Gimtadienis! Na ne mano, bet mano tinklaraščio. Pirmas įrašas pasirodė 2010 12 02 dieną, bet blogo paleidimas ir tvarkymas gi prasidėjo keliomis dienomis anksčiau. 5 metai!

Truputis istorijos. Veni Vidi iš pradžių vadinosi visai kitaip. Skaitytojai svetainę žinojo kaip “Klausk Salomėjos”. Sugalvojau jį po to, kai baigėsi mano darbas “Computer Bild” portale (nes baigėsi ir portalas). Trūko internetinės erdvės, kurioje aš galėčiau rašyti kažkokius patarimus bei apžvalgas, o savo asmeninio blogo visai nenorėjau paversti tokio pobūdžio svetaine. Taip atsirado “Klausk Salomėjos” ir pats pirmasis įrašas apie tai kas man buvo svarbu prieš 5 metus ir vis dar tebėra labai svarbu šiandien. Įrašas buvo apie Postcrossing.com svetainę. Norėjau, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šį nuostabų užsiėmimą.

Vėliau skaitytojų prašiau užduoti man klausimus ir ieškojau bei rašiau atsakymus. Klausimų buvo visokių. Kaip mylisi ežiukai, kaip voras numezga voratinklį nuo vieno medžio iki kito, kiek sveria snikers popieriukas, kokios yra vaivorykštės spalvos, kaip nupiešti varną. Aš atsakinėjau į šiuos klausimus. Taip pat ir pati rašiau patarimus, kaip ištrinti Facebook paskyrą, kas yra RSS, kaip pačiam pasigaminti vokus. Bet visą tą laiką supratau, kad blogas man nėra labai įdomus, nes eilinį kartą ieškoti kaip mylisi gyvūnėliai ar kuo kakoja bitės yra nesąmonė. Tai net neįdomu skaitytojams, jie tiesiog nori patrolinti tokiais klausimais ir apėmė sąstingis. Nelabai gilus, nes jo metu pakeičiau pavadinimą į Veni Vidi. Na žinote, Veni vidi vici – atėjau, pamačiau, nugalėjau! Bet aš nenoriu nieko nugalėti. Noriu ateiti, pamatyti ir parašyti. Arba noriu, kad jūs ateitumėte ir pamatytumėte. Patarimus, rekomendacijas, plepalus, įdomybes. Po truputį ieškojau temų. Ką galėčiau rašyti dažnai ir vis nenusibostų? Atsiliepimus apie knygas jau rašau, apie kompiuterius jau nenoriu, nes tiesiog reikia turėti labai daug kontaktų, kad galėtum ištestuoti įvairias technologojas, tad nutiko taip, kad tema tapo tai kas man po ranka. Kosmetika, papuošalai, mada, atvirukai, pirkiniai. Visai nesvarbu, kad nesu fyfa, o kartais tenka kelias savaites važiuoti kaip motociklo keleivei ir verstis vien su drėgnomis servetėlėmis, tačiau vistiek mėgstu pirkti, bandyti, o dabar ir aprašinėti. Tad jau metus tinklaraštis toks koks yra.

Statistika. Nežinau kiek žmonių mano blogą aplankė nuo pat jo gyvavimo pradžios, nes dėl pavadinimų ir platformos keitimų aš tiesiog turiu statistiką tik nuo 2012 metų galo. Per tą laiką į tinklaraštį užsuko apie 160 000 unikalių vartotojų. Puslapių peržiūrų skaičius net kelis kartus didesnis. Tiesa, dauguma skaitė jau šiais metais, nes pradėjau pagaliau rašyti aktyviau. Iš pat pradžių turėjau vos 1000 mėnesinių skaitytojų, dabar tas skaičius smarkiai artėja 11000 ir po truputį auga.

“Facebook” paskyrai ilgą laiką dėmesio neskyriau, todėl ten mane seka tik apie 480 žmonių, tačiau visus vertinu ir džiaugiuosi kai sulaukiu “patinkinimų”, pasidalinimų ir ypač komentarų.

Planai. Planų nėra, yra norai :). Labai norėčiau pakeisti bloginimo platformą, nes maniškė yra nepatogi ir visiškai nepajudinama. Tai yra aš nieko negaliu čia pakeisti, o keisti noriu, kad ir rubrikas. Noriu naujo dizaino, kurį jau seniai esu išsirinkusi, bet ir vėl gi, tam reiktų persikelti į kitą platformą. Noriu rašyti šmaikščias apžvalgas, patarimus, dalintis įdomybėmis. Noriu nustoti skaityti nevertingus blogus, kurie tik liaupsina save ir nieko neduoda. Nenoriu supanašėti su kolegomis ir ištrinti savo unikalumą gausybės blogų jūroje. Jei kada nors iš manęs išgirsite, kad blogas yra darbas tai meskite skaityti. Iš karto. Aš jums rašysiu tol kol man bus įdomu, kol turėsiu noro, motyvacijos ir įkvėpimo. Tik tol. Jei kada nors rašydama pagalvosiu, kad ojėj, noriu miego/skaityt/spalvint/piešt, o va dar reikia padirbėti, tai mesiu iš karto :). Nes mano gyvenimas yra Rokenroll. Aš jums rašysiu tik tai kas man įdomu. Jei man neįdomi puodų prezentacija ir patys puodai, tai aš ir nepasakosiu apie juos. Jei man neįdomūs kalėdinių sausainių receptai, tai ir VeniVidi jų tikrai nerasite. Tačiau jei aš krykštauju dėl naujo kavos aparato, tai patikėkite, sužinosite tai ir jūs, visai nesvarbu, kad paprastai rašau apie kosmetiką :D.

Bendraukim, šėlkim, rokenrollinkim!

Priimu sveikinimus, dovanas, linkėjimus! Rašykite komentarus čia, Facebooke ar visada galite atsiųsti laišką nurodytais kontaktais :).

Paveikslėlis įrašo pradžioje yra iš Freepik.