Vienas vasaros mėnuo dingo. Laukėm laukėm, laukėm laukėm, tada buvo karantinas, ne koks pavasaris, galiausiai atėjo vasara ir ji jau tuoj persiris į antrą pusę. Ech. Bent birželis buvo neblogas 🙂 Tradiciškai rašau suvestinę. 

Kosmetika

Jei pirmais šių metų mėnesiais aš negalėjau pasigirti kosmetikos naujovėmis, tai birželį pramušiau. Iš Iherb.com atsisiunčiau „SheaMoisture“ plaunantį kondicionierių garbanotiems plaukams. Tada iš vienos kompanijos pirkau aliejų garbanoms, o kadangi su jais esu draugavusi ir pažino iš vardo, tai pridėjo dar visokių gėrybių.

„Maybelline“ ir „L’oreal“ papildė dekoratyvinės kosmetikos krepšelį. Greitai papasakosiu apie naują tušą. Visada dėkinga už gėrybes, kurios ant bangos.

„Garnier“ pasirūpino apsauga nuo saulės. Siuntinyje radau ir vieną perlą savaiminiam įdegiui, kuris tikrai vertas atsiliepimo. Pradžiugino ir „Margarita“ atsiuntusi truputį jūros dvelksmo.

Mane pasiekė ir „Lovelula“ grožio dėžutė. Apie ją pasakojau,  galvojau bus smagu pabendraut apie tai, verta dėmesio ar meh, bet tylit, tai neatrodo, kad labai sudominau, ar ne? Aš likau vienintelė dėžučių gerbėja, matyt. Kitos jau viešai neaptarinėsiu, tik parengsiu atsiliepimus apie gautus produktus, jei pasirodys verti dėmesio. 🙂 Beje, minėjau, kad daug tikiuosi iš dezodoranto. Tačiau po trijų dienų lyg ir pradėjusi džiaugtis, kad man jis veikia, pradėjau pastebėti didėjantį limfmazgį pažastyje. Deja, ne pirmas kartas, kai taip nutinka nuo dezodoranto, tad teks likti prie Nivea vyriško antiperspiranto. 

Taigi, medžiagos atsiliepimams nepritrūks, tik duokit noro juos rašyt! 

Darbai

Įpratau papasakoti apie darbus. Šį kartą jau nebekalbėsiu apie rašymą ir atvirukus. Ten viskas klojasi sava vaga, tikiuosi stabilios kreivės aukštyn, tikiuosi tobulėjimo ir kad viskas bus gerai :).

Kas liečia timpų parduotuvę, tai jau aną sykį minėjau, kad ją labai vertinu, kaip patirtį su el. prekybos sistema, kurią galima įsirašyti į CV.  Mano vyras sako, kad turėčiau padėti kitiems mažiems verslininkams padėti susikurti parduotuvę, nes daugelis bijo. Aha, aš ir pati bijau ;). Tai va, pati parduotuvė ramiai sau plūduriuoja. Viskas daugiau mažiau, kaip aš įsivaizdavau tada, kai abejojau ar daryt. Bet geriau daryt, nei nedaryt, ane? Paskutinis pardavimas, nesiekiantis net 10 EUR, buvo prieš pusantro mėnesio. Tai ar verta leisti pinigus tik dėl idėjos, kuri svarbi vien man, palaikymo?

Puikiai suvokiu, kad čia reikia marketingo kampanijos ir dalykai patys neužsikuria. Iphone nebūtų toks populiarus vien iš inercijos. Viską padarė teisinga reklama :). Tačiau, gal žmonės ir galvoja, kad viską gali pasidaryti patys, bet tiesa ta, kad marketingas nėra tik postukas feisbuke. Tai nuoseklus, rimtas, daug laiko užimantis darbas, kurį reikia išmanyti, nes kitaip švaistomi resursai. Na, pvz., aš to nemoku.

Aną kartą nusipirkau IG reklamos vienam Šiukšlynėlio postui. Paprašiau, kad IG rodytų žmonėms, su panašiais pomėgiais, kaip mano sekėjai. O ką IG? Rodė ne panašiems, o mano sekėjams. Ko man visai nereikėjo, nes norėjau pasiekti naujus žmones. Tad jei nemoku net reklamos teisingai nusistatyti ir mėtau eurus, tai tikrai net nesvajoju apie visapusišką marketingo kampaniją. Žinote, būna fotografai, dizaineriai ir kiti kūrėjai, kurie neturi patirties, sutinka kažką padaryti pigiai ar nemokamai, kol susikuria portfolio. Tai gal kada atsiras žmogus, kuris siekia karjeros marketingo srityje ir norės smėlio dėžės pažaisti. O kol kas viskas liks taip. Pradžioje lėkiojau visur ir ieškojau leggings’ų, dabar jau radusi tiesiog gražias timpas jų nebeperku. Sakiau imsiu tik jei bus ypatingos arba didesnio dydžio, nes jaučiu tokių trūkumą. Ir pati, ir išpirko greičiausiai tas, kurios buvo didesnės. Čia mano mėgiamiausios šiuo metu:

Protarpinis badavimas

Jau pusantro mėnesio propaguoju protarpinį badavimą. Mano pasirinktas režimas yra 18:6.  Realiai tai kartais atrodo 19.5:4, 19:7, 17:5 ir t.t. Viskas priklauso nuo gyvenimo aplinkybių. Bet šiaip, per 1,5 mėnesio gal tik kokios 5 dienos sugriuvo. Dėl to, kad sveikas protas sako, jei nepavalgysi dabar, tai kitą galimybę turėsi tik po 5 valandų ar panašiai. Čia taip buvo keliaujant. 

Ar numečiau svorio? Iš esmės – ne. Nuo pradinio nukrito apie 1kg, o toliau svyruoja tai +0.5, tai -0.5. Jei svarbus būtų tik svoris, tai labai demotyvuotų. Tačiau man patinka savijauta. Cukraus lygis nešokinėja. Jaučiuosi ne tokia išsipūtusi, energingesnė, ypač vakarais, nes seniau jau norėdavau prisnūsti. Mažiau valgau. Todėl tęsiu mažiausiai dar vienam mėnesiui!

Šiaip turiu labai daug minčių apie svorį ir visuomenės spaudimą. Pvz., aš esu stora. Ar man tai trukdo? Jei taip gerai pagalvočiau, tai ne per daug. Nesijaučiu graži. Bet aš nesijaučiau graži ir būdama plona, tai yra mokyklos laikais. Vis dar būdama studijų laikais. Numetusi svorio po skyrybų. Plonesnė, bet vistiek negraži 🙂 Tad jei atmetame grožį, tada man nekliūna storumas. Bet aš jaučiu spaudimą. Iš ko? Tikrai ne iš savo šeimos narių. Iš aplinkos.

Visų pirma parduotuvės sako, kad esu nenormali, todėl savo drabužių pasiūlą baigia L dydžiu, kartais XL, kuris neretai pamažintas, o ir tikrai beveik visada išpirktas. Netikit? Atsidarykit va šiandien vykstantį HM seilą ir pažiūrinėkit sukneles. Kiek atsiverčiau, tiek tik S arba M telikę. Taip pat matau, ką žmonės kalba forumuose ir discorduose. Sakysit, kam kreipti dėmesį? O gi tam, kad laido riteriai drįsta sakyti tai, ką galvoja, nes nereiks prisiimti atsakomybės. Tačiau taip bent išgirsti nediplomatiškų tikrų nuomonių. Mačiau, kaip jūtūberės Chanelette nuotrauką išdidino iki smulkmenų ir juokėsi, kad šortų guma truputį įsirėžusi į šoną. Mačiau, kaip nupaparacino Merūno žmoną ir aptarinėjo jos kūną tikrai ne palankiausiai. Skambėjo tokie žodžiai “aš badaučiau geriau, nei taip apsileisčiau”. Jaučiat? Badaut yra geriau, nei atrodyt ne taip, kaip tave spaudžia visuomenė. Tuo labiau, kad toje foto matėsi, kad šeima laimingai leidžia laiką, o nupaparacinusi mergina rašė, kad labai gražiai bendrauja su vaikais. Bet stora. Bet apsileidusi. Taškas. Visa kita nubraukiama.

Bet kas yra tas apsileidimas? Aš per kelionę į Estiją žiūrėjau, ką valgau ir ką valgo mano vyras bei bendrakeleivis. Praleidau visus pusryčius. Pietus valgydavau tokius pačius. Dažniausiai tai būdavo tradicinis kavinės vištienos kepsnys su priedais. Ledų neatsisakiau, išeidavo 1, kartais 2 porcijos, tų ant pagaliuko, bet praleidau visus šokoladukus, kurių buvo daug. Kavą gėriau tik juodą. Vakarienes arba praleisdavau, arba valgydavau tik trečdalį, dėl vaizdo. Tai būdavo kokios nors sriubos su mėsos konservais. Atsisakydavau ir nealkoholinio alaus vakarais, nes jame yra cukraus. Didžiuliame karštyje kelionė motociklu yra nelengvas fizinis darbas. Ypač žvyrkeliuose. Ir dabar pasakykit man, kodėl vyrukai, kurie valgė 3k daugiau, bei užkandžiavo ir gėrė cukrų nėra laikomi apsileidusiais, o aš esu? Tik todėl, kad mūsų kūnai reaguoja skirtingai? Kitokia medžiagų apykaita, amžius, lytis? 

Dar apie kūną

Šiaip aš galvoju, kad tas spaudimas atrodyti tobulai man kiša koją labai stipriai. Ir čia išryškėja vyrų bei moterų skirtumai. Moterys daug metų kovoja už lygias teises. Feminizmas ten ir viską, bet ėjė, mes pačios sau prisistatom tiek barjerų ir niekaip savęs nevertinam lygiavertiškai. Pvz., pasakykit man, koks vyras atsisako nusimaudyti karštą dieną upėje, nes gal jo kojos nenuskustos, ar bikini sritis neatrodo tobulai dėl to, kad kelionėje nebuvo galimybių tvarkytis? Oi ne, jie sustoja prie vandens telkinio, pūkšt ir mėgaujasi gyvenimu. Aš sustoju prie vandens telkinio ir sakau, kad nenoriu maudytis, o iš tiesų motodžinsuose taip šutino, kad išbėrė užpakalį. O būtų malonu sukišti į upę, oi būtų!

Ar jums tokie barjerai nejuokingi? Man juokingi, tik kaip juos perlipt? Kaip negalvot apie dalykus, kurie kitiems vienodai rodo, nes tikėtina, kad niekas nenupaparacins ir išsididinę forumuose neaptarinės? Pasidžiaugsiu, kad per karščius bent jau liemenėlę namuose palieku, nors mano krūtinė atrodo, kaip ir turi atrodyti beveik keturiasdešimtmetės stambokos moters natūrali krūtinė. Ar kas nors mieste pastebėjo? Abejoju! O jei pastebėjo? Turbūt pagalvojo kažką ir pamiršo, tikrai vakare namuose su šeima neaptarinėjo. Kiek daug kompleksų, kiek daug!

Kelionės

Visą pavasarį prasėdėjome namie, tai birželis atrodo tarsi nutrūkus nuo grandinės. Toli nebuvome, tačiau keliavimo dvasią pavyko pajusti. 

Aplink Lietuvą

Kiekvieną vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje mes važiuojame į savo tradicinę kelionę aplink Lietuvą motociklu. Kadaise ją padarėme mopedu. Apie šių metų išvyką savo bloge parašė Gedas. Tad telieka tik įdėti nuorodą ir keletą nuotraukų :). Įsivaizduokit, kad čia kaip laikraštyje “tęsinys 5 puslapyje”, tad perskaitot intarpą ir grįžtat čia 🙂

Lietuva-Latvija-Estija

Turėjome ir kiek rimtesnę kelionę iki pat Estijos šiaurės. Jai skyrėme keturias kablelis truputį dienos. Ši kelionė nuo mūsų įprastų skyrėsi tuo, kad važiavome ne dviese, o tryse. Tad buvo du motociklai, trys žmonės ir jau reikėjo daugiau derintis. Žinot kaip būna, jau ir dėl valgymo, ir dėl nakvynės, ir dėl maršruto tenka tartis daugiau.

Keletas bendrų vaizdų, kaip paprastai atrodo mūsų dienos kelyje 🙂 

Estai palaisto kai kurias atkarpas. Kitaip per dulkes matomumas yra keli metrai.

O visus kitus kelionės įspūdžius aš aprašiau Niekiviskmėjinėjimuose, tad šio teksto papildymą galite perskaityti čia. O dėl to, ką rašiau aukščiau, suprasite, kodėl tekste “nenorėjau maudytis” yra kabutėse :).

Grįžusi prašiau nufotografuoti mane tokią nelabai kokią 🙂

Ir noriu papasakoti, kodėl motociklines keliones aš vadinu sunkiomis. Įsivaizduokite, kad keliaudami automobiliu kelis šimtus kilometrų gana rimtai pavargstate. Ir kojas pamankštinti norisi, ir kelias kartais pabosta. Juk visko būna, ar ne? Tačiau mašinose dažnai veikia kondicionieriai. Sėdite sąlyginai patogiai, galite pakeisti pozą. Su motociklu važiuoti smagu. Betarpiškai esi kelyje. Tačiau yra keletas nepatogių niuansų.

30 laipsnių karštis. Ant tavęs striukė su nugaros, pečių ir alkūnių apsaugomis. Sveria tikrai daug, tiek daug, kad aš jos nemėgstu nešiotis rankose, per sunki :). Kadangi ji yra šiek tiek atspari lietui, tai nepasakytum, kad labai gerai kvėpuoja. Yra atsegamos ventiliacijos angos, bet tai ne suknutė ant petnešėlių ir ventiliacija veikia tik judant. Džinsai stori. Strateginėse vietose (klubai, keliai) įsiūtas papildomas kevlaro sluoksnis. Tai medžiaga atspari trinčiai. Ties keliais – apsaugos. Šiaip tie džinsai beveik tiek pat patogūs kaip ir bet kurie kiti, bet karštyje tos apsaugos pradeda šusti. Šikna, šiaip jau irgi. Galiausiai sudirgsta. Batai auliniai. Labai svarbi aprangos dalis. Tik jų dėka mažo incidento Gražutės regioniniame parke metu, mano čiurna beveik nenukentėjo. Tačiau 30 laipsnių karšyje su juodais, vandeniui atspariais auliniais komforto nerasi. Pirštinės – odinės, storos. Bent jau šalmą nusipirkom baltą, nes su juodu oi kaip užkepdavo galva. Mes pakeitėm komunikaciją ir ausinės šiek tiek didesnės už senas. Man truputį spaudė kairę ausį. Tas truputį po keturių dienų tampa įkyriu skausmu :). Į moto bagažą daug daiktų neįsidėsi, tai ir plaukų kaukė, ir paakių kremas lieka namie 🙂

Dėl visų aprangos niuansų aš nemėgstu trumpų pasivažinėjimų. Na, tų, kai vyras siūlo važiuot pas jo tėvus motociklu, ar palėkt iki prekybos centro. Tačiau ilgos kelionės man patinka. Nepatogumai nugalimi, įspūdžiai nepakartojami. Jei, klausiate, kodėl traukia, jei rašau, kad sunku? O kodėl žmonės keliauja į kalnų žygius, nors ten tikrai nelengva? Gi galėtų paprastu takeliu pasivaikščioti. Kiti įspūdžiai ir tiek. 

Vestuvių metinės

Birželio 27-tą šventėm penktas vestuvių metines. Šiaip kartu esame jau 11.5 metų. Bet aš švęst mėgstu 🙂 Ir džiaugiuosi, kad vyrui neužtruko visą gyvenimą suprasti, kad ilgos rožės nėra mano gėlės 🙂

Teko šiek tiek pasukti galvą, ką greito ir įdomaus nuveikti. Aš galvojau, kad gal reikia į Burokaraistelę važiuoti. Dėl asmeninių sentimentų, bet dėl nakvynės vietų stokos nusprendėme, kad važiuosime į Kauną. Tiesiog pasivaikščioti. Rezervavom kambarį „Metropolyje“ ir planas yra. 

Traukiniu važiuoti man visada šventė. Na, o Kaunas ir toks pats, koks buvo tada, kai studijavau (pvz., vis dar žali troleibusai, kai kurios parduotuvės ir kavinės išliko), ir kitoks, ir pasitvarkęs, ir net juokingas:

23k žingsnių Kaune yra gerai. Bet mano konversiukai nutrynė pirštus. Šoviau į akropolį nusipirkti kažko labai patogaus. Čia suviliojo Crocs basutės, kurios jau nu neturi kaip trint. Aha, padai vistiek nutrinti, bet čia jau jokie batai nepadės, gal eisenoje bėda. Bet baskės tai žiauriai patogios, neišlipsiu aš iš jų, kai išsigydysiu pusles. 

O tada vyras skėlė staigmeną. Noriu tau padovanoti kvepalus, sako, tik išsirink. Aha, o aš tai nežinau ko noriu! Pauosčiau kelis „Douglas“, trumpam stabtelėjau prie „Black Opium“. Ai. Tada užsukom į „Kristianą“. Tik čia kažkaip nejauku, toks konsultantės neatrodo įtikintos, kai taip paprastai apsirengę žmonės sukasi aplink kelis šimtus kainuojančius buteliukus. 

Į akį krito „Mugler“ serija „Les Exeptions“. Konkrečiai tai „Woodissime“. Pauosčiau. Labai patiko.

„Yra labai nedaug tokių ryškių aromatų kaip argamedis: jis prieskoninis, medienos ir animalistinis. Mėgstu dirbti su natūraliomis žaliavomis ir atrasti joms naujų atspalvių. Siekdamas sušvelninti animalistinę argamedžio prigimtį, panaudojau kvepenės gėlę, švelnų zomšos prisilietimą ir prinokusių vaisių – sultingų abrikosų ir slyvos – skambesį“.

Jean-Christophe HÉRAULT

Bet abejojau. Tai dar pauosčiau keletą kvapų iš įprastos „Thiery Mugler serijos“. Turiu taip pat medžiu ir pipirais kvepiančius „Angel Muse“. Tad norėjau ir kitus pauostinėti. Bet tie woodissime šaukė. Grįžom prie stendo. Beje serijoje gal 6 kvapai ir visų uostyti nedrįsau, nes jau nieko nebūčiau užuodusi. Stoviu, galvoju, bandau jau ne tik ant popieriaus, bet ir ant rankos. Vėl ateina konsultantė ir bando įtikint pabandyti kitus. Ir dar sako – jų labai mažai reikia ir ilgai laikosi, užtai tokia kaina. Ok, sakau, papurškit ant rankos. O ji tik purkšt purkšt purkšt tris kartus! Tris kartus! Aš paprastai, kai kvėpinuosi, purkšteliu vieną kartą ant riešo ir tada abu riešus vieną į kitą patrinu ir dar jais už ausų perbraukiu. Tai jei pasakymas, kad jų labai nedaug reikia reiškia tris papurškimus, tai kiek ji varo, kai taip “normaliai” nori pasikvėpinti? Visgi jos pasiūlymas manęs neįtikino. Ir iš parduotuvės išėjom su woodissime

Aš pati gana lengvai sugalvojau, ką noriu dovanoti vyrui. Ir ne, nėra taip, kad mes kasmet dovanojam kažką. Tiesiog arba norisi, arba ne. Tai aš senokai sugalvojau ir senokai įteikiau. Bet jis savo bloge, kurio nuorodą įkėliau aukščiau, ir pats papasakojo :).

Na, o tada Kaune dar vaikščiojom, tada dirbom kavinėje, pralaukėm škvalą, dar vaikščiojom ir atėjo kita diena, traukinys, kuriame, kaip paaiškėjo, labai gerai dirbasi. 

Knygos

Šį mėnesį gavau labai daug knygų iš leidyklų. Tikros Kalėdos! Tik skaityti nespėju. Kelionėse neėmiau skaitinių į rankas, tad šį mėnesį įveikiau tik 6 knygas. Ir jos tokios:

Labai nustebino „Blogio šnabždesys“, nes sugebėjo mane įtraukti. Tiesa, vienoje vietoje sukvailiojo, bet tikiuosi, kad kitose serijos dalyse tokių dalykų nebebus. 

Itin graži istorija ir „Visi pasaulio vandenys“. Apie skausmą. Apima daug, bet reikia pajusti. Šią knygą galima perskaityti labai greitai ir neužčiuopti esmės. 

„Ramus gyvenimas“ – intelektualus detektyvas. Ramus, lėtas, bet su geromis įžvalgomis ir puikiu humoru. 

Beje, šiandien (06 30) „Knygų klubo“ naujienlaiškyje rasite tris mano knygų rekomendacijas. Palieku ir nuorodą, tiems kas tingi, ar pavėluos prenumeruoti. 

Tai va. Toks tas mėnesis. Tikiuosi nebuvo nuobodu 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).