Manau, kad dalis ištikimų skaitytojų pagalvos, kad man visa galva susisuko nuo apsauginių saulės priežiūros priemonių. Nes jau šiek tiek pasakojau ir dar šiek tiek pasakosiu, nes esu apsikrovusi produktais! Istorija tokia, kad žiūrinėdama poros metų senumo nuotraukas (o man perkeliant blogą buvo proga pamatyti viską, ką esu įkėlusi) aš pastebėjau, kad veido išvaizda labai pagerėjo. Seniau buvau dėmėta, nes nuo vaikystės linkau strazdanotis, o su amžiumi tos strazdanėlės virto rimtomis dėmelėmis. Pradėjau naudoti visokias rūgštines priemones ir nelabai pastebėjau poveikį, kol nesulyginau tų ankstesnių foto su dabartinėmis. Padariau išvadą, kad nuosekliai naudojami produktai tikrai veikia.

Tačiau, jau pasakojau, gegužę aš žioplai pamiršau, kad motociklininko šalmo “stiklas” yra visai ne stiklas. Jis saugo nuo vabalų, vėjo ir smėlio, bet ne nuo saulės spindulių. Ir nors iš ryto buvau pasitepusi apsauginėmis priemonėmis, visgi jų pakartotinai netepiau ir po visos dienos kelionės likau su stiprokai nudegusiu veidu. Iš karto išryškėjo mano nubalintos dėmelės. Ne taip baisiai, kaip kadaise, bet leido man suprasti, kad net ir vieno karto užtenka, kad sugadintum metų įdirbį. Ir čia kalbame tik apie estetinę pusę, o juk saulės spinduliai ne tik pigmentines dėmes veikia. Patys žinote.

Taip man prasidėjo produktų su SPF manija.

Tačiau šitoje vietoje viskas nėra labai paprasta. Neužtinka nusipirkti SPF30 ir džiaugtis. Prasideda visokie mokslai. Mineraliniai filtrai (tie, kurie sulaiko ir atspindi saulės spindulius), sintetiniai filtrai (tie, kurie sugeria saulės spindulius), UVA ir UVB bangos… Sunku, baisu.

Iš tiesų viskas yra taip (jei klystu, tai būtinai pataisykite, nes nesu ekspertė, stengiuosi tik žmogiškai domėtis): dauguma mums pažįstamų apsauginių priemonių saugo mus nuo UVB spindulių. Šie yra trumpesni nei UVA ir būtent jie įtakoja greitus nudegimus. Skaičiukas prie SPF būtent ir nurodo apsaugą nuo UVB spindulių. SPF 20 kremas sulaiko apie 95 proc. UVB spindulių. SPF 30 sulaikys 96,6 proc. spindulių. SPF 50 kremas sulaiko 98 proc. UVB spindulių.

Regis nedidelis skirtumas tarp SPF 20 ir SPF 50, tik 3 procentai, tačiau įvairūs šaltiniai nurodo, kad skaičiukas dar reiškia ir laiką. Pvz., reikia įvertinti laiką, per kurį atsiranda negrįžtamas odos paraudimas. Šviesiaodžiams asmenims pakanka pabūti saulėje 10–15 min. Taigi, jei oda negrįžtamai parausta per 10 min, tai su kremu SPF 15, saugiai saulėje galite būti 150 min. (t. y. SPF 15 x 10 min.). Su sąlyga, kad kremas nenuplaunamas, nenuprakaituojamas, nenutrinamas rankšluosčiu, ranka ir pan., o kūnas yra tikrai gerai padengtas.

Taigi, išsiaiškinome, kad dauguma kremų saugo nuo UVB spindulių, kurie įtakoja nudegimus. Tačiau dar yra UVA, kiek klastingesni, nes pamirštame nuo jų saugotis nesaulėtomis dienomis. Šie spinduliai pasiekia gilesnius odos sluoksnius, skatina senėjimą, sukelia vėžinius darinius, o ir minėtas pigmentines dėmes. Todėl reiktų rinktis priemones, kurios turi platų apsaugos spektrą ir saugo nuo UVA spindulių. Šis faktas dažniausiai būna pažymėtas ant pakuotės. Taip pat ir prie SPF skaičiaus dar esančios raidelės PA+++ irgi reiškia platų apsaugos spektrą. Kuo pliusų daugiau, tuo šiuo atveju geriau.

Aš sakiau, kad viskas gana sudėtinga.

Tačiau dar viena įdomi dilema ištinka, kai jau viską išsiaiškiname ir reikia tik imti ir naudotis. Puiku, galvojate! Noriu saugotis! Nusiperkate veido kremą su SPF 50, veido pudrą su SPF 30, ryte viską susitepate ir… O specialistai rekomenduoja apsaugą atnaujinti kas 2-3 valandas. Kaip tą padaryti, kai jau dėvite makiažą? Parūpo tai ir man. Pradėjau skaityti ką gi siūlo interneto grožio guru iš viso pasaulio. Ir kaip supratau yra du būdai:

kelis kartus per dieną aplikuoti birią/kompaktinę pudrą su SPF. Na, būdas nėra keistas, nes ir taip daugelis riebiaodžių tą daro norėdamos pašalinti blizgesį. Visgi šis būdas man kelia klaustukų, nes aš ne visada pasiimu pudrą su savimi, o dar reikia turėti šepetėlį. Taip pat negaliu būti tikra, kad kruopščiai padengiu visą veidą, ypač ten, kur neblizgu.

antrasis būdas yra specialūs purkšakalai tinkamai naudoti ant makiažo. Čia irgi nieko keisto, juk daugelis naudoja fiksažus, hidrolatus ar galų gale terminį vandenį, tad kodėl gi nepakeitus šių priemonių produktais su SPF.

Pradėjau ieškoti. Ir nors vakar atradau, kad net “Bioderma” (ne Lietuvoje) jau turi tokio tipo purškaliuką, didelės pasiūlos nėra. O jei kalbėti apie mūsų šalį, tai pirminė paieška davė tik du rezultatus – “Filorga” purškiklis ir “Cell Fussion C” iš Biovaistine.lt. Gal yra ir daugiau, bet visko gi neįmanoma aprėpti. Ypač kai aprašymai internete ne visada aiškūs. Abi priemones norėjau pabandyti, abi kainuoja panašiai daug (o visos veidui skirtos geresnės apsauginės priemonės yra nepigios). “Filorga” tikrai dar mano ateities sąraše, na o “Cell Fussion C Medispa Sunspray SPF 50+” naudoju jau kurį laiką. Beje, kam įdomu, tai yra P. Korėjos gaminys, o ta šalis tai jau tikrai pamišusi dėl apsauginių priemonių.

Priemonė pristatoma taip:

Šį nedidelį, į delną telpantį, purškiklį patogu nešiotis su savimi ir purkšti visur ir visada, kai reikia. Jis apsaugo odą nuo neigiamo saulės poveikio bet kuriuo metu. Priemonė padeda drėkinti po medicininių-estetinių procedūrų pažeistą odą ir suteikti jai švytėjimo. Sudėtyje esanti gausybė odą puoselėjančių veikliųjų medžiagų, tokių kaip bičių pienelis, hialurono rūgštis bei poligliutamino rūgštis padeda atstatyti odą ir suteikti jai sveiką išvaizdą, o įvairūs augaliniai aliejai pamaitina išsausėjusią odą ir suteikia jai skaistumo.

Šią purškiamą apsaugą galima naudoti ir ant plaukų, ji ne tik apsaugo plaukus nuo žalingo UV spindulių poveikio, bet taip pat drėkina plaukus nesulipindama jų.

Naudojimas: paskutiniame odos priežiūros etape užpurkškite priemonę. Gali būti naudojama kaip makiažo pagrindas ar ant makiažo. Ši daugiafunkcinė priemonė gali būti naudojama norint apsaugoti rankas (pvz. vairuojant), taip pat tinkama ir plaukų apsaugai. Procedūrą pakartokite kas 2-3 valandas.

Priemonę būtina suplakti prieš naudojimą.

Sudėtis:

Alkoholis, kaip visada, nedžiugina, tačiau aš nenustebau pamačiusi jį purškiamoje priemonėje. Naudojami saulės filtrai yra sintetiniai. Sudėtyje tikrai yra įdomių ir naudingų priedų, kad ir garsusis mano mėgiamas niacinamidas, taip pat aprašyme minėtos haliurono rūgšties.

Įvardinsiu minusą, kuris susijęs ne su produktu, bet su pakuote – man nelabai patinka purkštukas. Norėtųsi, kad jis priemonę skleistų smulkiau ir plačiau. Būtų ir efektyviau ir patogiau. Dabar kartais spjaudosi čiukšlėmis.

Kvapas lengvas. Nors aprašyme teigiama, kad priemonę galima naudoti ir ant plaukų, aš iš taupumo nemėginau. Tačiau veidui ir dekolte sričiai negailiu. Paprastai užsimerkiu, purkšteliu ant veido, palaukiu keliolika sekundžių ir viskas. Blizgumo nemėgstančioms merginoms gali užkliūti, kad produktas suteikia lengvo švytėjimo, bet šiaip nelipnus, nesukelia jokio nemalonaus jausmo, pvz., tempimo, erzinimo. Nesugadina makiažo.

Jei jaučiu, kad netolygiai pasklido (minėjau purkštuko minusą), tai švelniai švelniai, nenorėdama nuvalyti, ar sugadinti vaizdo, pirštų galais patapšnoju, kad geriau pasiskirstytų.

Išvykoje, vietos taupymo tikslais, aš ėmiau tik šią priemonę ir ryte purškiau ant veido prieš makiažą. Taip pat puikiai pasiteisino, makiažas ant viršaus gula be problemų.

Kol kas pakartotinai nenudegiau.

Aš labai tikiuosi, kad ateityje rinkoje atsiras daugiau tokio pobūdžio priemonių. Juk patogu ir išsprendžia apsaugos atnaujinimo problemą.


Įvertinimas:

Naudinga: Įsigyti produktą galite Biovaistine.lt. 55ml kainuoja 35 EUR.

Daugiau apžvalgų apie produktus su SPF

Ačiū, kad užsukote ir perskaitėte! Buvo įdomu? Netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Buvo neįdomu? Irgi netylėkite ir padėkite tobulėti! Draugaukime Facebooke, kur diskusijos vyksta drąsiau, bei Instagrame, ten daugiau spontaniškų momentų! Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

PR produktas (daugiau apie mano PR politiką čia).