Svečiuose Inga. Japonijos dvelksmas arba „Mitomo“ kaukės su kietagrūdžio ekstraktu

Estimated read time 4 min read

Širdis džiaugiasi – Lietuvos parduotuvių lentynose vis daugiau vienkartinių medžiaginių kaukių. Galima rinktis pagal sudėtines dalis, piniginės storį, nuotaiką ar kilmės šalį. Šįkart apie Japonijos jaunos įmonės  „Mitomo“ kaukes baltose pakuotėse (apie kaukes spalvotose pakuotėse – kitą kartą).

Šias kaukes testavau nuo Kalėdų ir buvau nusiteikusi pasidalinti įspūdžiais apie kiekvieną iš jų atskirai. Didelio skirtumo nei naudojant, nei žiūrint į sudėtį ar veidrodį neradau, tad šįkart – apie visas tris iš karto.

Apie „Mitomo“ kaukes su kietagrūdžio ekstraktu

„Mitomo“ asortimente dešimtys kaukių – su sakurų žiedais, perlais, avių placenta, sraigių sekretu, auksu, alaviju, žalia arbata, arbutinu ir kt. Šalia jų rikiuojasi kaukės su kietagrūdžio ekstraktu. Japoniškas vaistinis kietagrūdis – mielas augalėlis, kurio šaknų ekstraktas turi drėkinančių, antiseptinių ir raminančių savybių. Šis ekstraktas naudojamas kosmetikoje, skirtoje sudirgusiai odai ar kovai su spuogais ir inkštirais.

Lietuvoje pavyko rasti tris šių kaukių rūšis: su (1) hialurono rūgštimi ir kietagrūdžio ekstraktu, (2) kolagenu ir kietagrūdžio ekstraktu bei(3) Q10 ir kietagrūdžio ekstraktu. Visų aprašymai labai glausti ir panašūs, sudėtys taip pat skiriasi minimaliai.

(1) Kaukė su hialurono rūgšti ir kietagrūdžiu. Hialuronas, kaip žinia, pasižymi drėkinančiomis savybėmis, padeda kovoti su raukšlėmis. Sudėtis:
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Lithospermum Officinale Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Boswellia Serrata Extract, Pottassium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Allantoin, Panthenol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance.

Sudėties pliusai – nemažai drėkiklių ir hialurono rūgštis sudėties pradžioje; raminantis alijošius ir vaistinio kietagrūdžio bei pluoštinių bosvelijų ekstraktai. Tik vidutinio saugumo ingredientams priskiriamas kalio hidroksidas gali suerzinti odą.

(2) Kaukė su kolagenu ir kietagrūdžiu. Kolagenas padeda išsaugoti odos jaunystę ir elastingumą.
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Lithospermum Officinale Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Boswellia Serrata Extract, Pottassium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Allantoin, Panthenol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Hydrolyzed Collagen, Fragrance.

Nuo aukščiau aprašytos kaukės sudėties skiriasi tik priešpaskutiniu ingredientu – atsiranda hidrolizuotas kolagenas, drėkinantis ir kondicionuojantis odą.

(3) Kaukė su Q10 ir kietagrūdžio ekstraktu. Kofermentas Q10 – natūralus antioksidantas, padedantis kovoti su odos senėjimu. Sudėtis:
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Sodium Hyaluroate, Carbomer, Lithospermum Officinale Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Boswellia Serrata Extract, Potassium Hydroxide, Caprylyl Glycol Caprylhydroxamic Acid, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Allantoin, Panthenol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ubiquinone, Fragrance.

Lyginant su ankstinėmis kaukėmis, naujas ingredientas sudėties gale (arba jo pėdsakai) – antioksidantas koenzimas Q10.

Naudojimas

Naudojimo instrukcija glausta, kaip ir produkto pristatymai. Ant švaraus veido uždėti išlankstytą kaukės lakštą, palaikyti 20-30 minučių. Likučius švelniai įmasažuoti į odą. Vengti patekimo į akis.

Įspūdžiai po naudojimo

Aiškus parfumerinis ir nelabai natūralus kvapas. Nėra įkyrus, bet pirmenybę teikiu bekvapei kosmetikai.

Kaukės labai drėgnos – išimant varva, o veikliosios medžiagos likučių pakuotėje pakanka rankoms, kaklui ir krūtinei. Ko gero, tai pačios drėgniausios mano naudotos kaukės.

Prie veido prilimpa, tiesiog įsisiurbia labai gerai, šiek tiek vėsina. Tik iškarpų akims norėtųsi didesnių. Bet tą lengva pataisyti nedideliu įplėšimu.

Po 10-15 min. pradeda šiek tiek dilgčioti paakiai, apie lūpas ir gyjantis spuogelis. Po pusvalandžio pradeda atsilupinėti kaukės išdžiūvusios vietos – kakta ir smakras.

Oda atrodo pailsėjusi, drėgnesnė, skaistesnė, paraudusios vietos šiek tiek ramesnės. Likučiams džiūstant ant odos – lipnu ir šiek tiek tempia odą. Kelis kartus drėkinu hidrolatu, galiausiai apipurškusi hidrolatu nusivalau odą.

Mano vertinimas: 2 iš 3. Jokių stebuklų, bet Ir nieko blogo. Malonus drėgmės gūsis veidui ir egzotikos žiupsnis kosmetinėje už nedidelę kainą. Norėčiau išbandyti kaukę su sakurų žiedais. Gaila, kad pristatymuose akcentuojamo Q10 ir kolageno – tik pėdsakai. Jautriaodėms reikėtų naudoti atsargiai.

Naudinga: Vienos kaukės kaina – 1.99 Eur. Pirkau “Douglas”. Galima pirkti ir dėžutėse (jose, jei neklystu, 10vnt.). Nesupykčiau radusi tokią dėžutę po Kalėdų egle 🙂

Dėkoju Ingai už atsiliepimą! Laukiam jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).

+ There are no comments

Add yours