Pamirškite skudurines kaukes. Tegyvuoja hidrogelis!

Reklamos skelbia, kad medžiaginės kaukės – vakarykštė diena. Šiandienos must have yra hidrogelio kaukės.

Skirtumai tarp šių kaukių keli. Pirma, hidrogelio kaukės gaminamos ne iš audinio, o iš minkšto, plono gelio (panašaus į kontaktinių lęšių). Jos, kaip teigiama, išlaiko drėgmę ir veikliąsias medžiagas geriau nei medžiaginės kaukės, ne taip greitai džiūsta. Antra, skudurinės kaukės pakuotėje beveik visada rasite veikliosios medžiagos likučių, kuriais pasitepsite rankas, kaklą ar krūtinę.  Hidrogelio kaukių pakuotčių vidus beveik sausas – visos veikliosios medžiagos „užrakintos“ kaukėje. Trečia, hidrogelio kaukės geriau priglunda prie odos. Ketvirtas skirtumas – kaina. Hidrogelio kaukės bent jau kol kas brangesnės.

Savaime suprantama, kad tiek medžiaginė, tiek hidrogelio kaukė gali būti ir gera, ir bloga.  Reikia atsirinkti sau tinkamiausią. Išbandome korėjietišką hidrogelio kaukę – „Petitfee“ su auksu ir sraigių gleivėmis?

Apie „Petitfee“ kaukę „Gold&Snail”

Gamintojo pažadai. 100 proc. hidrogelio kaukė padeda palaikyti drėgmės ir riebalų balansą. Aukso dulkės ir sraigių gleivės atgaivina ir stangrina odą, suteikia jai gyvybingumą. Žaliosios arbatos, kiečių ir stimburių ekstraktai maitina sausą odą.

Sudėtis: Water, Glycerin, Calcium Chloride, Butylene Glycol,  Ceratonia Siliqua Gum, Xanthan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan), Snail Secretion Filtrate (1%), PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Alcohol, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Iron Oxide, Titanium Dioxide, Gold (0.0001%), Disodium EDTA, Triethanolamine, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Citrus Junos Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol , Methylparaben, Fragrance.

Pirmuoju smuiku griežia glicerinas ir butileno glikolis (drėkikliai), saldžiosios ceratonijos derva (odos minkštiklis), ksantano derva (emulsiklis), Islandijos kerpenos ekstraktas (antioksidantas, minkštiklis) ir sraigių snargliai (drėkiklis). Apie sraigių sekreto naudą ir ištisas sraigių fermas, vergaujančias grožio pramonei, jau buvo rašyta.

Gražiai sudėtyje žiūrisi ekstraktai – baikalinių kalpokių, žaliosios arbatos, irdžialapių stimburių, paprastojo kiečio, kvapniųjų citrinmedžių vaisių. Jie sudėties antrojoje pusėje, tad jų nedaug.

Vaizdelį gadina odą galintys erzinti trietanolaminas ir konservantai fenoksietanolis bei metilparabenas. Tiesa, jų taip pat nedaug.

Atskiro dėmesio nusipelno alkoholis. Žinau, kad skudurinėse kaukėse alkoholis (dažnas reiškinys Azijos gamintojų kaukėse) – nieko gero. Jam garuojant, kaukė džiūsta, ir taip sukuriama iliuzija, kad veidas gerai įsisavina/susiurbia veikliąsias medžiagas. Šioje kaukėje alkoholis tarp vyraujančių ingredientų, bet geriau jo nebūtų.

Naudojimas. Kaukę dėti ant švarios odos, nuvalytos toniku. Išlanksčius kaukę, nuimti apsaugines plėveles. Kaukę uždėti ant veido odos ir švelniai prispausti, kad nenuslystų ar nenukristų. Po 30-40 min. kaukę nuimti ir įmasažuoti serumo likučius į veidą. Jei reikia, odą patepkite kremu.

Jei oda prastos būklės, kaukę galima ir rekomenduojama laikyti ilgiau nei 40 min. Esą, net tuomet kaukė intensyviai drėkins ir neleis odai išdžiūti. Nenaudoti, jei oda sudirgo, ėmė niežtėti ar ją išbėrė.

Įspūdžiai ir potyriai

Išpakavimas. Išimant kaukę iš pakuotės, niekas netykšta ir nevarva. Vidinė pakuotės dalis beveik sausa. Nešvaistomas nė vienas veikliosios medžiagos lašelis.

Kaukė perskelta į dvi dalis: viena dalis viršutinei veido daliai, kita – apatinei. Vientisą kaukę, manau, būtų sunkoka išlankstyti ir užsidėtų – suliptų. Kaukės gabalus iš abiejų pusių dengia apsauginės plėvelės. Išsilukštena gan lengvai; užsideda paprastai.

Naudojimas. Hidrogelio gabalai gerai priglunda prie kaktos. Kitas vietas reikia lengvai spustelėti ar patapšnoti. Visgi, ties didžiausiais veido linkiais (nosimi, pažandėmis, antakiais) kaukė vis atšoka. Ypač sukinėjant galvą. Reikėtų atsigulti ir atsipalaiduoti.

Kaukė šiek tiek mažoka europietiškam veidui. Patys hidrogelio lakštai spindi auksu (tik kad man tokie auksai įspūdžio nedaro). Vėsina. Turėtų raminti vasaros saulės sudirgintą odą.

Jausmas – lyg būtum užsitepus nulupamą kaukę ir lauktum, kol nudžius, prieš nulupant. T. y. raukantis jaučiasi, kad kažkas yra ant veido, bet jokių ypatingai gerų ar blogų pojūčių nėra.

Poveikis. Po 50 min. nusiimu kaukę ir apžiūrinėju rezultatą veidrodyje. Oda šiek tiek spindi, vos juntamas drėgnumas, lyg serumas gertųsi į odą. Po kelių minučių to nedidelio paviršinio drėgnumo nebelieka, oda švelni, minkštesnė. Šiek tiek traukia, norisi surėkinti – purkšti hidrolatu ar tepti kremu.

Didelių pokyčių veide nematau. Visgi, mimikos raukšlytės paakiuose atrodo šiek tiek gražiau.

Mano vertinimas: 2/3. Mano dehidratuotai odai pritrūko drėkinimo. Tiesą sakant, nepamenu, kada naudojau kaukę be hialurono rūšgties. Nesigailiu, kad naudojau, bet kitam kartui greičiausiai ieškosiu kažko kito. Kol kas neatsisveikinu su medžiaginėmis kaukėmis.

Naudinga: Pirkau parduotuvėje „Cascada“, mokėjau 3.99 eur/vnt. “Petitfee” hidrogelio kaukių yra ir su auksu bei EGF epidermio augimo faktoriumi. Išbandžiau ir šias – didelio skirtumo nepastebėjau.

Susidomėjusioms: korėjietiškos kosmetikos e-parduotuvėse kaina mažesnė, ypač perkant 5 kaukių pakuotę.

Dėkoju Ingai už atsiliepimą! Laukiam jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).