Žinote, tą jausmą, kai nieko neveiki, bet jautiesi pavargęs? Taip ir jaučiuosi. Raidės pinasi, veiklos nedžiugina. Čia kalbu ne apie kokį ilgą laikotarpį, bet šiandieną. Sakiau, miegosiu, bet nesimiega. Tvarkysiuosi, bet nesitvarko. Paskaitysiu. Mhm, nesiskaito. Eit į lauką irgi nesinori. Ir man atrodo, kad čia tiesiog trūksta saulės. Galvoju, gal blogo rašymas prablaškys, bet labai nepykt jei raidės taip ir liks susipynusios :).

Ne kartą aš sulaukiau prašymo pasidalinti, kokius žurnalus skaitau. Ilgai atidėliojau, nes na, nėra čia kuo girtis. Bulvarinius, paprastus, neįpareigojančius. Mano sąraše nėra nei IQ (įdomiomis temomis mėgstu apsišviesti internete), nei kokio “Lamų slėnio”, nes nesu didelė mėgėja brangiai pirkti pustuščius žurnalus. Neįkvepia. Visas įdomybes randu užsienio ar lietuvių tinklaraščiuose (ne, nekalbu vien apie grožį bei madą), taip pat gerais dalykais dalinasi mano FB draugai (o tuos, kurie dalinasi tik “like+share” konkursais, demotyvacijomis, aš savo sienoje paslepiu, ar atdraugauju). Tad tie žurnalai, kuriuos aš skaitau, yra grynai pramoginiai. Komiksai, kaip aš sakau, nes daugiau žiūriu paveiksliukus ir prierašus, nei skaitau tekstus.

Skaitau visus numerius

Žurnalas “Happy365”

Esu ištikima komandos gerbėja dar nuo “Panelės” laikų. Pati kartą (iš tiesų ta ne vieną, nes dar keičiau šukuoseną “Garnier” projekte, dar vėliau rekomendavau knygas) buvau patekusi į žurnalą, nes turėjau keistą hobį. Tik vienas puslapėlis, bet esmė yra gautoje progoje pabendrauti su žurnaliste ir fotografu. Linksma!

Beje, nors ir ne į temą, bet toji žurnalistė Agnė, vėliau parašė knygą apie Zosę ir kai aš šią apžvelgiau, sulaukiau pačios autorės žinutės. Norėjo atvežti dovanų pelargoniją, bet aš atsisakiau. Nemėgstu, oi nemėgstu, gėlių. Tačiau smagiausia, kad kai žinutėje pasirašiau vardu ir pavarde, iš karto atsiminė, kad apie mane rašė, o juk tiek metų prabėgo jau!

Tiesa, paskutiniais “Panelės” leidimo metais, atrodė, kad redakcija ima išsikvėpti, jiems nebeįdomu, gerokai peraugo savo herojus. Pradedi žurnalą jaunoms merginoms, su juo augi ir po 25 metų, tu esi 25 metais senesnis, o tavo auditorija vis dar tos pačios mokyklinukės. Turėtų būti nuobodu. Jautėsi. Naujai įkurtas “Happy365” jau vien pavadinimu nebeįsipareigoja tam tikrai amžiaus grupei.

Daugelis komandą kritikuoja dėl pašaipų ir patyčių. Nežinau nežinau. Man atrodo, kad lengvas sarkastiškas stilius yra labai laiku ir vietoje, ypač tada, kai kalbama apie tuštybę, tėvelių pinigus ar turtingų vyrų viliojimo meną. Kitur gi to sarkazmo nė su žiburiu nerasi, o kai kurie straipsniai priverčia ir pažliumbti (pvz., apie tai, kaip žmonės pirmą kartą pamato jūrą).

“Happy365” yra vienintelis žurnalas, kurį aš perskaitau visą, įskaitant ir reklamas.

Žurnalas “Ikona”

Šio žurnalo redaktorės Agnės Jagelavičiūtės arba nekenčia, arba žavisi. Aš labiau žaviuosi. Man patinka jos laikysena, išvaizda, darbinis kelias. Tačiau erzina prieštaravimai pačiai sau. Vieną dieną gali parašyti labiausiai įkvepiantį meilės sau įrašą, kitą dieną, privers pasijusti stora karve :). Na, bet ne apie redaktorę kalba, o apie žurnalą.

Man jis labai patinka. Nes yra ką paskaityti, yra į ką pavėpsoti, surinkta tikrai gera komanda, ypač kas liečia vaizdinį turinį. Net ir interviu su, atrodo, jau visiškai įgrisusiais personažais, pateikti šiek tiek kitaip. Didelės naudos gal ir neduoda, bet smagu pavartyti žurnalą, kuris yra toks tarsi apie viską, kaip “Šeimininkė” kokia, tačiau apipavidalinimu nenusileidžia prabangiausiems. Ir kalbu ne tik apie lietuviškus žurnalus.

Žurnalas “Moteris” 

Natūralu: išaugau iš “Panelės” ir pradėjau skaityti “Moterį”. Truputį juokauju. Tačiau, kaip ir “Ikona”, šis žurnalas yra apie viską. Kokybiškas, turintis jau solidžią istoriją. Vieni numeriai atrodo įdomesni, kiti mažiau aktualūs, tačiau visada smagiai suskaitau ir suvartau.

Ačiū, mano skaitytojoms, kurios parodė kovo 8-tosios akciją, kuomet 3 žurnalus buvo galima užsiprenumeruoti už 3 EUR.

Skaitau chaotiškai ir nenuolatos

Žurnalai “Laima” ir “L’officiel Mada”

“Laima” man yra toks mažiau patinkantis “Moters” klonas. Kartais net temos kartojasi tą patį mėnesį. Nusiperku tada, kai sugundo viršelio temos. Nei geras, nei blogas. Būna ką paskaityti, patinka madų fotosesijos.

“L’officiel Mada” tampa absoliučiai spontanišku pirkiniu. Pvz., šį kartą kainavo eurą, tai ir sugundė. Kokybiškas, orientuotas į aukštesnę madą, todėl pavartau ir tiek. Įdomu kas vyksta pasaulyje. Paskaitau vieną kitą straipsnį, bet mylimiausiu šis žurnalas kažkaip netampa ir gana lengvai pro akis praslysta naujas numeris. Kai tuo tarpu, palyginimui, dėl “Happy365” ar “Ikonos” aš bėgioju po miestą ir tikrinu visas pardavimo vietas.

Žurnalas ELLE

Šis leidinys į namus atkeliauja su “Lookfantastic” grožio dėžute. Šiaip aš jo nepirkčiau. Nemanau, kad esu skaičiusi bent vieną straipsnį, bet visada mielai vartau. Labai mėgstu žiūrinėti reklamas.

Tai tiek mano žurnalų. O kokius skaitote jūs? Tikiu, kad ko gero praverčiate ir vieną kitą iš mano sąrašo, tačiau gal mėgiamiausi susidėlioja visai kita tvarka?

Jei buvo įdomu, tai netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Draugaukime Facebooke, kur daugiau bendraujame, ir Instagrame, ten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyjenurodytais adresais.