąlygų skaityti. Ką veikiau liepą rašiau čia. Taigi, realiai įprastu tempu skaičiau tik pusę mėnesio.

Trumpoji staistika. Dominavo “Alma Littera”. Perskaičiau psichologinį trilerį, šnipų romaną, dramą ir fantasy serijos pirmas dvi knygas. 2 iš 5 knygų dovanotos leidyklos. 2 iš 5 knygų elektroninės, viena – audio.

Apie visas trumpai:

1455(48) Clémence Michallon “Tylioji įnamė”

Išleido “Alma Littera”, vertė Sigitas Parulskis

Itin intriguojantis aprašymas ir labai geri atsiliepimai iš žmonių, kurių nuomone pasitikiu, nulėmė, kad ėmiausi šios knygos ilgai nemarinavusi. Iš tiesų vertas dėmesio psichologinis trileris.

Ji yra serijinio žudiko auka, kurią jis dėl kažkokių priežasčių paliko gyvą. Gyvenk pagal bepročio taisykles ir galbūt liksi gyva. Gyva ir su kalte. Ne tik aukos prieš tave, bet ir po tavęs, neišgyveno. Tačiau Eideno gyvenimo pokyčiai priverčia jį šiek tiek atlaisvinti savo kalinės pančius, tuo tarpu Reičelė niekada neprarado vilties pabėgti.

Kuo ši knyga patraukia? Autorės gebėjimu tai stiprinti, tai šiek tiek nuslopinti įtampą. Aš kartais net pagaudau save sergančią už žudiką, nors jis nė akimirką nėra patrauklus veikėjas. Tiesiog aukos neveiksnumas erzino. Atrodė, kad, o gal geriau tiesiog mirt tada jau? Tačiau greitai sau primindavau, kad tik knygose visos yra liūtės herojės, realiame gyvenime tam tikrose situacijose žmonės dar labiau bijotų kažką daryti.

Knygos pabaiga nebuvo stiprioji pusė. Kažkiek net ir prailgo, tačiau tai, kaip viskas išsisprendė mane tenkino.

Leidyklos dovana

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.85

1456(49) M.L. Stedman “Švyturys tarp dviejų vandenynų”

Išleido “Alma Littera”, vertė Zita Marienė

Aš nesuprantu fenomenalaus šios knygos populiarumo, to, kad prieš perleidimą jį antrinėje rinkoje buvo medžiojama už kosmines kainas.

Na taip, tai emociškai sunki istorija apie porą, kuri apsimeta, kad netikėtai jų rankose atsidūręs kūdikis yra jų ir kokias pasekmes turi šis sprendimas.

Kas teisinga, o kas ne, kaip pasielgti yra gerai? Tokie moraliniai klausimai šiame amžiuje manęs tiek nebejaudina. Gal kitaip būčiau skaičiusi prieš dešimt metų. O ir niekada nenorėjusi turėti vaikų aš sunkokai pajaučiau empatiją, nors kitais kartais tokios problemos neturiu.

Labai patiko švyturio prižiūrėtojo darbo aprašymas, pati vietovė ir gyvenimas atšiauriomis sąlygomis. Bet šį kartą aš nepritariu populiariajai nuomonei. Ir nuobodoka buvo, ir nejaudino.

Leidyklos dovana

Vertinimas: 2.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.05

1457(50) Rebecca Yarros “Ketvirtasis sparnas”

Išleido “Alma Littera”, vertė Eglė Podčašinskienė

Aš mėgstu fantasy. Mokykla, kurią baigia gana nedidelis procentas įstojusių (kiti žūsta), sarkastiški drakonai, kažkiek meilės. Imu! Draugas įspėjo neskaityt, sakė blogas vertimas. Tačiau, ką žinau, antrą dalį skaičiau angliškai ir mano žinos trukdė mėgautis, dalies žodinių reiškinių el.skaityklės žodynas neaiškino, tad man visada geriau blogas vertimas, nei jokio.

O pati knyga? Nėra verta tokio haipo, yra daug geresnių, pvz., Brandon Sanderson “Miglos vaikai”, kažkaip Lietuvoje beveik nepastebėta, daug įdomesnė ir turtingesnė žanro atstovė. Yra ir daugiau labiau patikusių serijų, žinoma, bet negaliu sakyt, kad “Ketvirtas sparnas” nepatiko. Ypač daug sako, kad iš karto nusipirkau antrą dalį ir įveikinėjau angliškai. Ir savaime suprantama, susierzinau, kad pabaigos tai nėra.

Pagrindinis priekaišktas – ištęstumas. 656 puslapiai, ir išmetus pilstymus iš tuščio į kiaurą, turėtume tik kokius 350 veiksmo, magijos ir kitų linksmybių.

Pagrindinė veikėja visai klišinė. Moksliukė, kuriai ne savo noru tenka lįst iš bibliotekos ir tapti drakonų raitele. Ir žinoma, pasirodo, kad ji kažkokia ypatinga, geriausia ir nuostabiausia. Na, kaip ir visose tokiose knygose, ane? O šiaip čia nenustebinęs, bet malonumo skaityti suteikęs kūrinys.

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.58

1458(51) Luke Jennings “Nužudyti Evą. Slapyvardis: Vilanelė”

Išleido “Tyto Alba”, vertė Inga Čepulienė

Kažkaip didelė dalis knygų apie šnipus buvo išklausytos. Nors istorija turi trūkumų, bet mane įtraukė. Nekantrauju, kada turėsiu galimybę klausyti tęsinių.

Trukumai: autoriaus rašymo stilius labai tiesmukas. Primena scenarijų, kuriame detaliai aprašoma, kaip kas atrodo ir kaip aplinkiniams reikia vertinti įvykius. Jokio “Show, don’t tell”. Tačiau, kadangi knygos klausiau, tai man kliuvo gerokai mažiau, nei pasirinkus popierinę versiją.

Abejojau ir pagrindinės herojės portretu. Ji tarsi sociopatė be empatijos ir kitų jausmų, o čia žiū, jai labai svarbus pritarimas, įvertinimas, net kažkiek ir tam tikri asmeniniai santykiai.

Kadangi visos trys knygos yra tarsi vientisa istorija, tad kol kas nedaugžodžiausiu, juk tik trečdalį tegaliu įvertinti.

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.55

1459(52) Rebecca Yarros “Iron Flame”

Išleis “Alma Littera”

Nenormali apimtis 😀 Atsibodo skaityti. Bet tokio tipo knygos įtraukia ir nepaleidžia. Kovos, intrigos, mirtys, meilė, neapyktanta, drakonai ir kitokios būtybės, maištininkai, draugai ir priešai. Įdomu. Bet pagrindinė veikėja, kuri pirmoje dalyje dar atrodė kažkiek įdomesnė, čia gi jau tokia šiek tiek paskėlusi “aš geriausia raitelė ir vienintelė žinau, kaip turi atrodyti pasaulis” rolėje.

Jei šios istorijos nepamiršiu iki kol išleis trečią dalį – skaitysiu toliau.

Vertinimas: 3/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.35