1385(57) Arthur Hailey “Detektyvas”

Estimated read time 2 min read
[2022 08 25] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Arthur Hailey “Detektyvas”

Katinas vardu Katinas ir detektyvas pavadinimu “Detektyvas”. Mane visada žavi tokie sprendimai. Tai pirma autoriaus knyga, kurią skaičiau, nors žinau, kad kitos taip pat sulaukė nemenko pasisekimo. Net nežinau kaip į šią “senieną” atkreipiau dėmesį, bet štai – perskaičiau ir įspūdis tikrai gana neblogas.

“Detektyvas” yra klasikinis. Lėtas, ramus. Šiek tiek dvelkiantis retro dvasia, kur protingas ir gana smagus kriminalistas tyrinėja nusikaltimus.

Buvęs kunigas, o dabar policininkas, pričiupęs serijinį žudiką gali lengviau atsikvėpti. Visgi nusikaltėlis mirčiai buvo nuteistas tik dėl vienos žmogžudystės, nors visi žino, kad įvykdė ir kitas. Kai žmogžudys-sadistas mirties išvakarėse užsimano pasikalbėti su mūsų tyrėju, jis ilgai nedvejoja. Gal pagaliau tas prisipažins, o aukų artimieji bent morališkai bus nuraminti. Viskas išsirutulioja į tai, kad byla pradedama tirti iš naujo, o skaitytojams pasakojamos tarsi lygiagrečios istorijos iš dabarties ir to meto, kai serijinis žudikas dar tik buvo gaudomas.

Knygoje gausu tyrimo detalių, juk tuo ir žymus šis autorius, kad jis labai smulkiai aprašo pasirinktas temas, šiuo atveju tyrimų vykdymo eigą. Tam tikri dalykai buvo nuspėjami, o kiti – gana originalūs ir nebūdingi kitiems detektyvams.

Kad ir kiek daug žanro knygų esu skaičiusi, visada džiaugiuosi, kai dar kažkas nudžiugina “kitoniškumu” telpančiu į “klasikinio detektyvo” rėmus.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.98

Knygos žanras: detektyvas
(Mano subjektyvia nuomone) skaitytos panašios knygos:

Olivier Norek „Paviršius“,
Maurizio de Giovanni „Picofalkonės šunsnukiai“,

Leidykla: Tyto Alba
Vertė: Vytautas Petrukaitis
Puslapių skaičius: 561

*Knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Total
0
Shares

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Renolda

    Myliu Hailey. Aciu, kad priminei – eisiu bibliotekoje neskaitytu knygu ieskot. Lietuviskai isleistas visas skaiciau ir tik Viesbucio neturiu.

+ Leave a Comment