Aš dažnai pasakoju apie mėgstamus dalykus ir šiaip atradimus, tačiau sumaniau tokius įrašus pavadinti “Veni Vidi mėgsta”. Uždėsiu ir tagą/gairę, tad bus lengviau visus surasti.

Šį kartą pakalbėsiu apie lietuviškus Youtube grožio kanalus. Žinokite, aš labai ilgai vengiau Youtubo. Ir čia turiu omeny ne blogerių filmukus, o apskritai. Aš nemėgstu žiūrėti video. Man labiau patinka skaityti. Vieni sako, kad žiūrėti geriau, bet man tai ne. Skaityt aš galiu visur, kad ir eilėje, o va žiūrėt jau reikia tokioje vietoje, kur kitiems netrukdysi. Taip pat skaityti daug nekainuoja, o filmukai mikliai suėstų mobilaus interneto megabaitus jei tik prisėsčiau parke ant suoliuko paspoksot kaip panelė darosi makiažą :).
O ir kartais nepraktiška. Gaminimo eigoje gali rašytiniame recepte pasitikrinti kas ir kaip, o va filmuką miltuotomis rankomis atsukinėti nepatogu… Taip pat Youtube suėda daug laiko, nes kaip minėjau, skaitinėti gali visur, o va filmukus žiūrti jau reikia rasti kada.

Visgi po truputį įsileidau Youtubą į savo gyvenimą. Vieną kokį pažiūriu prie rytinės kavos, kitą grįžusi iš darbo, trečia kokios pertraukėlės metu. Būna žmonės klausia, iš kur tiek laiko žiūrėti tuos filmukus? Na iš ten pat iš kur jūs traukiat laiką serialams ar filmams, aš tokių nežiūriu, tad va ir lieka. Naudos neieškau, man čia labiau realybės šou.

Beje, žinote kas man įdomu? Tai, kad blogeriai visus savo įrašus vadina blogo įrašais, arba straipsniais, o veiklą – bloginimu. Ir nesvarbu ar rašome apie kasdienines aktualijas, ar apie kosmetiką, ar knygas. Mes bloginam. Regis natūraliai atrodytų, kad youtuberiai yra video blogeriai ir jų veikla vadinama vloginimu. Bet ne, vloginimu jie vadina tik įrašų apie kasdienybę kūrimą, o visokios apžvalgos jau yra kažkas kito. 🙂

Tad ką gi žiūriu?

Irma Sincera

Irma yra viena pirmųjų, kurias pradėjau žiūrėti. Taip susiklostė, kad kadaise ji bendravo tame pačiame atvirukų forume, kuriame dažnai mirkstu ir aš, tačiau buvo gana paslaptinga. Kiek žinau mytuose nedalyvavo, tad buvo smalsu pamatyti kas per žmogus. Pirmieji filmukai labai nesužavėjo, taip pat erzino kelios smulkmenos, pvz., lango atspindys ant akinių. Tačiau kuo toliau, tuo labiau Irma tobulėjo ir užkariavo dėmesį, dabar priskirčiau prie įdomiausių youtuberių. Man patinka, kad jos naudojama kosmetika yra prieinama, paprasta, o nuomonė argumentuota ir nekelia abejonių nuoširdumu.

Chanelette

Angliškai kurianti lietuvaitė, kuri ko gero turi daugiausiai sekėjų. Unikali mergina, nes yra neišsišokstanti, pastelines spalvas mėgstanti, retai eksperimentuojanti, o vistiek kažkuo labai patraukli. Iš kompanijų gauna kalnus kosmetikos, bet yra viena iš nedaugelio, kurios nuomone pasitikiu, kažkodėl moka įtikinti, kad nėra nupirkta, atsirenka ką parodyti ir mūsų akis tikrai pasiekia ne viskas ką jai atsiunčia. Man patinka kaip Ieva pirkdama regis visiškai paprastus daiktus moka susikurti jaukų stilių. Vienu žodžiu, jos kanalą žiūriu kaip jaukų mergaitišką serialą.

RedLipsKiss 

Pamenu, kad kai pirmus kartus žiūrėjau Inesos filmukus, tai man nelabai patiko, buvo sunku ištverti. Kodėl? Nes ji labai daug plepėdavo apie tą patį per tą patį. 30min filmuke 15min sudarydavo įžanga, kurioje ne vieną kartą būdavo pakartotas tas pats dalykas :). Tačiau informatyvumo prasme vaizdeliai tikrai naudingi. Gaila, kad dabar jau jų mažai bekuria, seniau tikrai atrasdavau įdomių pamokėlių, atsakymų, kurie kyla pradinukams :).

O jei noriu dar?

Patricijos blogą skaičiau dar iki jai pradedant kurti video. Unikalus, savininkė įdomi ir visai nesvarbu, kad Stepfordo žmonų požiūris man yra labai tolimas, paskaityti vistiek įdomu. Prisipažinsiu, kad tekstinis “O jei noriu dar?” variantas man patinka labiau. Ten aš perskaitau dažniausiai viską, o štai video žiūriu tik tuos, kurių temos aktualios ir buvo labai mėgiamos bloge, pvz., mėnesio mėgstamiausi, pabaigtukai, naujienos. Turiu Patriciją pagirti, filmukai tobulėja ir tai akivaizdu! Tik tas “dalyyykėlis” man atrodo dažnėja 😀

Olga Vasilevičė

Šios moters kanalą atradau visai neseniai. Kiek suprantu ji profesionali visažistė ir patirtis, kuria dalinasi man yra įdomi bei naudinga. Gaila, kad filmukai retoki. Šiaip gal ir nebūčiau užsiprenumeravusi, bet pažiūrėjau vaizdelį apie teptukus, patiko požiūris. Kodėl? Patys užmeskite akį, kokius ten šepetukus visažistė rekomenduoja ir kaip argumentuoja. Ir čia pat pateikia alternatyvą tiems, kurių ta rekomendacija neįtikina.

PurpleMoonLT

Justina yra taip pat mano naujas atradimas. Visų pirma aš atkreipiau dėmesį į merginos išvaizdą, todėl, kad būtent toks stilius man labai labai patinka. Mėlyni plaukai, violetiniai antakiai, spalvos, įdomi apranga. Kartais norėčiau būti 10 metų jaunesnė, nes prieš 10 nebuvo tiek galimybių (kad ir kokybiškų spalvotų dažų). Universitetą būčiau šturmavusi visai kitaip atrodydama. Kai kurie Justinos filmukai angliški, kai kurie lietuviški. Man pastarieji patinka labiau. Tikiuosi autorė kurs dažniau nes su malonumu viską pažiūriu, taip pat ir prenumeruoju bei skaitau blogą.

Štai toks mano dažniausiai žiūrimų Youturberių sąrašas. Dar kartais akį užmetu į MŪZA, kurį kuria Gražina. Charakteris man tos damos labai patinka, bet stilius gerokai prasilenkia su mano skoniu. Visgi pažiūriu vieną kitą filmuką. Kartais smalsu, kartais naudinga. Dar vienas kanalas, kurį iš smalsumo patikrinu yra madeby me. Gerai viename forume jis pavadintas – “Baltojo katino svetainė”. Pamenate tokią laidą? Prisipažinsiu, kad man ji patikdavo ir aš ją žiūrėdavau reguliariai, tai vat ir Indrę vis aplankau iš nostalgijos :).

Tikiuosi atradote ką nors naujo. Man pačiai dažnai atrodo, kad visi žmonės žino tą patį ką ir aš, tačiau pakalbėjus kartais paaiškėja, kad visai negirdėję apie populiariausią grožio blogerę ar sekamiausią youtuberę. Ačiū, kad skaitote!

Pasidalinkite savo mėgstamiausiai kanalais, ar blogais! Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, FacebookeInstagrame ar visada galite parašyti laišką.

Pirma nuotrauka yra iš Freepic.com