Štai ir vėl susitinkame mano mėnesio pasikalbėjimuose. Keista, atrodo, kad kovas buvo labai ilgas, bet tuo pačiu, regis, kad vasario tekstą rašiau prieš kelias dienas. 

Puikiai pamenu, kad tuo metu koronos virusas dar tik artėjo, visi bijojom karantino, ekonominio nuosmukio. Šiek tiek stebėjausi žmonėmis, kurie juokiasi iš tų, kurie perkasi maistą lyg ketintų dvi savaites kojos iš namų nekelti. O štai, visa tai jau vyksta. Ir nori nenori, viruso tema dominuoja. Na, bet pakalbėkime apie kovą. Kaip visada, kalbėsiu visiškai atvirai išsipasakodama džiaugsmus bei vargus. 

Karantinas

Jau daugiau nei dvi savaites Lietuva yra paskelbusi karantiną. Mūsų šalyje jis nėra itin griežtas. Tai yra, nėra uždraustas judėjimas, tiesiog uždarytos visos įstaigos, kurios aptarnauja klientus, išskyrus maisto parduotuves ir vaistines. Taip pat draudžiama išvykti iš šalies. Daugelis žmonių persikėlė dirbti į namus. Pasipylė milijonai klausimų, kaip išgyventi su savo pačių vaikais. Šitas mane labiausiai stebina. Ir manau, kad iš tiesų, per laiką žmonės gal net supras, kad ne mokytojai ir mokykla kalta dėl jų angelėlių prasto elgesio bei pažymių 🙂

Na, o aš dirbau namuose iki tol. Bet negaliu pasakyti, kad karantinas nieko nepakeitė. Ir dar kaip! Beveik kiekvieną dieną buvau įpratusi per pietus kažkur išeiti. Keliaudavau į paštą išsiųsti siuntinių. Ar timpų parduotuvei ieškoti, ar tiesiog pasivaikščioti. Dabar gi išeinu tik jei reikia išsiųsti arba atsiimti siuntinį. Susisuku per 20 min, jokio žingsnio į šoną. Ir tai nutinka ne kiekvieną dieną. Dar gi, aš buvau pripratusi kasdien išėjusi nusipirkti kažką valgyt. Ir ką nors prie kavos :). Dabar reikia galvot ir gamintis 🙂 O gaminti aš nemėgstu. Nutrūko ir mano pilates mankšta. Tiesa, dėstytoja yra įkėlusi video į FB, bet na, reikia labai jau daug motyvacijos tuo užsiimti vienai. 

Anglų kalbos kursai irgi persikėlė online. Nesu tuo sužavėta. Žinoma, geriau, nei nutrauktų visiškai ir galėtum apverkti savo pinigus. Tačiau dabar visai kitaip praktikuojamės kalbėjimą, nemažą laiko dalį sprendžiam ryšio sutrikimus. Kita vertus, nėra taip jau blogai viskas. Mokausi toliau, baigia praeiti pirminis šokas ir atrodys, kad tie nuotoliniai kursai yra puikūs ir visada tik tokie ir galėtų būti. 

Nors esu namisėda, bet vistiek mes gi tai pulo pažaisti eidavom, tai pasivaikščioti, tai į Ikea, tai į Senukus, vakarienės į kavinę :). Dabar gi tik namai ir namai. 

Darbai

Karantino išvakarėse nuverkiau posmelį iš nevilties, kad ateina žlugimas. Kaip žinote, turiu atvirukų parduotuvę. Ir mano manymu, atvirukai tikrai nėra būtinoji prekė. Šią veiklą aš valdau įmonės vardu. Įmonė privalo turėti bent vieną darbuotoją. Bent vienas darbuotojas privalo gauti algą, na, galima jam nemokėti, kaip aš ir darau, bet būtina sumokėti mokesčius (Sodra, kuri turi grindis ir t.t.). Čia susidaro nemažos sąnaudos. Keletą užsakymų turėjau ir kaip niekada krykštauju, kai toks įkrenta, bet iš prekių, kurios kainuoja keliasdešimt centų ir nėra būtinosios, išsilaikyti nėra itin lengva net ir gerais laikais. Ir tai nėra veikla, kuri galėtų pretenduoti į paramą. O net jei baigsis koronos protrūkis, klausimas ar bus lėšų atnaujinti likučius bei išspausdinti kažką naujo. Taip pat neaišku ar išsilaikys nedidelė spaustuvė, su kuria bendradarbiauju. Kol kas tai tik neramios mintis, nes balandį dar tikrai tempsim, o po to gal ir dar, bei dar ir dar truputį. Nepasiduosi gi tik todėl, kad neramu.

Dar žinote, kad turiu timpų parduotuvę. Šita užšalusi, nes šiuo metu nėra net kaip rasti prekių, cha! Nors dar naujienų bus bus, dar turiu ką įdėti. Tačiau timpos reikalauja tik investicijų (kai perki ir ruoši prekes), bet pati parduotuvė valgyti neprašo (išskyrus techninį išlaikymą, kuris nėra neįveikiamas), tai gali stovėti metų metus iki kol viskas atsigaus. 

Aš vis dar turiu savo rašymo darbą, kuris dabar visiškai 100% užima mano dienotvarkę. Tačiau kaip ir visose srityse, taip ir čia, labai trapu ir bet kuriuo momentu bijau išgirsti “ačiū, nebereikia”. Visgi, kiekvieną dieną primenu sau, kad dar ne šiandien ir su džiaugsmu, kad esu naudinga, kimbu į darbus. 

Pramogos

Dar iki karantino buvom sugalvoję pakeisti aplinką ir paskutinį savaitgalį nuvažiavome į Ignaliną. Išsinuomojom kambarį viešbutyje. Na ir ką, atvažiuojam, o registratūra – restorane prie baro. Tik va, restorane vyksta gedulingi pietūs. Čia tas atvejis kai a) nelabai nori eiti į pilną salę žmonių, nes juk pandemija, bet, o ką daryt? b) nelabai jauku c) Bliambački, kas šiais laikais sugalvoja buriuotis į visokius gedulingus pietus. Būsiu žiauri, bet pakasei su pačiais pačiais artimiausiais ir išsiskirstai. Na, nebent tavo hobis yra laidotuvės, tada kodėl ne. 

Šiltąjį šeštadienį jau nebeapsikentėm buvimo namuose ir atidarėm moto sezoną. Šiaip pavasarį mane sunku įkalbėti, nes aš labai bijau. Bijau mašinų ir visko. Tačiau po dviejų savaičių karantino aš labai nesilaužiau. Juolab, kad ir automobilių truputį mažiau. Tik truputį, nes užmiestyje kamščiai prie kiekvienos sustojimo aikštelės. Tai apsukom ratą, buvo smagu galvą pravėdinti. 

Visos kitos likusios pramogos – knygų skaitymas. Man tas tinka. Ai, dar stebiu paukščius. Pasikabinom mes lesyklą, tai per tris savaites jau išnagrinėjau elgesio modelius ir atskiriu zyles bei žvirblius. 

Kosmetika

Visai keista, bet kovas atnešė nemažai PR naujienų. Dosniai palepino “L’oreal” ir aš net spėjau sunaudoti bei aprašyti vieną gausioje dėžėje rastą produktą – glikolines ampules.

Apžvalga: “L’oreal Paris” veido ampulės su glikolio rūgštimi “Revitalift laser”

Taip pat “Garnier” pradžiugino “Hair Milk Mask” atnaujinimu. Dabar turiu visas tris rūšis, apie vieną jau esu papasakojusi, primenu:

Apžvalga: “Garnier Botanic Therapy” intensyvaus poveikio plaukų kaukė “Hair Milk Mask”

Tikrų įdomybių sulaukiau iš Medexy.lt parduotuvės. Naudoju jau porą savaičių ir balandžio viduryje jau planuoju pakalbėti apie pirmą įspūdį. 

Kosmetikosparduotuve.lt papildė plaukų priežiūros sandėliuką. Apie “Rica” produktus jau esu šiek tiek rašiusi. Manau, įdomiausias čia yra šveitiklis 🙂

Pati pirkau korėjietišką saulės kremą veidui. Nors tiek tos saulės dabar ir tematau, bet neketinu dėl vieno neatsargaus išėjimo į lauką vėl apsipilti pigmentinėmis dėmėmis. 

Neturiu ką įdomaus papasakoti apie kasdien naudojamas priemones. Viską esu parašiusi arba dar per mažai laiko čiupinėju. Realiai, gana nuobodžiai gyvenu :). Dekoratyvinę kosmetiką beveik apleidau. Tenaudoju BB kremą ir birią pudrą (jei einu į lauką). Kartais paspalvinu antakius (net jei neinu į lauką, bet gi į veidrodį žiūriu). O vakarais micelinis – prausiklis – tonikas – paakių kremas – veido priežiūros mišinys (naujienos iš medexy.lt + savaiminio įdegio lašai). 

Random mintys

Kaip manote, kas bus kai koronaviruso pandemija taps suvaldyta? Savaime suprantama laukiame ekonominio nuosmukio. Liks tūkstančiai bedarbių, pablogės kriminalinė atmosfera, padaugės plėšimų. Taip pat nemažai išlikusių verslininkų įvertins tai, kad tik internetas ir el. parduotuvės karantino metu kažkiek gelbėjo. Bet šitą visi ir taip žino. Ką manot apie globalesnius pokyčius. Koks bus pasaulis? Kokia bus Europos Sąjunga, kuri parodė, kad visiškai nėra jokio vieningumo ir vos tik prasidėjo neramumai – pyst pyst visi nesitarę sau užsidarė. Kiek metų turės praeiti, kad pasaulis taptų bent šiek tiek panašiu į 2019-tuosius?

Dar pastebėjau įdomybę. Mano soc. burbule labai dažnai pasimatydavo antivartojimo šalininkai. Jie puldavo žmones pamatę, kad šie įsidėjo bulves į plastikinį maišelį. Nuolat skleidė zero waste idėjas. Tačiau šiuo metu aš nebepastebiu, kad jie itin piktintųsi įpakuotomis bandelėmis. Į storiukus pasibaisėję nekelia straipsnių apie tai, kaip šalis gavo 100 tūkstančių vienkartinių antkojų medikams ir 200 tūkstančių vienkartinių kaukių ir nerėkia, kad visos apsaugos atsidurs banginio pilve. Juk Žemei ta koronos pandemija buvus nebuvus. Koks jai skirtumas ar čia negyva plynė? Plastikas vandenyne vis dar yra mūsų problema ir mes norime išgelbėti planetą tokią, kokia ją įsivaizduojame, nes jai to gelbėjimo nereikia. Kodėl gi zero wasteriai kažkokie pritilę tapo ir neagituoja medikų nesirengti vienkartiniais plastikiniais rūbais? Ar aš cinikė? Šiek tiek. Bet tik noriu pasakyti, kad žmogaus nagai visada atsukti į jį. Kai jau kalbam apie artimųjų ar savo gyvybę, tai tada banginuką galim aukoti?

Kažkaip nebepastebiu ir pylos internetui. Niekas nebesibara, kad visi sukišę nosis į telefonus ir nebendrauja vieni su kitais. Pasirodo, kad internetas ne toks jau ir blogas ane? Dabar jis padeda įsigyti maisto ir susisiekti su mama kitame mieste, ir su dėstytojais, grupiokais, kaimynais, sese bei draugais. Ką be jo darytume? Būtume visiškai izoliuoti ir iš tiesų galėtume bendrauti su veidrodžiu. O ir vartojimas jau nebe taip drožiamas. Jei seniau buvo “nustokime vartoti”, “nustokime vartoti”, tai dabar nustoję vartoti (bent jau pramogas tai tikrai) matome, kad ekonomika sugrius, nei darbo, nei pinigų nebus. Tie, kurie be darbo nepirks paslaugų iš dar gyvuojančių verslų,  tada dar labiau viskas grius. Tad dabar vis pasigirsta naujos mintys – jei tik galit, jei dar gaunat algą, tai vartokit! Pirkit knygas, nes leidyklos tuoj žlugs, pirkit iš mažesnių verslininkų, pirkit iš didesnių, nes gali būti, kad kasininkė dabar vienintelis maitintojas visoje šeimoje, o didysis prekybos centras vienintelis darbdavys miestelyje. Šitas viruso protrūkis priverčia ne tik pagalvoti, ką žmonija darė ne taip, bet šiek tiek reabilituoti demonizuotus dalykus, ar ne?

Pabaigai

Aš noriu priminti, kad viruso protrūkis dar nepasiekė piko. Prašau, neatsipalaiduokit, ypač kai Velykos ant nosies. Jei nesusirgot per šias savaites, negalvokit, kad čia nieko tokio. Saugokit save, nesusitikinėkit su žmonėmis, jei nėra reikalo, tuštinkit šaldiklius ir nebėgiokit į parduotuves.

Na ir galiausiai keli mano lomografijos kadrai. Mažai kur buvau, tai ir nuotraukų nedaug.

Na tai tiek! Kaip sekasi jums? Netylėkit, šiuo metu kaip niekada yra smagu palaikyti kontaktą 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).