Pastaruoju metu pastebiu, kad mano įžangos ilgėja, pripinu asmeniškumų, vis paplepu apie šį bei tą. Ir kaip tik vakar skaitinėjau eilines “sėkmingo blogo” taisykles ir galvojau, kad praktikoje jos neveikia. Pvz., siūloma nerašyti kasdien, ir tuo labiau dažniau. Daryti tą reguliariai ir pan. Nepasiteisina :). Dalis žmonių užsuka iš google ieškodami konkrečios apžvalgos ir jiems visai dzin ar tai tavo antras įrašas per dieną, ar antras per mėnesį. Tie, kurie skaito nuolatos, dažniausiai ateina tada, kai apie įrašą praneši FB, jei jiems tuo metu rūpi kiti dalykai, tai mojuok nemojavęs, perskaitys kai turės laiko, jei nepamirš.

Kadaise rašiau kitą blogą, bet jis buvo asmeninis, užkniso, kad jį skaito daug pažįstamų nedraugų ir išjungiau. Tada rašiau gana slaptą dienoraštį, kurį žinojo gal tik 10 skaitytojų. Po metų pasiilgau ano blogo, vėl įjungiau ir ką? Niekas niekur nedingo, visi skaitovai užuodė, kad jis vėl yra ir susirinko. Dar taisyklės sako, kad nereikia rašyti smulkmenų, kurios turi tik man vienai išliekamąją vertę. Aha? Tikrai? Vakar truputį pasipasakojau apie vestuves (tik man įdomu, tik man svarbu) ir įrašas skaitomiausias per visą mėnesį, manau tikrai ne dėl lūpų dažų. Taigi, jokių taisyklių! Rašau, kaip jaučiu ir tą dieną norisi, bendrauju, ieškau savęs ir stengiuosi lanksčiai žiūrėti į situacijas, o ne kurti grafikus, ok? Nors tuos “motyvacinius” straipsnius visada įdomu paskaityti ir pasinešioti mintyse. Leidžia apgalvoti, ko iš blogo noriu aš.

Na, o susirinkote čia tikrai ne įžangos paskaityti, taip? Susirinkote į dantų  pastų apžvalgą. Retas svečias mano tinklaraštyje, tad šį kartą aptarsiu net tris!

Pradėsiu nuo gražiausių “Ecodenta” naujienų – ekologiškos dantų pastos nuo apnašų su natūraliu kokosų aliejumi ir cinko druska kasdienei dantų priežiūrai bei taip pat ekologiškos jautriems dantims ir dantenoms su natūralia druska ir kalio citratu.

Tai buvo tas atvejis, kai dantų pastos mane patraukė savo pakuotėmis. Ir akcentuojamais ingredientais, nes pvz., druskines pastas aš pastoviai pirkdavau rusiškas, o kokosinė apskritai yra įdomybė ir priminė čia neseniai kilusią dantų balinimo kokosų aliejumi bangą. Serijoje yra dar ir pasta su papaja, bet ji mane domino mažiau, o štai tarp tų dviejų apsispręsti buvo sunkiau, tad įsigijau abi (kad man kas būtų litų laikais pasakęs, kad pirksiu pastas vos ne po… na, bet negyvename praeityje). Abi vienu metu padėjau į vonią ir abi jas su vyru naudojome.

Išorinės pakuotės, kaip matote tokios tikrai labai ekoišvaizdžios. Pačios tūbelės kiek paprastesnės.

Aprašymai:

Kokosinė pasta:

Aktyvi veiklioji medžiaga cinko druska pasižymi antibakteriniu poveikiu, padeda suardyti bakterijų kolonijas, susiformavusias ant dantų paviršiaus, ir mažinti naujų apnašų susidarymą. Kokosų aliejus tradiciškai yra laikomas dantis balinančia bei blogą burnos kvapą naikinančia natūralia medžiaga. Natūralūs sudėtiniai komponentai padeda šalinti dantų apnašas ir taip kovoti su akmenų atsiradimu tarpdančiuose. Sudėtyje esantis ksilitolis pasižymi dantų emalio remineralizaciją skatinančiomis savybėmis. Dantų pasta – švelnaus kokosų skonio ir pipirmėtės gaivos.

SudėtisGlycerin, Hydrated Silica, Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Xylitol, Cellulose gum, Sodium Coco-Sulfate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Zinc Citrate, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Aroma (Limonene),Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Druskinė pasta:

Dantų jautrumą sukelia įvairios priežastys: temperatūros pokyčiai, valgant karštą, šaltą maistą, rūgštys susidariusios nuo saldaus maisto ir kt. Dantų pastos sudėtyje esantis kalio citratas padeda formuotis apsauginiam sluoksniui, saugančiam jautrius dantis nuo aplinkos poveikio, nuramina ir sumažina jaučiamą diskomfortą. Dantų pasta praturtinta natūraliu alavijų ekstraktu, kuris pasižymi raminančiu efektu, naudingu jautrioms, sudirgusioms dantenoms, bei druska, švelniai tonizuojančia burnos gleivinę. Druska dantų pastai suteikia pikantišką sūrų skonį, o pipirmėtė – gaivos.

SudėtisGlycerin, Aqua, Hydrated Silica, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Tripotassium Citrate, Sodium Chloride, Sodium Coco-Sulfate, Cellulose gum, Dipotassium Glycyrrhyzinate, Mentha Arvensis Leaf Oil*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil* (Limonene), Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Abi pastos man patiko. Net labai. Tačiau akivaizdu, kad mūsų šeimoje buvo labiau įvertinta kokosinė, nes ji greičiau baigėsi. Aš kiek prisibijojau jos skonio, nes kokosai paprastai priemonėse nuvilia. Tačiau čia nėra vien tik kokosinis kvapas, jis persimaišo su pipirmėte. Jaučiasi ir gaiva, ir malonus saldumas, kuris manęs neerzina. Sunku pasakyti, kiek saugo nuo apnašų susidarymo, bet valytis dantis man malonumas.

Druskinė pasta yra įprastesnio pastoms skonio. Tiesiog mėtinė, gaivi, lengva, neišgraužia burnos, nejautrina dantų, ją naudojant, sakyčiau, mano dantų jautrumas net šiek tiek apmažėjo. Per kvailą galvą buvau paveikta reklamos ir nusipirkau “Signal” mėlyną pastą. Po savaitės nebegalėjau net vandens atsigerti, kaip dantis skaudėdavo. Būtent po jos ėmiau vartoti šias dvi pastas ir dabar net po specialaus balinimo rinkinio naudojimo nebejaučiu hyperjautrumo.

Abi pastas tikrai kartosiu, šioje srityje aš nesu pamišusi dėl naujovių ir galiu šimtą metų naudoti tą patį.

Kokosinė pasta baigėsi ir į jos vietą stojo melioninė, kuri stiprina dantų emalį.

Ryški, gelsvai žalsva pakuotė tikrai traukia akį ir tai karščiausia “Ecodenta” naujovė. Pati kažin ar būčiau pirkusi tokį skonį, nes aš ir kramtomą gumą perku tik pipirmėčių, o visi saldukai ne man. Tačiau priemonę gavau išbandyti, žinojau, kad mano vyrui tikrai patiks. Beje, taip ir buvo! Jis, jei parūpinčiau, tai tik vaikiškas (dėl skonio) ir naudotų 😀

Aprašymas:

Tai dvigubas kalcio šaltinis jūsų dantims! Jos veikimas užtikrinamas natūralios kilmės mineralinių kalcio druskų sąveika, kurios padeda remineralizuoti dantų emalį. Tyrimais patvirtinta, kad kalcio glicerofosfatas, kurį sudaro kalcis ir fosforas, padeda apsaugoti dantis nuo kasdienio rūgščių ir apnašų poveikio. Kalident, kurio struktūra artima danties struktūrai, tiesiogiai papildo emalį mineralais, taip pašalindamas mikroįtrūkius. Ši mineralų formulė kartu su fluoru padės jums susigrąžinti sveiką dantų būklę.
Vaikams iki 6 metų naudoti žirnio dydžio kiekį, stebėti, kad nenurytų. Jeigu vartojami produktai, kurių sudėtyje yra fluorido, pasitarkite su odontologu arba savo gydytoju.

SudėtisGlycerin, Aqua, Hydrated Silica, Calcium Hydroxyapatite, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Aroma, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Fluoride, Calcium Glycerophosphate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Sodium saccharin.

Ši pasta jau yra su fluoru, kuri tikras dantų ėduonies priešas. Produktas mano dantų irgi nejautrina, išvalo švariai ir jokių priekaištų savybėms neturiu. Buvo nedrąsu bandyti, kaip ir kokosinę. Bijojau sintetinio ir bjauraus skonio. Bet jis nors ir yra labai stiprus, visgi labai labai artimas tikram melionų kvapui. Nors tai nėra mano mėgiamiausias skonis, bet bijoto pasibjaurėjimo nekelia ir tikrai pasta bus naudojama iki galo. Mano vyras mielai pirktų vėl, o aš visgi labiau linkusi į kitus “Ecodentos” siūlomus skonius.

O jūs ar bandėte kažką iš šių pastų? Patiko?


Įvertinimas:

Ekologiškos pastos:

Melioninė pasta:

Naudinga: Įsigyti galite beveik visur: dedesniuose prekybos centruose, “Drogas”, “Eurokos” ir t.t. Ekologiškos pastos kainuoja 4.99 EUR, melioninė – 3.89 EUR.

Buvo įdomu? Netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Buvo neįdomu? Irgi netylėkite ir padėkite tobulėti !

Draugaukime Facebooke, bei Instagrame (stengiuosi dažniau kurti instastories!). Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Melionų skonio pasta yra PR produktas (daugiau apie mano PR politiką čia).