Apie mano plaukų dažymo (ne)rutiną ir “Salerm Biokera Natura” dažus

Estimated read time 6 min read

Pirmadieniais mano įrašai vėlyvi, vis neįsivažiuoju, o dar ir rašiau tekstą ne sau, tad tik dabar turiu laiko blogui. Ir juokinga, kad prireikia taisyti kiekvieną žodį, mat įsigijau atskirą klaviatūrą, o nešiojamą kompiuterį pakėliau į akių lygį (kaklo skausmai užkniso juodai), tai ta naujokė kiek platesnė ir rašydama aklai nepataikau bei vis persislenku per vieną raidę :). Pamažu. Šiandien kalbėsiu apie plaukų dažus ir kaip prasidėjo mano dažymo istorija.

Natūrali mano plaukų spalva yra lietuviškai pilkai ruda, bet ne ta šiaudų, o tamsi. Ir pirmą kartą plaukus dažiau devintoje klasėje. Tas bandymas vyko su nuplaunamais dažais, man regis tie “Palette” pakučiai dar ir dabar mėtosi prekybos centruose. Žinoma, kad jokio efekto ant plaukų nepasimatė. Tada su mama pirkome turguje rusiškus dažus ir dažėm jais. Tad buvau provincijos diva ir vaikščiojau netolygiai nubalinta-geltona, su juodomis šaknimis. Ei, viskas gi vyko prieš 20 metų :). Bebaiginėjant mokyklą mane apėmė raudonos manija ir ne vienus metus bandžiau tapti ryškiai raudona, bei išlaikyti spalvą. Gaila, kad tada nebuvo visokių palaikomųjų produktų, tad raudona greitai nusiplaudavo. Pavargusi nusidažiau rudai, pamenu nuo pat pirmo kurso prie ryškios manęs pripratę grupiokai net nepažino, kai atėjau į paskaitas tamsi :). Vėliau buvo violetinių, juodų, rudų, ryžų spalvų periodai, dargi pora menų su chna :), bet niekada nebandžiau tapti blondine. Jau ir su ryža spalva man sunkiai sekėsi. Plaukai auga kaip pašėlę, šaknis dažyti reiktų kas savaitę norint tobulumo. Tad jau keli metai, kai esu tiesiog ruda. Perku vidutinio tamsumo rudus dažus, kurie svyruoja nuo šaltesnės iki šiltesnės spalvos. Neturiu jokios rutinos, tai yra, kas kartą dažau vis kitokiais dažais, jų kaina svyruoja nuo 2 EUR iki 20 EUR. Dažau dėl dviejų priežasčių: pirma, tai jau nuo 20 metų turiu žilų ir nesu pasirengusi su jais draugauti, taip pat jie labai kontrastuoja su mano tamsiais plaukais, o antra, tai nudažyti plaukai labiau spindi, sveikiau atrodo.

Pastarąjį kartą į savo dažų asortimentą akį užmesti man pasiūlė “Vitrina Pro” atstovai ir kadangi aš neturiu reguliarios rutinos, tai yra, kaip sakiau, kas kartą išbandau kažką naujo, tai pasirinkau bandyti “Salerm Biokera Natura”, spalvą 7,735 blond brasilian chocolate.

Dažai pristatomi taip:

Biokera natura – ilgalaikiai plaukų dažai sukurti augalinių aliejų pagrindu. Be parabenų, be silikonų, be PPD ir be rezorcinolio. Sudėtyje yra migdolų, argano, makadamijų, kviečių gemalų, aviečių, ricinos aliejai.

Prisiminkite, kad profesionaliose parduotuvėse dažai parduodami be oksidantų ir kt. priedų. Tad juos reikia įsigyti atskirai. Kompanijos atstovai pasirūpino, kad dažytis galėčiau like a pro, tad gavau ir indelį, ir pirštines, ir net uždangalą rūbams apsaugoti! Visa tai “Vitrina Pro” irgi parduoda.

Įdomybė, kurią radau siuntinyje yra “Lendan Plex Forte” produktas.

Teko girdėti apie panašias priemones, bet neteko bandyti. O ji pristatoma taip:

tai dviejų žingsnių plaukų priežiūros sistema atkurianti, stiprinanti ir apsauganti plaukus nuo cheminių procedūrų metu (plaukų dažymas, šviesinimas) patiriamų pažeidimų. PlexForte turi unikalią technologiją, kurios pagrindą sudaro keletas skirtingų svorių molekulių atitinkamai veikiančių vidinę ir išorinę plauko struktūrą ir taip užtikrinančių visapusį plauko atstatymą.

Mažesnio svorio molekulės įsiskverbia į vidinę plauko struktūrą ir taip padidina plauko pluošto stiprumą ir atsparumą tokiems procesams, kurių metu plaukas yra stipriai tempiamas ar lankstomas, kaip pavyzdys: plaukų šukavimui, džiovinimui.

Didesnio svorio molekulės koncentruojasi viršutiniame plauko sluoksnyje, o polimerizuojasi natūraliai plaukus džiovinant. Šio proceso metu yra užtikrinamas plauko pluošto užvėrimas ir atstatymas, taip padidinant plauko stiprumą ir apimtį, sumažinant plauko pluošto dėvėjimąsi ir įtrūkimus bei suteikiant plaukams lengvą kritimą, spindesį ir gyvybingumą.

NR. 1 Bond Booster – plauko struktūrą surišantis produktas.

Techninis produktas, naudojamas padidinti plauko atsparumą ir stiprumą, tokių cheminių procedūrų metu kaip plaukų šviesinimas ar dažymas.

Nr. 2 Bond Filler – produkto paskirtis užpildyti plauko struktūrą ir stabilizuoti plauko sudėtinių dalių tarpusavio ryšius. Padidinti plauko atsparumą, stiprumą, pripildyti aminorūgštimis, kurios maitina plauką, uždaryti plauko sieneles ir užtikrinti ilgalaikį procedūros efektą.

Nurodytą kiekį nr.1 produkto reikia sumaišyti su dažais. O vėliau priemonė nr. 2 naudojama kaip nenuplaunamas kondicionierius po dažymo.

Seniau man būdavo labai sunku nusidažyti plaukus pačiai. Būdama studentė laukdavau, kol grįšiu namo ir padės mama. Bet labai jau sunku būdavo suderinti laiką. Kai pradėjau gyventi su dabartine savo meile, man padėdavo jis. Bet vėl gi esi priklausomas nuo kito, reikia prašyti, ištaikyti, kada yra nuotaikos ir t.t., tad kai pradėjau dažytis artima spalva, numojau ranka ir išdrįsau tą darytis pati. Milijonai moterų nusitepa, tai jau aš negaliu? Suprantu, kad ten kokia įmantria spalva galima nepadengti plaukų ir iš toli švies brokas, bet kai rudus dažai rudai, tai ką jau ten. Tad užsimaišau dažus, imu spec. teptuką ir tepu šaknis, po to pirštais labai gerai masažuoju plaukus. Taip, aišku, nudažau ir odą, bet užsitikrinu, kad visur patenka priemonės. Galų neliečiu ir surišu juos gumele į svogūną. Po 20-ties min šiek tiek dažų paskleidžiu ir ant jų, o dar po 10 einu plauti galvos.

Būsiu atvira, nežinau kiek tas “Plexforte” veiksmingas. Kadangi aš drastiškai tono nekeičiu, tai niekada ir nejaučiu, kad mano plaukai būtų labai kažkaip labiau pažeidžiami po dažymų. Kaip tik sveikesni atrodo. Po paskutinės procedūros taip pat nesiskundžiu, tad bent jau tikrai nekenkia. O ir dažais esu patenkinta. Gera konsistencija, neteka ir nudažo žilus. Blizga ir štai jau 5 kartus ploviau, o viskas vietoje, greičiau nuaugs nei nusiplaus (esu dažiusi su “Garnier Ola” ir kažkuriais iš “L’oreal”, kurie man nusiplaudavo per du kartus).

Beje, kirpykloje aš plaukus esu dažiusi tik du kartus gyvenime. Kartą Ukmergėje, kai dar buvau studentė, bandžiau tapti ryža, bet tą kartą supratau, kad pati taip pat moku. O dar vieną kartą buvau laimėjusi “Panelės” konkurse šukuosenos keitimą, tai buvo nudažę porą sruogų šviesiai ir ištiesinę plaukus. Žinoma, kad ne prieš būčiau kas kartą eiti į kirpyklą, bet man net kirptis labai sunku prisiruošti :).

O jūs dažot plaukus? Dažnai? Patys? Kokiais dažais?


Įvertinimas:

Naudinga: Priemonių ieškokite “Vitrina Pro”. Dažai – 7,80 EUR (reikia atskirai pirkti oksidantą), “PlexForte” – 12,90 EUR (užteks ~3 kartams).

Kai jūs tylit, man atrodo, kad neskaitot. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

PR produktas (daugiau apie mano PR politiką čia).

12Comments

Add yours
 1. 1
  Rita

  Sveiki, jauna buvau-daziau. Ir plaukai tada eziukas buvo ir daziau spalvomis nuo iki, dabar, jau koks 15 metu kaip, ilgesni, nedazyti. Draugauju su zilais

 2. 2
  Salomėja

  O esate tamsi ar šviesi? Kažkaip mano aplinkoje su žilais lengviau susidraugauja šviesesnės. Aš laukiu, kol ne pusė bus žilų, o dauguma, tada gal reiks nustot dažyt 🙂

 3. 3
  Dalia

  Nedazau 🙂 Esu paauglystej dazius nuplaunamais vysniniais ar violetiniais, bet sunkiai matydavosi. ir pora kartu po pora nenuplaunamu sruogu, kai mama dazydavosi 🙂 nelaukiu, kai bus zilu daugiau nei keli, nezinau, ka reiks daryt veliau. dazyt nenoriu, spalva patinka,apsikraut papildomomis proceduromis nenoriu, bet ant tamsiu labai matysis zili ir keistai styros del savo strukturos :/ bet tiketina, kad greiciau vaiksciosiu prazilus, nei dazysiu kas dvi savaites 😀

 4. 4
  Dalia

  Siaip, jei buciau gimusi sviesiaplauke, tai tikrai buciau dazius raudonai ir butinai spalvotai – vadinu gaidzio spalvom bei velesniais laikais buciau vienaragis 😀 kai norejau nusidazyt protarpiais melynai apsigalvojau nusivylus, kad reiktu balint o ta melyna tuoj nusiplautu…

 5. 5
  Salomėja

  Aš šiuo metu turiu vienadienius dažus, kurie ir ant tamsių matosi, bet žiauuuuriai tingiu žaist. O būčiau šviesi, tai tebetęsčiau raudonos epochą visą gyvenimą turbūt.

 6. 6
  Ingrida

  Niekad nesu dažiusi plaukų. Ir taip nelaukiu kada reikės tą daryti:( Mano plaukai ilgi, labai stori, rudi. Net nenoriu pagalvot kiek plaukų dažymas laiko atims ir kiek kainuos:))

 7. 7
  Salomėja

  Bet gi plaukų dažyti neprivaloma, kodėl apie tai kalbama kaip apie neišvengiamybę? Dabar kaip tik palankios mados visam natūralumui. O laiko atima nei daug nei mažai. Apie valandą kas kartą (pusvalandis nusidažyti, pusvalandis laukt). Na ir nuo 5 iki X EUR už dažus. Būna baisiau 🙂

 8. 8
  DaliaM

  Dažau, esu irgi tamsių rudų plaukų, irgi dažau maždaug nuo studijų metų. Esu jaunystėj irgi bandžiusi tiek raudonų bei violetinių atspalvių, tiek tada buvo madoj visokios šviesintos sruogelės. Ekstremaliausia ką turėjus – tai toks kirpimas su šone paliktu prailgintu trikampiu, tada buvau nudažyta 3 spalvom (mėlyna, žalia ir pan), bet neryškiai matės ir gaila, greit nusiplovė. Anksčiau dažydavau, nes norėjau ryškesnio atspalvio, kažkaip nepatiko pablukus natūrali plaukų spalva. Dabar jau keli ir žili plaukai rodosi, tai dabar dažausi dar ir dėl to. Retai tai darau, maždaug kas pusmetį, gal iš taupumo taip retai, nes dažymas kirpykloje daug kainuoja, daug daugiau nei kirpimas. Dažau pas kirpėją, nes taip įpratus (jau kokius 10 metų tik taip). Nežinau, jei pradėsiu taupyt viską labiau, gal pradėsiu namuose, bet kol kas visai neapsišvietus nei kokios firmos dažus pirkčiau, nei kokį atspalvį rinkčiausi, kol kas negalvoju apie tai. Na ir gal jei siūlytųsi kas iš artimųjų kad galėtų nudažyt, gal ir kitaip galvočiau (o dabar reiktų pačiai)…. Aš net kaukių namie neprisiruošiu užsidėt, o čia reiktų ilgai kauptis, man paprasčiau pas kirpėją nuvažiuot sutartu laiku 🙂 Dar papasakosiu – kai buvau užsienyje, irgi dėl taupumo buvau susiradus tokius institutus, kur ruošia kirpėjas, ale mokymo centrus, ten dažymas daug pigiau kainuoja nei normalioj kirpykloje. Išbandžiau tik vieną kartą dažymą ten, bet jei būčiau pasilikus ilgiau užsienyje, tikrai ten eičiau, nes na juk negi galima kažkaip netaip nudažyti artima natūraliai spalva 🙂 Juolab kad spalvas sumaišydavo proporcijom jų trenerės-mokytojos 🙂 O kol geriasi dažai, dar ir arbata vaišindavo ir rankas masažuodavo 🙂 Tikrai nėra ko bijoti, o plaukų dažai geri, žinomo ir labai vertinamo gamintojo 🙂

 9. 10
  Ingrida

  Man plaukų galiukus kirpėja kerpa dvi valandas (įskaitant plaukų plovimą), tai galima įsivaizduoti kiek tų plaukų yra… Labai norėjau kažkada plaukų tiesintuvo, ėjau į parduotuvę rinktis, kad būtų lengvas, patogus rankoj. Bet nei vieno karto nepanaudojau… Tiesiog per daug plaukų, ranka pavargsta net neįpusėjus. Vargas su jais. Ir bandžiau karpyti, nes tada jų mažiau, bet pradėjo pūstis. Kuo trumpiau kerpu, tuo labiau pučiasi ir garbanojasi. Nepaisant visko, patinka man mano plaukai, tiesiog reikalų su jais daug būna:))) Iš kitos pusės, jei sugalvosiu dažyti bus proga paeksperimentuoti su spalvom:)

 10. 11
  Salomėja

  Ingrida, suprantu problemą, kai daug plaukų :). Man labai padėjo nusiskusti. Žmonės mano, kad esu nusiskutusi tik vieną pusę galvos, bet iš tiesų ir dar visas galas išskustas, tai realiai daugiau nei pusė galvos ir vistiek tų plaukų sočiai pakanka 😀

 11. 12
  Miglė

  Gimiau dukra kirpėjai, tai plaukus dažau nuo keturiolikos ir visokiom spalvom, kaip užplaukia 😀 privalumas, nes kartais užsimanau ko nors truputį labiau crazy, o tai brangiai kainuoja. Esu buvus juoda, ryža, raudona, violetinė, visų spalvų ruda, o šiuo metu ruda su šviesiom sruogelėm, kai dauguma galvos bus nušviesinta, dažysiu kur kas šviesesne šalto tono ruda. Tokia vos ne pilkai ruda 🙂 ir dar galvoju apie pastelinius rožinius galus. Žodžiu, eksperimentai nesiliauja 😀

+ Leave a Comment