Taigi štai mano blogmas tęsiasi ir atvirukas už idėją keliaus Monikai, kuri manęs klausė ar ketinu gaminti kažką Kalėdoms, ar turiu tradicinių patiekalų ir t.t. Ir mano atsakymas trumpas – ne :). Na, o ilgoji versija ta, kad aš nekenčiu gaminti. Ne tai, kad nemėgstu, bet labai nemėgstu. Ir negaminu. Kai žmonės vaikšto parduotuvėse ir galvoją, ką čia gardaus paruošus vakarienei, aš tuo pačiu metu šlitinėju ir galvoju, ką čia nusipirkti, kad nereiktų gaminti :). Kadaise, kai gyvenau viena, buvau įvaldžiusi gausybę sumuštinių rūšių ir pažinojau kiekvieną pusfabrikatį :).

Žinoma, kažkada vyras buvo įkvėpęs kepti imbierinius sausainius, bet man atrodo tik vienais metais mes ir težaidėme. Tačiau, kad atsakymas būtų ne toks trumpas ir kiek šventiškesnis, aš parašysiu vieną receptą. Tik ne maisto! O kosmetinės priemonės. Žinoma, aš ir dėl jų nesu didelė mėgėja stovėti prie puodukų ir maišyti ingredientus, tačiau, kadangi turėjau užduotį parašyti apie kietojo kūno balzamo gamybą, tai dėl bendro supratimo pasidariau tokį ir sau. Ir dabar papasakosiu viską jums. Nes gamyba net man pasirodė labai paprasta, užtrunka tiek, kad nespėja nusibosti, o gaunasi tikrai nebloga dovanėlė.

Taigi, kietasis kūno balzamas yra dabar madingų kietųjų šampūnų brolis. Jis labai panašus į lūpų balzamą, tik didelis ir skirtas kūnui. Naudojimas gana paprastas – imat priemonę ir trinat į dar po dušo drėgną odą. Delnais viską paskirstote. Na tas pats kaip su lūpų balzamu. Pinterest’e tokį daiktą vadina “massage bar”.

Kietam balzamui pagaminti reikia:

  • 15 gramų bičių vaško;
  • 20 gramų kakavos sviesto;
  • 10 gramų sviestamedžio aliejaus;
  • 15 ml. avokadų aliejaus;
  • 1-2ml eterinių aliejų.

Prisipažinsiu, kad jokio gryno skysto aliejaus neturėjau, todėl panaudojau vieną iš savo veido aliejų mišinių. Na, o dėl kvapo pasirinkau mišinį “Energija”, apie kurį pasakojau šioje apžvalgoje. Jį sudaro citrinų, rozmarinų, pipirmėčių, pipirų, bazilikų aliejai.

Gaminimo eiga:

Kietuosius aliejus tirpinti reiktų indas inde metodu (į verdantį vandenį įstatomas kitas indelis su vašku ar sviestu). Tačiau yra kas šildo produktus mikrobangų krosnelėje. Aš tirpinau vandenyje.

Iš pradžių tirpdome vašką, tada į jį sudedame kakavos sviestą ir maišome, kol ištirps ir susimaišys. Po to sviestamedžio eilė, o galiausiai supilame skystą aliejų.

Išimame indelį iš vandens ir tik tada pilame eterinius aliejus. Telieka sudėti masę į formą ir leisti jai sustingti.

Iš nurodyto kiekio gaunasi vidutinio dydžio gabalėlis.

Aš rekomenduoju stingdinti silikoninėje formoje, bus lengviau išimti. Pati tokio daikto neturiu, tad supyliau į kavos puodelį. Po to nenorėjo iškristi, bet pakišau po karštu vandeniu puodelį, tada pirštu stumtelėjau balzamą ir atkibo. Pintereste galima rasti įvairių idėjų, kaip pagražinti priemonę. Merginos deda ir augalus, ir blizgučius. Aš manau, kad būtų gražu padaryti balzamą mažose formelėse, pvz nuo ledukų. Gaunasi vienkartinė dozė. Ir graži dovana, jei keletą tokių uždarysit į dėžutę ar permatomą indelį.

Pati mielai naudoju šį balzamą. Vyras sako, kad kvepiu žvakėm ir mišku. Na, tikiuosi čia su šventėm asocijuojasi, o ne kapinėm.

Šiaip svarbu išlaikyti kietų ir skystų produktų santykį, o dėl jų pačių galite improvizuoti. Mano originalusis receptas tikrai buvo ne toks :D. Na, o reikalingų ingredientų nesunkiai įsigysite artimiausioje natūralių produktų parduotuvėje. O dabar dar kai visur vyksta mugės, tai tikrai jokios problemos. Gal su vašku kiek sunkiau, o tiek kietų, tiek eterinių aliejų net prekybcentriuose galima rasti.

Tai va, tik nupiešiat etiketę ir turit geriausią dovaną draugei 🙂

Na, o dabar apie kitas dovanas! Apie 5-6 dienos advento kalendorius!

Pradėkime nuo “Eurokos”. Vakar atsidarau langelį ir hello, hello, o jis tuščias! Nusijuokiau, nes aš jau troleibusu bogindamasi tą kalendorių namo tikėjausi kažko panašaus. Jis toks visas didelis, pustuštis ir besimakaluojantis, kad keista, jog tie produktai iš viso laikosi vietoje. Taigi, įkėliau istoriją į IG, kad nieko neradau ir iškrapščiau produktą, kuris įkrito giliau. Tuo metu sulaukiau “Eurokos” žinutės, kurioje jie parašė, kad kaukė kažkur yra, tik reikia papurtyti kalendorių ir paprašė ištrinti istoriją. Aha, perskaitėte teisingai! Dar aš nors ir nesuprasčiau, bet morališkai galėčiau sau viduje pateisinti, jei jie būtų tą kalendorių dovanoję, ar ką… Tuo labiau, kad tuo metu gavau kitų merginų žinutes, kad ir joms panašiai nutiko. Iš viso, manau, kad tai buvo daugiausiai atsako sulaukęs mano storis. Ir tokia reakcija visai nesuprantama. Ką žinau, repostinkit, su šypsenėlėm parašykit, kad dovana pabėgo gert kavos į apatinį aukštą ar dar kažką. Kaip taip galima savo produktu netikėt, kad prašyti ištrinti juokelį “atidariau ir nieko neradau” :D. Taigi štai ta dovanėlė išdykėlė:

Drėkinanti “Aldo Valdini” veido kaukė. Pamėgisniu, kodėl gi ne.

Na, o šiandien radau:

“Tutti Frutti” kūno šveitiklį.

Toliau “Kiehl’s” ir vakar kalendoriuje slėpėsi:

Amino rūgščių šampūnas. Dvigubai didesnis nei pernykščiame kalendoriuje. Man jis pernai pasirodė visai nieko. Nei patiko, nei nepatiko, tiesiog gana eilinis. O va, kodicionierius tikrai smagutis. Bet jis dar kažkur kalendoriuje.

O šios dienos laimikis:

Veido koncentratas. Toks buvo ir pernai, ir visai neseniai išmėginau. Kvailai pasielgiau pasiėmusi į vienos nakties kelionę, nes jis labai skalsus, o pakuotė tokia, kad nepasivežiosi jei jau atidarei. Tad po tokio visiškai vienkartinio pamėginimo sunku kažką pasakyti, bet momentinis įspūdis blogas nebuvo.

Na ir paskutinis, bet fainiausias yra Irmos kalendorius ir vakar jame slėpėsi:

Kūno kremas! Beje, įdomiai ir labai skaniai kvepia. O žinant, kad mes su Irma kažkada kalbėjom, kad mūsų skonis kvapams skiriasi ir viena kitai turim pirkt tai, kas pačioms nepatiktų (kvapų prasme), tai net įdomu ar pati jį uostė ir ar patinka :). Nes man tai labai :).

Na, o šiandien radau…

Birią pudrą. Apie “Lovely” nežinau visai nieko, išskyrus tik faktą, kad neseniai juos į asortimentą įsivedė “Eurokos”. Bus įdomu pamėginti.

Štai tiek šiandien! Kaip jau sakiau, visada laukiu jūsų pasiūlymų dėl temų, nes kol kas dar turiu porą susigalvotų ir vieną pasiūlytą. O dienų dar daug.


Jūsų aktyvumas yra padėka ir mano motyvacija. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.