[2022 08 29] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Margaret Atwood “Greis”

Jokios paslapties. Knygą pasirinkau dėl autorės, nes man patiko kaip ji rašo. Kol kas labiausiai sužavėjo “Oriksė ir Griežlys”, bet juk ne viską dar, bent kas lietuviškai išleista, perskaičiau.

“Greis” – nemenkos apimties (išleista dar tada kai knygas dirbtinai išpūsti nebuvo taip madinga) tekstas. Pasakojimas sukasi aplink jauną merginą. Kas ji buvo? Nekalta paauglė, apkaltinta žmogžudyste ir nuteista iki gyvos galvos? Manipuliatorė melagė? Į sukčiaus pinkles įkliuvusi auka? Autorė grakščiai laviruoja tarp šių rolių per daug nebrukdama savo nuomonės. Susidarykit ją patys!

Šešiolikmetė Greis apkaltinta žmogžudyste. Jos bendrininkas nuteistas myriop, mergina įkalinta iki gyvos galvos, kadangi elgiasi gerai, dažniausiai dirba kalėjimo prižiūrėtojo namuose. Ji daugybę metų teigia, kad neprisimena nusikaltimo, to šis atminties praradimas sudomina ambicingą psichikos ligų gydytoją, kuris apsistojęs miestelyje lanko Greis ir tikisi atgaivinti jos prisiminimus.

Ką gauna skaitytojas? Greis istoriją nuo pat gimimo. 19 amžius tikrai nebuvo itin švelnus neturtingoms merginoms. Gauna skaitytojas ir paveikslą, kaip gi gyveno to meto gydytojai, pasiruošę nagrinėti ne tik fizines sveikatos problemas.

Tekstas bangavo. Tai buvo labai įdomu skaityti, tiek Greis istoriją, tiek, kas vyksta miestelyje, kuriame stovi kalėjimas. Tačiau tuo pačiu užeidavo ir nuobodulio banga – per daug pasikartojimų, per daug ištęsta, nieko naujo vis verčiant ir verčiant puslapius. Nors Atwood turi talentą pasakoti, pati istorija manęs neužkariavo, apėmė tas jausmas, kai visai neįdomu sužinoti, kaip ji baigsis.

Mano įvertinimas: 3/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.03

Knygos žanras: istorinis romanas pagal tikrus įvykius
(Mano subjektyvia nuomone) skaitytos panašios knygos:

Mary Beth Keane „Šiltinė“

Leidykla: Tyto Alba
Vertė: Valdas V. Petrauskas
Puslapių skaičius: 536

*Knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram