Šiai apžvalgai ruošiuosi ilgokai, vis sunku prisėsti ir susisteminti viską, ką noriu pasakyti. Pradėsiu nuo to, kad vieną dieną sulaukiau kiniškos parduotuvės atstovų pasiūlymo draugauti. Parduotuvė, žinoma, turi ir drabužių skiltį, bet man asmeniškai, visiškai neįdomi ten siūloma apranga. Kad ir kaip gražiai kitos blogerės sugebėtų pateikti sukneles nuotraukose, mes vistiek matome, kad ir rankovės trumpokos ir ankštoka. O mano pačios pirkimas išgarsintoje parduotuvėje buvo visiškas fiasko. O kur dar šiokia tokia socialinė atsakomybė. Tiesiog aš tam nepribrendau, todėl nutariau išmėginti grynai kinų prekinio ženklo, o ne kažkokios imitacijos, produktą.

“Xiaomi” aš jau pažįstu ir net esu jus supažindinusi, mat bandžiau “MI Band” apyrankę. Beje, ji irgi pirkta iš tos pačios parduotuvės. Kažkuriuo metu ieškodama pakaitinės apyrankės, aš pamačiau, kad man pasiūlymus meta jau naujesniam modeliui. Taip atradau “MI Band 2”. Pirmasis modelis man labai patinka, todėl natūralu, kad užsimaniau ir antrojo. Jis palyginus turi didelį privalumą – laikrodį. Todėl nereikia nešioti dviejų prietaisų :). Tad, kaip supratote, pasinaudojau progą ir kinų parduotuvėje Gearbest.com išsirinkau norėtą apyrankę.

Pirma staigmena manęs laukė, kai sužinojau, kad apyrankę išsiuntė per DHL (tokio siuntimo būdo kaina priklauso nuo svorio ir apyrankei kainuotų apie 16 EUR). Aksesuaras mane pasiekė per vieną (!!!) darbo dieną! Šeštadienį išsiuntė, pirmadienį, 13 valandą, jau turėjau rankose.

“Xiaomi” savo daiktus pakuoja į tikrai gražias dėžutes, neatrodo, kad atkeliavo koks niekutis.

Šį kartą dėžutė kitokia, nei pirmosios mano apyrankės, kuri buvo supakuota į rudą pakuotę. Tiesa, parduotuvė įspėja, kad galite gauti ir anokią dėžę, nes gamintojas jas pakeitė tik rugpjūtį.

Lendam į dėžutę:

Šį kartą silikoninė apyrankė šiek tiek stilingesnė, jei taip galima pasakyti apie gumą.

Palyginimas su sena:

Viskas gana minimalistiška. Viduje išmanusis įrenginukas, silikoninė apyrankė ir krovimo laidelis. Dar yra kiniškas lankstinukas. Jei kam reikia, štai čia yra angliška versija.

Pirma rekomenduoju padaryti du dalykus: pakrauti apyrankę ir įsidiegti į telefoną programėlę “MI FIT”. Šią rasite oficialiose vietose, pvz., “Android” telefonų savininkai turėtų ieškoti “Google Play” parduotuvėje. Programa nemokama.

Įrenginys kraunamas per laiduką, kuris jungiamas prie kompiuterio USB jungties.

Įkrovę apyrankę jau galite bandyti suporuoti su programėle. Tikrai rasite kaip ir ką daryti :). Tiesa, kadangi aš turėjau seną apyrankę, o programėlė tai ta pati, teko šiek tiek pavargti. Poruotis jie nenorėjo. Padėjo programėlės išdiegimas, kešo išvalymas, telefono perkrovimas ir programos įdiegimas iš naujo.

Apie programėlės ypatumus galite paskaityti mano sename įraše, nelabai daug kas keičiasi. Gera žinia – kadangi ji susieta su jūsų pirmą kartą sukurtu profiliu, tai statistika išsisaugojo nuo ankstesnės apyrankės.

Žingsniamatis:

Miego režimų sekimas:

Man aktualiausios galimybės – vibravimas, kai kažkas skambina ir kai ateina elektroninis laiškas. Nes nesu iš tų žmonių, kurie paštą tikrinasi porą kartų per dieną, aš turiu realiu laiku žinoti kas vyksta. Taip pat galima prisidėti ir daugiau programėlių, pvz., kad vibruotų, kai ateina pranešimai iš “Facebook”, “Instagram” ar daugelio kitų.

Atsirado keletas papildomų funkcijų.

Jei pastebėjote, o ir minėjau, naujas prietaisas turi laikrodį, todėl galima pasirinkti vieną iš dviejų rodymo būdų. Dar jis laiko rodymu nepsiriboja. Spustelėjus mygtuką užsižieba laikrodis, dar kartą paspaudus – rodo kiek žingsnių nupėdinome, vėl spustelėjus – pamatuojamas pulsas, dar kartą – rodo kiek liko baterijos. Tokias funkcijas aš pasirinkusi, bet dar galima įjungti nueitą atstumą, bei sudegintas kilokalorijas.

Trečiame langelyje matote, kad per 11 dienų teišnaudoti tik 45% baterijos, tad pažadas, jog vieno krovimo užteks 20 dienų yra realus.

Iš tiesų, šios apyrankės super privalumas prieš pirmąją ir yra tas, kad “laikroduke” matai nueitus žingsnius. Nereikia traukti telefono.

Padeda įrenginys ir kitose srityse, pvz., juo galima atrakinti telefono ekraną. Tereikia įsijungti tokią funkciją. Prie minusų galiu priskirti tai, kad prietaisui vibruojant dėl atėjusio pranešimo, ekrane nerodo kokia programa jį siunčia. Ar “Gmail”, ar “Facebook”, ar kita – tiesiog jausite vibravimą, o ekranėlyje matysite simboliuką “app”.

Aš pati neišbandžiau, bet paveldėjęs mano seną apyrankę, vyras labai rekomendavo Notify & Fitness for Mi Band. Yra mokama ir nemokama versijos. Programa siūlo gerokai daugiau galimybių, tiek savo sporto rezultatų, pulso matavimų sekime, tiek pranešimų personalizavime.

Privalau pastebėti vieną labai svarbų niuansą. Naujasis “Mi Band 2” daug tiksliau skaičiuoja žingsnius, nei jo pirmtakas. Jei anksčiau, aš savo 11 tūkstančių žingsnių tikslą pasiekdavau vos apsukusi ratuką aplink rajoną, o pasisukiojusi po namus lengvai galėjau surinkti 2-3 tūkstančius, tai su antruoju modeliu tenka pavargti. O gamintojai ir reklamuojasi, kaip pagerinę žingsnių skaičiavimo algoritmą.

Ką dar turėčiau paminėti? Atsparumas dulkėms ir vandeniui juk irgi svarbus. Tiesa, nardyt nereikėtų, bet lietuje ar duše saugoti apyrankės nereikia.

Nutolti nuo telefono taip pat galima. Duomenis apyrankė kaupia į atmintį (tiesa, niekas nežino kiek, skaičiau atsiliepimų, kad už maždaug 7 dienas) ir sukelia į programėlę, kai vėl prisijungia.

Mano poreikiai nėra dideli. Aš tenoriu sekti savo žingsnių skaičių, gauti pranešimus apie laiškus bei skambučius, matyti laiką bei turėti gana simpatišką aksesuarą. Tiesiog esu absoliučiai patenkinta ir rekomenduoju, nes bent jau kainų kategorijoje tai tikrai įrenginys konkurencingas. Ir jei jūs manote, kad mano nuomonę įtakoja tai, kad gavau įrenginį nemokamai, tai žinokite, kad po savaitės užsakiau dar vieną, nes vyras pavyduliauja. Tiesa, rinkausi siuntimą paštu, tai lauksim turbūt iki kitų metų :D. Jei atvirai, tai aš vis drąsiau pasvajoju apie “Xiaomi” kompiuterį stilingai blogerei.


Įvertinimas:

Naudinga: Įsigyti galite Gearbest.com. Kaina – apie 21 EUR. Paprastas siuntimas nemokamas, registruotas – apie 80ct, per DHL – apie 16 EUR. Saugokitės padirbinių!

Ačiū, kad skaitoteGrįžtamasis ryšys man yra labai svarbus, tad būkit drąsūs ir aktyvesni! Draugaukime Facebooketen daugiau bendraujameInstagrameten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.