Šį sekmadienį vėl turiu svečių. Inga pasakoja apie savo nesėkmingą plaukų šaknų dažymo patirtį bei kuo viskas baigėsi. Gero skaitymo!

Mane ištiko baisiausias visų blondinių košmaras. Likusios kelios valandos iki svarbaus renginio, o aš spoksau į veidrodį ir negaliu patikėti savo akimis. Ant galvos – spindinčios kiaušinienės sprogimas. Šeimyna bando guosti – esą, sielos grožis svarbiau, ataugs, o ir atšvaito nereikės, nes galva šviečia kaip šviesoforas… Neguodžia.

O viskas prasidėjo nuo ne pirmo (ir, gėda pelėda, nepaskutinio bandymo) pasišviesinti plaukų šaknis. Tokia saviveikla nelabai dera damoms, bet… Kaip ir kiekvienai mūsų būna milijonas priežasčių atidėlioti vizitus pas kirpėją… Dabar vaizdelis ne koks: pieniško šokolado blondinę puošia ryškiai geltonos šaknys ir tokios pat sruogos. Geltonumas – kaip banano, kaip ką tik išsiritusio viščiuko, kaip kiaušinio trynys.

Geltonomis plaukų šaknimis pasidabinama nuo netinkamo dažymo: jei užtepti dažai laikomi per trumpai ar naudojami prasti dažai. Geltoną ar geltonai oranžinį atspalvį šviesinti plaukai gali įgauti ir nuo saulės, jūros, baseino ir kalkėto vandens, parabenais ir sulfatais pagardintų plaukų priežiūros priemonių. Tokių geltonų vaizdelių galima pamatyti visur – ir gatvėje tarp eilinių moterėlių, ir ant raudono kilimo tarp žvaigždžių.

Nuo laipsniško tapsmo viščiuku gelbėja violetiniai šampūnai ir balzamai (violetinė spalva neutralizuoja geltoną spalvą). Jei šaknys oranžinės, prireiks mėlyno šampūno. Dabar nemažai šampūnų – su prierašais „mėlynai violetinis“. Internete galima rasti ir keistų patarimų tokius balzamus ar skalavimo skysčius ruoštis pačioms iš maistinių dažų.

Visgi, norint greitai pašalinti netinkamo dažymo pasekmes, reikia šio to stipriau nei šampūnas. Užsidedu kapišoną ir į parduotuvę skuodžiu laiko patikrinto vaisto. Kaip „Mr. Proper“ kovoja su nešvarumais, taip šviesintiems ir šviesiems plaukams skirtas „ROKOLOR Tonika“ kovoja su geltonomis šaknimis bei sruogomis. Pasirenku žalią buteliuką ir atspalvį, žymimą numeriu 9.1. ir pavadintą „Platininė blondinė“.

„ROKOLOR Tonika“, kažkodėl lietuviškai vadinamas balzamu, yra dažai. Tad ir sudėtyje – ne ekologiškuose aviliuose auginamų ekologiškų bičių ekologiškas medus, ne ramunėlės ir kitų vidurvasario pievos žiedų ekstraktai… Kaip ir kituose dažuose, yra nelabai gerų ir nelabai ištariamų ingredientų. Ant pakuotės skelbiama, kad sudėtyje nėra amoniako, o ekstraktai, kuriais praturtintas balzamas, suteikia žvilgesio.

Naudojimo instrukcija:

  • Nesusitepti visko iš karto. Esamo kiekio užtenka 3-4 kartams vidutinio ilgio plaukams.
  • Dažymo metu uždengti drabužius rankšluosčiu ir mūvėti tinkamas pirštines (Nieko nedengiau ir pirštinių nemūvėjau. Bet jūs taip nedarykite.).
  • Užtepti balzamo ant drėgnų plaukų. Retomis šukomis paskirstyti per visą plaukų ilgį. (Naudojau plaukų dažymo šepetuką. Šukas pamiršau.).
  • Norint gauti lengvą atspalvį, laikyti balzamą 10 min., norint ryškesnio atspalvio – laikyti iki 30 min. Svarbu: šviesinti arba po cheminio šukavimo plaukai nusidažo intensyvesne spalva (Laikiau apie 10 min., po 30 min. galva būtų violetinė).
  • Po dažymo plaukus išplauti. Nerekomenduojama iš karto po dažymo plaukų trinkti šampūnu

Rezultatas – neutralizuotas viščiuko geltonumas. Kiaušinienę pakeitė platininis atspalvis. Tik buvusios pieniško šokolado sruogos įgavo rausvą atspalvį. Galai pasišiaušė, nes pamiršau patepti maitinančiu balzamu ar kauke (greitai ištaisoma klaida).

Rezultatai prieš ir po:

Mano patarimai: „ROKOLOR Tonika 9.1“ šiek tiek sausina plaukus. Tad nepamirškite plaukų patepti balzamu ar kauke. Pirmą kartą užtepusi laikau apie 7-10 min. Vėliau – kartą per savaitę ar net rečiau –  pirštais užtepu ir paskirstau nedidelį kiekį balzamo ir po 1-2 min. nuskalauju. Be platinos, yra ir kitų pilkinančių atspalvių – pelenų blondinė ir pan. (ant žalio buteliuko nupieštas plaukas turi būti pilkas).

Mano įvertinimas: 2.5/3. Nereikia nieko makaluoti, naudoti labai paprasta. Galima pasvajoti apie draugiškesnę sudėtį. Kasdien ir dažnai nenaudočiau, bet ekstra pagalbai tinka.

Naudinga: Rasite „Eurokos“. Kaina – iki 3 Eur. Pagaminta Rusijoje.

Dėkoju Ingai už pasakojimą ir atsiliepimą. Pasijutau visai nedama, nes plaukus ir dažau, ir kerpuosi namie 🙂. Jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų laukiu čia, Facebooke ar galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :). Taip pat rašykite jei užsimanysite papulti į svečio rubriką.