Apie gyvenimą, kosmetiką, knygas, darbus, pomėgius bei sportą. Balandis 2020

Estimated read time 9 min read

Bet rimtai! Kur dingo balandis? Kovas atrodo toks išsitempęs ir ilgas, o pastarasis mėnuo op op ir dingo 🙂 Aš net nežinau ar turiu pakankamai minčių parašyti tokio ilgio tekstą, kurio niekas neskaitys. Bet užtat šiandien yra pirma gegužės diena ir kokia graži! Šį tekstą rašysiu štai tokiomis aplinkybėmis:

Kosmetika 

Taigi, vis dar karantinas. Beveik visą mėnesį nenaudojau dekoratyvinės kosmetikos, nes tiesiog tingėjau. Bet į pabaigą atsirado stiprus noras kiek pasigražinti. Tad dabar rutina tokia: saulės kremas, mineralinė pudra (sumaišiau dvi skirtingų gamintojų ir skirtingų spalvų, nes viena buvo per tamsi, kita per šviesi), antakių tušas, blakstienų tušas. Pasirodo pastarojo visai užtenka, kad pasijusčiau pasidažiusi ir gražesnė. 

Kas liečia naujoves, tai jų itin mažai. PR siuntinių kaip ir nebėra, sulaukiau tik mielos Biok dovanėlės bei dezinfekuojamo gelio rankoms. Bet nieko keisto, visiems gi sunkūs laikai, o aš ir nebesu aktyvi blogerė. Pati pirkau minimaliai, nes nelabai ko trūksta. Nerealiai įdomus faktas, bet per šį pavasarį, tinklaraščio skaitomumas tik kyla. Ir smarkiai, beveik kaip gruodį ir tikrai daugiau lankytojų nei buvo tada, kai rašiau kiekvieną dieną. Karantininis nuobodulys? 

Dabar esu daugiau sulindusi į knygas nei kosmetiką, tai pastarųjų siuntiniai ir pradžiugina dažniau. Pati įsigijau porą „Bioderma“ produktų. Vieną kartoju. Žinote, kas įdomu? Kai aktyviai rašiau apžvalgas, beveik niekada nepirkdavau to paties produkto. Nes gi reikia atrasti kažką naujo, išbandyti neturėtą, turėti apie ką pasakoti. Užsisukdavau tokiuose spąstuose. Atrodo kažką bloge pagiriu, o ieškau naujo ir vėl. Dabar gi ši priežastis kaip ir mažiau aktuali, tad galiu kartoti, kas man patinka. Visgi, kol kas stengiuosi nuo nereikalingų pirkinių susilaikyti. Kelios išimtys gerai, bet reiktų sandėlius apmažinti. 

Apie savo mėgstamiausius karantininius produktus neseniai rašiau atskirą tekstą. Užsukit čia

Knygos

Kaip jau minėjau, aš dabar labiau gyvenu knygose, nei kosmetikoje. Šiaip visada taip buvo, tik gal knygų instagramo neturėjau. Kviečiu ten mane sekti. Pasidalinu skaitiniais, leidyklų naujienomis ir kitais dalykais. Užsukit ir į mano knygų blogą bei facebook. Visgi daugiau nei 1000 atsiliepimų yra šis tas. Vis prisimenu, kai viena draugė klausė, kodėl mano bloge paieška nebeveikia, nes ji neranda kažkokios knygos. Cha, sakau, taigi aš jos neskaičiau. Sunku patikėti, atsakė. Bet iš tiesų, namie turiu lentyną, kurioje gal septyniasdešimt neskaitytų knygų. Ir kaip faina būna kažką rinktis!

Na, o balandį perskaičiau 11 knygų. Beveik 12, nes „Pačinko“ baigiau šiandien ryte. Viena knyga buvo iš bibliotekos, penkias dovanojo leidyklos, tris pati įsigijau, dvi iš „Milžino“. Iš tiesų, kai prasidėjo karantinas, tai skaitymo tempai sumažėjo. Daug dėmesio atėmė naujienų tikrinimas, o dėl streso kažkaip būdavo sunku susikaupti. Žinote, kam čia skaityti, jei tuoj mirsi 🙂 Dabar viskas nusistovėjo. Gal virusas ir nedingo, bet žmonės pripranta ir tampa kiek abejingesni. Tad vėl vakarais lendu į istorijas. Labiausiai patiko Robert Bryndza „Mergina lede“. Tiesiog dėl to, kad labai mėgstu detektyvus, tokių balandį perskaičiau penkis. 

Darbas

Čia galiu kalbėti apie tris dalykus.

1. Atvirukų parduotuvė. Kodėl šiai veiklai sunkoka, kalbėjau praeitą mėnesį. Nesikartosiu. Akivaizdu, kad tokių produktų poreikis sumažėjęs. Visgi, krutam – vienas kitas pirkėjas ir mėnesis pratemptas. Buvau dilemoje. Jau labai reikėjo papildyti likučius ir pagaminti bent kažkiek naujienų. Tačiau tai kainuoja beveik porą mėnesių išlaikymo. Gaminti? Jei ne, tai nelabai yra ką pirkti. Jei taip, nežinia ar atsipirks ta suma. Visgi, pagalvojau, kad ir spaustuvei sunkūs laikai, jų darbuotoja patvirtino, kad tikrai taip ir pamaniau, kad aš šiek tiek padėsiu ir visi po truputį ištempsim. Taigi, kažkiek naujų atvirukų yra. O mano mėgstamiausias jau beveik ir baigėsi. 

2. Second hand timpų parduotuvė. Šitas projektas visada buvo mano eksperimentinė užgaida. Net jei dabar visi subėgtų ir išpirktų visas visas timpas, kurios dabar yra mano uždarbis nesiektų 300 eurų. Tad patys suprantat, kad perka tas timpas, ar neperka, čia daugiau moralinio pasitenkinimo klausimas. Pasidėjus karantinui labai apsiribojo galimybės papildyti prekių, tačiau net ir šiomis sąlygomis aš per balandį įkėliau 5 leggings’us. Tai kaip ir neatsilieku nuo grafiko – vienos timpos per savaitę. O karantinui sušvelnėjus aš pasiruošusi tai tęsti, nes gegužės mėnesiui jau esu apsirūpinusi, juk jos pačios man į rankas šoka, kai tik susiruošiu medžioti. Tad laukite naujienų! Šiandien parduotuvėje 59 timpos, o aš sakiau, kad ieškoti naujų nustosiu, kai pasieksiu šimtą. Tad kuo daugiau žmonės pirks, tuo daugiau ieškosiu. Cha! 

3. Tekstų rašymas. Kol kas viskas neblogai. Turiu darbą. Rašau tekstus vienai el. parduotuvei. Vienas tekstas – ne mažiau nei 300 žodžių. Kiekvienam reikia pasiruošti bei pasidomėti – 1-1.5 valandos ir nėra. Taigi, ši veikla suryja beveik visą dieną. Atlygis už tekstų kiekį. Tai būtų galima sakyti, kad kuo daugiau parašai, tuo daugiau uždirbi. Tačiau taip nėra, nes dėl viruso ir sezono yra šiek tiek sumažėję produktų, kuriuos reikia aprašyti. Jei vasarį per savaitę gaudavau 25 pavadinimus, tai dabar vos 15. Vasarą bus dar blogiau, greičiausiai dvigubai ar net trigubai. Net ir gerais laikais fizinis limitas irgi yra, nes aš noriu daryti gerai ir bendradarbiauti ilgai. Tai palinkėkit man išlaikyti šį projektą, nes tai yra tai, ko aš daug metų norėjau. Iš esmės – svajonių darbas. Nes patinka rašyti, nes tai, apie ką rašau yra iš mano domėjimosi srities, nes galiu dirbti iš namų. Na, ir žinoma, jei jums reikia tekstų blogams, parduotuvėms, kūrybinių, techninių, reklaminių ir t.t., tai kreipkitės. Žinoma, išrašau sąskaitą 🙂

Mokslai

Jūs turbūt pamenate, kad gi mokausi anglų kalbos kursuose. Kitą antradienį bus paskutinė pamoka. Negaliu tuo patikėti. Keturi mėnesiai praėjo. Pamenate, kaip rašiau apie baimes? Žinokit, niekas nepasikeitė. Prieš kiekvieną prisijungimą aš bent pusvalandį panikuoju. 

Kadangi kursai jau beveik baigėsi, tai galiu pakomentuoti, kad „Ames“ kalbų mokykla aš esu patenkinta. Žinoma, kursai nėra pigūs. 500 EUR įskaičiuojant vadovėlius. Iš karto sumokėti reikia už pirmą ir paskutinį mėnesį (paskutinis yra tarsi užstatas). Po to kitos dvi įmokos kas mėnesį. Galima mokėti iš karto ir gauti 10% nuolaidą. Bet man visai patiko. Ypač tai, kad mokytoja stengėsi kiekvienam skirti dėmesio ir nekelti per didelio streso. Na, dėmesio skirti gal nebuvo sunku, nes 10 žmonių grupė sunyko iki 3. Ir tik tiek mūsų būdavo pastarąjį mėnesį. Aš pati lankiau 100% pamokų, mano įvertinimas po visų testų yra 95%. 

Bet ar patobulėjau? Nežinau. Man atrodo aš per mažai laiko skiriu savarankiškam mokymuisi ir medžiagos įsisavinimui. Mokytoja sukūrė visas sąlygas. Aiškino vadovėlių medžiagą ir siuntė papildomą. Praktikavomės. Tačiau kartais atrodo trukt už vadžių ir vėl iš pradžių – pradedu daryt senas klaidas. Tad faktas, kad visada viskas priklauso tik nuo mokinio noro. O žodynas tikrai patobulėjo. Taip pat ir kalbėti nėra jau taip baisu, net ir su klaidomis. Pasirodo, kad žmonės supranta, ką nori pasakyti. Tad aš apsiruošusi tęsti mokslus savarankiškai. O rudenį… Na bus matyt, jei turėsiu 500 EUR, tai gal norėčiau mokytis kitą lygį. Aišku, jau mokytoja kita, ir grupė kita. Bet nauda akivaizdi! 

Beje, pasidalinsiu keletu naudingų nuorodų norintiems mokytis anglų kalbos savarankiškai. 

Oxford learner’s dictionaries – anglų-anglų kalbos žodynas su tarimu, frazėmis, sinonimais, vartojimo pavyzdžiai.

BBC learning English – 6 minučių pokalbiai įvairiomis temomis. Skirta tobulinti žodynui ir gramatikai. 

BBC learning English – tarimo tobulinui.

Using English – netaisyklingų veiksmažodžių sąrašas. 

Walden University – apie angliškų sakinių struktūrą. 

Vocabulary.cl – žodyno pratyboms. 

Perfect English Gramma – puiki priemonė gramatikai įvaldyti. 

English Club – visiems kalbos mokymosi įgūdžiams tobulinti. 

Using English – gramatikos testai.

English E-Reader – nemokamos angliškos knygos. Suskirstytos pagal anglų kalbos lygius. 

Daugelis šių nuorodų (ypač pirma) pravers net tik pradedantiesiems.

Sportas 

Storėju. Smarkiai. Nors atrodo, kad neėdu daugiau nei šiaip jau sukemšu 😀 😀 😀 Akivaizdu, kad judėjimo trūkumas čia labai svarbus ir nereikia būti genijum, kad tą suprastum. Bet man tas svoris ne tiek svarbus, kiek aš jau rūpinuosi savo širdimi. 90 kilų meška yra 90 kilų meška. Taigi, nusprendžiau, kad reikia šiek tiek kardio. Kaip tą namų sąlygomis pasiekti? O gi prisiminiau, kad prieš n metų ištrėmėm pas mamą nusibodusį dviratį treniruoklį. Ką gi. Laikas nupūsti dulkes. Parsivežėm. Pradėjau pirmadienių, trečiadienių ir penktadienių rytais minti. Susiradau Youtubėje treniruočių. Visai įdomios, intervalinės, nenuobodžios. Bet velniškai sunku. Pirmą kartą šniokščiau kaip lokys, galvojau uždusiu, ištempiau 18 minučių. Paskutinį kartą jau įveikiau 25 minutes ir nebeatrodė, kad mirsiu  čia ir dabar. Tikslas – 40 min iš kurių bent 20 intervalinė treniruotė. Sąžiningai minu jau dvi savaites. Tiesa, svoris auga ir toliau. Tačiau tikiuosi širdis padėkos. 

Na ir va. Papasakojau apie visą balandį. Per Velykas spontaniškai nuspalvinom flomasteriais pusryčių kiaušinius, o pietų važiavom į mišką ir grilinom mėsą. Kelis kartus buvome Ukmergėje, čia reikia pradėti tvarkyti malkas žiemai. Išskyrus vyrą, mamą ir uošvius jau beveik du mėnesius nebuvau sutikus jokio kito žmogaus (neskaitant pardavėjų). Nusilakavau nagus. Vyras pakirpo plaukus. Pakeitėm automobilio kuro baką. Nusipirkom metalo tekinimo stakles. Vyras pagamino man ąžuolinius auskarus. Gal tokių kažkada ir į etsy įdėsim. Va ir visas gyvenimas. Nieko blogo, esu visai patenkinta tuo, ką turiu. Bet labai daug nepripasakosi. Tačiau man patinka rašyti šias mėnesines ataskaitas, tad jei kažkas skaitė – ačiū! Tikiuosi jūsų dienos įdomesnės! Papasakokit!


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).

 

10Comments

Add yours
 1. 2
  Gabrielė

  Labai gerai Tau sekasi rašyti! Lengvai ir įdomiai susiskaitė :)) ir šiaip smagi idėja tokia mėnesinė ‘ataskaita’!

 2. 5
  Aiste

  Ačiū už nuoširdų, paprastą ir maloniai buitišką tekstą. Labai viliuosi, kad verslas su timpomis ir atvirutėmis įsibėgės.
  P.S. Žiauriai faina katinėlio foto! 🙂

 3. 6
  Salomėja

  Aiste, ačiū 🙂 Su atvirukais viskas bus gerai, tikiu :). Na, o timpos toks ten ir verslas 🙂 Nėra kam įsibėgėt 🙂

 4. 7
  DaliaM

  Gal kartais rašai tekstus ir vokiečių kalba? 🙂
  Šaunuolė, kad nepatingi pasidažyti ir nagus nusilakuoti. O dėl kursų – pasikartosiu, kad labai pasisekė kad tiek nedaug mokinių beliko ir tikrai tada dėmesio gavo visi. Mokytoja atrodo iš pasakojimų irgi buvo šauni. Aš vienu metu Cambridge’o didelį popierinį žodyną nusipirkau, nors ir trumpą laiką, bet pažaidžiau su juo, ten net piešinukų buvo, žodžių pasimokiau 🙂 Dar ir dabar jį vis tampausi iš vienų namų į kitus su mintim kad vėl grįšiu prie jo :)) Na o treniruoklinį dviratį siūlau pakombinuoti su tikru, ir pvz kas antrą sekmadienį pavažiuot kur pasivažinėti visai dienai (ar pusdieniui), pvz. Gražutės regioninis parkas, Labanoro girioje yra takų ir pan. Be to, Cardio yra ne tik bėgiojimas ar dviračiai, bet ir šokiai (įskaitant zumbą), ir visokie ten “boksavimaisi vietoj” 🙂 Aš to nepraktikuoju, bet matau kad kaimynas kasdien savo terasoje per virvutę šokinėja 🙂 Pradžioj nesupratau kas čia per garsas kol nepamačiau 😀

 5. 8
  Salomėja

  DaliaM, nerašau vokiečių kalba 🙂
  Dėl dviračio, tai neturiu aš tikro 🙂 O iki Labanoro tolokai mint 😀 Šiaip, jei jau kur susiruošiam, tai renkamės mocą. Bet kažkaip retai, kur susiruošiam, kai tiek visokių darbų, kad ir malkų ruošimas užima pusę vasaros savaitgalių 🙂 Dėl Cardio, tai sutinku, kad tai ne vien bėgiojimas ar dviratis. Bet jei reiktų rinktis šokiai ar kažkas kitas, tai šokiai niekada nenugalėtų 😀 Greičiau jau bėgiot pradėčiau, kas šiuo metu atrodo “never“ 🙂

 6. 9
  DaliaM

  Iki Labanoro reik dviratį nusivežt. Nepamenu ar turit auto. Jei ne, tada su traukiniu nusigabent, atitinkamus maršrutus pasidėliot. Na iš bėdos ir apie Vilnių pavažinėt, pvz iki Belmonto, iki Žaliųjų. Čia tiesiog kaip alternatyvą pateikiau, nes minti gryname ore man rodos smagiau nei kambary O įsigyti galima ir naudotą dviratį, kad daug neišlaidauti

 7. 10
  Salomėja

  DaliaM, man regis kažkurioj vietoje pasimetė mano uždarumas ir visa kita ten. Man mint kambaryje yra smagiau nes esu viena (čia labai svarbu!). O dar aš gatvėse panikuoju. Nuo taško a iki taško b bevažiuodama tiek streso patiriu, kad po to 5 metus ant dviračio neužlipu 🙂

+ Leave a Comment