Atsinaujinau aktyvumo apyrankę, arba "Xiaomi Mi Band 2" apžvalga

Estimated read time 6 min read

Šiai apžvalgai ruošiuosi ilgokai, vis sunku prisėsti ir susisteminti viską, ką noriu pasakyti. Pradėsiu nuo to, kad vieną dieną sulaukiau kiniškos parduotuvės atstovų pasiūlymo draugauti. Parduotuvė, žinoma, turi ir drabužių skiltį, bet man asmeniškai, visiškai neįdomi ten siūloma apranga. Kad ir kaip gražiai kitos blogerės sugebėtų pateikti sukneles nuotraukose, mes vistiek matome, kad ir rankovės trumpokos ir ankštoka. O mano pačios pirkimas išgarsintoje parduotuvėje buvo visiškas fiasko. O kur dar šiokia tokia socialinė atsakomybė. Tiesiog aš tam nepribrendau, todėl nutariau išmėginti grynai kinų prekinio ženklo, o ne kažkokios imitacijos, produktą.

“Xiaomi” aš jau pažįstu ir net esu jus supažindinusi, mat bandžiau “MI Band” apyrankę. Beje, ji irgi pirkta iš tos pačios parduotuvės. Kažkuriuo metu ieškodama pakaitinės apyrankės, aš pamačiau, kad man pasiūlymus meta jau naujesniam modeliui. Taip atradau “MI Band 2”. Pirmasis modelis man labai patinka, todėl natūralu, kad užsimaniau ir antrojo. Jis palyginus turi didelį privalumą – laikrodį. Todėl nereikia nešioti dviejų prietaisų :). Tad, kaip supratote, pasinaudojau progą ir kinų parduotuvėje Gearbest.com išsirinkau norėtą apyrankę.

Pirma staigmena manęs laukė, kai sužinojau, kad apyrankę išsiuntė per DHL (tokio siuntimo būdo kaina priklauso nuo svorio ir apyrankei kainuotų apie 16 EUR). Aksesuaras mane pasiekė per vieną (!!!) darbo dieną! Šeštadienį išsiuntė, pirmadienį, 13 valandą, jau turėjau rankose.

“Xiaomi” savo daiktus pakuoja į tikrai gražias dėžutes, neatrodo, kad atkeliavo koks niekutis.

Šį kartą dėžutė kitokia, nei pirmosios mano apyrankės, kuri buvo supakuota į rudą pakuotę. Tiesa, parduotuvė įspėja, kad galite gauti ir anokią dėžę, nes gamintojas jas pakeitė tik rugpjūtį.

Lendam į dėžutę:

Šį kartą silikoninė apyrankė šiek tiek stilingesnė, jei taip galima pasakyti apie gumą.

Palyginimas su sena:

Viskas gana minimalistiška. Viduje išmanusis įrenginukas, silikoninė apyrankė ir krovimo laidelis. Dar yra kiniškas lankstinukas. Jei kam reikia, štai čia yra angliška versija.

Pirma rekomenduoju padaryti du dalykus: pakrauti apyrankę ir įsidiegti į telefoną programėlę “MI FIT”. Šią rasite oficialiose vietose, pvz., “Android” telefonų savininkai turėtų ieškoti “Google Play” parduotuvėje. Programa nemokama.

Įrenginys kraunamas per laiduką, kuris jungiamas prie kompiuterio USB jungties.

Įkrovę apyrankę jau galite bandyti suporuoti su programėle. Tikrai rasite kaip ir ką daryti :). Tiesa, kadangi aš turėjau seną apyrankę, o programėlė tai ta pati, teko šiek tiek pavargti. Poruotis jie nenorėjo. Padėjo programėlės išdiegimas, kešo išvalymas, telefono perkrovimas ir programos įdiegimas iš naujo.

Apie programėlės ypatumus galite paskaityti mano sename įraše, nelabai daug kas keičiasi. Gera žinia – kadangi ji susieta su jūsų pirmą kartą sukurtu profiliu, tai statistika išsisaugojo nuo ankstesnės apyrankės.

Žingsniamatis:

Miego režimų sekimas:

Man aktualiausios galimybės – vibravimas, kai kažkas skambina ir kai ateina elektroninis laiškas. Nes nesu iš tų žmonių, kurie paštą tikrinasi porą kartų per dieną, aš turiu realiu laiku žinoti kas vyksta. Taip pat galima prisidėti ir daugiau programėlių, pvz., kad vibruotų, kai ateina pranešimai iš “Facebook”, “Instagram” ar daugelio kitų.

Atsirado keletas papildomų funkcijų.

Jei pastebėjote, o ir minėjau, naujas prietaisas turi laikrodį, todėl galima pasirinkti vieną iš dviejų rodymo būdų. Dar jis laiko rodymu nepsiriboja. Spustelėjus mygtuką užsižieba laikrodis, dar kartą paspaudus – rodo kiek žingsnių nupėdinome, vėl spustelėjus – pamatuojamas pulsas, dar kartą – rodo kiek liko baterijos. Tokias funkcijas aš pasirinkusi, bet dar galima įjungti nueitą atstumą, bei sudegintas kilokalorijas.

Trečiame langelyje matote, kad per 11 dienų teišnaudoti tik 45% baterijos, tad pažadas, jog vieno krovimo užteks 20 dienų yra realus.

Iš tiesų, šios apyrankės super privalumas prieš pirmąją ir yra tas, kad “laikroduke” matai nueitus žingsnius. Nereikia traukti telefono.

Padeda įrenginys ir kitose srityse, pvz., juo galima atrakinti telefono ekraną. Tereikia įsijungti tokią funkciją. Prie minusų galiu priskirti tai, kad prietaisui vibruojant dėl atėjusio pranešimo, ekrane nerodo kokia programa jį siunčia. Ar “Gmail”, ar “Facebook”, ar kita – tiesiog jausite vibravimą, o ekranėlyje matysite simboliuką “app”.

Aš pati neišbandžiau, bet paveldėjęs mano seną apyrankę, vyras labai rekomendavo Notify & Fitness for Mi Band. Yra mokama ir nemokama versijos. Programa siūlo gerokai daugiau galimybių, tiek savo sporto rezultatų, pulso matavimų sekime, tiek pranešimų personalizavime.

Privalau pastebėti vieną labai svarbų niuansą. Naujasis “Mi Band 2” daug tiksliau skaičiuoja žingsnius, nei jo pirmtakas. Jei anksčiau, aš savo 11 tūkstančių žingsnių tikslą pasiekdavau vos apsukusi ratuką aplink rajoną, o pasisukiojusi po namus lengvai galėjau surinkti 2-3 tūkstančius, tai su antruoju modeliu tenka pavargti. O gamintojai ir reklamuojasi, kaip pagerinę žingsnių skaičiavimo algoritmą.

Ką dar turėčiau paminėti? Atsparumas dulkėms ir vandeniui juk irgi svarbus. Tiesa, nardyt nereikėtų, bet lietuje ar duše saugoti apyrankės nereikia.

Nutolti nuo telefono taip pat galima. Duomenis apyrankė kaupia į atmintį (tiesa, niekas nežino kiek, skaičiau atsiliepimų, kad už maždaug 7 dienas) ir sukelia į programėlę, kai vėl prisijungia.

Mano poreikiai nėra dideli. Aš tenoriu sekti savo žingsnių skaičių, gauti pranešimus apie laiškus bei skambučius, matyti laiką bei turėti gana simpatišką aksesuarą. Tiesiog esu absoliučiai patenkinta ir rekomenduoju, nes bent jau kainų kategorijoje tai tikrai įrenginys konkurencingas. Ir jei jūs manote, kad mano nuomonę įtakoja tai, kad gavau įrenginį nemokamai, tai žinokite, kad po savaitės užsakiau dar vieną, nes vyras pavyduliauja. Tiesa, rinkausi siuntimą paštu, tai lauksim turbūt iki kitų metų :D. Jei atvirai, tai aš vis drąsiau pasvajoju apie “Xiaomi” kompiuterį stilingai blogerei.


Įvertinimas:

Naudinga: Įsigyti galite Gearbest.com. Kaina – apie 21 EUR. Paprastas siuntimas nemokamas, registruotas – apie 80ct, per DHL – apie 16 EUR. Saugokitės padirbinių!

Ačiū, kad skaitoteGrįžtamasis ryšys man yra labai svarbus, tad būkit drąsūs ir aktyvesni! Draugaukime Facebooketen daugiau bendraujameInstagrameten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

40Comments

Add yours
 1. 1
  Vita

  Sveiki,
  Turiu pora klausimų – kokiu atstumu galima palikti telefoną, kad skambinant vibruotų apyrankė? Ar būtina, kad telefonas visą laiką būtų su įjungtu “bluetooth”?

 2. 2
  Salomėja

  Vita, dėl atstumo tai tiksliai nepasakysiu. Eksperimentuokite. Ar skaitykite bluetooth nuotolio specifikacijas. O kas liečia antrą klausimą, jei apyrankę naudosit tik dėl aktyvumo/miego sekimo, tai galite nelaikyti įjungti bluetooth, tik pvz. kartą per 1-2 dienas įsijungti ir susinchronizuoti duomenis. Bet jei norite viso funkcionalumo, virbravimų, pranešimų ir t.t., tada būtina laikyti įjungtą.

 3. 5
  Laima

  Sveiki,
  ačiū už išsamią informaciją, tačiau apyrankės niekaip nepririšu prie telefono. ta pati problema: anksčiau turėjau senesnę, dabar naujesnę – nesusitariam…

 4. 6
  Salomėja

  Laima, na kiekvienas atvejis individualus, tačiau patarimas toks. Išporuot seną. Išdiegt programėlę. Išjungt Bluetooth, perkrauti telefoną, įdiegti programėlę bandyti suporuoti naują apyrankę (seną iš vis geriausia nukišt kur toli). Naujoji būtinai turi būti gerai pakrauta. Dar galima bandyti poruoti su kitu telefonu, kartais suporuota apyrankė parsisiunčia atnaujinimus tiesiog ir tada jau gerai veikia. Kaip sakiau, daug visko skaičiau ir visiems skirtingi būdai padeda. Sėkmės.

 5. 7
  Laima

  Salomėja, dar kartą ačiū už info ir už laišką – pasisekė pririšti šį naują žaisliuką prie programėlės!

 6. 9
  Rūta

  Toks kvailokas klausimas, bet ar duomenis į endomondo galima kiap nors iš jos perkelti?

 7. 12
  Diedas iš kaino

  Labas. Per google ieškojau info apie šį įrenginį, nes reklamos padavė per facebooką. Tai noriu paklausti, ar jis nėra pernelyg moteriškas aksesuaras? Šiaip nenoriu, kad pamatę mane kas nors sakytų, jog visai subobėjau 😀 Nes nors forma man nelabai, bet reikėtų kažko panašaus

 8. 13
  Salomėja

  Tai ką man jums atsakyt? Aš daiktų į moteriškus ir vyriškus neskirstau. Mano vyras tokią dėvėjo, kol garaže nusudrožė, bet jis ne iš tų, kurie labai pergyvena, kad kas nors kažką sakytų, nes amžius ir gyvenimo patirtis jau nebe ta, kad reiktų įrodinėt random aplinkiniams vyriškumą.
  Nusipirkit kokią kamufliažinę apyrankę, ar ką 🙂 Gal diediškiau atrodys 🙂

 9. 14
  Diedas iš kaino

  Ne spalva netikusi, bet išvaizda. Nors visa kita patinka. Nu tiek to, palauksim, nedega 🙂

 10. 15
  Salomėja

  O tai kas tai išvaizdai? Šūdeliukas su ekranėliu, nieko nei moteriško, nei vyriško 🙂

 11. 17
  Salomėja

  Laikas nusistato pagal telefoną, įjungus programėlę ir sinchronizavus duomenis.

 12. 18
  Renata

  Sveiki, gal žinote kokiu būdu jis skaičiuoja žingsnius? Minėjote, kad skaičiuoja tiksliau, pagal ką jis sprendžia ar jus tikrai žingsniuojate ar ne 🙂 esu jauna mama, ilgi pasivaikščiojimai su vežimu tapo kasdienybe, įdomu jei rankos nejuda t.y. visą laiką būną ant vežimo ar jis skaičiuos žingsnius?

 13. 19
  Salomėja

  Renata, na techninių subtilybių aš tikrai neišmanau tai neapsimetinėsiu žinove. Tačiau galiu pasakyti, kad važiuojant automobiliu itin prastu keliu, tikrai priskaičiuoja žingsnių. Matyt jam užtenka judėjimo iš esmės.

 14. 20
  Alvida

  Sveiki,gal nevisiškai viską perskaičiau,bet nesupratau ar apyrankė veikia be telefono ar ne? Pardavėjų puslapiuose radau ,kad telefonas nebutinas

 15. 22
  Alvida

  Hmm, taigi jeigu aš apyranke padovanosiu žmogui neturinčiam ismaniojo telefono, bus snypstas 🙁

 16. 23
  Salomėja

  Na žingsnius jis ko gero rodys, bet net laiko nenustatysit be telefono. Ir šiaip čia išmanaus įrenginio papildymas gal labiau 🙂

 17. 24
  Dangyte

  Laba, dar klausimas del suderinamumo – aprašyme rašo jog reik android 4.5 versijos, su senesne jis neveikia?

 18. 25
  Salomėja

  Sveiki, jei gamintojas taip rašo, tai matyt neveikia :). Aš pati neturiu tokio seno telefono, kad galėčiau patikrinti.

 19. 26
  Ieva

  Aš atkreipiau dėmesį butent i tai,kad lauke man vis tarpais neskaičiuodavo žingsniu, su vežimuku vaikštau tel rodo 10 tuks virs o apyranke net 5000 nerodo nors pora kvartalu apeinu…o namie drasiai būna 10tuks.gal is tikro kad ranka padeta ant vezimuko rankenos ir nejuda ji…

 20. 27
  Salomėja

  Visko gali būti, vieniems nepriskaičiuoja, kitiems per daug prisuka, pvz automobilyje. Tobulo įrenginio turbūt nebūna 🙂

 21. 30

  Laba, kaip veikia miego rėžimas jis pats nustato, kai tu miegi eini ar reikia dar kažką nuspausti, kad paskui galėtum stebėti kaip miegojai?

 22. 33
  Salomėja

  Galima nustatyti, kad vibruotų. Apyrankėje nėra jokių nustatymų, viskas telefone.

 23. 34
  Artur

  Sveiki, o kaip su zingsniais? Stovint vietoje ir judinant ranka vistiek skaiciuos kaip zingsni?

 24. 35
  Salomėja

  Tai tik pigi apyrankė, nereikia iš jos norėti stebuklų. Taip, ji priskaičiuoja ir netikrų žingsnių 🙂

 25. 36
  persepcija

  Aš pati neseniai tik susidomėjau išmaniaisiais laikrodžiais. Tai iš pradžių pabandymui turėjau patį pigiausią FitBit su bazinėm funkcijom, tai greit pabodo. Jis ir vandeniui nelabai atsparus buvo, tai baisoka kažkaip net rankas plautis būdavo. Ir dizainas man nelabai priimtinas buvo, kadangi aš mėgstu užsidėt laikrodį ir jo nenusimt, tai man tai visai svarbu. Žodžiu pradėjau ieškot tokio, kuris atitiktų poreikius. https://www.elektromarkt.lt/lt/huawei-fit-ismanusis-laikrodis-titanium-grey-apyranke-large-black Tai šitas galiu pasakyt jau labiau pro. Krauti reikia vos ne kas savaitę, labai patvarus, galima naudoti net plaukiojant baseine (!) ir pats dizainas man labai mielas 🙂 Kaina irgi nesikandžioja, aišku neturi tų funkcijų kaip laikrodžiai už tūkstantį eurų, bet būtent sportui tai pats tas 🙂

 26. 37
  Miglė

  Sveiki, užsisakiau ir aš, bet nelabai suprantu, ji man neįsijungia ir įdedant kraut jokios švieselės neįsijungia. Gal kažką netaip darau? 🙁

 27. 39
  Agnė

  Sveiki, kokiu būdu reikia nustatyti kad vibruotų kai skambina arba ateina el.laiskas ?

 28. 40
  Salomėja

  Agne, o kas nepavyksta? Aš jau kurį laiką nebenaudoju apyrankės, tai nežinau kiek pasikeitė programėlė nuo to laiko.

+ Leave a Comment